Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 06-20-2007, 18:02
System System is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kiep View Post
Ugyan ezt szívtam meg én is amikor először elkaptam a betegséget. Építettem jó sok kórházat, de elfelejtettem előrébb vinni őket intézőben
Úgy látszik ez általános hiba Bár velem még ez nem fordult elő
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 06-28-2007, 01:04
raplee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by antitalentum View Post
Nekem sem jó a szövegértésem... Nem értem, hogyan lehet tolival betegséget elkapni, de majdcsak talál rá valaki valamilyen megoldást!
Viszont tapasztaltam, ha pótlom kieső embereim, a következő körben nagyobb arányú az elhullás. :
Azert nagyobb aranyu az "elhulas" mert moralod esik! Tehat nem az "elhulast noveled az emberlopassal hanem a bevandorlast csokkented

3 kulcszo:

korhaz
penz
tolvaj

aki eddig elolvasta az bizti tudja mire kell a korhaz
a penz a moral novelesere/magas szinten valo tartasara kell
a tolvajokkal meg nyugodtan lehet embert lopni

ennel tobb nem kell a betegseg lekuzdesere...

Ati nagyon erthetoen leirta h %-os az elhalalozas, de arra ra kellene ebredni azoknak akik nem tudtak Ati szavaibol olvasni h:
ha egy szazalekos novekedesrol van szo akkor biztos nem fog tobb elhalni mint amennyit loptal!
vagyis minuszba nem fogsz dolgozni azzal h ember szereztel!

Last edited by raplee; 06-28-2007 at 01:30..
Reply With Quote
  #133  
Old 06-28-2007, 01:35
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by raplee View Post
Azert nagyobb aranyu az "elhulas" mert moralod esik! Tehat nem az "elhulast noveled az emberlopassal hanem a bevandorlast csokkented

3 kulcszo:

korhaz
penz
tolvaj

aki eddig elolvasta az bizti tudja mire kell a korhaz
a penz a moral novelesere/magas szinten valo tartasara kell
a tolvajokkal meg nyugodtan lehet embert lopni

ennel tobb nem kell a betegseg lekuzdesere...

Ati nagyon erthetoen leirta h %-os az elhalalozas, de arra ra kellene ebredni azoknak akik nem tudtak Ati szavaibol olvasni h:
ha egy szazalekos novekedesrol van szo akkor biztos nem fog tobb elhalni mint amennyit loptal!
vagyis minuszba nem fogsz dolgozni azzal h ember szereztel!
Eh, ma mar vegigolvastam csomo beirasod, es majdnem mindegyikben volt legalabb egy nagy butasag, ugyhogy ehhez mar csak hozzaszolok :P

Arra gondolt az elotted iro, hogy ha belefokoz a hazaiba, miert hullik tobb ember, mint egy korrel elotte....
(nyilvan azert, mert tobb lakosbol tobb hullik, meg ha csokken is a szazalek....)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #134  
Old 06-28-2007, 02:21
raplee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

ha visszaolvasnal oda amire en hozzaszoltam akkor latnad h lopasro van szo es nem bontasokrol meg fokozasokrol!
Reply With Quote
  #135  
Old 06-28-2007, 02:25
raplee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Eredeti szoveg:

"Nekem sem jó a szövegértésem... Nem értem, hogyan lehet tolival betegséget elkapni, de majdcsak talál rá valaki valamilyen megoldást!
Viszont tapasztaltam, ha pótlom kieső embereim, a következő körben nagyobb arányú az elhullás. Nem célszerűbb kórházakat építgetni, s miután lecsengett a járvány, tolvajkodni? S esetenként a lefokozás is segít - bár szerintem csak katonát éri meg, a többi mehet piacra, s a különbözetből több lefokozandó katonát venni."

Kerlek mond megegyszer h felreertettem
De ennel jobban nem tudom kiemelni az a kis szovegreszt ahol azt irja h : "S esetenként"
Ha megegyszer mondod akkor tenleg nagyon sajnalom es Ati pls torold a hozzaszolosaim!
En nem gyujtogetem a hozzaszolasok szamat es nem azert irok mert bizonyittani akarok valakinek, csak hibakat lattok es akkor hozzaszolok. Ettol fuggetlenul meg en is hibazhatok, hiszen tevedni emberi dolog (a suni is ezt mondta mikor lemaszot a surlokeferol )

Last edited by raplee; 06-28-2007 at 02:31..
Reply With Quote
  #136  
Old 06-28-2007, 11:08
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by raplee View Post
Azert nagyobb aranyu az "elhulas" mert moralod esik! Tehat nem az "elhulast noveled az emberlopassal hanem a bevandorlast csokkented

Remyvel maxon egyetértek, elég sok érdekest írtál már ma.
Ebben pedig itt a hiba, kiemeltem, ha már Remyt félremagyaráztad. Nem a morálcsökkenés miatt hullott több ember, és nem a bevándorlás csökkent, hanem egyszerűen az van, hogy több embered lett a lopás miatt, és többől több is hullik el.
Reply With Quote
  #137  
Old 06-28-2007, 15:10
---<[madár]>--- ---<[madár]>--- is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Miskolc
Posts: 22
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Remyvel maxon egyetértek, elég sok érdekest írtál már ma.
Ebben pedig itt a hiba, kiemeltem, ha már Remyt félremagyaráztad. Nem a morálcsökkenés miatt hullott több ember, és nem a bevándorlás csökkent, hanem egyszerűen az van, hogy több embered lett a lopás miatt, és többől több is hullik el.
Úgy látom, nekem nem jutott a válaszadásból, Synkel mindent elmondott...
Esetleg kiegészítéskénk max annyi, h. a százalékos arány a betegség következtében elhulló emberek százalékát jelenti, tehát emberlopáskor értelemszerűen a megnövekedett népesség %-a hullik el, ezért lesz több halottad, mint előtte!
__________________
"Qui habet tempus, habet vitam / Aki időt nyer, életet nyer."
Reply With Quote
  #138  
Old 06-29-2007, 03:39
raplee
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Remyvel maxon egyetértek, elég sok érdekest írtál már ma.
Ebben pedig itt a hiba, kiemeltem, ha már Remyt félremagyaráztad. Nem a morálcsökkenés miatt hullott több ember, és nem a bevándorlás csökkent, hanem egyszerűen az van, hogy több embered lett a lopás miatt, és többől több is hullik el.
Jogos Synkel a hozzaszolasod, csak 1 dolgot nem tagadhatsz le: az emberhianyod novekedik ha a moralt nem allitod vissza a lopasok utan, tehat lopsz embereket no az elhullotak szama mert nagyobb lesz a lakosagod szama, de azon kivul h no az elhullotak szama neked kevesebb ember fog bevandorolni a moralcsokkenes miatt. Minel nagyobb a moralod annal tobb ember koltozik hozzad...
Reply With Quote
  #139  
Old 06-29-2007, 08:02
System System is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by raplee View Post
Jogos Synkel a hozzaszolasod, csak 1 dolgot nem tagadhatsz le: az emberhianyod novekedik ha a moralt nem allitod vissza a lopasok utan, tehat lopsz embereket no az elhullotak szama mert nagyobb lesz a lakosagod szama, de azon kivul h no az elhullotak szama neked kevesebb ember fog bevandorolni a moralcsokkenes miatt. Minel nagyobb a moralod annal tobb ember koltozik hozzad...
Én nem is olvastam olyat,hogy valaki ez ellen szólt volna...
Mert ez így igaz,kisebb morál,kisebb bevándorlás... Ám ők most nem erről beszéltek,hanem arról,hogy ha embereket rabolsz,nő a népesség,több is fog meghalni belőlük...több embernek,több is az x%-a...
Szerintem csak te vagy nagyon kötekedő...
Reply With Quote
  #140  
Old 06-29-2007, 10:20
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by raplee View Post
Jogos Synkel a hozzaszolasod, csak 1 dolgot nem tagadhatsz le: az emberhianyod novekedik ha a moralt nem allitod vissza a lopasok utan, tehat lopsz embereket no az elhullotak szama mert nagyobb lesz a lakosagod szama, de azon kivul h no az elhullotak szama neked kevesebb ember fog bevandorolni a moralcsokkenes miatt. Minel nagyobb a moralod annal tobb ember koltozik hozzad...
én úgy tudom, hogy ha beteg vagy, így is, úgy is 0 ember tiszteli meg az országodat
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Március: súgó-project Ati Megvalósult javaslatok 86 04-04-2007 11:51
betegség vs képzés laziga Megvalósult javaslatok 567 02-19-2007 16:58
Betegség Pagi Segítség 70 01-09-2007 11:29
Betegség banyek Stratégia & Tippek 17 11-17-2006 16:16
Fajok, Összekapcsolás, Betegség Makariosz Segítség 25 02-02-2006 10:23


All times are GMT +1. The time now is 00:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu