Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Tetszene neked ha a hódítóban lennének a csoportokról statisztikai adatok?
Igen, hasznosnak találnám! 17 29.31%
Igen, érdekesnek találnám! 32 55.17%
Nem, feleslegesnek találnám! 9 15.52%
Nem, zavarónak találnám! 0 0%
Voters: 58. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-03-2007, 00:35
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Statisztikak (atlag-penz csoportonkent)

Sziasztok!

Felmerult egy masik topicban, de ott off lett, igy ha jol sejtem itt kell felvetni ...

Szoval a kerdes az, hogy szerintetek hasznos lenne-e egy csoportonkenti statisztika az atlag-penzmennyisegrol!
(Ati azt irta a masik topicban, hogy elvi lehetoseg van ra ...)

Erdekessegnek mindenkepp jo, de sztem meg használni is lehetne. Szóval nekem tetszene ha lenne ilyen! Meg abban a variacioban, is, hogy mindenki csak a sajat csoportjáét látná. Vélemények?

Udv: retek
Sponsored Links
  #2  
Old 05-03-2007, 07:43
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Érdekesnek kétségkívül érdekes lenne, de jelentős hasznát nem látoma dolognak. Megvagyok nélküle.
Beérem annyival, ha nekem sok van
  #3  
Old 05-03-2007, 08:44
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én nagyon szeretem a statisztikákat, de azt hiszem, a csoportonkénti átlagpénz nagyon keveset mutat. Ha egy ország sohasem költi el a pénztartalékát és meg is tudja védeni, akkor az olyan a csoport szempontjából, mintha nem is lenne.

off:
Egy csoportonkénti havi földmérleg jobban érdekelne:

Nyitó földállomány hó elsején x hektár. (A pontlistában szereplő országok földterülete)
Pontlistába bekerült országok területe y hektár. (Regisztrál, mélyszabiról visszajön, SZK-ról visszajön, szintlépéssel a pontlistába kerül)
Felfedezés z hektár
Pontlistából kikerült országok területe m hektár. (Mélyszabira megy, töröl, áthelyezik, SZK-ba megy, szintet lép)
Záró állomány hó végén w hektár. (w=x+y+z-m; w megegyezik a pontlistában szereplő országok földterületével. w lesz a következő hónap nyitó földállománya

Jobban belegondolva nagyon bonyolult lenne y és m mérése. Ezért inkább csak z-t kéne mérni és az y és m egyenlege számítható.

Last edited by -Fegya-; 05-03-2007 at 08:56..
  #4  
Old 05-04-2007, 06:52
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Azt hittem nagyobb érdeklődés lesz

Természetesen nem csak ezt az egy adatot szerettem volna ha megjelenik mint statisztika a jatekban, de en jelenleg ezt az egyet tudnam hasznalni, ezert gondoltam, hogy aki meg szeretne hasonlót (a másik topicban volt némi érdeklődés) az majd felveti.

Synkel irta, hogy nem latna tul sok hasznat. Hat szerintem arra lehetne hasznalni (foleg ha naponta generalt vagy aktualis lenne), hogy elorejelzeseket tehess a piac mozgasara. Pl. ha vesszük a V-t. Ott a csoport saccolt osszvagyona 30MRD (csak a penzrol beszelek, a teki, runa, nyers nem erdekes ebbol a szempontbol)! Ha most egy szovi 4x4MRDvel fellep, akkor ez jelentosen megcsappan, es ez megerzodik a piacon is.

Vagy pl segitseg lenne az 5/W-ben ahol a csoport topja termel es passzolja le a lovet (sajnos mint tudjuk legálisan) .....!

Udv: retek
  #5  
Old 05-04-2007, 08:28
Silence Silence is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Üdv!

Engem érdekelne a dolog! Tegyél ki szavazást, hátha nagyobb érdeklődés lesz.
  #6  
Old 05-04-2007, 09:06
Silence Silence is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Szerintem, meg a csoportnak az előző napi átlag KP állományát kéne mutatni. Valami látható "fő" helyen. És ezen értékekből készülhetne a grafikon is.
A csoport napi KP állományát meg, úgy lehetne számolni, hogy pl.: csak azon országok KP vagyona számítana bele, amelyek mondjuk X napon bellül legalább egyszer beléptek az országukba. És értelemszerűen a nem szabadságon lévő országok.
Quote:
Ha egy ország sohasem költi el a pénztartalékát és meg is tudja védeni, akkor az olyan a csoport szempontjából, mintha nem is lenne.
Szerintem ez így nem igaz, mert bármikor beléphet a pénzével a piacokra, vagyis is "ár befolyásolási" potenciállal rendelkezik.

U.I. a pl-t azért emeltem ki, hogy ne ezen csámcsogjatok, mert ez csak hasraütés után írtam, de kiindulási alap lehet.
  #7  
Old 05-04-2007, 09:19
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én is szeretem a statisztikákat
De nem látom túl nagy hasznát és speciel feleslegesen nem terhelném le Atit ilyenekkel, van elég dolga...
__________________
LotR
  #8  
Old 05-04-2007, 11:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Én azért nem szóltam hozzá, mert szerinem bőven elég lenne, ha az általános beszélgetések között lenne egy statisztika topic. Aztán néha megkérnénk aAtit, hogy rakjon be ezt-azt.

Viszont nem hiszem, hogy szükség lenne rá, hogy állandóan látszódjanak ezek a dolgok.
  #9  
Old 05-04-2007, 13:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Én azért nem szóltam hozzá, mert szerinem bőven elég lenne, ha az általános beszélgetések között lenne egy statisztika topic. Aztán néha megkérnénk aAtit, hogy rakjon be ezt-azt.

Viszont nem hiszem, hogy szükség lenne rá, hogy állandóan látszódjanak ezek a dolgok.
Ilyenre korábban is volt példa, konkrétan fajokról, illetve a csoportokban lévő átlagpénzről rakott be infót. Azzal nincs is baj, de gyakorlati haszna tényleg nincs szerintem egy ilyennek.
  #10  
Old 05-04-2007, 17:53
retekeger retekeger is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ilyenre korábban is volt példa, konkrétan fajokról, illetve a csoportokban lévő átlagpénzről rakott be infót. Azzal nincs is baj, de gyakorlati haszna tényleg nincs szerintem egy ilyennek.
Hát nekem az is szimpatikus lenne, ha Ati bedobná ide a fórumra időnként (humáninterfész? ), de nyilván ez nem működne hosszú távon ...

Na vázolok még egy alkalmazási területet. Van egy-két csopi, ahol a topban fent vannak a termelok, es a sajat orszagaik vedik a topot (ezt persze nem lehet bizonyítani mert ugyesek) az also termelotol 10-15 korre. Namost ha letezne a statisztika akkor megtehetnem azt, hogy eladnek egy rakat tekit majd a befolyo lovet kiosztanam az embereknek az orszagomban, ezaltal eltuntetve a jatekbol a penzt. Ha latszana (lenne stat), hogy ezaltal csokken a csoportban levo _penz_ mennyisege, akkor ezzel a tekiiro termeloket szep lassan meg lehetne viccelni ... (sajnos a kereskedosbankosoknak meg felmenne a szerepe)

Na lehet rosz a gondolatmenet, de foleg azert is irtam, mert nem akartam hogy az utso 10ben legyen a topic ))

udv: retek
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Honnan lessz a pénz avagy mi lessz akkor ha nincs.:D karesz6 Általános beszélgetés Hódítós témákban 12 08-11-2006 14:45


All times are GMT +1. The time now is 05:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu