Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-27-2007, 18:57
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Isaszegi csata emléktúra 30

Kissé megkésve íme egy rövid beszámoló az Isaszegi csata elmélékre immáron negyedik alkalommal megszervezett teljesítménytúráról.

A reggel a változatosság kedvéért kicsit kalandosra sikeredett, békésen bandukolok félkómásan a buszhoz, mondván van még időm, a megállóban kiderült tévedtem a módosított menetrend szerint 5perccel korábban elment a buszom, mivel úgy volt, hogy Szecsáékkal együtt indulunk gyorsiba jeleztem feléjük, hogy késni fogok, cirka egy órát.

Nagynehezen elvergődtem Isaszegig, Szecsáék csapata 9:10kor elindult az én vonatom 9:18kor futott be az állomásra, 9:21kor már el is indultam a rajtból.
A táv itiner szerint 38,46km volt, na én ezt kiegészítettem, kb 31 és fél km-t mentem összesen.

Nagyon szép időt fogtunk ki sütött a nap, kezdetben fújt egy kicsit a szél, remek kirándulóidő.
Futással indítottam hogy beérjem a csapatot, de igen hamar rájöttem, hogy bakancsban az nehézkes egy kicsit. Onnantól elég jó tempót diktáltam, a második pontig 5percre csökkentettem a hátrányom, majd következett egy feltételes ellenörzőpont, Mély-ároknál, amit majdnem sikeresen ki is hagytam.

A feltételes pont után robogtam tovább. Ezen a környéken fordult velem először elő ezen a túrán, hogy sporttársak velem szembe jöttek, mikort már többtucatjával haladtak el mellettem megkérdeztem az egyiküket, hogy melyik túrán vannak, szerencsére kiderült, hogy nem én megyek rossz fele, hanem csak ők neveztek a rövidebb távra, ami nem kis szakaszon a 30km-es táv útvonalán haladt, csak ellentétes irányban.

Szóval mentem tovább a 3. pont fele, le a völgybe, fel a hegyre, tepertem, mintha muszáj lett volna... Szecsáékkal időnként egyeztettünk, hogy ki merre jár, ekkor egy ideje már nem zaklattak telefonon, egyszercsak jött szembe egy párocska és közölték, hogy három fickó üzeni, hogy elöttem vannak úgy 500m-re kb és hogy nem fognak megvárni, érjem őket utol...(Köszi Szecsa.)

A 3. pontnál bezsálmányoltam a 4. pecsétem is és megállás nélül üldöztem tovább a csipet csapatot.
A leírás szerint szépen el is indultam... csaképp a leírás elolvasása közben kihagytam egy aprócska szót, vagyis kettőt, azt, hogy "ha" és azt, hogy "kitérővel".
Mentem én szépen az itiner szerint és megtekintettem egy emlékparkot, amit rajtam kívül szerintem senki más nem látott a túrán.
és mivel a fenti két szó nekem első olvasásra kimaradt úgy véltem innen kell tovább menni, majd párszáz méter után gyanussá kezdett válni, hogy erő csak mögöttem van és nekem egy erdő fele kellene tartanim. Itiner elő és jött a felismerés, rossz helyen vagyok. 2km plusz és az utolsó esély is elveszett, hogy a csapattal együtt érjek célba.

Visszakavartam az erdő sarkához és egyből láttam a szekérutat, amin eredetileg mennem kellett volna.
Még mielött elértem volna a menedéket nyújtó fákat eleredt az eső, kiadós kis nyári zápor, elég rövid volt ahoz, hogy ne legyen időm elővenni a kabátomat, de elég hosszú ahoz, hogy bőrig ázzak.

A negyedik ep. elött átvágtunk Pécelen és az ottani vasúti felüljárón, csak azért mentem fel, mert külön ki volt emelve, hogy feltételes pont lehet ott, nem volt, de a tériszonyomnak betett, hihetetlen tempóban értem át a túloldarra.
A 4. pontnál találkoztam egy társasággal rövid ideig együtt mentünk, közös erővel próbáltuk megfejteni, hogy a fehér pont jelzés a gyakorlatban mit is takar. (Festékszóróval, másutt ecsettel a fákra festett pötty, természetesen többször el is vesztettük szemelöl.)
Elértünk a motokrossz pályákig, itt egy kissé meredek emelkedőn kellett felkapaszkodni, ennek a tetején éreztem előszőr, hogy a rohanás a legelején mennyi energámat kivette. A tetején egy túratárs "felkarolt".

És nagyjából ennyire emlékszem, itt jött el a pont, ahonnan jóformán se kép, se hang.
Illetve még arra emlékszem, mikor Pap-hegy elött Szecsa egy újabb telefont eresztett meg, hogy ugyanmár merre járok. Akkor épp a 3 utolsó nagyobb domb másodikján voltam túl és kb úgy éreztem, hogy a Pap-hegy lesz a végzetem.:P
Valamint arra, hogy a cél elött kerek egy kilcsivel sikeresen megint elkavartam és magammal rántottam alkalmi túratársam is. Plusz 1 km, mert nekem nem elég ám a 28.))

A cél elött a vasútnál Szecsa várt türelmetlenül.
Végül 15:35kor 6óra és 14 perc alatt értem be.

Fárasztó volt, szép volt a környék és jó volt a szervezés. Összességében a halálközeli élményimet leszámítva tetszett.

Képeket nem csináltam, bíztam benne, hogy az elöttem loholók készítenek

Idei teljesített táv: 316,13 + 28,46 = 344,59km.
Idei teljesített szint: 10531 + 760 = 11291m.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 04-27-2007 at 19:10..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 04-27-2007, 21:04
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jahm és várom a másik résztvevő élményeit is.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #3  
Old 04-28-2007, 11:19
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Éééén?
Végig rohantuk a turat. Tetszett a dolog, kicsit feltorte a sarkam a cipo.
5 ora 16 perc.

Sajnalom, Cass hogy nem ertel utol, pedig csokit is hagytunk az erdobe levo ellenorzo ponton..
Egy idobe -tedd hozza-, hogy nem tudtalak telon elerni
Egyszer csak fogunk egyutt turazni...


A turarpl roviden annyit, hogy nagyon tetszett a szervezes, jol megfogalmazott utleiras, erdőben felismerhető szallagozás és kedves emberek az ellenorzo pontokon
Képek vannak, de nem nalam....ha van igeny, akkor szivesen utanuk megyek es feltoltom oket ide
Reply With Quote
  #4  
Old 04-28-2007, 11:22
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Éééén?
Végig rohantuk a turat. Tetszett a dolog, kicsit feltorte a sarkam a cipo.
5 ora 16 perc.

Sajnalom, Cass hogy nem ertel utol, pedig csokit is hagytunk az erdobe levo ellenorzo ponton..
Egy idobe -tedd hozza-, hogy nem tudtalak telon elerni
Egyszer csak fogunk egyutt turazni...


A turarpl roviden annyit, hogy nagyon tetszett a szervezes, jol megfogalmazott utleiras, erdőben felismerhető szallagozás és kedves emberek az ellenorzo pontokon
Képek vannak, de nem nalam....ha van igeny, akkor szivesen utanuk megyek es feltoltom oket ide
Szalagozás? Melyik túrán voltál te?

Egy fia szalagra nem emlékszem.

A képekre meg természetesen van igény.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 04-28-2007 at 11:25..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Démontojás, és más érdekességek a Hódító gyerek korából... Wanax Általános beszélgetés Hódítós témákban 446 02-10-2011 17:39
Csata, Győzelem, Meglepetés User123 Segítség 41 04-15-2007 13:56
Csata előtti bontás joyfulpoison Stratégia & Tippek 21 04-14-2007 18:20
Csata után? Nola Segítség 13 10-11-2006 05:26


All times are GMT +1. The time now is 20:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu