Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #461  
Old 03-02-2011, 06:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Én konkrétan örülök , hogy van más is rajtam kívül aki értékesítési vénával rendelkezik
Általában a forgalom 80%-át a vevőid 10% -a csinálja
Tehát mindenképpen érdemes profi értékesítőt is bevenni a csapatba ,mindegy ki az )
Reméljük azért, nem Te leszel....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #462  
Old 03-02-2011, 07:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dance View Post
Szeretném ha te is írnál 1-2 ötletet vagy irányt amiben te látod a fellendülést.
Körlevélben 2 nappal ennek a témának a megnyitása előtt mindenkinek ki lett küldve. Ha ahhoz hozzáveszem a totorialt, ami itt merült fel, akkor szerintem jó úton haladunk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #463  
Old 03-02-2011, 11:10
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Reméljük azért, nem Te leszel....
Nekem bőven elég napközben értékesíteni
Ide szórakozni járok részben , nem dolgozni ))))
Reply With Quote
  #464  
Old 03-02-2011, 17:46
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Megvannak a Hódítónak is a maga bálnái, én legalábbis elhűlve olvastam korábban, hogy 60k meg még több forintot is adnak anarchban egy-egy nagy oriért. Csak ezek a pénzek játékos és játékos között mozognak.
Egyedi kinézetre én nem hiszem hogy adnának egy olyan társaságban, ahol az ori látványa nem érdekes. De biztos ki lehet találni dolgokat. Például egy hivatalos oritemetőt. Megunt, vagy akadályt jelentő, de egyébként nagy becsben tartott országok nyugvóhelye lehetne. Mivel 1 ori mentése hihetetlen adatmennyiséget jelent, a fizetség simán indokolt..
Gondoltam, hogy vannak ilyen emberek. Kicsit talán meglepő, de nem a leggazdagabb országokban költenek a legtöbbet online játékokra.
A kinézet esetében az új regelők - és maradók - célzására gondoltam elsősorban.
Nagy potenciál van szerintem egy online játék monetizálásában, ugyanis a megvásárolható dolgoknak szinte nulla a marginális költsége. Csak a vizualitás témájában maradva: előállítasz egy egyedi vizuális elemet, majd minden egyes vásárlás költsége számodra szinte csak az a pár kilobyte hely vagy sávszél.
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek. De biztosan lehet találni olyan megoldásokat, amit Ati is jó szívvel fel tud vállalni.
Két lényeges elv lehet fontos szerintem: az egyik, hogy nem eladni kell valamit, hanem újraeladni, mivel az fenntarthatóságot és fogyasztói elégedettséget is jelent egyszerre. Ebből a szempontból tippem szerint a VIP rendszer jól működhet, mivel kimagasló lehet az újravásárlási ráta - ez egy jó modell, itt a volumen növelésével lehet érdemes próbálkozni.
A másik pedig, hogy nem szabad gátat szabni a fogyasztó vásárlási hajlamának azzal, hogy egyáltalán van olyan időpillanat, amikor nem tud venni valamit ha akar. A fogyasztó felnőtt ember, majd ő szabályozza a költése mennyiségét (vagy ha gyerek, akkor legfeljebb jól felpofozzák a szülei és legalább tanult valamit), szóval még morális probléma sincs ezzel.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #465  
Old 03-02-2011, 17:58
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Gondoltam, hogy vannak ilyen emberek. Kicsit talán meglepő, de nem a leggazdagabb országokban költenek a legtöbbet online játékokra.
A kinézet esetében az új regelők - és maradók - célzására gondoltam elsősorban.
Nagy potenciál van szerintem egy online játék monetizálásában, ugyanis a megvásárolható dolgoknak szinte nulla a marginális költsége. Csak a vizualitás témájában maradva: előállítasz egy egyedi vizuális elemet, majd minden egyes vásárlás költsége számodra szinte csak az a pár kilobyte hely vagy sávszél.
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek. De biztosan lehet találni olyan megoldásokat, amit Ati is jó szívvel fel tud vállalni.
Két lényeges elv lehet fontos szerintem: az egyik, hogy nem eladni kell valamit, hanem újraeladni, mivel az fenntarthatóságot és fogyasztói elégedettséget is jelent egyszerre. Ebből a szempontból tippem szerint a VIP rendszer jól működhet, mivel kimagasló lehet az újravásárlási ráta - ez egy jó modell, itt a volumen növelésével lehet érdemes próbálkozni.
A másik pedig, hogy nem szabad gátat szabni a fogyasztó vásárlási hajlamának azzal, hogy egyáltalán van olyan időpillanat, amikor nem tud venni valamit ha akar. A fogyasztó felnőtt ember, majd ő szabályozza a költése mennyiségét (vagy ha gyerek, akkor legfeljebb jól felpofozzák a szülei és legalább tanult valamit), szóval még morális probléma sincs ezzel.
Ez így nekem már nagyon általános.
Quote:
Ennél a vizualitásnál egyébként vannak jobb ötleteim, csak azok ellentmondásosak lehetnek.
Inkább írd le az ötleteid nyugodtan
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #466  
Old 03-02-2011, 18:45
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ez így nekem már nagyon általános.

Inkább írd le az ötleteid nyugodtan
Így müxik a kereskedelem
Reply With Quote
  #467  
Old 03-02-2011, 19:11
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ez így nekem már nagyon általános.
Általánosságban sem árt látni a dolgokat
A kreativitás mit sem ér háttértudás nélkül. Pl én sem tudok eleget az online játékiparról ahhoz, hogy igazán jó konkrét ötletekkel tudjak szolgálni.

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Inkább írd le az ötleteid nyugodtan
Jó, de előre leszögezem, hogy bőven lehet rajtuk fogást találni, elnyúló vitába meg nem akarok bocsátkozni senkivel

Nulladik pontban: a Hódítónak van jelenleg belső valutája, ez pedig a VIP kör. Ennél fogva soha semmi dolgot nem szabad a monetizálásnál pénzért csinálni, csakis VIP körért, és az egyetlen dolog amire az ember pénzt költhet az a VIP kör vásárlás. Ilyen az élet, ha mindennek VIP kör az ára, az ember hamarabb elveszíti a realitásérzékét a pénzköltésnél és mégse haragszik arra, aki kitalálta azt, hogy konvertálás nélkül ne tudja követni a költése mennyiségét. Ezt még megfűszerezve azzal, hogy nagyobb mennyiségű VIPre arányosan kedvezmény jár, az emberek zöme simán elveszíti a fonalat azügyben, hogy akkor mire mennyit is költött pontosan a játékon belül - forintban.

Tehát:
Először is - bár nem tudom kicsiny hazánkban erre mennyire használható lehetőségek kínálkoznak - nincs lehetőség "ingyen" VIP-et szerezni. Arra gondolok, hogy az emberünk kitölt online kérdőíveket, megnéz reklámokat, megadja az adatait - amire aztán mindenféle cégek spammelnek, és cserébe kap VIP-et, mivel a Hódító meg pénzt kap ezek megjelenítéséért. Az így szerzett VIP nem lenne bukó a Hódítónak, mert egyszerűen amennyi pénzt kap azt a mostani VIP árakhoz arányosan konvertálja át. A játékos pedig fizetés nélkül szerez VIP-et.

Másodszor - főleg kezdő országoknak lehet hasznos - be lehet vezetni Hódítós javak vásárlását. Pl egymillió arany 100 VIP kör - csak példaként. Borzasztó pénzt kellene költeni ahhoz, hogy ez borítsa a játékon belüli gazdaságot, hatása másokra szinte egyáltalán nem lenne érezhető. Mégis sokan hasznát láthatnák olyan esetekben, mikor szorít a cipő, mikor lassan telik az idő. Úgy egyébként, ha pénzzel egy kicsit is lehet a gondolkodáson spórolni, az nagyon sok embernek visszautasíthatatlan ajánlat...
Ebbe teljesen nyilvánvalóan ezer okból bele lehet kötni.

Harmadszor, plusz kényelmi szolgáltatásokat is lehet VIPért kínálni. Ilyen lehet például email-értesítés fontos eseményeknél - asszem ez benne is van a mostani VIP csomagban. Persze ez is csak akkor ütne igazán, ha lenne okostelóra Hódító app, amit párszáz forintért letölthetsz a telószámlád terhére, majd pl KIK messengeren keresztül tolná előben az eseményjelzéseket plusz VIPért, így nem kell belépned feleslegesen. Real-time követhetnéd az eseményeket a lehető legkisebb energiaráfordítással.

Negyedszer, minden dolog amivel egyedivé lehet tenni az országot, de a játékmenet szempontjából irreleváns, plusz VIP kör. Némelyik egész elképesztő áron is mehet, ha valakinek sok pénze és feltűnési viszketegsége van, ne érhesse csalódás.

Ötödször, anarchista csoportban szabadabbra lehet ereszteni gyeplőt. Gondolom vannak gazdátlan nagy orik, amiket nem azonosítanak és törlődnének. Ezeket törlés helyett a Hódító simán visszavenné és aukcióban árulná a játékosoknak. Egyébként is a saját országod - normálban vagy anarchban - akárhonnan is nézed, a Hódító tulajdona. Illetve aki támogatni akarja a játékot, felajánlhatja a megunt anarchos oriját a Hódnak, az meg eladja aztán kész.
És biztosan van ennél sokkal több lehetőség is anarchban - mivel úgy tűnik ott leselkedik a big money - ez az egy ötlet is csak Princ felvetése alapján fogalmazódott meg bennem.

Asszem röviden ennyi - összefoglalva és ömlesztve. Egyik jobban támadható mint a másik, de aki konstruktívan akarja értelmezni, az szerintem megérti a lényeget.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 03-02-2011 at 19:17.. Reason: helyesírás
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #468  
Old 03-02-2011, 20:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Másodszor - főleg kezdő országoknak lehet hasznos - be lehet vezetni Hódítós javak vásárlását. Pl egymillió arany 100 VIP kör - csak példaként. Borzasztó pénzt kellene költeni ahhoz, hogy ez borítsa a játékon belüli gazdaságot, hatása másokra szinte egyáltalán nem lenne érezhető. Mégis sokan hasznát láthatnák olyan esetekben, mikor szorít a cipő, mikor lassan telik az idő. Úgy egyébként, ha pénzzel egy kicsit is lehet a gondolkodáson spórolni, az nagyon sok embernek visszautasíthatatlan ajánlat...
Ebbe teljesen nyilvánvalóan ezer okból bele lehet kötni.
asszem ez az ami eleve elvetendő dolog. nagyon sok dolgot boritana, amire most lehet apellálni. kezdve a pénz nélküli orikra számolástól ...
arról nem beszélve,hogy egy olyan klánnal amiben van 2-3 olyan játékos mint pl Gee anarchban, aki ha akar vmit nem sajnálja rá a pénzt, akkora előnnyel indulna,hogy csak nah, meg soxorozná a max lóvéját...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #469  
Old 03-02-2011, 20:18
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
asszem ez az ami eleve elvetendő dolog. nagyon sok dolgot boritana, amire most lehet apellálni. kezdve a pénz nélküli orikra számolástól ...
arról nem beszélve,hogy egy olyan klánnal amiben van 2-3 olyan játékos mint pl Gee anarchban, aki ha akar vmit nem sajnálja rá a pénzt, akkora előnnyel indulna,hogy csak nah, meg soxorozná a max lóvéját...
Igen, ez bennem is felvetődött. De Von többi ötlete nagyon jó, szerintem. Két legyet egycsapásra: Több bevétel lesz -> többet tud Ati a játékra fordítani és még a kezdők is jobban megragadnának.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #470  
Old 03-02-2011, 20:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Igen, ez bennem is felvetődött. De Von többi ötlete nagyon jó, szerintem. Két legyet egycsapásra: Több bevétel lesz -> többet tud Ati a játékra fordítani és még a kezdők is jobban megragadnának.
nem véletlenül csak azt a részt emeltem ki, a többi ötlete tetszik, csak a vipért bármilyen anyagi javat dolog az ami alapjaiban döntené meg a játék kiszámíthatóságát... így is belelehet futni sok szemeseknél, hogy akad a segélyben bőven és beszivod...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 14:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu