Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 10-13-2006, 16:48
/keselyu/ /keselyu/ is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
Szia Keselyű!

Meglepett a kérdésed. Úgy érterlmezem, mintha tanya nélküli országgal játszanál és arra vagy kíváncsi, hogyan kell tanyával játszani. Tanyával mindenki tud játszani, de tanya nélkül kevesen. Ez olyan, mintha Darnyi Tamás attól rettegne, hogy megfullad a fürdőkádban.

Hogy nmennyi tanya kell? Ha gnóm fajjal játszol, függ a személyiség(ek)től, a tekercseketől, a raktárak, házak, templomok, barakkok, kocsmák számától, telítettségétől, és még néhány dologtól, pl. ártó varázslat, a napi 2-szeri belépés mennyire egyenletes időben, tele veszed-e a raktárakat gabonával, nem-e lopnak tőled, stb. Nincs két teljesen egyforma ország.

Szóval megválaszolni a kérdésedet nem lehet. Annyit tudok javasolni, hogy legyél fél-elf toli, akkor meg tudod gömbözni és gel is tudod mérni az olyan országokat, amilyennel játszani szeretnél és idővel rájössz, hogyan is csinálhatják.

Szerintem két dolog fordulhat elő. Vagy sosem volt életképes, nem hulla tanya nélküli országod, vagy eljátszod, hogy nem megy egy tanyás gnóm irányítása és várod az ostobábbnál-ostobább válaszokat, remélve hogy jót szórakozol rajtuk.

1. meglepett a kerdesem? Miert? Darnyi Tamas lehet hogy vizen akar haladni, csak maskepp, talan eppen kajakozni szeretne. Leirom megegyszer, hogy ertsd te is: Eddig szinte allandoan online voltam, felelf raktaras kielezett orival maskepp nem is ajanlott ugye, es most egy olyan orit akarok, ami biztonsagos legyen, es ne kelljen allandoan ranezzek, etessem (500-1000es gabonaarakkal meg foleg nem jatek) szoval teljenek a korok es haladjak a kek 2-es fele.

2. hogy mennyi tanya kell, az korulbelul megvan mostmar csunyabogar jovoltabol.

3. Lehet nem voltam vilagos, de gnom vagyok, es ezen csak szintlepeskor vatoztathatok (szemelyiseget viszont meg nem valasztottam, mert egy alvo orimat szedtem elo)! Es a lenyeg eppen az, hogy draga a gabona es nem akarok 20x ranezni az orszagra naponta, hanem csak 2x! Amugy nem rossz otlet amit adtal, de 7-800 hekin nincsen tolis orszagom.

4. szerinted ket dolog fordulhat elo? hogy volt-e, van-e eletkepes tanyafree orim ne reszletezzuk, inkabb adj egy-ket sorszamot es majd elvalik.
A masodik, hogy megjatszom a dolgot, haat ez vicces!!! Lehet te ilyesmiken szorakozol Tulip baratom, de nekem draga az idom. Ugy lattam, hogy van par kivalo jatekos itt a forumon, es atadnak a tapasztalatukbol valamit, amit en nem tudok!!! Ha nem volt hadis orim, honnan tudjam, hogy mivel lehet oket megfogni, felepiteni az adott helyzetben, vagy te olyan ZSENI okostojas vagy, hogy ezezket a dolgokat egybol tudtad?? vagy csak rossz napod volt es valahol ki kell szurkald magad?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 10-13-2006, 16:50
/keselyu/ /keselyu/ is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Miert nem elf fajba gondolkodsz?
Teszem fel a kerdest.

(csak akkor kerdezem ezt, ha vedekezos orit szeretnel csinalni)
Mert gnom vagyok
Talan szintlepeskor valtoztatok. Olyan orszag kell, amivel minel kevesebbet kelljen foglalkozni, de azert teljenek a korok, ezert egy onfentarto, inkabb deffenziv orszagot akarok.
Reply With Quote
  #13  
Old 10-13-2006, 17:00
/keselyu/ /keselyu/ is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
nagyon szívesen.

hmm... megtudhatom, mennyire kicsi a világ?
Elment az uzenet, hogy mennyire kicsi a vilag
Reply With Quote
  #14  
Old 10-13-2006, 17:55
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Keselyu, ertem
Akkor nem ajanlom az elfet Igy vilagos, korrektul leirtad!
Reply With Quote
  #15  
Old 10-14-2006, 09:38
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by /keselyu/ View Post
Mert gnom vagyok
Talan szintlepeskor valtoztatok. Olyan orszag kell, amivel minel kevesebbet kelljen foglalkozni, de azert teljenek a korok, ezert egy onfentarto, inkabb deffenziv orszagot akarok.

nekem ez egyenlő egy elf-el.
nem nagyon zargatnak ha nem lopsz senkit. önfenntartásra a legjobb, főleg magasabb hekin
Reply With Quote
  #16  
Old 10-14-2006, 09:43
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Úgylátszik mindenki imádja az mf hadi gnómokat
Én speciel nem
Reply With Quote
  #17  
Old 10-14-2006, 09:50
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mindemellett gnómmal is lehet beton védelmet építeni, sőt, ha van az elf mellett olyan faj, ami kiváló védelemben, akkor a gnóm az. A tornyok megnövelt %-os védelme és a sok tekercs csodákra képes
Reply With Quote
  #18  
Old 10-14-2006, 10:58
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Defenzív MF-et szerintem legerősebbet óriásból lehet kihozni. Ha nem nagyon piszkálod a környéket, az életben nem lesz bajod, mert nem éri meg az energiát, amivel fel tudnak törni. Elfet könnyebb, csak a fantomsereg jó pszichológiai védelmet ad neki, így nem nagyon támadják.
Reply With Quote
  #19  
Old 10-14-2006, 12:11
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Oriassal 10% kocsmasan vagy 20-22%-os tornyos ijj, 8-10% templom
boven elvegetalsz.
Reply With Quote
  #20  
Old 10-14-2006, 12:23
Napóleon Napóleon is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 229
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Defenzív MF-et szerintem legerősebbet óriásból lehet kihozni. Ha nem nagyon piszkálod a környéket, az életben nem lesz bajod, mert nem éri meg az energiát, amivel fel tudnak törni. Elfet könnyebb, csak a fantomsereg jó pszichológiai védelmet ad neki, így nem nagyon támadják.


attól függ h ki akarja lenyomni. szövi v mf.
és az ő faja.
én még így is az elfre szavazok
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Aembör hadis - lehet vagy nem lehet? vonos82 Stratégia & Tippek 64 09-28-2008 09:54
Óriás vs Gnóm vs Ember vs Élőhalott Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 101 09-13-2007 13:36
Ork és Gnóm Synkel Általános beszélgetés Hódítós témákban 10 10-09-2006 19:15
GNÓM vs. ÓRIÁS.. melik jobb? Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 91 08-06-2006 20:19
Nulla presszós gnóm... vonos82 Segítség 42 06-23-2006 17:54


All times are GMT +1. The time now is 19:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu