Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #521  
Old 04-19-2010, 18:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
De lehet 4,2 milliárdnál többet érő katonaságod. És ezt írtam...
És ismét visszatértünk a legmélyebb problémához: a nem rendeltetésszerű használathoz.

Rendeltetésszerű használat mellett ugyanis nem lehet: eladod, ott a pénz, nem lehet 4,2 milliárdnál többed.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #522  
Old 04-19-2010, 18:44
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És ismét visszatértünk a legmélyebb problémához: a nem rendeltetésszerű használathoz.

Rendeltetésszerű használat mellett ugyanis nem lehet: eladod, ott a pénz, nem lehet 4,2 milliárdnál többed.
Az sem rendeltetésszerű, hogy befokozod az egészet, és utána leszabizol. Igen, tudom, csak hogy első helyen legyél. De szabadság alatt semmit nem ér az első hely. És még csak nem is látja a saját országát, hisz szabin van.

A piacra meg amúgy kár kitérni, mert az is vagy 128 milliószor végig lett rágva. Szerintem amúgy totál tönkreteszi a játékot a sok pénz, de ez nem ehhez a témához tartozik, szóval el is hallgatok.

Más ötletet eddig nem láttam, mint a 100%-ig való elmenést. Ez tűnik a legjobbnak. Már nem is tudom ki vetette fel, de érdemes lehet tovább gondolni. Pl. csak akkor menne el lakos, hogyha az ország feljebb van, mint a csoport maximum hektárjának az értéke. Ez akkor hasonló lenne mint a max heki fölött lévő szabis országok.
Reply With Quote
  #523  
Old 04-19-2010, 18:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Más ötletet eddig nem láttam, mint a 100%-ig való elmenést. Ez tűnik a legjobbnak. Már nem is tudom ki vetette fel, de érdemes lehet tovább gondolni. Pl. csak akkor menne el lakos, hogyha az ország feljebb van, mint a csoport maximum hektárjának az értéke. Ez akkor hasonló lenne mint a max heki fölött lévő szabis országok.
Nem cél újabb és újabb érthetetlen szabályokat alkotni. Már a 100%-ig való elmenetel is követhetetlen, de hogy még ENNÉL IS TOVÁBB BONYOLÍTSUK, az teljesn mértékben ki van zárva.

Nagyon egyszerű megoldások lehetnének, csakhát az önös érdekek ugye azt diktálják, hogy ezek már a javaslat fázisában el legyenek fojtva, lásd népesség nulla értéke.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #524  
Old 04-19-2010, 19:07
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Konkrétan nem érzem problémának a házless és a házfree orik dolgát.

Szabi előtt kiárulsz, így egység nem lesz az oridban, aminek el kéne mennie. Szabiról visszajössz, bevásárolsz, befokozol, minden úgy működik, mint most is, majd ha megint szabira szeretnél menni, akkor megint kiárulsz és így tova.

Az ilyen országok egyébként sem arról híresek, hogy hosszútávon működtethetők.
igen és neked ennyi orid van normálban hogy egy 10-20k hekis orit kiárulgatsz meg televeszel es segitessz magadnak a piacon ?
(tudom hogy nem csak elfelejtettél belegondolni hogy normálban is vannak ilyen orik)
neharagudj de egy nagyobb extrémebb orit 4yardbol az életbe nem veszel tele és akkor még nem is fokoztál bele
és hozzateszem a sok fos elf miatt kénytelen vagy extrém orit épiteni ha nem akarsz ugy fullra kimenni torony nélkul hogy hazakiserjenek 5*pár k elf pacival
nomeg ha már kényszerbol olyan orit épitessz hogy a játékot rendeltetésszeruen használhasd (utogethess elfeket is)
akkor nehogymár elmenjenek a befokozott lakosaid és orimérettol fuggoen akár tobbszázezer lefokozott katid(lakos) elmenjen
és tobbmilliárd károd legyen abbol hogy 2-3szor leszabiztál
Reply With Quote
  #525  
Old 04-19-2010, 19:08
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nagyon egyszerű megoldások lehetnének, csakhát az önös érdekek ugye azt diktálják, hogy ezek már a javaslat fázisában el legyenek fojtva, lásd népesség nulla értéke.
Én részemről abban is benne vagyok. Csak akkor brutális mennyiségű ország lenne 9000 értéken.

De talán az tényleg nem lenne szerencsés. Fokozást, stb. mind kiszedné...

Talán ideális lenne, ha a szint maxhekije*45 felett nem számítódna be az ember az értékbe...
Reply With Quote
  #526  
Old 04-19-2010, 19:16
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

van amugy egy otletem
nemtom hogy az szk orik láthatosága miatt lett e bevezetve hogy a vip orik nem esnek ki mélyre
ebben a kérdésben ati tudna nyilatkozni
de ha minden inaktiv ori kiesne mélyszabira (vipesek is )
és ha csak korváltások kozott belépne valaki utána visszakerulne mélyre ha nem volt bent minimum 12 kort
akkor ezek a kékszivató orik eltunnének
vagy a 12 kor alatt amit havonta kénytelen lenne játékban tolteni hogy ne essen ki mélyre le lehetne verni a csudába
ezzel igy senki nem lenne foloslegesen megszivatva

vagy van a másik amit korábban már támogattam hogy 100% foglalkoztatotságig csokkenjen le szabi alatt is a lakos
Reply With Quote
  #527  
Old 04-19-2010, 19:25
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
van amugy egy otletem
nemtom hogy az szk orik láthatosága miatt lett e bevezetve hogy a vip orik nem esnek ki mélyre
ebben a kérdésben ati tudna nyilatkozni
de ha minden inaktiv ori kiesne mélyszabira (vipesek is )
és ha csak korváltások kozott belépne valaki utána visszakerulne mélyre ha nem volt bent minimum 12 kort
akkor ezek a kékszivató orik eltunnének
vagy a 12 kor alatt amit havonta kénytelen lenne játékban tolteni hogy ne essen ki mélyre le lehetne verni a csudába
ezzel igy senki nem lenne foloslegesen megszivatva

vagy van a másik amit korábban már támogattam hogy 100% foglalkoztatotságig csokkenjen le szabi alatt is a lakos
Az a baj, hogy túlbonyolítja a játékot. És Ati meg van róla győződve hogy akit ez érint, a házfree és a csopi tetején trónoló matt kezdő orik tulajai, nem fogják felfogni

de amúgy nekem valami ilyesmi megoldás is megfelelő lenne
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #528  
Old 04-19-2010, 19:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
van amugy egy otletem
nemtom hogy az szk orik láthatosága miatt lett e bevezetve hogy a vip orik nem esnek ki mélyre
ebben a kérdésben ati tudna nyilatkozni
de ha minden inaktiv ori kiesne mélyszabira (vipesek is )
és ha csak korváltások kozott belépne valaki utána visszakerulne mélyre ha nem volt bent minimum 12 kort
akkor ezek a kékszivató orik eltunnének
vagy a 12 kor alatt amit havonta kénytelen lenne játékban tolteni hogy ne essen ki mélyre le lehetne verni a csudába
ezzel igy senki nem lenne foloslegesen megszivatva
A 12 kör nem megoldás, mert van olyan funkció (fagyasztás), amihez huzamosabb ideig már szabin kell lenned. Ez kell is, különben hol megjelenik valaki, hol eltáűnik, pár körön belül, ez semmiképp nem jó.

Ha csak simán kiesnek, az se ér semmit, mert belép hetente, majd vissza szabi, ugyanott vagyunk, mint most, csak módosítottunk valamit -- feleslegesen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #529  
Old 04-19-2010, 19:30
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A 12 kör nem megoldás, mert van olyan funkció (fagyasztás), amihez huzamosabb ideig már szabin kell lenned. Ez kell is, különben hol megjelenik valaki, hol eltáűnik, pár körön belül, ez semmiképp nem jó.

Ha csak simán kiesnek, az se ér semmit, mert belép hetente, majd vissza szabi, ugyanott vagyunk, mint most, csak módosítottunk valamit -- feleslegesen.
És az a megoldás, hogy maxheki*45 érték felett nem számít a lakos, mint érték??
Reply With Quote
  #530  
Old 04-19-2010, 19:35
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És az a megoldás, hogy maxheki*45 érték felett nem számít a lakos, mint érték??
Az sem sokkal jobb, rengeteg maxhekis beépített ori lenne egyforma ponton, csak országnévtől/sorszámtól (nem tudom mit néz a rendszer) függne hogy ki hányadik...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 11:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 14:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 19:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 22:34


All times are GMT +1. The time now is 22:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu