Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-14-2011, 21:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Hmm... én már most sem tudom teljesen pörgetni a vasat, mert egyszerűen nem tudja olyan sebességgel olvasni a winyót, mint kéne egyes programoknál. Most, hogyha netről kapnám az összes cuccot, helyben csak az operációs rendszer futna, akkor azt hiszem megőszülnék. Vagy fizetek sok tízezret egy 100 mbit/sec internetkapcsolatra... de még úgyis... ezt mégis hogy oldják meg??
Egyszerű: nem azt a célt szolgálja, hogy atomerőművet vezérelj vele. Arra célgépeket használnak, célszoftverekkel. Speciális igényeket nem fog kielégíteni, nem fogsz rajta zenét szerezni, vagy 3D videókat gyártani. Nem azért van.

Azért van, hogy netezz, levelezz, dokumentumokat szerkessz, csevegj másokkal stb. Tipikusan olyan feladatok, amiknél többet az emberek 95%-a nem csinál. Sem otthon, sem munkahelyen.

Képzelj el egy titkárnőt, akinek elromlik a gépe, és újat kell betenni, amíg javítják az övét. Minden máshol van, hiányoznak a kedvenc programjai, más verzió van fent a szövegszerkesztőből, a szakszövegek felvett szakszavait nem ismeri a helyesírásellenőrző, .........

És képzeld el ugyanezt a Chrome OS-szel, amikor egy gépcseréből semmit nem vesz észre, mert a monitort és a billentyűzetet megtartja.

Talán látszik, hogy nagyon rá vagyok kattanva az ötletre. Mondjuk már sikerült elrontanom, és még élesben nem is próbáltam, csak virtuális gépen. De nagyon tetszik! Még ha fejlesztői környezetet nem is tud nekem személy szerint nyújtani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-14-2011, 21:34
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Hmm... én már most sem tudom teljesen pörgetni a vasat, mert egyszerűen nem tudja olyan sebességgel olvasni a winyót, mint kéne egyes programoknál. Most, hogyha netről kapnám az összes cuccot, helyben csak az operációs rendszer futna, akkor azt hiszem megőszülnék. Vagy fizetek sok tízezret egy 100 mbit/sec internetkapcsolatra... de még úgyis... ezt mégis hogy oldják meg??
Mondjuk ha ez a problémád, akkor elgondolkozhatnál egy SSD vásárlásán
Reply With Quote
  #23  
Old 05-15-2011, 00:59
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Ati: Jajó. Viszont én nem vagyok titkárnő, és fel tudom rakni, amit szeretnék. Szóval engem valahogy nem érint meg. Szerintem Neked sincs igazán szükséged arra, hogy 1-2 évente megússz maximum egy óra telepítgetést és beállítgatást.

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Mondjuk ha ez a problémád, akkor elgondolkozhatnál egy SSD vásárlásán
Gondolkodtam már, de sajnos még rohadt drága. 128 vagy 256 GB az 100 ezer forint körül mozog. Tudod ki fog ennyi pénzt kiadni érte...
//És nem, a gépem nem volt méreg drága. Csak picit megbirizgáltam, meg jó helyen szereztem be a cuccokat. Így egész olcsón kijött egy jó erős gép. (Az SSD drágább lenne, mint maga a gép...) //
Reply With Quote
  #24  
Old 05-15-2011, 08:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Ati: Jajó. Viszont én nem vagyok titkárnő, és fel tudom rakni, amit szeretnék. Szóval engem valahogy nem érint meg. Szerintem Neked sincs igazán szükséged arra, hogy 1-2 évente megússz maximum egy óra telepítgetést és beállítgatást.
Fejlesztői gépnek nyilván nem jó, de szülőknél például teljesen ideális lehet. Szóval még én is látom hasznát.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 05-15-2011, 11:36
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Gondolkodtam már, de sajnos még rohadt drága. 128 vagy 256 GB az 100 ezer forint körül mozog. Tudod ki fog ennyi pénzt kiadni érte...
//És nem, a gépem nem volt méreg drága. Csak picit megbirizgáltam, meg jó helyen szereztem be a cuccokat. Így egész olcsón kijött egy jó erős gép. (Az SSD drágább lenne, mint maga a gép...) //
Annyira szerintem nem vészesek, hanem mindenáron 256-osat akarsz:
http://www.argep.hu/product_1296370.html
http://www.argep.hu/product_1426963.html
http://www.argep.hu/product_1402612.html
Igaz, hogy az első kettő csak 64GB-os, de őszintén, mire kell Neked nagyobb? A Win elfér 20 gigán, akkor még mindig marad 40, amin szabadon dolgozhatsz, hacsak nem BluRay filmeket akarsz vágni, csak nem fogod belepni
Ha olyan laptopot veszek, amibe bele lehet paszírolni még egy meghajtót, én zicher, hogy veszek bele egy 32 v 64GB-os SSD-t.

Ja, már azt mondod, hogy olcsón és okosba veszel gépet, akkor ahonnan múltkor vettem a laptopomat, ez:
Kingston SSD SATA2 128GB 2,5" (SV100S2/128G)
Kapacitás:128GB, Méret:2,5", Csatolófelület:SATA2, Olvasási sebesség:250MB/s, Írási sebesség:230MB/s
37 ezer forint.

u.i.: Ati, ugye nem probléma, hogy online áruházakat linkeltem?
Reply With Quote
  #26  
Old 05-15-2011, 13:42
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Igaz, hogy az első kettő csak 64GB-os, de őszintén, mire kell Neked nagyobb? A Win elfér 20 gigán, akkor még mindig marad 40, amin szabadon dolgozhatsz, hacsak nem BluRay filmeket akarsz vágni, csak nem fogod belepni
Ha olyan laptopot veszek, amibe bele lehet paszírolni még egy meghajtót, én zicher, hogy veszek bele egy 32 v 64GB-os SSD-t.
Nos, 80 gigáson vannak jelenleg a programok telepítve, meg a Win is arról fut. Néha így is eléggé szűkölködöm... én azért elég sok mindenre használom a gépet, még játékra is bőven - és bizony vannak, amik 10 gigát lazán elfoglalnak önmagukban.
Szóval ha 256-osat nem is, de ha veszek, akkor 128 GB lenne szerintem.

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ja, már azt mondod, hogy olcsón és okosba veszel gépet, akkor ahonnan múltkor vettem a laptopomat, ez:
Kingston SSD SATA2 128GB 2,5" (SV100S2/128G)
Kapacitás:128GB, Méret:2,5", Csatolófelület:SATA2, Olvasási sebesség:250MB/s, Írási sebesség:230MB/s
37 ezer forint.
Jó, jogos, lehet onnan szerzem be majd az SSD-t is, és csöppet olcsóbb lesz úgy. Bár még így is 30 körül mozog...

Na, de hagyjuk abba az offolást.

Last edited by Dus; 05-15-2011 at 13:46..
Reply With Quote
  #27  
Old 05-15-2011, 14:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Na, de hagyjuk abba az offolást.
Annyira nem offolás. SSD-re van terverve a ChromeOS, hogy minél előbb elinduljon. Virtuális gépben (!), normán winyóval, és persze ugye a virtuális gép miatt plusz olvasásokkal a bios felállása után 8 másodperccel jelenik meg itt nálam a belépőablak. Belegondolva, hogy egy natív SSD-n ez mennyi lenne, hmmm.........
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 05-15-2011, 19:27
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Annyira nem offolás. SSD-re van terverve a ChromeOS, hogy minél előbb elinduljon. Virtuális gépben (!), normán winyóval, és persze ugye a virtuális gép miatt plusz olvasásokkal a bios felállása után 8 másodperccel jelenik meg itt nálam a belépőablak. Belegondolva, hogy egy natív SSD-n ez mennyi lenne, hmmm.........
Jó. Linuxom 14 mp alatt bootol, Win7 pedig az induló programokkal együtt 35, de önmagában az is úgy 30 mp alatt. Azt hiszem ebbe sem fogok belehalni.

Amúgy elvileg Win7 már alapból fel is ismeri, hogyha SSD-d van, és nem lassul be sok használat után (ugye read-modify-write-osak az SSD-k és emiatt lehetnek gubancok).
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Chrome Dus PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 79 01-09-2012 11:43
Chrome: asztali értesítők Ati Fontos bejelentések 2 09-24-2011 08:16
Chrome: asztali értesítők Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 37 07-02-2011 17:21


All times are GMT +1. The time now is 12:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu