Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-01-2008, 19:52
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
akkor sergítesz ?
kér olyat, hogy mac adress, meg ip adress.Az ip meg sajna nem állandó .Mit írjak be?
Ha jól sejtem alhálózati ip-t kell megadni. Azt be lehet állítani úgy hogy a router ne változtassa meg kénye kedve szerint. Valami olyan, hogy a kiosztott alhálózati cím érvényessége ne járjon le. Nálam asszem így van: "Lease Time" és a forever van beállítva.
(valahol a LAN beállításainál keresd)

A géped alhálózati címét sokféleképpen megtudhatod.
A futtatás nál beírod hogy cmd a konzolon bepötyögöd: ipconfig /all
(a /jel elött legyen szóköz)
És itt kiírja a géped alhálózati ip címét (192.168....) és a hálókártya fizikai címét is. Ha több hálókártya van a gépben, akkor a megfelelő hálókártya címét kell megadni a routernek.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 09-01-2008 at 19:56..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 09-01-2008, 20:05
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha jól sejtem alhálózati ip-t kell megadni. Azt be lehet állítani úgy hogy a router ne változtassa meg kénye kedve szerint. Valami olyan, hogy a kiosztott alhálózati cím érvényessége ne járjon le. Nálam asszem így van: "Lease Time" és a forever van beállítva.
(valahol a LAN beállításainál keresd)

A géped alhálózati címét sokféleképpen megtudhatod.
A futtatás nál beírod hogy cmd a konzolon bepötyögöd: ipconfig /all
(a /jel elött legyen szóköz)
És itt kiírja a géped alhálózati ip címét (192.168....) és a hálókártya fizikai címét is. Ha több hálókártya van a gépben, akkor a megfelelő hálókártya címét kell megadni a routernek.
és ha elrontom a beállítást, attól még tudok csatlakozni kábellel nem?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #23  
Old 09-01-2008, 20:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
és ha elrontom a beállítást, attól még tudok csatlakozni kábellel nem?
Kábellel igen. Ha pedig nagyon-nagyon elrontod, akkor a routert is vissza lehet állítani alap-beállításaira, ez routerenként más, a könyvében le van írva, hogy hogyan teheted ezt meg. Igaz ekkor minden beállítást újra kell benne állítani, szóval ezt csak nagyon végső esetben, de azért néha sajnos kell, pl amikor elfelejted a jelszavát...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 09-01-2008, 20:08
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Kábellel igen. Ha pedig nagyon-nagyon elrontod, akkor a routert is vissza lehet állítani alap-beállításaira, ez routerenként más, a könyvében le van írva, hogy hogyan teheted ezt meg. Igaz ekkor minden beállítást újra kell benne állítani, szóval ezt csak nagyon végső esetben, de azért néha sajnos kell, pl amikor elfelejted a jelszavát...
nos én beötyögtem valamit mac adressnek is, amit a router írt, hogy zaz a címem.IP-nnek beírtam azt amit Kubbi mondtál, most ha tudok csatlakozni wifivel akkor jól állítottam be?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #25  
Old 09-01-2008, 20:54
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
nos én beötyögtem valamit mac adressnek is, amit a router írt, hogy zaz a címem.IP-nnek beírtam azt amit Kubbi mondtál, most ha tudok csatlakozni wifivel akkor jól állítottam be?
Nem annyira értem amit írtál,
Tehát Ha jó mac adresst írtál be, és a megfelelő alhálózati címet írtad be hozzá, akkor mennie kell. (és persze engedélyezted hogy mac adress szerint szűrjön)
De ha beállítod, hogy szűrje a klienseket, akkor én úgy emlékszem a kábelesekre is be kell írni a mac adresst/alhálózati címet.
(Illetve ne felejtsd el beállítani, hogy ne változtatgassa a router a kliensek alhálózati címeit)

Ha nagyon eltúrtad, akkor marad a kis gomb nyomvatartása, amíg nem törlődnek a beállítások.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #26  
Old 09-01-2008, 20:57
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Nem annyira értem amit írtál,
Tehát Ha jó mac adresst írtál be, és a megfelelő alhálózati címet írtad be hozzá, akkor mennie kell. (és persze engedélyezted hogy mac adress szerint szűrjön)
De ha beállítod, hogy szűrje a klienseket, akkor én úgy emlékszem a kábelesekre is be kell írni a mac adresst/alhálózati címet.
(Illetve ne felejtsd el beállítani, hogy ne változtatgassa a router a kliensek alhálózati címeit)

Ha nagyon eltúrtad, akkor marad a kis gomb nyomvatartása, amíg nem törlődnek a beállítások.
sajna 1-2880 percet lehet csak beírni :S
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #27  
Old 09-01-2008, 20:58
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

de van olyan, hogy start meg end ip adress.Ha ott megadom a mostani alhálózati címem, akkor elvileg az lesz örökké nem?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #28  
Old 09-01-2008, 21:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
de van olyan, hogy start meg end ip adress.Ha ott megadom a mostani alhálózati címem, akkor elvileg az lesz örökké nem?
A router alapvetően igyekszik majd ugyanazt az alcímet kiadni ugyanannak a gépnek, úgyhogy hacsak nem nagyüzemben szolgáltatsz netet, akkor ezzel nem sok probléma lehet.

Az viszont fura, hogy ip címet akar összepárosítani mac címmel. Biztos jó helyen vagy? Arról szól az oldal, hogy a megadott mac címekkel lehessen elérni a hálózatot, és semmi mással ne?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #29  
Old 09-01-2008, 21:15
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A router alapvetően igyekszik majd ugyanazt az alcímet kiadni ugyanannak a gépnek, úgyhogy hacsak nem nagyüzemben szolgáltatsz netet, akkor ezzel nem sok probléma lehet.

Az viszont fura, hogy ip címet akar összepárosítani mac címmel. Biztos jó helyen vagy? Arról szól az oldal, hogy a megadott mac címekkel lehessen elérni a hálózatot, és semmi mással ne?
IP & MAC Binding Setting

ez a főcíme a beállításnak.És itt vna olyan gomb hogy add new, és ott hozzá adtam az adataimmal együtt
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #30  
Old 09-01-2008, 21:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
IP & MAC Binding Setting

ez a főcíme a beállításnak.És itt vna olyan gomb hogy add new, és ott hozzá adtam az adataimmal együtt
Keress tovább, ez nem az.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hálózat, meg router, meg mindenféle ismeretlen kifejezés... Wanax PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 19 08-17-2006 09:02


All times are GMT +1. The time now is 08:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu