Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-05-2009, 14:50
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Nekem hónapok óta fut az SP3, semmi bajom nincs vele.
Igaz lassult a gépem, de szerintem az a saját hülyeségem, mert hagytam betelni a vinyót.
Jogtiszta, nem jogtiszta.
Az enyém jogtiszta, de más gépére is tettem fel és csak a legitimitás ellenőrző lett átütve, azóta is megy azon a Laptopon.
Az enyém AMD az övé egy Vaio...
Nem tudom, az biztos, hogy jobb nem lett tőle, de rosszabb sem.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-05-2009, 18:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ha eredeti a windowsotok, és miért ne lenne az akkor elvileg semmi gáz nincs vele.Viszont ha véletlenül valakit átvertek a boltban, vagy haverja verte át, és nem eredeti a windowsa, persze hogy ez csak véletlenül nem eredeti, akkor szerintem ne rakja fel, mert azt hiszem ezen van egy kis progi ami nézi hogy eredeti a windowsod, és ha nem, akkor egy idő után blokkolja a gépet :S
nem eredeti a winem, fenn van az sp3, jobb nem lett, rosszabb sem és nem blokkolja a gépet, ja és eredetiség ellenörzésen átmegy a winem, office 2008 is fenn van, de hogy az minek, azt nem tom
Reply With Quote
  #23  
Old 02-18-2009, 06:30
Andy's Avatar
Andy Andy is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Location: Nyugat-Magyarország
Posts: 57
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Kérdés: kipróbálta valaki a win 7-et?
Van valakinek a tapasztalata, hogy milyen?
/Tudom, hogy nem kimondottan ide szólna a kérdés./
Egyébként szerintem az sp3-as win xp jobb, mint az sp2-esek. Azóta jobban ki tudom használni a gépem lehetőségeit, illeteve a programok betöltése, futása sokkal gyorsabb. Arról nem beszélve, hogy nem fagy le, ha sok programmal dolgozok egy időben. És sok más egyéb gondomat is megoldotta, ami jelentkezett az sp2-eknél.
Reply With Quote
  #24  
Old 02-18-2009, 08:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andy View Post
Kérdés: kipróbálta valaki a win 7-et?
Van valakinek a tapasztalata, hogy milyen?
Amíg a stabilnak hívott, életciklusa végén járó XP sem megbízható, addig egy még be sem fejezett rendszert biztos nem próbálok ki élesben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 02-18-2009, 09:37
Andy's Avatar
Andy Andy is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2009
Location: Nyugat-Magyarország
Posts: 57
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amíg a stabilnak hívott, életciklusa végén járó XP sem megbízható, addig egy még be sem fejezett rendszert biztos nem próbálok ki élesben.
Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok arra, hogy a Microsoft csak ígérgetni tud továbbra is, vagy tényleg tud valamit jól fejleszteni. Sokat olvastam már erről a op. rendszerükről, innen a kérdés.
Reply With Quote
  #26  
Old 02-18-2009, 09:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andy View Post
Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok arra, hogy a Microsoft csak ígérgetni tud továbbra is, vagy tényleg tud valamit jól fejleszteni.
Ha szerinted az XP nem jó, akkor miért azt használod?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 02-18-2009, 10:05
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha szerinted az XP nem jó, akkor miért azt használod?
Mert mi mást használhatna az egyszerű felhasználó, mint vindózt? Ha nem csak netezésre meg programozásra, meg magasabb szintű felhasználói programok vezérlésére használod a géped, akkor a vindóz a legegyszerűbb megoldás.
Mert a vindózt támogatják a gyártók, a játékprogramok vindózra vannak optimalizálva, mert elképesztően sok fejlesztés, meg kiegészítés, meg modul, meg patch, meg stb készül vindóz platformra, ami más platformra nem.

Gondolom ezért használnak sokan vindózt.
Amíg egy linuxos programot vadászni kell, addig ugyanaz a fajta program 20 féle változatban megjelenik vindózra.
Hogy csak mást ne említsek, van egy rakás játék, ami nem fut linuxon. Tehát ha valaki többnyire játszásra használja a gépét, rá van erőszakosan kényszerítve a vindózra, mert anélkül nem tudna játszani...

De hogy ne legyen off: ha már vindóz, akkor sp3. Én nagyon meg vagyok elégedve eddig az SP3-mal, még egyszer sem fagyott le a gépem, amióta fent van az új rendszer.
(Igaz, vadiúj merevlemezre, igen erős gépre telepítettem eredeti vindows XP-t, és azt turbóztam meg SP3-mal... szóval fogalmam sincs, hogy régi konfigurációkon mit produkál az sp3, mert 500 gigás sata2-es vinyón, 4 giga memóriával, 6400 mhz dual magos procival tökéletesen, és gyorsan fut! és hangsúlyozom, eredeti vindóz, tehát nem buherált, ami azért fontos, mert pl az a buher verzió amit utoljára próbáltam, nem kezelte a hangkártyámat jól, sűrűn kifagyott memóriahibával, és néha kifagyott videókártya hibával. Ezek a jelenségek megszűntek, tehát nem a hardveremmel volt a gond.)

Szóval eddig nekem tetszik az SP3, kez operációs rendszer pofája lenni a dolognak.

Kár, hogy pont msot hagyják abba az XP fejlesztését, lehet, hogy az SP4 vagy SP5-tel szuper lenne, és nem csak stabilnak volna mondható, hanem az is lenne!! Szóval én sajnálom, hogy abbahagyják, és új projektet indítottak Vienna, 7, vagy X néven, mindegy... (Bár most már egészen biztos, hogy a windows7 marad meg névnek, bár nekem pont ez tetszett a legkevésbé.. ez persze csak szubjektív dolog.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #28  
Old 02-18-2009, 10:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Mert mi mást használhatna az egyszerű felhasználó, mint vindózt? Ha nem csak netezésre meg programozásra, meg magasabb szintű felhasználói programok vezérlésére használod a géped, akkor a vindóz a legegyszerűbb megoldás.
Ha ez a legegyszerűbb megoldás, akkor viszont ne szídd. Választási lehetőséged van, ha ez nem tetszik, akkor tessék mást használni. És meg is spórolsz 40ezer forintot...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #29  
Old 02-18-2009, 17:27
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
6400 mhz dual magos procival...)
Ejj-ejj, az csak a teljesítménye Csak 3,2 GHz-s
Hűtés nélkül akkora órajelet nehéz is lenne elérni
Reply With Quote
  #30  
Old 02-19-2009, 00:48
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Kár, hogy pont msot hagyják abba az XP fejlesztését, lehet, hogy az SP4 vagy SP5-tel szuper lenne, és nem csak stabilnak volna mondható, hanem az is lenne!! Szóval én sajnálom, hogy abbahagyják, és új projektet indítottak Vienna, 7, vagy X néven, mindegy... (Bár most már egészen biztos, hogy a windows7 marad meg névnek, bár nekem pont ez tetszett a legkevésbé.. ez persze csak szubjektív dolog.)
Egyszerü mint mindenhol itt is a külsőségek számitanak a 7-esre már tényleg kihaszáható lesz az aero mondjuk, nem csak vmi csili-vili cucc
nekem eddig amit láttam (nem probáltam még itthon, de tervezve van) legjobban az új stilusu tálca teccik, és a több ablak kezelése (pl ha a cimsort csak megrázod hátra kerül, vagy ha sarokba huzod teljes képernyős lesz, van vmi amivel fél ablakos stb... szal egyszerübb lesz a méretezés,nem mindig a jobb sarkat kell keresni, hanem bárhol elég a fejlécet)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Jáj! :S [HTPA]GeeForce PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 608 06-12-2011 12:04
Vírus híradó! Gyula PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 233 10-25-2008 21:42
AOE2 cong. játék Grabi PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 47 07-22-2008 18:06
Win Vista Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 116 04-30-2008 14:35
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 14:45


All times are GMT +1. The time now is 19:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu