Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-30-2009, 18:11
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hm? Bar ennek nem sok koze van az eredeti kerdeshez, mindketto egy kodolas. (asszem az xvid az szabad forraskodu, es elobb a divx volt...)
igényes csapad divx-et már nem használ

én is kódoltam régebben nem egy, nem kettő filmet

néha napján egy-két DVD-ét is csináltam
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 09-30-2009, 20:35
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is online now
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 14%
Longevity: 94%
Default

Megvan a módszer,köszönöm mindenkinek a segítséget!
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #23  
Old 09-30-2009, 23:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Leszedtem egy DVDR-est,de ez 96 fájlt jelent.
???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 09-30-2009, 23:46
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
???

Milyen 96 file? Egy dvd = 1 darab 4 giga fölötti méretű file.
kis naív

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb.

releasekről van szó
Reply With Quote
  #25  
Old 09-30-2009, 23:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
kis naív

egy dvd egyenlő 96 X 50 mb kb.

releasekről van szó
Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 09-30-2009, 23:50
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Te most szivatsz? Miért akarna bárki is 50 megánként letölteni egy image-et?
mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film

pályafutásom vége felé, csak azért sem így csináltam és már nem is raroltam. Bekaphatják az ftp-sek, mivel rarolva vannak, ezzel pénzt tudnak szerezni vagy ha jobban tetszik kreditet, amiért tudnak letölteni

Last edited by Hex; 09-30-2009 at 23:53..
Reply With Quote
  #27  
Old 09-30-2009, 23:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
mert hoztak ilyen release standard szabványt és abban az van Az ftp-seknek jó így. amúgy van ennek előnye is, de sok embernek macera. pl. ha a releaser elszúrt benne valamit, vagy a szerverre töltés közben áramszünet van, akkor nem újra kell raknia a dvdét, hanem mondjuk ha 35 50 mb-os rar fájl felment, akkor a 36.tól tudja folytatni.

Nekem annó szerverről folyamatosan rosszul jöttek le a dolgok és nem kellett újra letöltenem az egészet, csak a hiányzó rarfájlokhoz kellett leszednem azt a 10-20 megát és már ment is a film
Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 09-30-2009, 23:57
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem értek én ezekhez szerencsére... De hogy tud valami rosszul lejönni? Vagy lejön jól, vagy sehogy. Mivel töltöd, ami le tudja szedni rosszul is? Most belegondolok, hogy egy weboldal képeit a böngésző rosszul szedné le... Huhh...

képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam

nuke indokok:
Nuke Reasons - Nuke indokok

stolen.from.p2p - p2p-ről lopva. Az egyik legpopulárisabb nuke indok. Azt jelenti lényegében, h az a scene csapat, amelyik pretime-ozta, egy másik forrásból lopta- jelen esetben peer to peer hálozatról. A legtöbb esetben privát bittorrent trackerről, ahol előbb kiadták a filmből a másolatot, mint bármilyen scene forrásból... (Ezt a nuke indokot sok scene tag hasztalannak tartja, hisz a filmeket mindenhogyan lopják... )

stolen.src - stolen source. lopott forrás. Hasonló, vagy azonos a fentebb említett nuke indokhoz.Scene csapatok lophatnak videót, vagy hangot egymástól a peer to peer hálózatokon kívül.

bad.res - bad image resolution. Rossz felbontás. A scene szabályok meghatározzák, definiálják az engedélyezett felbontást és a képméret-arányokat.Ezzel az indokkal a film nem felel meg a szabályoknak, akkor elrontották a beállításokat. Sok lejátszó engedi a képméret-arány állítását, tehát ezt néha pcn orvosolni lehet.

bad.ar - bad aspect ratio. Rossz képméret-arány Hasonló az előző indokkal. Minden film spec képméret aránnyal lett filmezve, és kiadva. A leggyakoribb AR a 2,35:1 aminek a felbontása 640x272 pixel Rossz méretaránnyal a kép vagy szélesebb, v magasabb lesz ( az alakok ducibbak v soványabbak ) Némely lejátszó ezt is tudja javítani

dupe - dupla.Van már belőle egy másik csapattól korábban kiadott jó rls

undersized - alulméretezett A release nem tölti ki az adathordozó méretét ( cd vagy dvd ) pl a rip 680MB, pedig lehetne 700MB, ami jobb képet és hangot adna

oversized - túlméretezett. Az alulméretezettel szemben ez nem fér rá az adott adathordozóra.

bad.crop, overcropped - rossz croppolás (vágás), túlvágott. A filmek képe dvdn tartalmaz fekete sávokat az aktuális filmkép felett és alatt.Hogy aott méret mellett a legjobb minőségű képet kapjuk, ezeket a fekete csíkokat lekell vágni a rls készítésekor. Néha a rlskészítők rosszul vágják, tehát vagy hiányzik a képből ( ilyenkor ugye csonka képet látsz hiányoznak részletek (overcropped) vagy rajta marad a fekete csíkok egy része.( foglalja a kép elől a helyet -persze nem olyan vészes, mintha hiányozna a képből. Sokszor azért csinálják a vágást, h eltűntessék a vízjeleket vagy épp hardcoded ( beleégetett ) feliratokat, de ekkor is van képveszteség...

bad.ivtc, no.ivtc - rossz ivtc, nincs ivtc - ez általában a gyenge minőségű rlsekre igaz IVTC inverse telecine; egy kódolási folyamat és azt jelenti, h általában PAL ( persze NTSC is) filmeket magas fps számából alacsonyabb fps számút konvertálnak , helyspórolás és jobb minőség miatt. Ez sokszor félresikerül ( rossz ivtc ) v épp elfelejtődik ( nincs ivtc, lusta releaserek ) A végeredmény: gagyi kép, és túl sok agyatlan helypazarlás

interlaced -A kép tartalmaz látható fekete vonalakat, amik nézhetetlenné teszik.

cbr.audio - audió lehet CBR (constant bit rate), vagy VBR (variable bit rate) ( konstans vagy változó bitrátájú )A scene szabályai szerint csak VBR az elfogadott, CBR alapból nuke-olt.... VBR jobb minősé hang, méga csendesebb részeknél is. AC3 mindig CBR

bad.fps - bad frame rate.rossz frame rate

mislabeled - rosszul elnevezett. A release jobb minőségűnek akar tűnni..pl R5 rip Oroszországból DVDripként elnevezve -Másrészt elírást is jelenthet, vagy esetleg rosszul megadott filmkészítési évet a rls nevében ( esetleges hiányokat is így neveznek )

grp.req - rls team által kért nuke, ha a csapat látja, h valamit elrontottak, v totál rossz, nem működk, akkor kéri

oos, out.of.sync - szinkronhiba, a hang nincs szinkronban a képpel, ami élvezhetetlenné teszi a filmet. Olyan esetekben fordul elő, ahol más a videó orrása, mint a hangé ( CAM, TS, TC, esetleg HD ) Vannak amim eljesen rosszak, vannak, amik csak rövid időre ( hiányos Camek diktafon szinkronnal pl )

bad.pack - bad packing.rossz csomagolás, nem scene szabályoknak megfelelő, nem jók a rar méretek pl, vagy kicsomagolhatatlan

invalid.proper - alaptalan proper A proper azt jelenti, h jó, javított változata vmelyik másik rls-nek, amit előzőleg nuke-oltak.Ha az első csapat bizonyítja, h mégsem nuke a rls-ük, akkor az őt properelő csapat kapja ezt a nukeot.

qpel.not.allowed - qpel nem engedélyezett qpel vagy quarter pixel egy része a modern kódoló kodekeknek, mint a H.264nek, ami jobb tömöríthetőséget enged.Sokkal több processzor erőforrást igényel a kódolóshoz és a lejátszáshoz egyaránt. És nagyon sok asztali lejátszó nem boldogul velük

ghosting - szellemkép

field.shifted, dupe.frames, blended.frames, custom.quant.matrix - kódolási hibák felsorolva pl dupla képkockák

divx.not.allowed, no.audio, missing.audio, get.rerip, get.proper - divx nem engedélyezett, nincs hang, hiányzó hang, szedd a jót

Last edited by Hex; 10-01-2009 at 00:04..
Reply With Quote
  #29  
Old 10-01-2009, 00:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
képzeld el azt, hogy egy dvdnél, az 50 megás rarból, lejön 49,87 mb.
ilyennél már nem tudja a sima rar kibontani, néha ha javításra teszed akkor sem. ugye a torrent úgy működik, hogy egy állományt sok helyről apró darabokban szedsz le és a végén válik egy egésszé.

azóta sem jöttem rá, hogy annó mi miatt volt ilyen hiba nálam
Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.

Én 4,7 gigás dvd image-eket szoktam letölteni egyben, és még sose volt olyan, hogy bármi rossz lett volna. Az ember ott hagyná a francba azt a linux disztribúciót, ami 96 file-t akar veled letöltetni... Bár tény, hogy eleve az is fura, hogy miért torrenttel kell letöltened, de valahol érthető, hogy ne a saját szervereik kapacitása legyen 100%-on. (A legutolsó verziónál már leszoktak erről, és már lehet http-n és ftp-n keresztül tölteni, hála az égnek.)

Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #30  
Old 10-01-2009, 00:09
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az 50 megából lejött 49,87, akkor a maradék 0,13 megát még lehozza, anélkül, hogy foglalkoznod kellene vele, és megvan az egész.
sosem hozta le, szerverről amit elrontott, azt utána mindig hibásan hozta le, a torrentoldalról kellett a hiányzókat minidg leszednem. mai napig nem értem miért

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Na mindegy, biztos van valami logika abban, hogy miért kell 96 darab file-t letöltened, engem rá nem lehetne venni ilyesmire...
a release szabályok miatt, hgoy magukat ftp-én hülyére kereshessék
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Torrent oldalak Mackosajt Egyéb 4 11-15-2006 10:19
Torrent Sakkmester Egyéb 1 02-21-2006 17:15


All times are GMT +1. The time now is 12:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu