Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-03-2007, 23:02
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default Katonai morál, mégegyszer, kicsit másképpen

Sziasztok!

Sokat gondolkoztam azon, hogy vajon a szövetséges támadásba való segítség miért nem befolyásolja a katonai morált. Ez számomra kicsit furcsának tűnt, hiszen segítségnyújtás esetén az oda- és a visszaúton a segítségnyújtó fél haderejét is veszteségek érik, és katonáinak egy része részt vesz a harcban.
A fórumon keresgélve láttam, hogy ezt már korábban felvetette valaki (szerintem jogosan ), és láttam az ellene szóló érveket is, melyeket szintén jogosnak, és logikusnak tartok.
Ezért gondoltam, hogy kicsit módosítva az ötletet, újra felvetem a témát, hátha ilyen formában elfogadható lesz:

Legjobb tudomásom szerint, a morálváltozó értéke befolyásolja azt, hogy a morál merre mozdul. Sikeres csata esetén a morálváltozó értéke nő, sikertelen esetén csökken valamekkora mértékben. (Javítsatok ki, ha tévedek!)
Az ötlet az lenne, hogy a támadást kezdeményező ország alap-támadóértékét és morálváltozójának változását 100%-nak véve az adott csatában, a segítségnyújtó felek morálváltozói az általuk nyújtott segítségnek megfelelő %-os arányban változzanak (fölfelé, vagy lefelé!), a csata kimenetelétől függően.
Az érthetőség kedvéért egy példa:

W ország szövetségesei X, Y, és Z.
W támadást kezdeményez, 3.000 elittel, és 3.000 lovassal, és mindhárom szövetségesétől segítséget kér. (alap támadóértéke: 33.000 -> 100%)
X 1.500 elittel segít, alap támadóérték: 7.500 -> 22,73%(=7.500/33.000*100)
Y 800 lovassal segít, alap támadóérték: 4800 -> 14,55%
Z íj torony felállással játszik, de nem akar kimaradni egy ilyen lehetőségből, ezért vesz 100 lovast a piacon, amiből 50 lovas elmegy segíteni (ez volt az egyik legelfogadhatóbb ellenérv, ami eddig ez ellen a változtatás ellen szólt), ekkor: alap támadóértéke: 300 -> 0,91%

Tegyük fel, hogy a csata sikeres, ekkor a morálváltozók a következőképpen alakulnak:
W vezette a támadást, morálváltozójának változása (az egyszerűség kedvéért) legyen: +1 egység
X 22,73%-ot segített -> +0,2273 egység
Y 14,55%-ot segített -> +0,1455 egység
Z 0,91%-ot segített -> +0,0091 egység

Ez természetesen negatív irányba is ugyanígy működne vesztes csata esetén, valamint akár védekezés esetén is, azzal a különbséggel, hogy ott az alap-védőértékekkel kéne számolni.

Első olvasásra lehet, hogy ez egy kicsit bonyolultnak tűnik, de aki ezt érzi olvassa el mégegyszer !
Úgy gondolom, hogy ilyen módon a nem aktív hadis, a varis és tolis országok katonai morálja nem nőne meg akkora mértékben, hogy a katonai morált, mint olyat értelmetlenné tegye, és nem lehetne egy védekezésre beállt, vagy egy varis ország katonai morálját csak úgy hipp-hopp 100%-ra növelni (ahogy ez Z esetében látszott). Ezt ellensúlyozza továbbá a negatív irányú változás is sikertelen csaták esetén.

Remélem sikerül ezzel az ötlettel új életet lehelnem ebbe a témába, várom a véleményeket, ne kíméljetek!
Sponsored Links
  #2  
Old 03-04-2007, 17:08
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Érdekes... egyelöre nem gondoltam át, per pill csak ennyit tudok mondani:

Pro: Logikus hogy a segítö sereg gyöz, akkor azokra is kihathatna a kat morálváltozás... DE

Kontra: A segítö sereg saját morálja nem is számít bele a támadásba, vagyis a jogalap csak félig igaz...

Vagyis ha kaphatnak morált, akkor számítania is kellene a morálnak, és ha már a morálnak akkor a fajnak, a tekinek, a bónuszoknak, a segitö sereg felülröl jön mig a fö sereg esetleg alulról... stb. de ez nem lenne jó ha ezeket is belevennénk, iszonyat bonyolult...

Hát egyelöre ennyit az aggályaimról, de mondom ez csak elsö olvasatra.
  #3  
Old 03-04-2007, 17:16
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Katmorállal kapcsolatban meglehetősen konzervatív vagyok Szerintem ne bolygassuk.
  #4  
Old 03-04-2007, 17:17
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Érdekes... egyelöre nem gondoltam át, per pill csak ennyit tudok mondani:

Pro: Logikus hogy a segítö sereg gyöz, akkor azokra is kihathatna a kat morálváltozás... DE

Kontra: A segítö sereg saját morálja nem is számít bele a támadásba, vagyis a jogalap csak félig igaz...

Vagyis ha kaphatnak morált, akkor számítania is kellene a morálnak, és ha már a morálnak akkor a fajnak, a tekinek, a bónuszoknak, a segitö sereg felülröl jön mig a fö sereg esetleg alulról... stb. de ez nem lenne jó ha ezeket is belevennénk, iszonyat bonyolult...

Hát egyelöre ennyit az aggályaimról, de mondom ez csak elsö olvasatra.
ez így marha bonyolult lenne szvsz
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
  #5  
Old 03-04-2007, 18:58
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Katmorállal kapcsolatban meglehetősen konzervatív vagyok Szerintem ne bolygassuk.
Csatlakozok, nem kell mindent a feje tetejére állítani, nem látom be h erre miért lenne szükség, felesleges fejlesztés. Igy is több van már effélékböl a kelleténél.
  #6  
Old 03-04-2007, 22:39
Vili Vili is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post

Vagyis ha kaphatnak morált, akkor számítania is kellene a morálnak, és ha már a morálnak akkor a fajnak, a tekinek, a bónuszoknak, a segitö sereg felülröl jön mig a fö sereg esetleg alulról... stb. de ez nem lenne jó ha ezeket is belevennénk, iszonyat bonyolult...
Abban teljesen igazad van, hogy nagyon bonyolult lenne, de tudtommal szövetséges támadáskor (az 1/A kivételével) a segítő seregekre a támadást kezdeményező fél tulajdonságai lesznek érvényesek, beleértve a faji bónuszokat és malusokat, a tekercseket, a varázslatokat, a tábornokok számát és a katonai morált is.
Éppen ezért javasoltam azt, hogy a segítő felek katonai moráljának megváltozása is a támadást kezdeményező félhez legyen viszonyítva, mert így ez is összhangban van a többivel, és nem kell bonyolítani.


Quote:
Originally Posted by Penya View Post
... nem látom be h erre miért lenne szükség, felesleges fejlesztés...
Azt hiszem abban egyetértünk, hogy a játék során a katonai morálnak kulcsfontosságú szerepe van, mivel az alvilági, mágikus, de legnagyobb mértékben a hadi megmozdulásokat jelentősen befolyásolja.
Gondolj csak bele, hogy egy segítségnyújtás során (legyen az támadásban, vagy védekezésben történő segítség) milyen, számodra esetleg kedvezőtlen események történnek, és történhetnek:

1. Az úton, és a csatában sereged egy része elpusztul (kivéve, ha élőhalott vagy), ezáltal sereged, és országod védelme gyengül (bár igaz, hogy ez általában elhanyagolható mennyiség, de akkor is veszteség )

2. A segítségnyújtás nem feltétlenül hoz neked hasznot, csak abban az esetben, ha a támadás célja földszerzés, vagy fosztogatás volt, és ebben az esetben is csak győztes csata esetén (és egyáltalán nem biztos, hogy az így szerzett haszon ellensúlyozza a veszteségeidet, és a fölvállalt kockázatot)

3. A segítségnyújtás ideje alatt országodban kisebb sereg tartózkodik, ami miatt annak védelme jelentősen meggyengül. Ezalatt az idő alatt egy ellenséges ország könnyebben beüthet, ezzel katonai morálod csökkenését okozva.Tehát kockáztatod azt, hogy katonai morálod esetleg csökken.

Elsősorban a 3. pont miatt látnám értelmét javaslatomnak, hiszen ha kockáztatunk, akkor legalább legyen valami kis haszna (nem sok olyan embert ismerek, aki haszonszerzés esélye nélkül kockáztat )
Valamint nem véletlenül javasoltam azt sem, hogy ez a hatás negatív irányba is érvényesüljön, mert szerintem így korrekt, lehet rajta nyerni, és veszíteni is, innentől kezdve már csak a szövin múlik.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Katonai morál Szilvagee Elvetett javaslatok 0 02-04-2007 20:41
Morál minden mennyiségben! Woldemor Segítség 55 12-09-2006 15:36
katonai morál törppapa Segítség 14 08-15-2006 12:26
Katonai morál c4mp3rs d3ath Elvetett javaslatok 6 08-13-2006 19:50
Katonai morál feltornázása... Drag Star 1100 Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 05-22-2006 13:12


All times are GMT +1. The time now is 19:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu