Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-15-2006, 22:03
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Felfedezés - Földfoglalás

Miért van az, hogy a földterület növekedésével egyre kevesebb a csata? Szerintem érdemes lenne megbeszélni. Csináltam egy ábrát:



Tapasztalatom szerint körülbelül 600-800 hektárig még elég sok csata van. Utána egyre kevesebb.
Vajon nem az ennek az oka, hogy kevesebb hektáron 1-2 napi kiképzett katonából felfedezve pótolható egy csata földvesztesége, feljebb pedig felfedezéssel (a képzésből) több napig tart a veszteség pótlása?

Mi a véleményetek?
Mi befolyásolja a játékosokat, hogy egyre kevesebbet csatáznak?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-15-2006, 23:15
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kezdjük azzal, hogy a témát amit felvetettél nagyon jó!
Szerintem nagyban közrejátszik a kockázat növekedése.
Megpróbálom értehtően levázolni a gondolataimat.
Ahogy növekszenek az orik, egyre nehezebb sikeres támadást indítani úgy, hogy esetleg meg is tudd védeni magad. Itt alaposan szét kell választani az A-csoportot a többitől.
Az A-ban például nagy hektárszámon kiküldesz egy nagyob sereget jó védelemmel rendelkező országra. Mi történik ... az otthon maradt védelmed a körülötted lévő hadis orikkal szemben csekély. Annyira, hogy akár többször is betámadhatnak többen. Nah ilyenkor a veszteségek eget rengetőek és pillanatok allatt milliárdokat és hatalmas földterületet veszíthetsz, nem beszélve arról, hogy mennyi idő kellett, hogy addig eljuss. Megfigyeléseim alapján sokan inkább a biztosabb pontlistafigyelős/teljes krónikázós módszert választják mint a kockázatot. Ezért sokan ahelyett, hogy ütnének inkább kivárnak, akár napokat ... heteket, vagy fedeznek.
A többi csopiban, kissebb hekiszámon más a helyzet a szövetségesi segítségek illetve az alacsonyabb veszteségek miatt is.
Áhhh... ezen már én is sokat filóztam magammal, de valahogy nem tudom írásba foglalni a gondolataimat. Talán, ha kicsit többen véleményt nyilvánítanak ez ügyben
Reply With Quote
  #3  
Old 08-16-2006, 00:12
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

egyreszt sokkal kevesebb a lama ori fentebb, mig ez az 5os csopikban kb 50-50 addig 3as szint felett mar 95-5 lesz a tapasztaltabbak javara az elony, es a tapasztaltabb oriknak altalaban eros szovijeik vannak, meg ottvan a csendben fedezgeto betonelf, akit szinte lehetetlen beutni, szerintem ezert lesz kevesebb a csatazas, na meg ott mar senki sem akar bukni sok hekit..
Reply With Quote
  #4  
Old 08-16-2006, 08:19
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Még pár ok ami szerintem közbe játszik: a kis két hetes orid nem félted annyira mint a honapok, évek óta dédelgetettet. 2hektárt veszteni vagy 200at az nem ugyanaz a fíling... és persze az elején még mindenki próbálgatja hogy milyen jó a támadás de feljebb az ellen már védekezni is tud Ja és ne feledjük hogy fentebbi csopikban eléggé tulsúlyos a betonozott orik aránya... /pl elit ijászos oriások nem éppen a legkeresettebb célpontok.../
Reply With Quote
  #5  
Old 08-16-2006, 08:32
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post

Tapasztalatom szerint körülbelül 600-800 hektárig még elég sok csata van. Utána egyre kevesebb.
Vajon nem az ennek az oka, hogy kevesebb hektáron 1-2 napi kiképzett katonából felfedezve pótolható egy csata földvesztesége, feljebb pedig felfedezéssel (a képzésből) több napig tart a veszteség pótlása?

Mi a véleményetek?
Mi befolyásolja a játékosokat, hogy egyre kevesebbet csatáznak?
Maga az állításod ellentmondásos mivel az ok okozatnál arra utalsz, hogy feljebb több csata van, mivel több nap pótolni a földet???

Például egy többszöri tapasztalat 2 szinten.
Azért ott már nem egyszerű szövetségek vannak, igy elég komoly ellen felekre lehet találni.
Ha a 4 tagú szövetségünkből valaki kimegy földet foglalni kb.70-100 hektár.
Alapjáraton mindenkit magával vissz, de igy is legalább egy 50-70 hektárra kerül a szövetségtől ami ott már 4-6 kör távolságot jelenthet.
(Persze a másik hadis utána tudna menni mert kettőjük között biztos akad 2 körös célpont (vándor rulez )).
Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy nagyon nehéz egybe tartani a szövit (2 körön belül). Egy-egy földfoglalást nagyon megkell szervezni, ha elsődleges érdeked a szövetség összetartása. Ha a teljes krónikában meglátsz egy tök üres kitámadó országot és a szövi felének 3 körre van, akkor legtöbbször csak fosztani megyünk a morálért
Nem ragozom már tovább a témát csak ez is szokott korlátozni a földszerzésben. Nem lehet csak úgy hirtelen felindulásból földet foglalni, mert egy-két napig védtelenné teheti a szövetséget. Nem a célpontok nehézsége a probléma, hanem a széthúzás.

Természetesen lehet lefelé is támadni a hadiknak, hogy a többieket "huzzák" fel, de legtöbb esetben nem esik messze az áldozat igy 90% esély egy bájos szövi háborúra.
Persze rengeteg féle módon áthídalható az általam említett probléma, csak azt akartam érzékeltetni nálunk ezért csökkenek az egyéni támadások. Nagyon sok lehetőségről kell lemondani a szövetség érdekében.
Reply With Quote
  #6  
Old 08-16-2006, 08:46
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagy általánosággban elmondható, hogy lejebb nincs sok veszteni valód fentebb viszont nem nagyon ugrálnak az emberek.
Aztán ötös szinten még egy tolis vagy varis ország is felütheti magát párszáz íjásszal 400 hektárig

Ui: Jó a grafikon
Reply With Quote
  #7  
Old 08-16-2006, 09:02
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Mi befolyásolja a játékosokat, hogy egyre kevesebbet csatáznak?
Szerintem leginkabb a tornyos ijaszok. Egyszeru a keplet: adott hektaron boven vedi a tornyos ijaszsereg az ugyanannyi helyen elfero lovasokat. Es itt felborult az egyensuly. 1-1-ben nem tudod beverni az ijaszost, szovitamadas eseten meg a masik szovi szetkap ha kitamadsz. Csak azert nem szuntek meg meg 100%-osan a tamadas-kezdemenyezesek, mert nem tuti hogy visszakisernek.
En vagy kivennem a tornyokat, vagy kompenzalnam valamivel tamadas-oldalon.
Reply With Quote
  #8  
Old 08-16-2006, 11:06
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Colony leírta a nagyját.

A távolság (a szövi széthúzódik)
A komoly ellenfelek (nagy esély egy szöviháborúra - hatalamas veszteségek mindkétoldalt - tartalékok felélése)
A bele fektetet több hónapnyi energia kockáztatása (100 heki veszteséggel nem csak a föld megy, de sok épületek is, így azokat újra építeni (fedezés esetén) ismerve a drága nyersi árakat elég komoly beruházás.))

Ezeket összevetve kockázat mentesebb és akár "olcsóbb" is a fedezés. Ráadásul jól programozható, tehát a szövi kis figyelmmel nem távolodik 2 körnél messzebb egymástól.

Kb ezek miatt egyre kevesebb a támadás, illetve a háborúk.

5 szinten bele mentünk 2 teljes szövetség elleni harcba is, mert erősnek hittük magunkat, mert nem voltak nagyok a veszteségek, mert a tekiírásból és lopásból lehetet pótolni mind az élőállomány, mind az épületek veszteségeit...szinte csak a 9 körre kellett várni, a katikat is piacról vettük 1000 számra...

2. szinten ez elég bajos és időigényes...
Még egy beton Mf feltörése is elgondolkodtató, hisz többen bámulják a krónikát, mint kisebb hekiken...
Reply With Quote
  #9  
Old 08-16-2006, 11:25
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

azért a beton orik ellen lenne megoldás..... pl ha megtámogatnánk a nem tekivédős fajokat (meg nem lenne irreálisan nevetséges védőereje az orknak úgy mindenmásra... mert azzal be elhet nyomni elfeket is csak egy elf azonnal tönkretesz egy orkot ha megtalálja...) mert itt az a baj, hogy midnenki biztonsági játékot játtszik, mert nehezen lehet orit építeni és kevés olyan faj van amit nem lehet pillanatok alatt szétkapni... pl egy MF elfet nem mindenki kezd el feltörni, vagy egy 4es óriás hadivari elit+toronyíjas szövit se kezdenek el kostolgatni... és ezért szinte mindenki elkezd ilyen felállásban játtszani, mert félti a többhetes munkáját...

(én pl most a napokban dolgozgatok egy új hadi faj ötletén ami nagyobbat tud ütni egy gnómnál de szétszedhető, de nem olyan könnyen, mint ahogy egy ork, vagy egy gnóm pusztul ki. (itt a gnómnál csak a tekit nem lehet elszedni ha nem hülye, mert valljuk be a piacon teki tologatás azért rendelkezik egyfajta lassúsággal, nem tudsz percek alatt cserélgetni vele...).. de lehet hogy csak az orkot gyúrom át és bocsátom közszemlére mit számolgattam, és remélem Atinak is tetszik majd... mert szerintem túl egysíkúvá kezd begubózódni a játék... bevédett orik, és egyre kevesebb ütés egyre inkább óriás dominál, mellette néhány MF elf és egy kettő gnóm hadi... mást feljebb nem találni... (A- az egész más, azt most hagyjuk ) ezen akarok változtatni... de ha nagyon ráérek akkor elkezdek agyalni a tekis részen is, mert önmagában a fajok tulajdonságai nem lennének rosszak egy pörgősebb játékhoz, de ez a tekidolog úgy meglövi mindet amelyik nem tudja védeni és nem tolis akar lenni, hogy látható az eredmény...)
Reply With Quote
  #10  
Old 08-16-2006, 11:27
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Ati mielőtt bemorognál hogy amin agyalok az az óriás, kérlek hogy ne tedd, amíg nem látod azt amit kihoztam....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 09:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu