Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-07-2006, 21:03
spok's Avatar
spok spok is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 207
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Linux

Sziasztok kéne egy kis help nem tudom a Linuxba be állitani a hállozati kapcsolatomat
Sajna csak az IP tudom be irni és egyszerüen nem találom hova kéne a DNS -t be irni
És nem mükszik a netem
És nem tudok Hóditózni
Ellöre is kösszi
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-07-2006, 21:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by spok
Sziasztok kéne egy kis help nem tudom a Linuxba be állitani a hállozati kapcsolatomat
Sajna csak az IP tudom be irni és egyszerüen nem találom hova kéne a DNS -t be irni
És nem mükszik a netem
És nem tudok Hóditózni
Ellöre is kösszi
/etc/resolv.conf

benne:
Code:
nameserver 1.2.3.4
ahol 1.2.3.4 természetesen a nameserver, amit használni akarsz. Egymás után több sorba mehet több ns
Reply With Quote
  #3  
Old 02-08-2006, 02:09
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szasztok )

Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?

Gyula
Reply With Quote
  #4  
Old 02-08-2006, 06:54
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Gyula
Szasztok :))
Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?
Gyula
attól függ h milyen linux, és mit akarsz rajta csinálni.. egyébként bőven elég, ha minimalista vagy:))

nem árt ha telepítés előtt kicsit utánanézel a neten..
Reply With Quote
  #5  
Old 02-08-2006, 09:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
attól függ h milyen linux, és mit akarsz rajta csinálni.. egyébként bőven elég, ha minimalista vagy)
nem árt ha telepítés előtt kicsit utánanézel a neten..
azert szerintem a windows is maradjon csak fenn - eloszor szetparticionalod, felrakod a linuxot, felrakod a windowst, ez szepen elcseszi az mbrt, bebootolsz rescue cdrol, liloval visszairod az mbrt, es mar menni is fog mindketto. En regebben raktam magamnak debiant, ottan 3 particiot csinaltam egy bootot es swapot meg egy normalt. (na megy egy windozt) a swap particio duplaja volt a memoriam meretenek. Nem tudom manapsag hogy megy, de tenyleg erdemes utanaolvasni
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #6  
Old 02-08-2006, 10:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Szasztok )

Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?

Gyula
Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor valószínű, hogy nem kell Neked.

Nem fog menni a word, nem lesz Internet Explorered, nem lesz msn-ed, nem lesz icq-d, egyik meglévő játékod sem fog futni.

Ha valaki nem tudatosan akar linuxot, akkor maradjon a Windowsnál, mert a két rendszer nem ugyanaz. Attól, hogy a Windows összeomlik, a Linux nem a helyettesítésére van.
Reply With Quote
  #7  
Old 02-08-2006, 20:30
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor valószínű, hogy nem kell Neked.

Nem fog menni a word, nem lesz Internet Explorered, nem lesz msn-ed, nem lesz icq-d, egyik meglévő játékod sem fog futni.

Ha valaki nem tudatosan akar linuxot, akkor maradjon a Windowsnál, mert a két rendszer nem ugyanaz. Attól, hogy a Windows összeomlik, a Linux nem a helyettesítésére van.
de van openoffice, mozilla, amsn és gaim, ami pont ezeket tudja:)

de ettől függetlenül tényleg egyetértek, ha szeretnél megismerni egy új rendszert, akkor hajrá, de ha a windowsod meghalt, akkor nem az a helyes módszer, hogy linuxot felrakod, mert az is meg fog halni;)
Reply With Quote
  #8  
Old 02-08-2006, 23:53
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kicsit átfogalmazom a kérdést.
Megy a windózom, mert akkora lúzer nem vagyok már hogy két hetente gajjra vágjam, de csak azért nem is akarom lezúzni, hogy feltegyek egy linuxot, amiröl tudom hogy egy operációs rendszer és egyszer láttam már oylat és le is tudtam törölni a vinyórol

Mennyire nehéz megtanulni? Nem játszom csak netezek a géppel meg zenét halgatok, de mindezk nélkül, még a hódító nélkül is kibírok 3-4napot ha arrol van szó
Reply With Quote
  #9  
Old 02-09-2006, 00:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula
Kicsit átfogalmazom a kérdést.
Megy a windózom, mert akkora lúzer nem vagyok már hogy két hetente gajjra vágjam, de csak azért nem is akarom lezúzni, hogy feltegyek egy linuxot, amiröl tudom hogy egy operációs rendszer és egyszer láttam már oylat és le is tudtam törölni a vinyórol

Mennyire nehéz megtanulni? Nem játszom csak netezek a géppel meg zenét halgatok, de mindezk nélkül, még a hódító nélkül is kibírok 3-4napot ha arrol van szó
Ezeket mind tudja.........

Csak míg windowsnál mondjuk a hangkártyádhoz feltöltöd a legújabb drivert, hogy jól szóljon, addig linuxban esetleg kernelt kell fordítanod. És azt nem akarsz.

Én azt mondanám, hogy szerezz egy új winyót, tedd be a mostani helyére, játssz vele pár napot, és meglátod, hogy megtartod-e.

Valahol azt írtad, hogy van egy linux cd-d még régről. Na azt viszont felejtsd el. Tölts le egy mostanit. Ma már grafikus felületű telepítés van, miegyéb, egész windows jellegű.

Leszámítva, hogy csak egyszer indítja magát újra a végén, amikor kész a telepítés, nem 5-6-szor, mint a Win.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-09-2006, 00:32
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Atti: megygyőztél igazad van és tudod mit, van ölég pontod, de meghajintalak még egyel, csak h lásd értékele ma segitséged
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új Windows Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 42 11-26-2007 15:45
Országod órája -Fegya- Segítség 63 03-06-2007 10:05


All times are GMT +1. The time now is 04:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu