Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-23-2006, 18:35
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Post

váááóóó! Vajon milyen wireless netje lehet az info parknak a lagymanyosinal??? Bő 500 meterre van a melohelytol es az eloadasok idelye alatt szoktam arrol netezni mar csak poenbol is!(pedig van egy ket teglafal kozottunk)
__________________
Exhódítós

Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 03-23-2006, 19:46
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
kocce csokibacsi

A mikro tenyleg bezavarja? Csak mert a net a fonokom hazabol jonne, es neki nyitott napalis-amerikai konyhas a felosztasa, es a mikrosutoje kb, 2 meterre van legvonalba az esetben allo ablaktol...
Nem feltétlen, no para
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #13  
Old 04-09-2006, 09:51
Lyra Lyra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: É 47°40′ K 23°35′
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
"Otthoni" wireless-t 10 méternél messzebbre nem nagyon próbálnék. (Hivatalosan 100 méter kültéren, 30 beltéren, de ez annyit jelent, hogy ott még van jel, azt nem jelenti, hogy netezni is fogsz tudni vele. ) Egyik helyen kirakod ablakba, másikon valahol ablak közelébe teszed az antennál, akár működhet is, ha nincs nagy havazás, vagy erősebb eső.
Mérés. Panel ablak kirak az AP... 200 méterre elfogadható jel volt 6 centis betonfal mögött "G" szabvány....
Reply With Quote
  #14  
Old 06-19-2006, 22:43
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

A wireless megvan, es gond nelkul muxik.. 72% os jelet kapok, es minden gond nelkul kapok 36-54 Mbps sebesseget... Tehat tok gyors..
es vegulis a G szabvany mellett dontottunk...

Ezzel kapcsolatban lenne egy kerdesem. ha router mogul vagyok neten, akkor kell e firewall? mert kicsit tele lett a hocipom a Mcaffee -val es letakaritottam, es most csak az XP beepitett firewallja fut. Erdemes visszaraknom valami rendeset? Vagy erdemes e egyaltalan az XP-s? vagy most hogy router mogott vagyok 100% osan be vagyok biztositva?
Elore is koszonom...
Meg egy gyors kerdes: Internet Explorer-rol valtsak? tul sok bajom nincsen vele , de hallottam vannak jobb bongeszok is... Mi kulonbseg van koztuk? mast meg eddig nem hasznaltam, ugyohgy jo lenne ha valaki elmagyarazni mi a kulonbseg I. Exp meg mondjuk a firefox kozott..
Koszi
Reply With Quote
  #15  
Old 08-16-2006, 16:28
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm View Post
Ezzel kapcsolatban lenne egy kerdesem. ha router mogul vagyok neten, akkor kell e firewall? mert kicsit tele lett a hocipom a Mcaffee -val es letakaritottam, es most csak az XP beepitett firewallja fut. Erdemes visszaraknom valami rendeset? Vagy erdemes e egyaltalan az XP-s? vagy most hogy router mogott vagyok 100% osan be vagyok biztositva?
Manapság minden valamire való router-ben van tűzfal, gondolom a Tiédben is.
Ez elég arra, hogy kívülről érkező hívatlan látogatókat távol tartsa (nézd meg a dokuját, lehet konfigurálgatni, de ha valamiben nem vagy biztos, inkább ne piszkáld).
Szoftveres tűzfalat egy dolog miatt lehet érdemes felrakni, ha nem szeretnéd, hogy minden jöttment program a tudtod nélkül felkapaszkodjon a netre. (meglepődnél, ha látnád, hogy mennyi XP-s program akar belekiabálni a hálózatba)
Mellékesen a szoftveres tűzfallal kapsz még egy védelmi vonalat a router mögött.
A belülről kifelé blokkolásra az XP tűzfala nem alkalmas (meg olyan nagyon másra sem), nyugodtan kikapcsolhatod.

Quote:
Meg egy gyors kerdes: Internet Explorer-rol valtsak? tul sok bajom nincsen vele , de hallottam vannak jobb bongeszok is... Mi kulonbseg van koztuk? mast meg eddig nem hasznaltam, ugyohgy jo lenne ha valaki elmagyarazni mi a kulonbseg I. Exp meg mondjuk a firefox kozott..
Koszi
Válts
Szerintem próbáld ki a Firefox-ot vagy az Opera-t, mindkettő remek kis böngésző.
IE vs. Firefox:

A legfontosabb különbség a Firefox javára, a biztonsági hibák gyors javítása (alapesetben automatikusan letölti és telepíti, maga a böngésző), valamint, hogy folyamatosan fejlesztik. IE sajnos olyan mint egy öreg tésztaszűrő.
Azt is szokták mondani, hogy az IE a bátrak böngészője, Firefox-ot meg használjon, aki fél

Aztán ott van még a füles böngészés (tabbed browsing) és a rengeteg kiterjesztés, amivel úgy szabod át/testre, ahogy akarod.
Egy próbát megér.

http://www.mozilla.com/firefox/

__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #16  
Old 08-16-2006, 16:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Szerintem próbáld ki a Firefox-ot vagy az Opera-t, mindkettő remek kis böngésző.
Bevallom nekem az Operával még sose volt jó tapasztalatom. Régen a freme-es oldalaknak kapásból nyitott 3-4 ablakot, erről mára leszokott ugyan, de még mindig sokminden nem működik benne a tapasztalataim szerint. Például a Hód villogója, hogy egy kézzelfogható példát mondjak.

A mini-opera pedig olyan szinten elszúrja az oldalak megjelenítését, hogy azt csak vész esetére ajánlom, amúgy valami más böngészőt mobilra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #17  
Old 08-16-2006, 23:25
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
amúgy valami más böngészőt mobilra.
Vmi konkrét?
Reply With Quote
  #18  
Old 08-17-2006, 06:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Vmi konkrét?

Én direkt letöltöttem az Operát, de a telefon alap böngészője 100x szebb és jobb. Egészen pontosan szinte teljesen ugyanazt adja vissza, mint az asztali gép, az opera pedig... hát hogy is mondjam csak... igen fura dolgokat művelt. Mégcsak nem is hasonlított az oldal az eredetire. És nem azért, mert pici a felület, ahol meg tudja jeleníteni, mert akkor az alap böngészővel nem lenne szép. De azzal az. Nem tudom mi a neve, a telefonnal jött.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 08-17-2006, 07:49
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hát ezzel nem vagyok kisegítve mert nekem alapból nincs böngésző a telefonon és az opera nélkül nemcsak hogy fehér alapon kék asz egész de egészen konkrétan lassúbb ugy a hod amit nem igazán értek én mint abszolut hozzá nem értő
Reply With Quote
  #20  
Old 08-17-2006, 08:02
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Vmi konkrét?
minimo
én ezt használom, és jól működik a hódítóval
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu