Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 05-24-2013, 09:00
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Ha van fogalma valakinek a mobilokról, szívesen meghallgatnám a tanácsát hogy Samsung S Advance, vagy Sony Xperia U legyen a szívem választottja?
A családba van egy mobilos üzlet, bár én nem értek hozzá, de amit tőlük hallok az az, hogy a samsung és az iphone telók jelenleg a legjobbak. szervíz szempontokból is. plusz jelenleg ezekhez van a legtöbb minden is, kiegészítők,progik meg tudom is én.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
Sponsored Links
  #112  
Old 05-24-2013, 12:17
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azért ez mekkora kijelentés mar egy TELEFON-nál. Ez a mai generáció...
Szerintem inkább azzal együtt, hogy mellé nyárra egy tablet... Tehát nagy kijelző, mert kell a nem telefon funkciókhoz, meg egy tablet, ami azért kell, hogy kiváltsa a nem telefon funkciók nagy részét.
Totál gáznak tartottam, amikor a csávó velem szemben nyomkodta az iphone xy telóját, majd elővette a laptopot, aztán filmet nézett a tableten... Egy jó példa arra, hogy fogyasztó társadalom vagyunk. Én remekül érzem magam a vonaton úgy, hogy a telefonomon ha akarok tudok netezni kicsit, de inkább olvasok és zenét hallgatok. Valakinek 3 baromi hasonló eszköz kell ahhoz, hogy tudjon 3 órát utazni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #113  
Old 05-24-2013, 15:03
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azért ez mekkora kijelentés mar egy TELEFON-nál. Ez a mai generáció...
Ezek régen PDA néven futottak, aztán később rájuk aggatták a smartphone nevet. Ha valaki csak telefonálni szeretne, akkor neki ténylegesen totál fölösleges ilyesmi. Nagyon gyakran látom, hogy megveszik a 100+ ezer forintos készüléket, és telefonáláson + SMS-en kívül semmire nem használják, arra pedig még talán kevésbé is alkalmas, mint egy nem_smartphone (okostelefon, de ezeket a csinált szavakat sem szeretem olyan nagyon), mert akkuidőben sokkal gyengébbek. Na őket kissé megvezették a marketingesek.
Én konkrétan alig telefonálok, mert nem szeretek, viszont az állandó internetelérésnek köszönhetően rengeteget email-ezek, ha előadáson eszembe jut valami, akkor azt megnézhetem, ha kell, hozzáférek a netbankárhoz, továbbá GPS és térképfunkciónak már rengetegszer vettem hasznát, néha még fényképezni is szoktam... (és ez csak pár dolog, ami hirtelen eszembe jutott, mert tagnap épp szükségem volt rá).

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem inkább azzal együtt, hogy mellé nyárra egy tablet... Tehát nagy kijelző, mert kell a nem telefon funkciókhoz, meg egy tablet, ami azért kell, hogy kiváltsa a nem telefon funkciók nagy részét.
Te sem vagy gondolatolvasó A tablet konkrétan munkára lesz, notebook helyett, mert hiába 12"-os az X61T-m, sajnos még mindig 2kg, de az X200 1,5kg-jával sem lennék sokkal előrébb. Viszont egy tablet csatlakoztatható billentyűzettel (ami közül már vannak egészen értelmes minőségűek is), tokkal-vonóval, töltővel megáll kb 1kg-nál, ami sokkal kényelmesebb hordozásra, és használatra. (MBA-ra, Samsung Series9-ra nem fogok 300 ezret kiadni, csak hogy elfogadható tömegű eszközöm legyen, de 3G még ezekbe sem fért bele )

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én remekül érzem magam a vonaton úgy, hogy a telefonomon ha akarok tudok netezni kicsit, de inkább olvasok és zenét hallgatok. Valakinek 3 baromi hasonló eszköz kell ahhoz, hogy tudjon 3 órát utazni.
Tök jó, hogy úgy érzed, hogy mindenki másnak is bőven elég az, ami Neked, de ugye emberek vagyunk, totál más igényekkel
Amit én csinálok, arra a telefon még nem alkalmas (sok minden másra meg sokkal inkább), a notebook pedig nekem kényelmetlenül nehéz. Vonaton meg legszívesebben aludnék, de van, amikor dolgoznom kell.

Persze sokan vannak, akiket a marketing megtéveszt (szebb szó, mint az agymosás), én nap mint nap találkozom ilyen emberekkel, akik notebookot szeretnének vásárolni és nem fér a fejükbe példának okáért az, hogy internetezésre meg egy kis játékra totál fölösleges 40 ezer forinttal többet kiadni egy i7-es gépért.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Túra topic Ati Túrák 341 05-23-2011 09:21
Wand topic. Topic Wandnak és azoknak akik szeretik őt :) Gyula Chat 492 11-12-2009 19:54
Topic az összes Atinak:) Pepa Chat 346 05-11-2009 23:02
Egy topic az ízek szerelmeseinek! Pax Hungaricum Egyéb 82 05-27-2008 10:57
meg egy elfes topic exair Stratégia & Tippek 72 10-05-2007 18:29


All times are GMT +1. The time now is 11:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu