Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-16-2012, 15:44
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Nos ha eljutsz odáig hogy beteszed a saját vinkódat és elindítod a SAJÁT oprendszeredet akkor amin kutakodni akarsz az egy MÁSIK partíciónak mappának vagy egyszerűen ÚJ kötetnek vagy bárminek Látni fogod..na akkor JOBB EGÉRGOMB Tulajdonságok Biztonság fül és ott megadod a TELJES hozzáférést a mappához és megpróbálsz kutakodni benne....
Ha jól értelmeztem hogy mit szeretnél
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
Sponsored Links
  #12  
Old 05-16-2012, 15:46
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Dus, te meg most legyél olyan nagy informatikus -aki többet ér már most, mint én valaha fogok- ne a lefelé nyomogatásba merüljön ki a tudásod.
Akartam segíteni, már majdnem írtam is le bővebben ezt:

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Berakod másodlagos vinyónak, belépsz a saját windows-al, és szépen át is tudod venni a mappája felett a tulajdonosi rangot, és beállithatod a jogosultságokat a mappához
Aztán elolvastam a hozzászólásod, és elment a kedvem. Biztos velem lesz megint a gond, de nem tud érdekelni.

Mellesleg én mérnök szeretnék lenni, nem elsősorban informatikus. Hívják őket problémamegoldónak is. Itt nekem a probléma te vagy, és úgy oldom meg, hogy egyszerűen nem izgat, hogy mi a bajod.
Cheers, és sok sikert.

U.I.: Ne hisztizz, mert abból nem lesz megoldás.

Last edited by Dus; 05-16-2012 at 15:51..
Reply With Quote
  #13  
Old 05-16-2012, 15:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Nos ha eljutsz odáig hogy beteszed a saját vinkódat és elindítod a SAJÁT oprendszeredet akkor amin kutakodni akarsz az egy MÁSIK partíciónak mappának vagy egyszerűen ÚJ kötetnek vagy bárminek Látni fogod..na akkor JOBB EGÉRGOMB Tulajdonságok Biztonság fül és ott megadod a TELJES hozzáférést a mappához és megpróbálsz kutakodni benne....
Ha jól értelmeztem hogy mit szeretnél
Ez volt kb az első gondlatom, de ilyen lehetőséget nem találtam. Lehet nem néztem meg elég alaposan, de holnap akkor megint megpróbálom. (Ennek mindenképpen ott kell lennie? XP van a gépen. Egyébként megnéztem, rendszergazdai jogom van beállítva a gépre.) Total commanderben, amikor megpróbáltam megnyitni, kiírta, hogy nem lehet, volt olyan opció, hogy rendszergazdaként, ott meg kellett adni felhasználót, jelszót, de azután sem engedte a hozzáférést sem az én, sem a felhasználói fiók felhasználónevével és jelszavával.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #14  
Old 05-16-2012, 17:26
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nem hiszem, hogy ettől nincs egyszerűbb módszer, mivel még egy linux-ot se próbáltam sose, talán csak vagy 10éve egyszer láttam egy suse-t. Ha nem feltétlenül muszáj így csinálni, akkor hagynám egy másik módszernek.
Ha azt csináltad volna, amit mondok, már rég készen lennél
Lépésről lépésre leírtam mindent, a linux pedig egy szimpla operációs rendszer, nem kell tőle félni, nem fog megenni.
Kövesd végig lépésről lépésre amit írtam, ugyanis letölteni az a programot szerintem nem nagy művészet. Kattintani benne hármat, megint csak egyszerű. Negyed óra várakozásba még senki sem halt bele.

Utána elindítod a gépet, belépsz a bios-ba, és ráböksz, hogy USB-ről bootolj.
Utána pedig rákattintasz, hogy 'Try Ubuntu without install'.
Aláírom, erre rájönni valóban nem felhasználói szintű dolog (bár én sem vagyok egy nagy művész), de ha ezt a néhány egyszerű utasítást nem tudod követni, akkor nem tudok mit csinálni
Bár bevallom, itt még lehet probléma, ha alapból nem mount-olja a HDD-t, akkor bizony használni kell az internetet is
Reply With Quote
  #15  
Old 05-16-2012, 19:15
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ha azt csináltad volna, amit mondok, már rég készen lennél
Lépésről lépésre leírtam mindent, a linux pedig egy szimpla operációs rendszer, nem kell tőle félni, nem fog megenni.
Kövesd végig lépésről lépésre amit írtam, ugyanis letölteni az a programot szerintem nem nagy művészet. Kattintani benne hármat, megint csak egyszerű. Negyed óra várakozásba még senki sem halt bele.

Utána elindítod a gépet, belépsz a bios-ba, és ráböksz, hogy USB-ről bootolj.
Utána pedig rákattintasz, hogy 'Try Ubuntu without install'.
Aláírom, erre rájönni valóban nem felhasználói szintű dolog (bár én sem vagyok egy nagy művész), de ha ezt a néhány egyszerű utasítást nem tudod követni, akkor nem tudok mit csinálni
Bár bevallom, itt még lehet probléma, ha alapból nem mount-olja a HDD-t, akkor bizony használni kell az internetet is
Általában igaz rám sajnos, hogy tartok az újtól, és ha valamit elcseszek, és vinnem kell le a gépet a rendszergazdászhoz, akkor 3 napig tuti nem lesz gépem, addig meg megőrülök.

Annyira nem sürgős, hogy ne érje meg várnom 1-2 napot. Ha nem lesz B verzió, akkor kipróbálom.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #16  
Old 05-16-2012, 20:10
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Általában igaz rám sajnos, hogy tartok az újtól, és ha valamit elcseszek, és vinnem kell le a gépet a rendszergazdászhoz, akkor 3 napig tuti nem lesz gépem, addig meg megőrülök.

Annyira nem sürgős, hogy ne érje meg várnom 1-2 napot. Ha nem lesz B verzió, akkor kipróbálom.
Ezzel nem tudsz elcseszni semmit
Boot sorrendet kell változtatnod - de ha bennhagyod a HDD-t, akkor gond nem lehet (de ha kiveszed, sem gond, mert bármikor visszateheted). Nem kell attól tartanod, hogy telepít bármit is, mert nem fog. Csak a try Ubuntu-ra kell kattintanod, bent pedig nem kattintasz az Install-ra, aztán probléma nem lehet.

Nem eszik gépet a Linux
Reply With Quote
  #17  
Old 05-16-2012, 20:45
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ezzel nem tudsz elcseszni semmit
Boot sorrendet kell változtatnod - de ha bennhagyod a HDD-t, akkor gond nem lehet (de ha kiveszed, sem gond, mert bármikor visszateheted). Nem kell attól tartanod, hogy telepít bármit is, mert nem fog. Csak a try Ubuntu-ra kell kattintanod, bent pedig nem kattintasz az Install-ra, aztán probléma nem lehet.

Nem eszik gépet a Linux
Egyébként a vicces, hogy ha elém raknak egy gépet, alkatrészenként, akkor összerakom (úgy értve, hogy nem forrasztgatni kell, csak összeállítani) és fel is telepítem, beállítok mindent. Tehát nem értem, hogy miért parázok a helyzettől... Lehet, hogy azért, mert munkahelyi gép? Nem tudom, passzolok. Na de holnap ezt megcsinálom akkor.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #18  
Old 05-17-2012, 11:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egyébként a vicces, hogy ha elém raknak egy gépet, alkatrészenként, akkor összerakom (úgy értve, hogy nem forrasztgatni kell, csak összeállítani) és fel is telepítem, beállítok mindent. Tehát nem értem, hogy miért parázok a helyzettől... Lehet, hogy azért, mert munkahelyi gép? Nem tudom, passzolok. Na de holnap ezt megcsinálom akkor.
Majd mondd el hogy sikerült
Nálam például mindig van egy Linux Live USB, ki tudja, hogy mikor lehet rá szüksége az embernek Pedig alap oprendszernek Win7-t használok.
Reply With Quote
  #19  
Old 05-17-2012, 14:54
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez volt kb az első gondlatom, de ilyen lehetőséget nem találtam. Lehet nem néztem meg elég alaposan, de holnap akkor megint megpróbálom. (Ennek mindenképpen ott kell lennie? XP van a gépen. Egyébként megnéztem, rendszergazdai jogom van beállítva a gépre.) Total commanderben, amikor megpróbáltam megnyitni, kiírta, hogy nem lehet, volt olyan opció, hogy rendszergazdaként, ott meg kellett adni felhasználót, jelszót, de azután sem engedte a hozzáférést sem az én, sem a felhasználói fiók felhasználónevével és jelszavával.
Jobb gomb, tulajdonságok, biztonság fül, speciális, tulajdonos.
Vedd át a tulajdonos szerepét az összes kacaton.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #20  
Old 05-17-2012, 16:04
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Majd mondd el hogy sikerült
Nálam például mindig van egy Linux Live USB, ki tudja, hogy mikor lehet rá szüksége az embernek Pedig alap oprendszernek Win7-t használok.
Nem csináltam meg, mert nem volt egy akkora pendrive a környezetemben, amire felfért volna az a 700MB, amit le akart szedni.

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Jobb gomb, tulajdonságok, biztonság fül, speciális, tulajdonos.
Vedd át a tulajdonos szerepét az összes kacaton.
Igen, ezt szerettem volna már az első perctől, de nincs ilyen lehetőség. 3 fül van összesen a tulajdonságokban. Az egyik ebből a megosztás és biztonság, de ott is csak megosztásról hablatyol, biztonságról nem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Azonosítatlan felhasználói név Dym Segítség 22 08-12-2009 21:53
Felhasználói név megváltoztatása Batu Segítség 9 11-11-2006 08:01


All times are GMT +1. The time now is 03:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu