Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-14-2011, 17:00
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem most már tök jól fut a Windows-om alatt, és ha feláldoznék rá egy USB sticket, akkor szerintem natívan is futna. (Még nem próbáltam, de nyilván ez a lényeg benne.) Nem kell ehhez új gép. Külső progikat nyilván nem lehet rá telepíteni, hiszen pont ez a lényege. Ha lehetne, akkor azzal az egész lényegi része omlana össze, semmi értelme nem lenne az egésznek.
EZT olvasd el légyszi mégegyszer
" Az előzetesek alapján a Chrome OS-es gépeken nem támogatott a hagyományos háttértárak használata, inkább memóriakártyák vagy SSD alapú megoldások dolgoznak a gépekben - ezzel garantálható például a Google által ígért, pár másodperc alatt lezajló rendszerindítás is. A normál számítógépekből megismert BIOS helyét is egy speciális firmware-szerű megoldás veszi át, amelyből hiányzik a PC-ken és notebookokon jellemző részletes beállítások lehetősége. A Chrome OS tehát teljesen új út lesz, ne számítsunk arra, hogy az újabb Windowsok futtatásához már öreg notebookjainkra telepíthetjük - vagy vásárolunk egy teljesen új gépet Chrome-mal, vagy maradunk a réginél."

Nekem ebböl az jön le Hogy KELL MINDNKÉPP egy ÚJ Gép majd hogy Chrome os-t használj..De lehet ÉN értettem félre ...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-14-2011, 17:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Mert azért valljuk, be a többi OS nél van választásom, ha nem tetszik a Windows akkor letörlöm a Vinyórol és felrakok Linuxot de ha megveszel egy CHROME os-t futtató gépet akkor kész ennyi bezárult a kör mert vagy használod vagy eldobod, mert arra biza mást nem raksz fel ha mégsem JÖn be a rendszer....
A Chrome OS linux alapú rendszer, úgyhogy ha nem tetszik, akkor Linux biztosan felmegy arra a gépre. De ne akarj mindenáron új gépet venni neki. Most új géppel árulják, valami piti áron júniustól, de ennek csak az a lényege, hogy SSD van benne, hogy bekapcsolástól kezdve 7 másodpercen belül használhasd. Ha ennél türelmesebb vagy, és ráérsz a Windows indulásának tizedéig várni, akkor sima mostani asztali gépen is elvileg elfut. Ez egyelőre még nem tapasztalat, de mindenhol ezt írják.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 05-14-2011, 17:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Nekem ebböl az jön le Hogy KELL MINDNKÉPP egy ÚJ Gép majd hogy Chrome os-t használj..De lehet ÉN értettem félre ...
A videókon, amiket láttam, sima mezei laptopok, netbookok, vagy asztali gépek voltak használva (még nem is kapható a Google gépe hivatalosan). A letölthető oprendszerek is meglévő gépekhez vannak, cd image, vagy usb image formájában.

UI: a VMWare is egy sima mezei BIOS-os számítógépet emulál, ezen már biztosan tudom mondani, hogy remekül elfut, és mégcsak nem is olyan lassú. Persze emiatt nem fogok virtuális gépet futtatni a Win alatt, mert a lényege veszik el a dolognak, de most próbára tökéletes.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #14  
Old 05-14-2011, 17:06
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Mert azért valljuk, be a többi OS nél van választásom, ha nem tetszik a Windows akkor letörlöm a Vinyórol és felrakok Linuxot de ha megveszel egy CHROME os-t futtató gépet akkor kész ennyi bezárult a kör mert vagy használod vagy eldobod, mert arra biza mást nem raksz fel ha mégsem JÖn be a rendszer....Szóval TE Vennél gépet mondjuk 120.000 ezerért Chrome os-el és ha nem tetszik akkor a sarokba rakod és használod mondjuk pórfogónak, mert másra nem jó a fentebb említettek miatt.....

DE jó példa is akad aott az APPLE és a mac-ek ahol ott is elöre van telepítve az OS , de ott van választásod, és nem vagy RÁKÉNYSZERÍTVE arra hogy Tölük függj....

A Google nemes egyszerüséggel hozzá akar láncolni a nethez , de mi van akkor amikor offline vagy mert elment a neted ?? akkor vakaródzól ha mondjuk meg akarsz mutatni egy fényképalbumot az ismeröseidnek ????
Nem kötelező... Havi 20 dollárért lehet majd diákoknak bérelni Chrome-os gépeket, emellé ahogy néztem adnak még mobilnet előfizetést is...
EZ a netbook. Nekem ugyan telefon és laptop mellé nincs rá nagy szükségem, de maga a koncepció szerintem kifejezetten jó.

Amúgy írták, hogy lesznek offline is hozzáférhető fájlok, a tárolt dokumentumok mindenképpen, legalábbis aszerint, amit eddig olvastam. Nem lepődnék meg, hogy ha ide tartoznának a képek és a videók is.

És ha nem tetszik, még mindig eladhatod - hacsak nem bérelted

Szóval nem teljesen értem ezt a hatalmas ellenérzést és az egyoldalú szidást.
Reply With Quote
  #15  
Old 05-14-2011, 17:08
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Nem kötelező... Havi 20 dollárért lehet majd diákoknak bérelni Chrome-os gépeket, emellé ahogy néztem adnak még mobilnet előfizetést is...
Azt hittem, hogy ezek mellett az üzleti bérlés ára valahol a csillagos egekben lesz, de az meg valami harmincegynehány dollár, szóval teljesen korrekt az is szerintem. No nem akarok új gépet, én a meglévőt szeretném használni, de ettől még az ára szerintem teljesen elfogadható.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #16  
Old 05-14-2011, 17:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Nahát, még msn-ezni is lehet alóla. Pedig biztosra vettem volna, hogy azt nem lehet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 05-14-2011, 19:31
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én nem tudom szidni a Google-t... most próbáltam ki a Docs androidos alkalmazásnak a fotózási opcióját - egy lefényképezett nyomtatott szöveget feltölt és azonnal átkonvertálja szerkeszthető szöveggé. És egészen jó hatásfokkal működik o.O
Na jó, ez itt egy icipicit off, mert nem a Chrome OS
Reply With Quote
  #18  
Old 05-14-2011, 20:24
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Én nem tudom szidni a Google-t... most próbáltam ki a Docs androidos alkalmazásnak a fotózási opcióját - egy lefényképezett nyomtatott szöveget feltölt és azonnal átkonvertálja szerkeszthető szöveggé. És egészen jó hatásfokkal működik o.O
Na jó, ez itt egy icipicit off, mert nem a Chrome OS
személy szerint nem az technikáikkal van bajom... csak az zavar, hogy lassan már azt is tudják naponta hányszor járok wc-re (vagy lehet, már tudják is)...
Reply With Quote
  #19  
Old 05-14-2011, 20:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
személy szerint nem az technikáikkal van bajom... csak az zavar, hogy lassan már azt is tudják naponta hányszor járok wc-re (vagy lehet, már tudják is)...
Most elképzelem, ahogy valaki ott ül a Google-ben, és azt figyeli, hogy ki hányszor jár wc-re.

Most őszintén: az nem zavar, hogy a tévétársaság pontosan tudja, hogy mikor mit nézel a tv-ben? Az Internet-szolgáltatód tudja, hogy mikor milyen weboldalakat nézel meg. A mobilszolgáltatód pontosan tudja, hogy mikor hol vagy a telefonoddal. Vagy a bankod pontosan tudja, hogy mikor hol vásárolsz. Sőt! A szemétszállítók huhúúú, minden titkodat tudják, ha átnézik a szemetet!

Most ezek után nem tök mindegy, hogy John Doe valamelyik amerikai városban hozzáfér ahhoz az adatblokkhoz, amiben 8millió felhasználói adat között valahol ott van a Tied is? Olyan adatok, amikhez helyi szinten más is bőven hozzáférhet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 05-14-2011, 21:07
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Hmm... én már most sem tudom teljesen pörgetni a vasat, mert egyszerűen nem tudja olyan sebességgel olvasni a winyót, mint kéne egyes programoknál. Most, hogyha netről kapnám az összes cuccot, helyben csak az operációs rendszer futna, akkor azt hiszem megőszülnék. Vagy fizetek sok tízezret egy 100 mbit/sec internetkapcsolatra... de még úgyis... ezt mégis hogy oldják meg??
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chrome Dus PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 79 01-09-2012 11:43
Chrome: asztali értesítők Ati Fontos bejelentések 2 09-24-2011 08:16
Chrome: asztali értesítők Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 37 07-02-2011 17:21


All times are GMT +1. The time now is 19:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu