Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-26-2009, 15:36
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default Hódító és a TOR

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ha a TOR-hálózaton keresztül kapcsolódnék a netre, az összeférne-e a Hódító játékszabályaival!

Mint ismeretes, a TOR az anonim böngészést teszi lehetővé!

Szeretném, ha valaki elmagyarázná a hálózat működését is, mert így szeretnék netezni.

Bővebb:
http://hu.wikipedia.org/wiki/TOR
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-26-2009, 15:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Sziasztok!

Nem tudom, hogy ha a TOR-hálózaton keresztül kapcsolódnék a netre, az összeférne-e a Hódító játékszabályaival!

Mint ismeretes, a TOR az anonim böngészést teszi lehetővé!

Szeretném, ha valaki elmagyarázná a hálózat működését is, mert így szeretnék netezni.

Bővebb:
http://hu.wikipedia.org/wiki/TOR
Anonym nem leszel ettől, csak elrejted vele a kiléted. Mint ilyen, 2 hatása lehet a Hódítóbeli játékodra:

1, sokkal könnyebben kerülsz anarchista csoportba, hiszen azonos emberként leszel kezelve mindenki mással, aki hasonlóan próbálja elfedni valódi kilétét.

2, ha bármi miatt nagyító alá kerül országod, akkor negatívumként értékeljük, hogy megpróbálod elrejteni kiléted, és ez akár döntő tényező is lehet egy kézi áthelyezéskor.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 03-26-2009, 15:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

"A gyakorlatban a TOR hálózat ingadozó sebességű. Átlagsebessége az 56kbit/sec (modem-sebesség) és a 112kbit/sec (ISDN sebesség) között mozog"

Amúgy mi értelme annak, hogy egy ma már akár több megás sávszélességet lecsökkents ekkorára?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 03-26-2009, 15:53
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Anonym nem leszel ettől, csak elrejted vele a kiléted. Mint ilyen, 2 hatása lehet a Hódítóbeli játékodra:

1, sokkal könnyebben kerülsz anarchista csoportba, hiszen azonos emberként leszel kezelve mindenki mással, aki hasonlóan próbálja elfedni valódi kilétét.

2, ha bármi miatt nagyító alá kerül országod, akkor negatívumként értékeljük, hogy megpróbálod elrejteni kiléted, és ez akár döntő tényező is lehet egy kézi áthelyezéskor.

Ugyan Ati!
Mind a ketten tudjuk, hogy aki multizni akar és nem fix ip-vel rendelkezik, simán kijátszhatja a valódi kilétének a kiderítését azzal, hogy ki-be dugdossa a kábeleket és törli a böngészőjében tárolt adatokat.

Egy sima Cc-leaner is kipucol mindent. Ha csalni szeretnék, szted ide írtam volna? Azt hiszem ez költői...

A sevességről meg annyit, hogy még nem igazán olvastam végig a szócikket, csak úgy részben...

De ha tényleg ilyen ratyi, akkor nem érdekel, ha a titkosszolgálat figyel is...
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #5  
Old 03-26-2009, 15:55
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

"Anonym nem leszel ettől, csak elrejted vele a kiléted."

Ha nem tudják honnan jött az IP, akkor sztem anoním leszek.

Én így értelmezem.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #6  
Old 03-26-2009, 15:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Ugyan Ati!
Mind a ketten tudjuk, hogy aki multizni akar és nem fix ip-vel rendelkezik, simán kijátszhatja a valódi kilétének a kiderítését azzal, hogy ki-be dugdossa a kábeleket és törli a böngészőjében tárolt adatokat.
Ez már nem ehhez a témához tartozik, de idézet a regisztrációs szabályokból:

"Játékunk böngésződnek cookie-kat küld, melyeket a hozzáférési jogosultságod megállapításához és a csalások kiszűrésének részeként használunk. Ezen cookie-k bármilyen módosítását (beleértve a törlésüket is; kivéve, ha többet játékunkban nem veszel részt) csalási kísérletként értékeljük, és ennek megfelelően szankcionáljuk."

És jelzem, hogy ez komolyan is van véve. Sok "jajj, miért kerültem át, nem is csináltam semmit" esetnek a hátterében ez is állhat.

Visszatérve az eredeti témára: miért akarnál ilyen hálózatot használni?

Ha egy banki oldalon vagy, vagy bármilyen fizetős oldalon, akkor biztonságos webkapcsoltot használj (valószínüleg használsz is), így az adatokhoz útközben nem férhet hozzá senki. Miért baj az, hogy a bankod látja, hogy honnan netezel? Vagy miért baj az, hogy bárki más lát 4 semmitmondó számot?

Ha a titkosszolgálat akar figyelni, akkor nem a netforgalmadat fogják figyelni, hanem közvetlen a gépedet, akkor meg oly mindegy, hogy mennyire szivatod magad, úgyis hozzájutnak ahhoz, amihez akarnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 03-26-2009, 15:59
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Nagyítózni meg nem kell, mert sztem elég jól látszom!
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #8  
Old 03-26-2009, 16:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
"Anonym nem leszel ettől, csak elrejted vele a kiléted."

Ha nem tudják honnan jött az IP, akkor sztem anoním leszek.

Én így értelmezem.
Valahonnan jönnie kell, különben nem tud visszamenni a válasz. Ha levelezel valakivel, de nem adod meg a saját címedet, akkor elég egyoldalú lesz a levelezés, mert sose kapsz választ. Márpedig ha látszik, hogy honnan jött, akkor látszik, hogy olyan helyről jött, ami azt a célz szolgálja, hogy kilétedet elrejtsd. Logikusan belegondolva, erre maximum valamilyen törvénytelen dolog kapcsán van szükség, ezért sok oldal szerintem teljesen jogosan eleve nem enged hozzáférést majd ilyen címekről.

Valójában elképzelni se tudom, hogy mire akarnád ezt használni.

Egyedül bankkártyacsalást tudok elképzelni, de ott úgyis törölve lesz az országod emiatt, tehát eleve kár próbálkozni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 03-26-2009, 16:05
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Jajj, most ne csinálj már úgy , mint ha nem tudnád...

A cookeit törli, majd újra engedélyezi, új ip-t kér, majd így lép be az oriba.

Na, de visszatérve a témára:

Mezei hackerek vagy crackerek ellen azért jól jön az az izé nem?

Én úgy gondoltam, hogy biztosan és ezért szeretettem volna használni.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #10  
Old 03-26-2009, 16:09
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Mondom, én nem értek még hozzá, ezért kértem a segítséget.

Nem törvénytelenséget szeretnék, csak elrejteni magam a hacker támadások elől, biztos,ami biztos alapon.

Ez amolyan biztonság érzet látszatát keltette bennem.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 14:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu