Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-10-2006, 03:51
Fosztó Fosztó is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Kolozsvár
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Swapnek a fizikai memória kétszeresét célszerű adni. Nem jó, ha használni kezdi, szóval kerüld, és legyen elég memóriád (ugyanaz, mint windowsnál), de azt sem akarod, hogy hasbaszúrja magát, amiért mindene elfogyott.
Amire en hasznalom a linuxot nem kell nagy memoria egy ket shell es c,c++ programhoz vagy egy apach szerverhez... . wine-vel csak probabol szorakoztam.

Erdekesseg hogy volt egy hangkartyam mar nem tudom mijen marka de ha jol emlekszem cmedia windows ala nem kaptam hozza drivert csak linux ala.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-22-2006, 00:31
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Sulix operációs rendszer gnome grafikus felülettel :)

Talán többen emlékeznek rá hogy ma a hódító fórumán többen segítettek nekem, mert egy linusos géppel bajlódtam, persze sokan röhögtek is

Üzletböl sikerült egy Sulix oprendszerrel telepített gépet haza hozni, és persze engem kértek meg hogy hajintsak rá egy XP-t hogy tudjon az a gyerek játszani, mondtam is h semmi problem egy óra és fent van.
Nahát rutinbol betoltam az XP-t beállítotam hogy arrol bootoljan és semmi elkezd bootolni a gép és semmi, vissza sulixhoz nézzünk bele, igaz előtte háromszor nem volt képes bebootolni az oprendszer, sikerült többször lefagyni bootolás közben

Mondták az okosok h lépjek be Sulixba root jelszóval, mert ugye közben egyszer csak elindult első utam a hód fóruma volt. Az üzletben nem adtak hozzá root jelszót, de persze kitaláltam. Megtaláltam az fdisket meg mindent amit Remedy moderátorunk tanácsolt, semmit nem tudtam velük csinálni, ellenben találtam mnt nevü mappát illetve Gnome grafikus felületet (innentöl kezdve Ati nagyon gyanus vagy nekem sulix ügyben)

Tanulság az egészböl, ha valaki nem ért frankón a linuxhoz meg főleg a sulixhoz az kérje meg az üzletben az eladót hogy hajintsanak fel egy wint is, úgy is megteszik, csak vedd meg a gépet tölük
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #23  
Old 02-22-2006, 09:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Mi a fene az a Sulix?????????? ))))
Reply With Quote
  #24  
Old 02-22-2006, 13:53
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Mi a fene az a Sulix?????????? ))))

A sulix a sulinetes gépekre telepitett legújabb linux verzó, amihez gnome tipusu grafukus felület tartozik, engem nagyon emlékeztett a win 3.1 hez a külső, elég tragikus volt a külső, és az egész elég áttekinthetetlen volt elsőre. Mint feljebb írtam is képes volt lefagyni bootolás közben 3* egymás után )
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #25  
Old 02-22-2006, 17:08
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Üzletböl sikerült egy Sulix oprendszerrel telepített gépet haza hozni, és persze engem kértek meg hogy hajintsak rá egy XP-t hogy tudjon az a gyerek játszani, mondtam is h semmi problem egy óra és fent van.
Nahát rutinbol betoltam az XP-t beállítotam hogy arrol bootoljan és semmi elkezd bootolni a gép és semmi, vissza sulixhoz nézzünk bele, igaz előtte háromszor nem volt képes bebootolni az oprendszer, sikerült többször lefagyni bootolás közben
Mondták az okosok h lépjek be Sulixba root jelszóval, mert ugye közben egyszer csak elindult első utam a hód fóruma volt. Az üzletben nem adtak hozzá root jelszót, de persze kitaláltam. Megtaláltam az fdisket meg mindent amit Remedy moderátorunk tanácsolt, semmit nem tudtam velük csinálni, ellenben találtam mnt nevü mappát illetve Gnome grafikus felületet
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #26  
Old 02-22-2006, 18:24
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz

CSokibá köszi, de nem foglakozom vele, csak leírtam a tapasztalataimat, hogy mások is röhögjenek egy jót
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #27  
Old 04-26-2006, 14:02
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

http://unixlab.bsd.hu/LNW/index.html
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #28  
Old 05-16-2006, 08:03
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz

Van ettől egyszerűbb megoldás. Particion Magic-el lekaszálod az egész linux particiót, azt sanyi....
Reply With Quote
  #29  
Old 05-16-2006, 08:46
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Lyra
Van ettől egyszerűbb megoldás. Particion Magic-el lekaszálod az egész linux particiót, azt sanyi....
Egy szimpla linux parancs beírásánál egyszerűbb megoldást úgysem fogsz találni

Persze lehet bűvészkedni külső programokkal (PQ ráadásul nem ingyenes), de minek, mikor házon belül megoldható a probléma?
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #30  
Old 10-11-2006, 17:49
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Windows Vista meg az Aero-ja? Bahhh ...

Linux desktop!

http://www.youtube.com/watch?v=i0ZtcxHUSDQ&eurl=
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 15:45
Országod órája -Fegya- Segítség 63 03-06-2007 10:05


All times are GMT +1. The time now is 04:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu