Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-16-2006, 12:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
Ati mielőtt bemorognál hogy amin agyalok az az óriás, kérlek hogy ne tedd, amíg nem látod azt amit kihoztam....

Hmm? Az általános beszélgetésekbe nem szoktam bemorogni, csak a megbeszélésekbe. (Max néha... )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-16-2006, 13:46
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A teki dominancia kiiktatásával a játékstílus nem változna, max kicsit több fajú ori lenne a 2.ben...

Az elf továbbra is beton lenne, mert ez a faji előnye, a gnóm továbbra is ott lenne, mert 50% lakiteki elég korrekt, az óriás is maradna, mert erős kati erős vari kevés toli kombináció ütős, max kicsit több ork és törpe lenne...

De ettől még a több ork is csak megfontoltan támadna, mert a rengetés 5-7 körröl is megtalálja, hiába a +30% támadó és esetleg vándor bonusz...

Mivel az egész rendszer (kis túlzással) % alapú, ezért minél nagyobb az alap annál nagyobb az eredmény...sok épület = sok katona, de sok épület = sok épület pusztul rengetésnél...

Szal nem abban látom a problémát, hogy csak 1-3 faj "népszerű" ezen a szinten, hanem a már leírt dolgokban. (távolság, szöviháború, nagy kockázat, lassú és drága utánpótlás, bevételek lassú növekedése, stb)
Reply With Quote
  #13  
Old 08-16-2006, 13:56
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Bár nem ebbe a topikba való de bedobom.

Szerintem csak a laki teki a probléma, a többi teljesen jó.

Ha mindenkinek ua méretű a barakkja, temploma, kocsmája, akkor csak az ori felépítése dönt az egyes utakban elért erejéről, illetve kis mértékben a faji és egyéb tekik...(tehát toliban pl 5-10% jobb, stb)

Így ha valakit ki is tekiznek, attól nem pusztul meg azonnal, csak gyengébb lesz egy ideig, ami ráadásul nem is látszik azonnal (pl egy gömbböl) tehát csak az tudja, aki ép lopott.

Máris játszható minden faj rendesen, hisz nem fog a sereg 30-40-50% elmenni naponta kétszer, csak mert egy tolinak volt 5 unalmas perce ránk...

Kaja teki hiányból való éhezés az maradhatna szerintem, hisz kivédhető némi raktárral, piaccal, illetve, hogy több tanyát tartasz a kelleténél...

Leszögezem, hogy nekem tetszik a hód, elfogadom a szabályait, tehát ez van, ezt kell megszokni, de ha több nem tekivédős fajt akarunk(akartok) látni magasabb hekin, akkor lehet, hogy érdemes belepiszkálni a laki tekibe...

Ha meg nincs változás, akkor mindenki döntse el amikor fajt választ, hogy mit vállal be. Én jelenleg maradok óriás, mert nem szeretem a nagy veszteségeket, csak a szolidakat...
Reply With Quote
  #14  
Old 08-16-2006, 22:50
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Bár nem ebbe a topikba való de bedobom.

Szerintem csak a laki teki a probléma, a többi teljesen jó.

Ha mindenkinek ua méretű a barakkja, temploma, kocsmája, akkor csak az ori felépítése dönt az egyes utakban elért erejéről, illetve kis mértékben a faji és egyéb tekik...(tehát toliban pl 5-10% jobb, stb)

Így ha valakit ki is tekiznek, attól nem pusztul meg azonnal, csak gyengébb lesz egy ideig, ami ráadásul nem is látszik azonnal (pl egy gömbböl) tehát csak az tudja, aki ép lopott.

Máris játszható minden faj rendesen, hisz nem fog a sereg 30-40-50% elmenni naponta kétszer, csak mert egy tolinak volt 5 unalmas perce ránk...

Kaja teki hiányból való éhezés az maradhatna szerintem, hisz kivédhető némi raktárral, piaccal, illetve, hogy több tanyát tartasz a kelleténél...

Leszögezem, hogy nekem tetszik a hód, elfogadom a szabályait, tehát ez van, ezt kell megszokni, de ha több nem tekivédős fajt akarunk(akartok) látni magasabb hekin, akkor lehet, hogy érdemes belepiszkálni a laki tekibe...

Ha meg nincs változás, akkor mindenki döntse el amikor fajt választ, hogy mit vállal be. Én jelenleg maradok óriás, mert nem szeretem a nagy veszteségeket, csak a szolidakat...
Szépen elkanyarodott a beszélgetés, az origi témától, de csak válaszolnék erre. Mégpedig egy kérdéssel, hogy nem lenne-e értelme indítani egy teszt oldalt, ahol pár országgal kipróbálásra kerülne a hódító maximum 10-15% lakáshelyzeti bónusszal? Ne adj isten a többi tekercs hatásfokát se lenne hülyeség csökkenteni. De ha jól emlékszem erről volt is már szó a megbeszélések között...

Az eredeti felvetéshez meg annyit, hogy valóban biztonságosabb, megnyugtatóbb felfedezgetéssel haladni előre. Persze ez még nem lenne akkora hatással az emberre, de a több heti/hónapnyi munka miatt, amit az országra kell fordítani, bizony komolyan meggondolandó minden egyes támadás. Továbbá tény, hogy egyre feljebb haladva egyre kevesebb noob-t találni, és nő a profik aránya. És egy-egy támadásnak remek kis szöviháborúk lesznek az eredményei, amit nem biztos, hogy érdemes megkockáztatni pár hektár miatt. Ugyanakkor 5.-4. szinten még nyugodtan megy az üsd-vágd-nemanyád, az még nem annyira megrázó. És ezekkel a sorokkal nem sok újdonságot írtam le, de egyet értek az előttem írókkal.
Reply With Quote
  #15  
Old 08-17-2006, 09:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó a teki így ahogy van. Mihez kezdene a gnóm 50% teki nélkül? Egyik pilllanatról a másikra játszhatatlanná válna egy elég elterjedt faj, ugyanakkor kétségkívül megerősödne a hulla
Reply With Quote
  #16  
Old 08-17-2006, 12:03
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Jó a teki így ahogy van. Mihez kezdene a gnóm 50% teki nélkül? Egyik pilllanatról a másikra játszhatatlanná válna egy elég elterjedt faj, ugyanakkor kétségkívül megerősödne a hulla
mi a bajod azzal, hogy egy hihetetlen-ngyen-hektár-bazár faj végre reális lesz? persze le kellene szabályozni a seregbónuszait picit így is, könyörgöm. ha a gnóm max enne 20-25% teki stb, akkor mindjárt nem halnnál bele egy egy lopásba. pláne hogy a 25%hoz kellene ugyanúgy 12650 darab teki pláne hogy értelem szerűen a többi faj tekimaxait is arányosan csökkentjük és picit tompítjuk a faji %okat is (hangsúlyozom, hogy azt csak picit) akkor máris
színesebb lehet a játék mert nem lenne akkora öngyilkosság hadisnak menni olyan fajjal amit akármikor legyengíthetnek akár 12 körről is...
persze, lehet tartani tekit kint a piacon, de ha jön sereg 3kor akkor nem lesz ott a hadügyi hogy majd támadáshoz beteszed stb... gondolom ezzel azért mindenki egyetért.

Last edited by Senki; 08-17-2006 at 12:13..
Reply With Quote
  #17  
Old 08-17-2006, 12:20
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Synkel: a hullát nem a tekik teszik tönkre, hanem a gyújtás meg rengetés (magas hekin)...
A gnóm 50% lakiteki nélkül is jó, főleg ha a többire megmarad.

Egyébként meg Senkinek (sincs ) van igaza, hisz ha belegondolsz mindössze annyi a kérdés, hogy ép 30, 35, 40, 45, 50, 55 az adott bónusz...

Tehát a gnóm mágia 50% sem olyan húha, főleg mivel az óriás 40% mágia + varázslói erősebbek 10% gyak erősebb...

Tehát ha kisebbek lennének a teki % akkor jobban érvényesülnének a faji képességek. Többet érne az ork 30%...

Szerintem az alaptémát kiveséztük, nagyjából minden okot beírtunk a támadások csökkenésére.
Reply With Quote
  #18  
Old 08-17-2006, 12:27
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Synkel: a hullát nem a tekik teszik tönkre, hanem a gyújtás meg rengetés (magas hekin)...
A gnóm 50% lakiteki nélkül is jó, főleg ha a többire megmarad.

A hullát lehet gyújtani és rengetni. Orkot, törpét meg rendesen bántja emellett a vihar és a szárazság is, ami a hullára nem ér semmit... Gnómot pedig tuti nem indítanék, ha elveszne az 50% lakitekije, mert elég gagyi faj lenne nélküle.
Reply With Quote
  #19  
Old 08-17-2006, 12:41
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Azért aggódni még kár szegény gnómért, hisz csak beszélgetünk...

Quote:
A hullát lehet gyújtani és rengetni. Orkot, törpét meg rendesen bántja emellett a vihar és a szárazság is,
Ez igaz, de mindkét fajnál ott a térkapú felderítés, ami elég fontos, hogy kire is induljon a haderő...
A nem élőholt fajoknál kevesebb ház kell, ergo a házgyújtás is kisebb hatásfokú, a varázslatok ellen meg lehet védekezni megfelelő számú varival.

Ehh, mind1, szerintem a lakitekiben van a kisördög, ha az nem lenne, vagy jóval kisebb lenne, akkor lenne itt fajok háborúja...

Addig meg óriás rulz!!!
Reply With Quote
  #20  
Old 08-17-2006, 13:01
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation ez sok lesz, de azt hiszem érdemes elolvasni ...

Quote:
Originally Posted by Massza Rex View Post
Szerintem az alaptémát kiveséztük, nagyjából minden okot beírtunk a támadások csökkenésére.
nemhiszem hogy a tekik miatt nincs támadás, de a játékstílusok tehát a varisabb hadi óriás a középre belőtt mindenes MF elf aki rejti az egységeit (és a 35% barrakkos hadis gnóm ami már jónak számit?! ) ez nonszensz... lent még megy a háború mert csak a tekilopás állandó erejű minden szinten, a többi a földterülettel változik és 4.-5. szinten még megy a dúlás mert nem okoz horribilisnek tűnő károkat. (csak az A-t megjárt 400-500 hekis ütéseket átélt veteránok nem halnak meg egy 70 hekis földvesztés okozta sokktól ), csak feljebb félnek, a B felé meg bevédenek és egyéb utakon akarnak kárt okozni, mert a sereggel való támadás kétélű, hiszen amíg megy rontást hozni az ellenre a sereg addig nem védi semmi az orit, míg ha le tudsz rengetni valakit akkor az biztosan nem renget vissza... így a tisztán hadik egyre inkább kiszorulóban vannak, és minden féle varisabb tolisabb valami jelenik meg aszerint hogy gnóm agy óriás-e az illető, amik persze már egymást nem tudják beverni sereggel csak segítséggel/átépüléssel.... (A-ban meg megint borul a dolog a közös raktár és a benne tárolható tekercsek miatt... ott színes megint ajáték mert van ork törpe is... igaz éppen tolis nincs és tisztán varis se nagyon, de az csak a kis létszám és nagy különbségek miatt van többnyire, persze még a termelő törpe és a klánraki létének is köszönhető - ugyanis egy-egy felmérés után át lehet épülni az ütéshez könnybben mint máshol...)
igazából tehát az alacsonyabb tekercshangsúly nem oldja meg azt a problémát hogy mernek-e akarnak-e ütni a játékosok, hisz ez csak vérmérsékelt kérdése, csak egyenrangúvá teszi a félvaris hadi óriással, a stabilan nagy erejű de törékeny, kevéssé szívós mindenre jól használható gnóm mal és az MFek kedvenc ezköze a titkolózó elffel a földfoglaló orkot, (hiszen másra nem jó, hiába a tekire bevédett (ezért az alapnál konstansan másfélszer erősebb) gnóm nem tudja lopni, egy óriás meg azért nem mert esetleg nem tart annyi tolit (hiszen azon spórolhat, mialatt bevédett tekire szintén) de egy (átlagban) MF elf bármior ha megláthatja a tisztán hadi orkot (hiszen ha nem az akkor nicns értelme annak a fajnak) akkor azt hazavágja akár akaratlanul is kiütve az orkot egypillanat alatt egy szöviháborúban egy kellemetlenül sikerült időzítéssel) a számos seregű erős törpéket (akik ráadásul kevés kovács és bányával is önellátóak) (ne tévesszen meg senkit a 25% malusz a varikra. feltenni azokat.. a varierejük nem kissebb, tehát ha ugyan bénán is teszi fel a varijait, átütni attól még nagy erő kell hozzá, mintha más 30% varitekis fajt akarnánk beártózni) és újra értelmes lehet az ember és a félelf is mint tolis, mert lesz kit lopni, mert nem csak a levédett tekijű fajok lesznek ileltve a lelophatod-ha-mersz-kockáztatni-hogy-ő-lop-le-téged elf lesz a játékban. ez talán segítene anynit hogy esélyesebb lesz pár meglévő játékstílushoz kialakított faj is...

(mert Ati ugyan azt mondta hogy minden stílushoz van faj, (amikor új faj ötletet kérdeztem meg, hogy van-e értelme megmutatni másnak is), de azt meg én nem állítanám hogy jelen körülmények között fentebb is életképes a legtöbb faj. persze nem játtszahatlan és jól lehet vele játtszani, de ahoz kell egyfajta elvetemültség, annyi szabadidő és sok tapasztalat, ami azért valljuk meg nem a legszélesebb réteg itt a játékosok között, hiszen nem sok családos ember pattan ki 3-kor az ágyból mert a tekiket kell rakosgatni, nehogy szétkapják az orkom, aztán rághatja a körmét munkában ha nem kómás, hogy túlélt-e az országa maddig ikor hazaér és megint minden körváltást figyelhet...
és azt hiszem nem lehet azért erre az a válasz, hogy akkor ne orkkal menjen... mert persze hogy a világ nem fair, meg nem a vágyaink szerint működik, de azért a hódítóban lehetne megadni mindenkinek egyenlő esély a nyerésre a saját stílusával... pláne hogy ez a játék főleg a hódításról és háborúrólszól, nem arról, hogy hogyan sunnyogjunk fedezve jól bevédve rengetve a veszélyesebb hadikat, felfele a pontlistán, pláne nem akkor, ha szívünk vágya az lenne hogy orkkal vagy törpével menjünk büszke seregekkel csatába, de mivel van egy erős hátránya ezeknek a fajoknak és ezáltal az általuk képviselt hozzájuk való játékstílusnak, ezért inkább választjuk a pötyörögve felfedezgetős utat.... (jó, én nem, de én egyetemista vagyok, nem téma az éjjel felkelés, sokszor tanulok a gép előtt, én itt tudok lenni hajnali 2-4ig éppen majd 8kor benézek és alszok 13 óráig, de ezt nem olyan sokan tudják megtenni, vagy akarják megtenni egy játék miatt... és mivel ők vannak töbebn nem hiszem hogy nekik kellene ahoz akalmazkodni hogy én hajnalban lehúzom az éjjelre őrizetlen maradt orkot tekire majd ártózok egyet rajta és miután hazavágtam reggel arra lép be az áldozat hogy éppen az orra eltőt gázolt keresztül rajta egy sereg, úgy legyengítve, amit csak kevés fajjal nem lehet megtenni... (a gnómot csak a mészár és a gyilok szedi le, az óriást meg csak a sereg... a többiből ki lehet szedni a tekit egy virrasztással, ha van. ha nicns akkor meg már mehet a sereg...) )

UI: remélem nem kavarodtam el nagyon és még érthető hoy szerintem hol van itt a probléma a sok mellékvágány ellenére is....

Last edited by Senki; 08-17-2006 at 13:04..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 12:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu