Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 04-30-2008, 17:22
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az utolsó néhány hozzászólásból azt látom, hogy valamiért az az általános nézet, hogy ha megtámadnak, akkor el kell menekülni.

Ezekben a beírásokban fel se merült a csata lezajlásának egy másik lehetséges variációja: meg kell védeni az országot.


Ati! Synkel a példámmal megírta mi történt anno. 50% barakkom és ~15% tornyom volt gnómként, és tanyám annyi volt, hogy magamat sem tudtam volna etetni, ha bent tartom a seregemet. (persze mivel kopp üres voltam, túltermeltem annyit, hogy a többieket tudtam etetni)

De Remy kigyúrta az orijárt, és pontosan nem tudom hány k hekivel kisebb orijával befért. (~3k)

Na most mi lehet itt a megoldás függetlenül attól, hogy Remy mellett még volt min. 2 ori aki ugyanilyen félmillás kati fokozásokkal elérhet engem?

1. elfokozok amíg van pénzem, de ő is addig fokoz oda amíg neki is van
2. odabontok hozzá ~5000 épületet és keresztbe megyek 1 biztos sereggel. Ekkor kb hekiben ugyanott vagyunk mint csaták előtt, de nekem van 5000 üresem, és persze ő megint jön, és talán jöhet kevesebb sereggel is, már nem is kell annyit odafokoznia, persze nekem megint bontanom kell, ha keresztbe akarok menni. És így tovább. Lényegében el tudja érni a támadó fél pár ütéssel, hogy ugyanakkora értéken legyen a védő, mint ő maga, de olyan áron, hogy szét van bontva az orija, azaz álló épületre nézve a magasabb heki ellenére az alacsonyabb területűnek van több. (jól megaszondtam, remélem érthető)
3. megvárom amíg beüt, és majd lesz valami. Ha 2 körre tudok kerülni visszamegyek, ha nem akkor ÍJ.
4. eleve nem tartok tanyát, és bevédem az orim egy kigyúrt ork ellen. De ebben az esetben az egész 1/A éhen fog halni?
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Sponsored Links
  #232  
Old 04-30-2008, 18:20
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Hát ez elég durván hangzik.

Mondjuk számoljunk 25K-ra:
20400barakk kell, hogy beüssön. Ami bőven 85% fölött van.

Koptatás után 2seregnek be kéne férnie. Bár az érthető, hogy ezért a támadásért nem érdemes annyit bontani.

Viszont itt jön be a javaslatom: ha körönként max a terület ötszöröse (ez csak példa) mehetne el, akkor máris elég lett volna 1000hektárt bontani.
Csakhát erre nem reagál senki...
__________________
A szenvedélyem
  #233  
Old 05-01-2008, 07:13
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Alapvetően az a probléma, hogy:

1, ha a mostani változat marad, akkor sokaknak az nem tetszik, hogy el lehet menekülni a támadások elől.

2, ha a népesség pontnövelő hatása van korlátozva, akkor sokaknak az nem tetszik, hogy nem lehet ráállni a másikra.

3, ha nagyobb sávban van foglalás, akkor sokaknak az nem tetszik, hogy sokba kerül elmenekülni.

Azt gondolom, hogy teljesen mindegy, hogy mi történik, még ha marad a mostani állapot is, az sokaknak nem tetszik. Nem cél, hogy mindenkinek minden tetsszen. A 7-es verzió néhány területen elég radikális változást fog hozni, azt gondolom, hogy ebbe belefér egy ilyen volumenű változtatás is.

Ennek fényében, a fejlesztések mostani szakaszában 2 dolgot tudok elképzelni:

1, vagy ehhez a részhez egyáltalán nem nyúlunk (sem most, sem később), és marad minden úgy, ahogy most van (100ezer pontos sáv mindenhol),

2, vagy bekerül ez a módosítás, ami elkészült.

Ha komoly ellenérvek születnek a következő néhány órában, vagy maximum napban arról, hogy miért NE kerüljön be ez a módosítás, akkor nem kerül be,

Későn kapcsolódok be a témába, de remélem még időben.

A nagy hekin való csaták terén ma az alul lévő jelentős előnyt élvesz.

A fokozási lehetőség szükséges ahhoz, hogy a pontlista szakadékai miatt ne legyenek extrém termelők.

Arvylnak nagyon igaza van abban, hogy bunker elf kivételével be lehet verni egy 15%-kal nagyobb országot.
De a védő mit tud csinálni? anélkül, hogy csutkára bontaná megát, vagy véd, ha tud vagy felfelé menekül, vagy kibont a 100K-s limitből

Ne lehetetlenítsük el a védőt azzal, hogy barakkupacok szinte kockázat nélkül beverhetik 15% kal kisebb hekiről.
Nézzetek már szét az A topjában! Hol vannak az egykoron szép nagy kövér törpék?
Forogtak, SZK-n pihennek az ellehetetlenülés miatt vagy rég kiverve a minimumból lent!!!
Neveket hadd ne írjak, hátha visszajönne még valamelyik!

Ugye örökre nem lehet menekülni, és azért nem tuti a fokozás, bontásos eltáv se, hisz morálcsökkenést hoz a csatavesztés, de esélyt ad egy irdatlan barakkupac elleni felkészüléshez, és hogy a klántársak kísérhessék a támadót anélkül, hogy leszedné a termelőjüket.

Nézzünk egy egyszerű példát.
Vagyok 700K-n egy kigyúrt orkkal
Van felettem 770K-n egy törpe 15%torony-40% barakk jól felépítve)
Mellette 770K-n egy klántárs hadisa.

Ma 350K kattincsal fokozok, és megpróbálom betolni eredményesen.

Az Új rendszerben ami a foglalást segíti:
Ráfokozok, és betolom, majdnem 100%, hogy eredményesen, hisz a fokozás neki sokkal drágább mint az én ráfokozásom, és a kp limitált ugye.
Visszajön a hadisa, mondjuk sikeresen visszaüt miután csutekra bontotta magát. A hadisa fentebb kerül, gyakorlatilag átadta a földet a törpe a saját hadisának. (ezzel Őt kivontuk a harcból, felfelé eltávolodott.)
Fokozhatok ujra a törpére.

De a törpe helyett lehet ez az ország egy 10-50-es óriás is akár

Nem szabad elvenni a védő féltől a fokozásos menekülés lehetőségét (hangsúlyozom ez csak egy lehetőség nem biztos, hogy bejön)
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
  #234  
Old 05-01-2008, 07:34
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy erős kettősséget vélek felfedezni.

Az egyik oldal az, hogy a topos országokat minden alsóbbszintű csoportban szüntessünk meg, mert irreális távolságokban életképtelen országokkal termelnek. Ez szinte mindenkinek tetszett.

A másik oldal pedig az, hogy ugyanez (az életképtelen termelő, védelem nélküli országok legyenek kitéve a támadásoknak) az 1/A-ra ne vonatkozzon, mert ott igenis katonailag éketképtelen, termelő országok kellenek a topba.

?
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az utolsó néhány hozzászólásból azt látom, hogy valamiért az az általános nézet, hogy ha megtámadnak, akkor el kell menekülni.

Ezekben a beírásokban fel se merült a csata lezajlásának egy másik lehetséges variációja: meg kell védeni az országot.

Ati klánom vezéreként jópár 500K feletti csatában vettem részt (stratégaként és harcoló félként egyaránt)
Ha aládállok egy kigyúrt orkkal, és Te nem elf vagy, illetve nem az egykori erősített császárhoz hasonló kigyúrt ország (nem több mint 15% kal nagyobb területen)
Akkor beverlek akármit csinálsz.

Nézzünk egy konkrét példát!
Remedy 22.000 hekiről indította az egykori ***Baba*** elleni offenzívát.
Baba 25500 hekin volt.
10% torony, 50% barakk tudós hadignóm katmorál 95%
És bizony ha megőszült se tudta volna védeni a támadó sereget.

A szembemenetelhez a beütés előtt 7400 körüli épületet kellett volna bontania. Azonos képességű játékosok esetén is jelentős előnyben van az alsó támadó ország.

Tehát megértem én az alulról jövőket, hogy nem akarnak 0 hekit foglalni, én se akartam soha, de a támadó fél már így is nagy előnyben van!
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
  #235  
Old 05-01-2008, 07:56
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Tudom, hogy régebbi hsz-ek, de reagálok rájuk, ha már zavaró akkor töröld ki őket Ati.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A javaslat egyik fele erről szólt, hogy ne lehessen 100k értékig növelni népességgel.

Ha ez a növelési lehetőség elég alacsony, akkor a foglalás mikéntjén nem kell változtatni, hiszen közel azonos ponton közel azonos területű országok lesznek.

A fő kérdés az, hogy ez a stratégiai elem zavaró-e annyira, hogy kiszedjük.
Nem zavaró, sőt szükséges elem, hogy az egyéni és a klánlista szakadékai áthidalhatóak maradjanak.

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Miért az 1/A csúcsán normális az, hogyha van elég pénzed akkor egyéniben "beüthetetlen" vagy?
Ha igen akkor máshol miért nem lehet?

És igen a 100k-s ráállás sem normális, ezért volt az eredeti javaslatban, hogy az elnemférő lakosság max 50k-ig számítson.
Ha így lenne akkor mivel nincs alattam 100K ra senki (SZK-sokat hagyjuk) akkor nem kellene barakkot tartanom ugye?
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
  #236  
Old 05-01-2008, 08:16
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A fenti egyik beírásomban írtam, hogy azzal, ha a népesség értéknövelő hatását csökkentjük, sokaknak az a problémája, hogy nem lehet ráállni a másikra. Ez ugye nyilván azt jelenti, hogy gyorsan ráállni, hiszen egyébként bármikor ráállhatsz, felfedezel, vagy felütöd oda magad, és máris ott vagy.

Felfedezni ott ahol ez a kérdés felmerül elképesztően költséges.
Ez több 10 millió katonát jelent tehát nem igazán járható út.
Felütni nem lehet, mert nincs célpont
Rgó marad a fokozásos mozgás a listában
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
  #237  
Old 05-01-2008, 11:00
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Hát ez elég durván hangzik.

Mondjuk számoljunk 25K-ra:
20400barakk kell, hogy beüssön. Ami bőven 85% fölött van.

Koptatás után 2seregnek be kéne férnie. Bár az érthető, hogy ezért a támadásért nem érdemes annyit bontani.

Viszont itt jön be a javaslatom: ha körönként max a terület ötszöröse (ez csak példa) mehetne el, akkor máris elég lett volna 1000hektárt bontani.
Csakhát erre nem reagál senki...
Ezzel csak az a baj hogy akkor lehet 85% barakkom és 15% tornyom is mert ház egyáltalán nem kell és akkor a koptatással és a 15% toronnyal ork esetében a kitámadás bónusszal elég kemény dió a (ki)támadott ország
  #238  
Old 05-01-2008, 11:13
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy erős kettősséget vélek felfedezni.

Az egyik oldal az, hogy a topos országokat minden alsóbbszintű csoportban szüntessünk meg, mert irreális távolságokban életképtelen országokkal termelnek. Ez szinte mindenkinek tetszett.

A másik oldal pedig az, hogy ugyanez (az életképtelen termelő, védelem nélküli országok legyenek kitéve a támadásoknak) az 1/A-ra ne vonatkozzon, mert ott igenis katonailag éketképtelen, termelő országok kellenek a topba.

Ha egy adott csoportban cél, hogy a csak termelő, és védekezni képtelen országok igenis le legyenek vadászva, akkor egy másik csoportban miért nem cél ugyanez?
Ati nem látok az 1A Topban annyi extrém termelőt barakk torony nélkül hogy ez problémát okozna,de ha jól tudom a felfedezés változással könnyebben elérhető lesz ez a sáv is
  #239  
Old 05-01-2008, 12:48
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Asszem Reaktor véleménye megváltoztatta az enyémet. Asszem amit leírt, azzal nem nagyon lehet vitatkozni!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #240  
Old 05-01-2008, 13:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Ezzel csak az a baj hogy akkor lehet 85% barakkom és 15% tornyom is mert ház egyáltalán nem kell és akkor a koptatással és a 15% toronnyal ork esetében a kitámadás bónusszal elég kemény dió a (ki)támadott ország
Hazudnék, ha azt mondanám, hogy értem a logikát.
Nekem jelentősnek tűnik, ha körönként 100K emberr elvándorolna még így is. (Továbbra is a példa számainál maradva, azaz 22K hektáron)
Míg most 0háznál (100% foglalkoztatással): 165K megy el körönként.
__________________
A szenvedélyem
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu