Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #311  
Old 12-04-2010, 15:55
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Semmi különbséget nem vélek felfedezni ezek között. Mindkettő a "terítőtűz" kategória, ahogy Te fogalmaztál.

"Háztűz" esetén, amikor ez egész csoport érintett egy problémában, nincs kérdés, hogy legyen-e visszaállítás, vagy sem.
nem tudok egyetérteni... ha lebontok egy tanyát "véletlenül" az könnyen korrigálható, nem "dől össze a házam", eloltom / újraépítem. Aztán ha kigyulladt a házam az még mindig csak engem érint az egész falut nem! De engem aztán piszkosul, ha porig égett...

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy ember felelőtlensége azonban ne legyen kihatással 5 csoport összes országára -- remélem, hogy ezt el tudod fogadni.
Megértem. De Te nem érted meg, hogy nincsen kihatással... nézz már rá arra a szerencsétlen országra, hogy mi történt vele! NEM ütötte be senki! NEM lopta ki senki! nem kéne ez 5 csoportot érintsen!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #312  
Old 12-04-2010, 15:55
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez? Mi? Az, hogy normál csoportban se nem szivatunk meg többszáz embert, se nem kivételezünk és építjül fel valakinek az országát jogtalanul?

Valóban nem. Ezen nincs is mit mérlegelni, olyan szintű beavatkozást tenne szükségessé egy ember felelőtlensége, ami nem vállalható be.

Igyekeztem részletesen kifejteni, hogy miért nem. Lehetséges, hogy az adott lelkiállapotban nem ment át a lényeg; BimmBimm "kívülállóként" úgy láttam, hogy értette az okokat.
én is értem. Az a lényeg, hogy nem akarod megtenni, mert attól félsz, más is ilyet kér majd, ha véletlen lebont 1 (azaz EGY) darab épületet, és azt kéri építsd vissza, Neked meg muszáj lesz megtenni, mert itt a precedens, hogy 2000 (azaz KÉTEZER) épületet visszaépítettél valakinek, meg visszaadtál x pénzt, amit a népnek osztottak tőle.

A másik indok amit folyton felhozol, hogy ez a visszaállítás abban az egy országban (visszaépíteni az épületeket, és visszaszedni a pénzt az emberektől) 5 csoportot érintene. Azt már meg sem hallod (el sem olvasod), hogy az első HSZ-emtől kezdve szinte az összesben, illetve a Neked küldött emailben is írtam: nem volt konfrontáció (azaz NEM ütötte be senki, NEM lopott tőle senki, egyszerűen NEM érintkezett más országgal, a 38 körre lévő betámadotton kívül).

Illetve mindenféle jótanácsot adsz a megelőzésre, de jelen esetben ez olya, mintha a harctéren egy húscafatnak kezdenél prédikálni arról, hogy hogy kell eldobni azt a nyamvadt gránátot.

Szerintem mindent megértettem, felfogtam. De a legegyenesebb, legőszintébb az lett volna, hogy ha a legelején annyit mondassz: "nem akarom, nem fogom megtenni, mert nincs kedvem. így jártatok."

Last edited by Dew; 12-04-2010 at 15:58..
Reply With Quote
  #313  
Old 12-04-2010, 15:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Megértem. De Te nem érted meg, hogy nincsen kihatással... nézz már rá arra a szerencsétlen országra, hogy mi történt vele! NEM ütötte be senki! NEM lopta ki senki! nem kéne ez 5 csoportot érintsen!
Innen indult a téma:

Quote:
Originally Posted by J.Ati View Post
és még veszteségeket is okoztak
Akárhogy is nézem, ez kihatással van másokra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #314  
Old 12-04-2010, 16:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Szerintem mindent megértettem, felfogtam. De a legegyenesebb, legőszintébb az lett volna, hogy ha a legelején annyit mondassz: "nem akarom, nem fogom megtenni, mert nincs kedvem. így jártatok."


1, Már a regisztrációs szabályokba be van írva pontosan ez.

2, A témához való legelső hozzászólásom az volt, hogy ezt a részt beidéztem.

Én úgy érzem, hogy már az első hozzászólástól fogva egyértelművé tettem, hogy ezzel kapcsolatban nem lehet segíteni. A többi hozzászólásban próbáltam -- sajnos úgy látom sikertelenül -- ennek az okait is elmagyarázni, hogy ne csak annyit láss, hogy menthetetlenül a leírt szabályokhoz ragaszkodom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #315  
Old 12-04-2010, 16:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

És az a baj, hogy hamarosan jön egy olyan szitu, ahol viszont segítek valakinek. Arra kérlek majd, hogy gondold át, hogy van különbség a két eset között.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #316  
Old 12-04-2010, 16:25
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És az a baj, hogy hamarosan jön egy olyan szitu, ahol viszont segítek valakinek. Arra kérlek majd, hogy gondold át, hogy van különbség a két eset között.


Áááá, köcc Ati, hagyjad, megoldom egyedül is.
Reply With Quote
  #317  
Old 12-04-2010, 16:26
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Innen indult a téma:



Akárhogy is nézem, ez kihatással van másokra.
Nevetséges, hogy azt hozod fel, hogy okozott kárt a dolog, és arra mutatsz, hogy elhullott a védő oldalon pár ezer egység, amikor mi a dolgot már ennél jóval korábban jelentettük! (date 2 December 2010 09:10 <- email, date 2 December 2010 13:00 <- válasz Tőled), illetve kezdőkön is a csapódás előtt jóval lett jelezve a dolog! Szóval, ha úgy akartad volna, nem lett volna kihatással a dolog senkire! már emailben írtam (a válaszban), hogy nem támadták, nem lopták, semmi...

Quote:
Originally Posted by J.Ati View Post
2010-12-03 15:03:38
JJJ (#2222) YYY (#1111) országa megtámadott. A csatát megnyertétek, nem sikerült áttörni a védelmen. Veszteségeid: 11 katona, 0 védő, 156 íjász, 507 lovas és 0 elit. Ellenfeled veszteségei: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 0 lovas és 0 elit.
Bőven lett volna idő kivizsgálni a helyzetet, és cselekedni!

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


1, Már a regisztrációs szabályokba be van írva pontosan ez.

2, A témához való legelső hozzászólásom az volt, hogy ezt a részt beidéztem.

Én úgy érzem, hogy már az első hozzászólástól fogva egyértelművé tettem, hogy ezzel kapcsolatban nem lehet segíteni. A többi hozzászólásban próbáltam -- sajnos úgy látom sikertelenül -- ennek az okait is elmagyarázni, hogy ne csak annyit láss, hogy menthetetlenül a leírt szabályokhoz ragaszkodom.

A szabály leírását nem is kezdtem ki... pusztán a következő HSZ-en tértem ki a hitemből, amikor Te egy ori 0-ra bontását ahoz hasonlítod, hogy "KisPistike" véletlenül lebontott 1 házat.

Már csak egyetlen egy kérdésem lenne. Helyesnek érzed ezt? Szándékosan illetéktelen valaki szétszed egy országot, és nem segítesz rajta, miközben lehetőséged, jogod lenne rá. Amikor írtam pár Hódos barátnak, hogy mi történt és, hogy írtam mailt, akkor azt mondták, hogy felesleges, úgy se lesz semmi. Már előfordult ilyen, Ati akkor sem csinált semmit...

persze az a szabály, hogy felelősséget kell vállalni, de az nincs odaírva, hogy az admin nem segíthet! pont olyan ez az egész, mint a való életben a bíróságokon... mire odakerül az ügy, addigra már marha sok idő elmegy, és sok minden megváltozik... tiszta bürökrácia...

és ha esetleg nem érzed helyesnek, hogy jelen esetben nem tudsz segíteni, akkor egyszerűen meg kell változtatni a szabályt! kitalálni olyan szigorú feltételeket, amelyek mellett igenis van lehetőség az ország visszaállítására!
Reply With Quote
  #318  
Old 12-04-2010, 16:29
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
És az a baj, hogy hamarosan jön egy olyan szitu, ahol viszont segítek valakinek. Arra kérlek majd, hogy gondold át, hogy van különbség a két eset között.
felőlem aztán nyugodtan segíts. nem az a baj, ha segítesz valakin, hanem az esett/esik rosszul, hogy szegény szövimen nem, amikor minden adott volt hozzá...

még mindig úgy érzem, hogy amíg a sereg még nem ütött be Atilláéknál, addig nyugodtan megtehetted volna. ténleg csak ő volt érintett a dologban.
Reply With Quote
  #319  
Old 12-04-2010, 16:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
és ha esetleg nem érzed helyesnek, hogy jelen esetben nem tudsz segíteni, akkor egyszerűen meg kell változtatni a szabályt!


Változtassunk szabályt, hogy nyugodtan vadidegenek járkálhassanak az országodban, aztán majd én kiválogatom, hogy mi az, amit tényleg akartál, és mi az, amit a 876 vadidegen csinált, és nem akartad igazából?

No én itt szálltam ki ebből a beszélgetésből.

Zárszóként annyit javaslok mindenkinek, hogy ne a szabályokat akarjátok megváltoztatni, hanem tartsátok be a mostani szabályokat, köztük azt, hogy nem adsz hozzáférést vadidegeneknek az országodhoz.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #320  
Old 12-04-2010, 16:36
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
Már csak egyetlen egy kérdésem lenne. Helyesnek érzed ezt? Szándékosan illetéktelen valaki szétszed egy országot, és nem segítesz rajta, miközben lehetőséged, jogod lenne rá. Amikor írtam pár Hódos barátnak, hogy mi történt és, hogy írtam mailt, akkor azt mondták, hogy felesleges, úgy se lesz semmi. Már előfordult ilyen, Ati akkor sem csinált semmit...
(nagyon rövid)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu