Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 08-02-2007, 11:14
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

De ezt a verziót pl kilehetne szűrni, ha lehet valahogy vizsgálni hogy mozog-e közben az egér, de szerintem nem lehet
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 08-02-2007, 11:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by demian View Post
Ati nem kell hozzá az egér sem, csakis a linkeket kell meg hívnia, vagy maximum a varázslatoknál javascripttel kiválasztja pl: 2dik elemet a comboboxból a nyomógombra kattintást hajt végre persze ez csak egy sor JavaScriptben, és kiolvassa az oldal tartalmát.
Ezek a könnyebben szűrhető scriptek. Amit felvázoltam, az a szinte egyáltalán nem szűrhető, mégis mindenki számára sokkal elérhetőbb. Míg az elsőhöz kell némi programozói ismeret, ez utóbbihoz (ami ráadásul észrevehetetlen) nem kell semmi ilyesmi. Egy abszolut hozzá nem értő ember meg tudja csinálni, ez a fő probléma vele.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #213  
Old 08-03-2007, 11:00
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
...felveszel a böngésződben bizonyos egérmozgásokat, kattintásokat, szöveges beírásokat, stb. Majd megmondod, hogy ezt a felvett eseménysorozatot mikor játssza le...
Szerintem ezt a scriptet ott lehetne megfogni, hogy a szerver véletlenszerűen begenerál 1...3 üres sort a lap tetejére és az aljára. Egy embernek nem gond legörgetni "valamennyit", de a buta script már nem fogja eltalálni a gombokat/mezőket.
Erre azt teheti a scriptelő, hogy felvesz több scriptet ugyanarra a feladatra, különböző képernyőpozíciókhoz, és mindig lefuttatja mindet.
Ezt úgy lehet nehezíteni, hogy bár a képernyő majdnem minden eleme véletlenszerően elmozdul lefelé, néhány kitüntetett gomb a helyén marad.
Pl.: A piac esetén, az "Megveszem" gomb az oldal tetejétől mindig ugyanolyan távol lenne, míg a fölötte levő táblázat minden oldaltöltődéskor hol lejjeb, hol feljebb. Így nehéz lenne scripttel biztonságosan vásárolni.
A listboxokat egy két érdekes helyen le lehetne cserélni radio gombokra (varázslatok pl.) így a script elég gyakran félrekattintana. (Az emberek viszont lehet, hogy gyorsabban tudnának varázsolni.)

Így az "átlagember" scriptezését le lehet állítani. Maradnak azok, akik kombinálják a lapelemzést ezekkel a logger-scriptekkel...
Reply With Quote
  #214  
Old 08-03-2007, 11:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Szerintem ezt a scriptet ott lehetne megfogni, hogy a szerver véletlenszerűen begenerál 1...3 üres sort a lap tetejére és az aljára. Egy embernek nem gond legörgetni "valamennyit", de a buta script már nem fogja eltalálni a gombokat/mezőket.
Erre azt teheti a scriptelő, hogy felvesz több scriptet ugyanarra a feladatra, különböző képernyőpozíciókhoz, és mindig lefuttatja mindet.
Ezt úgy lehet nehezíteni, hogy bár a képernyő majdnem minden eleme véletlenszerően elmozdul lefelé, néhány kitüntetett gomb a helyén marad.
Pl.: A piac esetén, az "Megveszem" gomb az oldal tetejétől mindig ugyanolyan távol lenne, míg a fölötte levő táblázat minden oldaltöltődéskor hol lejjeb, hol feljebb. Így nehéz lenne scripttel biztonságosan vásárolni.
A listboxokat egy két érdekes helyen le lehetne cserélni radio gombokra (varázslatok pl.) így a script elég gyakran félrekattintana. (Az emberek viszont lehet, hogy gyorsabban tudnának varázsolni.)

Így az "átlagember" scriptezését le lehet állítani. Maradnak azok, akik kombinálják a lapelemzést ezekkel a logger-scriptekkel...
Ez ott bukik meg, hogy wap. Nagyon jó dolog az a wap, de sajnos vannak ilyen mellékhatásai.

Maga a legörgetés persze mindenki számára nagyon irritáló lenne (varázsolnék, de nem látok "varázsol" gombot, ezt magyarázd el bárkinke is, hogy miért van ). De nyilván szóbajöhetnek más variációk, pl nem egy, hanem 3 gomb, amiből ki kell választani a jót, no de wap... Bár ez is elég irritáló tudna lenni, hogy gombokat olvassak minden alkalommal... Akkor már inkább egy számot óránként egyszer.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #215  
Old 08-03-2007, 12:52
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igen, igy tippre lehet hogy 1%-a veszi meg a jatekokat az embereknek, a tobbiek pedig a crackelt jatekokkal jatszanak. Ugyanez igaz a mozifilmekre-dvdkre is.... Raadasul azokat letolteni egyelore nem is illegalis.

Ez van. Nem tudom a kepfelismeres mennyire fejlodott, szoval ilyen szambeirogatosdit nemtudnanak vmi ocres modullal megkerulni szinten?

Plusz szerintem eleg nagy felhaborodas lenne, ha vipeseknek orankent be kellene irni egy szamot. En a magam reszerol inkabb futtassanak a csalok programot, ha rafer az arcukra, es legyenek vele boldogok, mint hogy orankent szamokat irogassak be tobb oriba is

meg csak itt tartok a tema atnezese kozben, de pl epp tegnapp este neztem egy internetes musort ahol fiatalok valamilyen eger kattogtatasi akciot csinaltak amibol hatalmas verseny lett.... a tizen eves srazok olyan programot csinatak erre hogy beazonosit hasonlo kep alapjan mint a hoditoban is van es elkezd kattogtatni es ezt elkuldi a neten!!! Ha nem sikerul neki egy adatbazis alapjan azonositani akkor a progi felhiv egy internet elott ulo emberket es segitsget ker! DDD
Ezek utan fel van adva a labda hogy a script irokkkal hogy lehet szembe szallni!
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #216  
Old 08-03-2007, 13:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax View Post
akkor a progi felhiv egy internet elott ulo emberket es segitsget ker! DDD
errl van egy külön téma valahol az egyéb kategóriában. Egy id után a magyarok nagyon lemaradtak. De nem is ez a lényeg. Ha valakit megkér, hogy mondja már meg, hogy mi van odaírva, akkor már akár távolt is nézhet az a valaki, és nem kell script. Vagy te szívesen bevallálnád, hogy más ember scriptje helyett beírod, és segíted az ellenfeledet a csalásban?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #217  
Old 08-03-2007, 13:53
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
szerintem nem tud
abból kiinduva, hogy a clickclickclick.com-os "háborúban" -ha jólt tudom- se a magyarok, se a japánok nem tudták kicselezni, pedig valahol "nemzeti ügy" volt és biztos sokan próbálkoztak vele, mégse sikerült senkinek.
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
errl van egy külön téma valahol az egyéb kategóriában. Egy id után a magyarok nagyon lemaradtak. De nem is ez a lényeg. Ha valakit megkér, hogy mondja már meg, hogy mi van odaírva, akkor már akár távolt is nézhet az a valaki, és nem kell script. Vagy te szívesen bevallálnád, hogy más ember scriptje helyett beírod, és segíted az ellenfeledet a csalásban?

Ati, nem a klikkeles orulet a lenyeg a tortenetben, hanem hogy felismeri az azonosito kodot a progi es addig mig megtalalja az adatbazisaban addig segitseg nelkul mukodik...
Szoval nehez korlatokat szabni ugyes programozoknak. De lehet hogy en ertettem felre a hirt tegnap ejjel! Valoszinu hogy TE tobbet ertesz a temahoz, ezert javaslom tolsd le az egyik ilyen klikkelo progit es meglatod mire jutottak a fiatal sracok! Szamomra a click oldal altal kert azonosito bonyolultabb szemre, es hasonlit a hodos azonositora!(kb. 5 perces kereses utan ratalaltam.)
Vagy valoszinu hogy letoltheto az rtl klub oldalarol a ma hajnali 1 orakkor musoron levo szamitastechnikai magazin....
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
  #218  
Old 08-03-2007, 15:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax View Post
Ati, nem a klikkeles orulet a lenyeg a tortenetben, hanem hogy felismeri az azonosito kodot a progi es addig mig megtalalja az adatbazisaban addig segitseg nelkul mukodik...
Szoval nehez korlatokat szabni ugyes programozoknak. De lehet hogy en ertettem felre a hirt tegnap ejjel! Valoszinu hogy TE tobbet ertesz a temahoz, ezert javaslom tolsd le az egyik ilyen klikkelo progit es meglatod mire jutottak a fiatal sracok! Szamomra a click oldal altal kert azonosito bonyolultabb szemre, es hasonlit a hodos azonositora!(kb. 5 perces kereses utan ratalaltam.)
Vagy valoszinu hogy letoltheto az rtl klub oldalarol a ma hajnali 1 orakkor musoron levo szamitastechnikai magazin....
Hallottam már én is erről, sőt, fórum kapcsán elég sokat olvastam is a témában, merthát ez mindenhol örök téma, és máshol sokkal kényesebb kérdés is. Máshol nem az múlik a dolgon, hogy valaki távolt néz-e, hanem az, hogy a fórumon lesz-e reggelre még 8000 Viagrát reklámozó beírás, amit aztán mind takarítani kell. Ha ezek ellen a spam reklámok ellen sikerült erős védelmet kialakítani, akkor biztos vagyok benne, hogy ugyanígy a távolbanézés ellen is ki lehet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #219  
Old 08-04-2007, 09:41
-Hiena-'s Avatar
-Hiena- -Hiena- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Békés
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 92%
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Befosztottam hajnalban "valakit" alsóbb csopiban, és megtudtam ki Ő 1/A-ban.
Ezt írta befosztás után, bizonyítva korábbi üzenetét, mely szerint minden körben megy a táv náluk, csak éppen... de lássuk az üzit:

2007-07-18 06:12:03 Távolbalátás
2007-07-18 05:12:03 Távolbalátás
2007-07-18 04:12:03 Távolbalátás
2007-07-18 04:09:51 "az én ottani orim" országa megtámadott.
2007-07-18 01:12:03 Távolbalátás
2007-07-18 00:12:03 Távolbalátás
2007-07-17 23:12:03 Távolbalátás
2007-07-17 22:12:03 Távolbalátás
2007-07-17 21:12:03 Távolbalátás
ugy nez ki porszem kerult a gepezetbe

Nos, elég bizonyíték a progi létezésére?
igen, ez a valaki en voltam. mi a problema ?
a helytarto leszedi az artokat, eladja az el nem fero sereget...
csinaltam magamnak egy progit ami egy hangyanyival tobbet tud mint a helytarto. a vip ajanloban le van irva h VIP tagoknak nem kell szamokat potyogni.
Arwyl eloszor megkerdezte mennyibe kerul egy ilyen cucc es miutan rajott, hogy sosem lesz az ove akkor felnyomott. most akkor ki a sunyi?
az a program amit en hasznaltam csak nalam letezik senkinek sem adtam belole eddig. amikor Attila szabvanyszoveggel valaszolt a levelemre akkor egy pillanatig fol akartam tenni, hogy mindenki letolthesse. aztan lehiggadtam es meggondoltam magam. igy jartam. tavoloztam, folnyomtak, anarchba kerultek az orszagaim. veletek nem akarok kitolni.
amugy az azonositas is kikerulheto, ugyanis ha nagyon nehezen olvashato akkor a nehany pixeles telodon nem tudod kinezni mi a fene van odairva.
azota atirtam a programot. barmilyen bongeszonek tudja alcazni magat, veletlenszeru idopontokban varazsol. ugyanazt csinalja amit egy emberi felhasznalo kezzel csinalna. hasznalni nem fogom mert elment a kedvem a jatektol.
evekig hoditoztam, ismerem a legtobb sunyisagot. Attila igyekszik a szabalyokat betartatni a jatekosokkal es ez igy van jol de ez a harc szamara kilatastalan. en spec vedekezesben "csaltam" mert akarmilyen kemenyen jatszik vki, nem egeszseges evekig 5-6x 50perceket aludni
full barakkal es bennlevo sereggel tanya nelkul ehenhalsz. ha tanyad van akkor barki atmegy rajtad. az "A" csopi igazan durva tud lenni annak aki eloszor jar ott. egy egesz 10 fos amator klan se tud mit kezdeni egy fontrol tapolt 0tanyas 75%+ barakkos orkkal. az ilyen harcosnak nem kell gomb mert lazan atmegy barmilyen eros onellato elfen pedig az messze a legerosebb vedekezo. voltam anno elf is de orkkent 1 het alatt osszeszedtem 5k hekit lentrol indulva. persze az anyagiakat a klan allta. aki jatszott Aban tudja mirol beszelek.
mas csopiban is van ok aggodalomra. a jatek nem teszi lehetove, hogy a jatekos nyugodtan aludjon.
egy esely van a robotok ellen. ugy kell kiegyensulyozni a jatekot, hogy ne legyen rajuk szukseg. maskepp nem megy.
Reply With Quote
  #220  
Old 08-04-2007, 09:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Hiena- View Post
igen, ez a valaki en voltam. mi a problema ?
Az, hogy ez a szabályok durva megszegése.

Jézusom... Mi a probléma... Csalsz, HIHETETLENÜL NAGYOT csalsz, majd megkérdezed, hogy mi a probléma? Gondolkodj már el ember!!! Csak egy kicsit...

Így tudsz aludni nyugodtan? Abban a pontos tudatban, hogy a saját szavadat nap mint nap, pontosabban óráról órára megszeged? És még tükörbe tudsz reggel nézni? Nem irigyellek.

Elment a kedved a játéktól, mert utolérték a hazugságodat. Gratulálok.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 08-04-2007 at 10:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu