Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 01-18-2008, 07:50
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Mi van akkor,ha a vesztes félnek nem áll rendelkezésére a kialkudott összeg? A Császár hitelez neki és adósságba vágja magát,vagy a rendszer által kikalkulált összeg lenne a sarc,egy bizonyos %-a annak,ami épp kp-ben van neki? Ez érdekelne,egyébként olyan atom butaságnak nem tartom
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 01-18-2008, 08:21
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem tudom ezzen nem gondolkoztam akár a császár is hitelezhet és az adóból és a piaci bevételből vonná pl: minden adó és eladás 30%át és még nem rendezi az adóságát addig a morál fokozottan romlana természettesen ha akarja többel is törleszthet a császár felé de ez csak akkor állna fent ha nem tud fizetni de megint hangsúlyozom hogy reális keretek közt csak, hisz ha sokkal gyengébb orit páholok ell akkor minimális a veszteségem tehát minimális a sarc is. de ez csak egy ötlet mert a hadisarc az nem rossz és támogatom ha valami normális formai keretett találunk hozzá. De ez az ötleted nem is olyan rossz.
Reply With Quote
  #133  
Old 01-18-2008, 08:47
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
MOndjuk eleve csak hadüzivel megvívott háborura a hadüzi kiküldésnél az aktuûlis piaci árral készülne egy ország érték és a békeszerzõdésnél megint és a ketõ közti különbség max120% a hadi sarc vagy valami hasonló. De mindenféle képen olyan módon hogy ne lehesen csalni és átlátható legyen. Igy csak tényleges háborúnál ami sokáiga tartott nem egy ütésről szól van lehetőség a kártérítésre. Nem lehet kizsákmányolni hisz ha egy nagy ori ver meg egy kis orit nincs jelentős vesztesége minimális a sarc is. de akár lehet még egyszerübb az elhullott egység és a lerombolt épületek aktuális piaci értékének max 120%-a igy nincs az hogy 3 helyre átlett játszva az ország vagyona. csak ami tényleges kár az térül meg.
És mi van ha mondjuk sereget koptatok? vagy befokozok? vagy éppenséggel nem ő rombolja le az épületeimet, hanem én bontok, épitek át? akkor azt milyen költségnek számolja?
és a piachoz meg nem szabad viszonyitani a rendszernek,mert a piaci árak befolyásolhatóak...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #134  
Old 01-18-2008, 10:38
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ez igaz de nem napi hanem havi átlaghoz képzeltem a viszonyítást.mondjuk az átépítés fokozás stb miatt gondoltam hogy nem 100% hanem 120% de lehet akár több is de valami max kell és az se legyen kötelező, tehát ha mondjuk 120% a max de én nagy lelkű vagyok és azt mondom legyen 80% akkor ezt megtehessem. Nem az a célja hogy igyenes legyen a háború a nyertesnek hanem bizonyos kompenzáció. Ráadásul ha valaki nyer akkor az általában az terület szerzéssel jár az már haszon ha fosztogat ott is van haszon tehát nem kell mindent megfizetni de a nyertes mégis valami féle hadi sarcot kap és nagyságrendekkel hamarabb áll helyre.
Reply With Quote
  #135  
Old 01-18-2008, 10:40
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Ebben igazad van, nincs sem tapasztalatom sem rálátásom. Csak ez a húszkörös mnts sarcolás nem volt tetszetős ötlet.

Az alap elképzelésben sokkal hoszabb idejü mnt-k voltak, azt hiszem talán a legrövidebb is két hét volt. Az a 20körös dolog valami nagyon vad elképzelés, nem is tudom kitöl.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #136  
Old 01-18-2008, 12:46
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Elnézést, hogy belepofázok, de én semmilyen átlag alapján történő sarcolást nem támogatnék.
A fene se tudja kiszámolni az országom havi átlagjövedelmét, ráadásul kb 99%-ban befolyásolható.

Vegyük az mf elf tudós tolimat.
0 % adó
0 bánya
0 tanya
0 kamat (kereskedő szem hiányában)
és ha akarom, akkor 1 hónapig semmit nem teszek a piacra.

Ezesetben mennyi sarcot fizessek? Erősen konvergál szerintem a 0 aranyhoz a kaluklált érték.

Szavaztam viszont, a fent leírtakkal ellentétesen ráadásul. Hogy miért? Mert az alapötlet tetszik.

Szerintem legyen a két fél által előre meghatározott összeg. Az egyiktől vonódjon le, a másiknál íródjon jóvá.
Pont.

Azt, hogy kisarcolok a haveromból egy MSN-en előre lebeszélt összeget? Naés. Kérek tőle egy piaci utalást... Az esetek nagy részébenmég gyorsabb is,hiszen elég nagy a valószínűsége, hogy előbb történik me a piaci tranzakció, mint a témában olvasható "körtávtól független karaván, ami 2 körös lenne", tehát én pl nem húznám az időmet a haverom sarcolgatásával...

Hozzáteszem a karaván durván amortizálódik... 1 mrd arany elkérésénél kiszámolható a veszteség. Nem kevés. Piacon nincs veszteség sem. Nehogymár betiltsuk a piacot, mert ott is lehet csalni...

Abszolút egyet értek Gyulával, és az általa leírt érvekkel.



(Kedves jelentggető, jelenthetsz bátran, hogy a piacon csalok, aki tudja hol játszom azt is tudja, hogy ez baromság. Különben is saját magamnak utalok. Nem kérek meg senkit MSN-en, hogy dobjon meg 500 milliárddal... )
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #137  
Old 01-18-2008, 12:49
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

És ha már konkrét háborúról van szó, akkor szerintem a nyertes fél elég sokat kaszál a bulin... Nem kötném hadüzenethez sem, sose fogok egy tolis szövivel hadüzenetet küldeni, mert minek? Egy rakás orim az életben nem volt még kint sereggel... (Jó kivéve, amikor valaki 2 körre felettem totál üresre kitámad. Akkor alap hogy beverem 5x íjászokkal... )
Így nagyjából ennyi. Hajrá Gyula, remélem sikerül ezt a témát megnyugtatóan a játékosok örömére lezárni.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #138  
Old 01-18-2008, 12:55
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
ez igaz de nem napi hanem havi átlaghoz képzeltem a viszonyítást.mondjuk az átépítés fokozás stb miatt gondoltam hogy nem 100% hanem 120% de lehet akár több is de valami max kell és az se legyen kötelező, tehát ha mondjuk 120% a max de én nagy lelkű vagyok és azt mondom legyen 80% akkor ezt megtehessem. Nem az a célja hogy igyenes legyen a háború a nyertesnek hanem bizonyos kompenzáció. Ráadásul ha valaki nyer akkor az általában az terület szerzéssel jár az már haszon ha fosztogat ott is van haszon tehát nem kell mindent megfizetni de a nyertes mégis valami féle hadi sarcot kap és nagyságrendekkel hamarabb áll helyre.
a havi átlag már reálisabb lenne, de 100%hogy Ati-n nem menne keresztül, mert túl nagy erőforrást igényelne ennek a számitása tárolása (egyik ötletnél ami erre irányult nyilatkozta ezt anno)
Amúgy én még mindig, a fizető ország gazdasági helyzetéhez viszonyitám a dolgot. pl az össz vagyonának x%-a mondjuk. pl az országban lévő kp, rúna, gabona,nyersi és ehez hozzá jöhetne még a piacon "forgalmazott" áruknak is az x%-a. másik lehetőség (ami nekem jobban teccene) ugyanez de csak kp-ben. mondjuk az x százalék függene a háború lefolyásától (időtartam, csaták száma veszteségek), de lenne egy maximum aminél több nem lehet, így nem lehetne más országot kicsontozni teljesen sarcal. Emellett lehetne egy max összege is a sarcnak szintenként.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #139  
Old 01-18-2008, 13:14
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

egyszerű számítás lehetne ilyesmi is:

az adott országban valaha egyszerre bent lévő pénz negyede.

így nagyjából be s lőttük az 1 mrd maximumot, és mondjuk akinek a valaha rendelkezésére álló legnagyobb aranykészlet 80 millió volt, attól ne lehessen fél milliárdot kérni, mert valószínűleg az életbe nem látott annyi aranyat együtt...

Az meg nonszensz, hogy valaki arra hajt, hogy csak olyan orikat indít, amiben soha nincs egyben bent nagy aranykészlet, de ennek ellenére gyengén tartja magát, így sarcolható... Tehát kizárt, hogy a csórókat túl nagy sarcba kényszerítené valaki, akinek meg már 1x volt 4 milliárd egyben bent aranyban, az meg tud annyira játszani, hogy 1 mrd-t összevakar, ha véletlenül elkenik a száját. (Szerintem.)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #140  
Old 01-18-2008, 13:19
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

tök egyszerű, minimál erőforrást igényel (szintén szerintem)
és akár úgy is lehetne, hogy a Pénzügy oldalon egy + sor:

Az országodban valaha létező legnagyobb aranytartalék: 400.000.000 arany.

A max kiszabható sarc 100 millió lenne, a minimál meg az alábbiak szerint:

A minimumot is be lehetne korlátozni mondjuk úgy, hogy a max aranynak a 20-ad része. Így a fenti példából kiindulva :


Max sarc 400.000.000 / 4 = 100.000.000
Min sarc 400.000.000 / 20 = 20.000.000
Az értékek között a felek tetszőlegesen megegyezhetnek természetesen.


Átlátható, egyszerű, csalni se lehetne vele, és a mini orikat nem lehetne kizsákmányolni, mert mondjuk ha a valaha mért legnagyobb vagyona 10 milla, akkor ki lehet számolni, hogy nem éri meg megsarcolni..... Tehát a kicsik védelme azonnal meg is oldódna.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu