Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-01-2006, 18:15
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation Web szerkesztés

Nah szal ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki még nem műveli ezt a műfajt az kedvet kapjon hozzá és, aki nem rég műveli annak segítsenek azok akik elég profi szinten vannak (Ati ). És gy az elején meg is kérdezném hogy mit kell ahhoz tennem hogy a weblapom "híres legyen" ezt úgy értem hogy a gugliba(google) beírok egy kulcsszótés kidobja az első két oldalon legalább az oldalam?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-01-2006, 18:51
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by track
Nah szal ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki még nem műveli ezt a műfajt az kedvet kapjon hozzá és, aki nem rég műveli annak segítsenek azok akik elég profi szinten vannak:D (Ati:D ). És gy az elején meg is kérdezném hogy mit kell ahhoz tennem hogy a weblapom "híres legyen" ezt úgy értem hogy a gugliba(google) beírok egy kulcsszótés kidobja az első két oldalon legalább az oldalam?:confused:
ejj, mindenki híres akar lenni?:P

a lényeg h az oldal, amit csinálsz, legyen *jó*.
a *jó* azt jelenti, hogy van egy célközönség, akinek érdemes újra és újra meglátogatni az oldalt. ha az oldalad *jó* lesz, akkor valószínűleg már elég híres is lesz:) reklámozni ezután bőven ráér.
Reply With Quote
  #3  
Old 02-01-2006, 18:52
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Question

ez rendben van de hallottam valami page rank bigyóról. és nem értem mit kell vele csinálni
Reply With Quote
  #4  
Old 02-01-2006, 18:57
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by track
ez rendben van de hallottam valami page rank bigyóról. és nem értem mit kell vele csinálni:confused: :(
a page rank egy szám, ami azt adja meg h a gugli szerint milyen fontos az oldalad, ez alapján (hát, nagyjából) készül a találati lista.

pontos számítási algoritmust megtalálod ha rákeresel a page rank kulcsszóra guglival:D

de az egész semmi nem ér, egy *jó* oldal nélkül:) (ezt imádom mondani)
Reply With Quote
  #5  
Old 02-01-2006, 19:02
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

ok. kész az oldalam, ha van bannerem még akkor se bizti hogy látogatják, és ha beírom a gugliba a kulcsszót lehet, LEHET hogy kidobja de valszinleg a 43 oldalon az utólsó elötti és nem hiszem hogy valaki végignéz 43 oldalt
Reply With Quote
  #6  
Old 02-01-2006, 19:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

A *pontos* algoritmust tuti nem, mert ezt hétpecsétes titokként őrzik, és mindenki csak próbálkozik, és találgat, hogy mi alapján is van ez a rangsor. A legtöbben annak a hívei, hogy minél több más oldalról linkelnek az adott oldalra, annál magasabb pontot ér el. Ennek némileg ellentmond, hogy az msn.com nemrégiben 10-ből 2 pontot kapott, pedig pármillió oldal mutat azért rá. Bár azt hiszem, hogy ezt a "bakit" azóta a Google javította egy közfelháborodás után.
Reply With Quote
  #7  
Old 02-01-2006, 19:05
track
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

szóval ha 20 oldal linkel az én lapomra akkor lehet hogy nem a 43. oldalon hanem 28. oldalon leszek?
Reply With Quote
  #8  
Old 02-01-2006, 19:05
Etyekwood's Avatar
Etyekwood Etyekwood is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 275
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati tud programozni???
Na jó, csak vicc volt
Én maszekban html-t tanulok, és kissebb nagyobb sikerrel
Reply With Quote
  #9  
Old 02-01-2006, 19:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 18%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by track
ok. kész az oldalam, ha van bannerem még akkor se bizti hogy látogatják, és ha beírom a gugliba a kulcsszót lehet, LEHET hogy kidobja de valszinleg a 43 oldalon az utólsó elötti és nem hiszem hogy valaki végignéz 43 oldalt
Első oldalra rohadt nehéz kerülni. No meg a kulcsszavaktól is függ. Ha beírod, hogy "biggest online strategy game", akkor a Queosia első oldalon kijön, de emögött jópár hónapnyi meló van azért, és nemcsak az oldal készítésére gondolok.
Reply With Quote
  #10  
Old 02-01-2006, 19:07
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
A *pontos* algoritmust tuti nem, mert ezt hétpecsétes titokként őrzik, és mindenki csak próbálkozik, és találgat, hogy mi alapján is van ez a rangsor. A legtöbben annak a hívei, hogy minél több más oldalról linkelnek az adott oldalra, annál magasabb pontot ér el. Ennek némileg ellentmond, hogy az msn.com nemrégiben 10-ből 2 pontot kapott, pedig pármillió oldal mutat azért rá. :) Bár azt hiszem, hogy ezt a "bakit" azóta a Google javította egy közfelháborodás után. :)
oké, a pontos az hülyeség:) pontosan;) arra gondoltam, hogy pár helyen elég jó tippeket lehet olvasni arról hogyan juthatsz előrébb az algoritmus alapján:)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 05:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu