Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-24-2010, 09:33
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default Miért rossz a hóditó!

Szerintem ez a játék régen sokkal jobb volt.. úgy le van védve minden faj, hogy már unalmas és se lopni se varázsolni nem lehet és nincs is értelme!
Másnak erről mi a véleménye?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-24-2010, 09:38
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Szerintem ez a játék régen sokkal jobb volt.. úgy le van védve minden faj, hogy már unalmas és se lopni se varázsolni nem lehet és nincs is értelme!
Másnak erről mi a véleménye?
Az hogy talán tanulj meg játszani, esetleg kérdezz a tapasztaltabbaktól, de ne írogass hülyeségeket...
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
  #3  
Old 03-24-2010, 09:55
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Szerintem ez a játék régen sokkal jobb volt.. úgy le van védve minden faj, hogy már unalmas és se lopni se varázsolni nem lehet és nincs is értelme!
Másnak erről mi a véleménye?
Találd ki, hogy az országoddal mit akarsz...ha mindenes orit csinálsz azzal tényleg egyik faj ellen se mész sokra, de ha valami értelmes kiépítést csinálsz (amire itt a fórumon és a kézikönyvben is találsz sok iránymutatást) akkor nem lehet ilyen problémád.
Reply With Quote
  #4  
Old 03-24-2010, 10:31
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Az hogy talán tanulj meg játszani, esetleg kérdezz a tapasztaltabbaktól, de ne írogass hülyeségeket...
Jajj de imádom ezeket a nagy dumákat... Ha te tapasztaltabb lennél nem itt játszanál és te is látnád, hogy ez a játék 3-4 éve sokkal-sokkal érdekesebb volt....
Ezek szerint te is javasoltad ezeket a unalmas szabályokat?
A tények engem igazolnak... most a 2-es szinten játszom... szerinted mennyien játszanak és mennyi a szabi? És ez miért van szerinted?


Elmondom mi a rossz!

Az óriás és a félelf régen méltó ellenfél volt... tudták egymást rendesen gyilkolni.. lopni... aki előbb lépett az megfogta a másikat...Láttam én már mindegyiket sírni...
Most mi van?? Úgy le van védve az óriás, hogy 430 millából 16 bankkal 2 millát lopok körönként? Ez 1 vicc!
Kitől lopjon a félelf pl? a gnómtól akitől nem lehet tekercset a pénzt meg minimális bankkal levédi?
Minek így megerősíteni az elfet, túl sok az embernek az 5*-ös tükrözés...
És akkor olvasok olyat, hogy csináljunk olyan személyiséget, hogy még nehezebben lehessen lopni... ENNÉL többet? miért nem töröljük el mindjárt a lopást és a varázslást? Minek? Úgy sem lehet már használni...

Túl sokat véd a bank is...


Most közepesen kimaxolt országoktól sem lehet lopni, mert nincs mit, mert minden véd.... így a játék értelme és lényege veszik el, és a lusta embereknek kedvez aki nem csinál semmit, de reklamál ha lopni akarnak tőle és még szigorúbb szabályokat szeretne...

Teljesen ráállt a játék, hogy csak katonával lehessen rendesen zúzni a másikat, de így meg unalmassá válik az egész.. pont ez volt benne az izgalom, hogy rejteni kellett a pénzt, a tekercset és figyelni, ügyeskedni...

Régen volt olyan, hogy lehetett kórházzal is éheztetni... Ez lehet, hogy egy bug volt és nem is ismerte mindenki... de érdekes dolog volt és nem kis munkával lehetett fenntartani úgy is az orit!
Persze azt is eltörölték...

Ui: Nem kell védeni a fajokat ennyire, más izgalmas és érdekes dolgot kellene berakni nem azt, hogy lassan már játszani sem kell... és minimális játékkal megfogok mindent....
Reply With Quote
  #5  
Old 03-24-2010, 10:42
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Szerintem ez a játék régen sokkal jobb volt.. úgy le van védve minden faj, hogy már unalmas és se lopni se varázsolni nem lehet és nincs is értelme!
Másnak erről mi a véleménye?
Csináld szövetségbe. Nincs olyan ország, amit egy átlagos szövetség ne tudna felbontani...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6  
Old 03-24-2010, 10:44
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Szerintem ez a játék régen sokkal jobb volt.. úgy le van védve minden faj, hogy már unalmas és se lopni se varázsolni nem lehet és nincs is értelme!
Másnak erről mi a véleménye?
Találj magadnak szövit, és kicsit olvasgasd a súgót.
Remek embereket lehet találni a játékban, és az is tud dobni a játékélményen.
Reply With Quote
  #7  
Old 03-24-2010, 10:45
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Jajj de imádom ezeket a nagy dumákat... Ha te tapasztaltabb lennél nem itt játszanál és te is látnád, hogy ez a játék 3-4 éve sokkal-sokkal érdekesebb volt....
Ezek szerint te is javasoltad ezeket a unalmas szabályokat?
A tények engem igazolnak... most a 2-es szinten játszom... szerinted mennyien játszanak és mennyi a szabi? És ez miért van szerinted?


Elmondom mi a rossz!

Az óriás és a félelf régen méltó ellenfél volt... tudták egymást rendesen gyilkolni.. lopni... aki előbb lépett az megfogta a másikat...Láttam én már mindegyiket sírni...
Most mi van?? Úgy le van védve az óriás, hogy 430 millából 16 bankkal 2 millát lopok körönként? Ez 1 vicc!
Kitől lopjon a félelf pl? a gnómtól akitől nem lehet tekercset a pénzt meg minimális bankkal levédi?
Minek így megerősíteni az elfet, túl sok az embernek az 5*-ös tükrözés...
És akkor olvasok olyat, hogy csináljunk olyan személyiséget, hogy még nehezebben lehessen lopni... ENNÉL többet? miért nem töröljük el mindjárt a lopást és a varázslást? Minek? Úgy sem lehet már használni...

Túl sokat véd a bank is...


Most közepesen kimaxolt országoktól sem lehet lopni, mert nincs mit, mert minden véd.... így a játék értelme és lényege veszik el, és a lusta embereknek kedvez aki nem csinál semmit, de reklamál ha lopni akarnak tőle és még szigorúbb szabályokat szeretne...

Teljesen ráállt a játék, hogy csak katonával lehessen rendesen zúzni a másikat, de így meg unalmassá válik az egész.. pont ez volt benne az izgalom, hogy rejteni kellett a pénzt, a tekercset és figyelni, ügyeskedni...

Régen volt olyan, hogy lehetett kórházzal is éheztetni... Ez lehet, hogy egy bug volt és nem is ismerte mindenki... de érdekes dolog volt és nem kis munkával lehetett fenntartani úgy is az orit!
Persze azt is eltörölték...

Ui: Nem kell védeni a fajokat ennyire, más izgalmas és érdekes dolgot kellene berakni nem azt, hogy lassan már játszani sem kell... és minimális játékkal megfogok mindent....
Na akkor szépen sorban: Nagyo nrégóta játszom a játékkal, mikor kezdtem még fajok sem voltak...

Óriás, félelf: ezek kb. a kezdetektől így néznek ki, nem tudom mi a bajod, mi lett "bevédve" rajtuk. Nem óriástól kell lopni. normális félelf embertől, törpétől, orktól, elftől és másik félelftől is tud lopni tekercset, nyersanyagot. A bank úgy jó ahogy van, rengeteg taktika az országban lévő pénzen alapul, ennek viszonylagos biztonsága nélkül sokat vesztene a játék. Elf: pont azt tudja, amire való: kevés idővel, napi 1-2 belépéssel lehet vele nyugisan haladni. Nem mindenki tud minidg gépnél lenni, rájuk is gondolni kell. nincs mit lopni? Nem is értelek...
A sereges országok előtérbe kerülése nem a szabályok miatt van,a játékstílus változik. Minél fentebb mész, egyre értékesebb a föld, tehát szükséges a sereg. El kell fogadni, hogy a régi értelemben vett varis óriások kihaltak, életképtelenek, a tolvaj félelf, emberek pedig maximum a 3. szintig játszhatóak.

Nem sírni kell, hanem alkalmazkodni. Egy stratégiai játékot nem lehet sablonok alapján játszani, a változó körülményeket figyelembe kell venni és hozzáigazítani a taktikát. Vannak most is érdekes, és nem mindenki által ismert taktikai elemek. A "minimális játékkal megfogok mindent" pedig egyszerűen butaság, nincs beüthetetlen ország, még az A-ban lévő elfek sem, csak esetleg kell egy kis rásegítés...

Ja, és még valami: sok szabis kérdés: régóta megy a játék, sokan kipróbálják, tehát sokan megunják, abbahagyják(akár ideiglenesen is): ezekből lesz a sok szabis...
Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
  #8  
Old 03-24-2010, 10:56
hemo hemo is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Találj magadnak szövit, és kicsit olvasgasd a súgót.
Remek embereket lehet találni a játékban, és az is tud dobni a játékélményen.
De nem értitek, hogy nem az lenne a lényege a játéknak? Játszottatok több éve? Én még ott voltam mikor Attilának nem volt 3 személyisége...
Nem véletlenül ment át mindenki a traviánra velem együtt... Néha visszajövünk és reménykedünk a csodában.....

Legyen olyan mint régen, nem kellenek ezek a játékellenes szabályok!!!!!!

Nincs kitől lopni.......
De gondolkoztatok már rajta?
Embertől? Aki már nem gyárt csak kevés varázslót? Helyette tolvajt vagy katonát?
Pénze bankban... teki piacon...
Óriástól? akit már nem lehet sem ölni sem gyilkolni sem lopni? Mert nem hoz szinte semmit, nem öl szinte semmit?
gnóm? Akitől nincs mit elvinni?
Elf? varázslót nem csinál... toli, vari, katona ellen is megvédték...
+ még a személyiségek is védik?
Hova védik már a fajokat?


Csak katonailag lehet szinte már szétszedni valamit....
Abban mi az öröm? Hogy egy szövi le tud zúzni valamit valakit?
Régen a szövik szét is tudták egymást lopni, zúzni, gyilkolni... akár sereg nélkül is... szimplán toli-varival......
Reply With Quote
  #9  
Old 03-24-2010, 11:01
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Mióta Remy bevallotta hogy az ő lovai nagyot ütnek, tankjai vannak, és Ő Ati is egyben, tényleg nem olyan a játék

De amúgy szerintem tökéletesen jó úgy a játék, ahogy most van. Igenis kelljen zúzni a sereggel, és ne a tolvajok és varázslók által biztosított távolba/névtelenségbe bújni. Persze ez is benne van, de ne csak ez legyen, szerintem
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #10  
Old 03-24-2010, 11:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by hemo View Post
Nem véletlenül ment át mindenki a traviánra velem együtt... Néha visszajövünk és reménykedünk a csodában.....
Vallási háborút azért ne robbantsunk ki. Ha az tetszik, akkor játssz ott. Nem kötelező Hódítóznia senkinek. Új játékosok tekintetében én szerencsére leginkább olyanokkal találkozom, akik kifejezetten onnan jöttek, az ottani viszonyok nem tetszettek nekik, és itt találták meg a számításaikat. Ez is bizonyítja, hogy különbözőek vagyunk, különböző igényekkel. Kinek ez jön be, kinek az. Nem a játékot kell a saját ízlésedre változtatni, hanem el kell fogani olyannak, amilyen. Ha nem tetszik, akkor nem görcsölni rajta, hanem keresni olyan elfoglaltságot, ami leköt, és ahol élvezel játszani. Senki nem kényszerít puskával, hogy ez a hely mindenkinek a Hódító kell, hogy legyen. Neked nem ez. Nincs miről beszélni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 12 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért ennyi az adó? Valezius Segítség 61 06-04-2008 21:17
Miért nem fogy? echnaton Segítség 3 04-18-2008 17:23
Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim! fandras73 Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 01-31-2008 02:51
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért nem ad el a helytartó FJORD Segítség 6 12-01-2006 12:54


All times are GMT +1. The time now is 00:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu