Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-03-2009, 18:56
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

(nem tudom hogy kell törölni)

Last edited by Druida; 11-03-2009 at 18:59..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 11-04-2009, 21:26
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Milyen változást hozna egy olyan személyiség, ami azt eredményezni, hogy a topkörök alacsonyabban is telnek?
A személyiség lényege az lenne, hogy ha fölveszed, akkor 1-el kevesebb személyiség számítana bele a topkörök számolásánál mért %-os határba. Azaz olyan, mint ha leadnál egy személyiséget, de azért mégse.
Ehhez egy apró kiegészítés lenne, hogy 0-nak számító személyiség esetén (azaz ha valakinek csak egy személyisége lehet, és azt is erre áldozza) a topkörök már 40%-nál kezdenének eltelni.
A-ban is sokkal alacsonyabbról lehetne fordulni, és a többszemes oriknak sem jelentene túlzott előnyt, mert csak egy hátrányukat csökkentené, ami pont, hogy a több személyiségből jön.
Ha tovább szeretnék könnyíteni A-t, akkor még azt hozzá lehetne tenni, hogy többször is föl lehessen venni, így aki vállalja, hogy nincs egyetlen 'haderőt' adó bónusza sem, akkor alacsonyabbról fordulhasson.
A célja az lenne, hogy akiknek kevesebb idejük van játszani, azoknak is legyen lehetőségük fordulni A-ból, és ne hozzon a többszemeseknek hatalmas előnyt.
Valamit még akartam hozzátenni, csak már elfelejtettem, úgyhogy lehet, hogy a vélemények alapján fogom pótolni utólag.
Ha másoknak is tetszik ez az ötletem, nyissatok neki nyugodtan külön témát, nekem témanyitási fóbiám van
Reply With Quote
  #103  
Old 11-04-2009, 21:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ja, akkor szolok. Nekem kifejezetten nem tetszik. Azert kuzdesz, hogy meg egy szemelyiseged legyen, az egy jutalom. Ha ezt felveszed, ugyanolyan dolgod lesz mint elozo korben.... Ertelmet sem latom, meg maga az otlet sem tetszik...

De ha ilyen lesz, kerek olyat is, hogy ha felveszem 500 korrel kevesebbet kelljen tartozkodnom egy adott szinten...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-04-2009 at 21:31..
Reply With Quote
  #104  
Old 11-04-2009, 21:30
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ja, akkor szolok. Nekem kifejezetten nem tetszik.
Na, ilyesmire vártam Persze okokra is kíváncsi voltam, de az mellékes
Reply With Quote
  #105  
Old 11-04-2009, 22:08
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ja, akkor szolok. Nekem kifejezetten nem tetszik. Azert kuzdesz, hogy meg egy szemelyiseged legyen, az egy jutalom. Ha ezt felveszed, ugyanolyan dolgod lesz mint elozo korben.... Ertelmet sem latom, meg maga az otlet sem tetszik...

De ha ilyen lesz, kerek olyat is, hogy ha felveszem 500 korrel kevesebbet kelljen tartozkodnom egy adott szinten...
Értelme főleg első személyiségként lenne, esetleg olyan esetekben jönne jól, hogy ha véletlenül belátható időn belül teljesíthetetlen lenne egy adott top%.
Továbbá teljesítené azokat a követelményeket, hogy teljesen új legyen, és a sok személyiséggel rendelkezőknek ne adjon még egy összeszorzódó előnyt, cserébe 1 személyiséggel rendelkezőknek lényegesen nagyobb pluszokat adjon.
Nem azt mondom, hogy hú de jó, ez mindenképp kerüljön be, mert én találtam ki - nekem tulajdonképpen mindegy is, hogy bekerül-e -, de előfordulhat, hogy valakinek jól jönne, ezért is vetettem föl, mert kíváncsi voltam, hogy kinek mennyire tetszik.

Viszont a többi személyiséggel kapcsolatban is úgy érzem, hogy ha valami új személyiség jön be, azt érdemes úgy kalibrálni, hogy első, vagyis inkább egyetlen személyiségként nagyobb bónuszt adjon, mint sokadikként, hogy elkerüljünk egy olyan ördögi kört, miszerint töltelék személyiséget nincs értelme behozni, de egy erősebb személyiség még inkább eltolná az egyensúlyt a többszemélyesek javára. (Helyes így ez a mondat? Nekem kicsit hosszúnak tűnik )
Reply With Quote
  #106  
Old 11-04-2009, 22:32
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Helyes így ez a mondat? Nekem kicsit hosszúnak tűnik
másodszori olvasásra már igen... (nahh jó... elsőre is ment... )

például én nem szívesen "vágnám" át magam az 1/A pusztító klánháborúin... majd egyszer sok személyiséggel talán szívesen megállok ott, és csatázok a nagyokkal, de jelenleg amilyen hamar csak lehet elhagynám azt a helyet...

OFF:

azt amúgy meg lehet csinálni, hogy felmegyek A-ba egy orival, azzal megállok fenn a top valamennyiben, hogy fordulásra alkalmas, legyek, aztán B-be megyek a másikkal, és fordulok B-ből úgy, hogy közben szabadság alatt vagyok A-ban? utána megint, stb...
ha jól gondolom, akkor ha szövetségben vagyok, akkor működik, ha nem vagyok szövetségben akkor nem, mert "hibernálódik" az országom szövetség nélkül...

ON

Last edited by Dynosaur; 11-04-2009 at 23:16..
Reply With Quote
  #107  
Old 11-05-2009, 01:41
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
azt amúgy meg lehet csinálni, hogy felmegyek A-ba egy orival, azzal megállok fenn a top valamennyiben, hogy fordulásra alkalmas, legyek, aztán B-be megyek a másikkal, és fordulok B-ből úgy, hogy közben szabadság alatt vagyok A-ban? utána megint, stb...
ha jól gondolom, akkor ha szövetségben vagyok, akkor működik, ha nem vagyok szövetségben akkor nem, mert "hibernálódik" az országom szövetség nélkül...

ON
Lehet,természetesen. Más kérdés,hogy ha Te szabadságon vagy,csak a védelmed harmada számít bele a teljes klánvédelembe,így ezzel gyakorlatilag a társaidat gyengíted és a megszokottól eltérően földet is veszíthetsz.

Elmehetsz még egyszemélyes klánba is és alkalmazhatod a klánszabadságot,amikor nem bánthatnak semmi módon,de a klánszabi sem tart örökké,így egy idő után sebezhető leszel.

SZK-ra (Szövetségen Kívüli) is teheted az országod,de akkor mivel kiesel a csoport top30%-ából,a topköreid egy idő után elfogynak + az újbóli klánbalépéskor mindig +1% földet le kell adnod a 21-es sorszámű játékosnak.

Szerintem meg fogod szeretni az A-t,mire eljutsz a topba,úgyhogy ezzel nem lesz gond
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #108  
Old 11-05-2009, 22:57
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szerintem meg fogod szeretni az A-t,mire eljutsz a topba,úgyhogy ezzel nem lesz gond
én is így gondolom... de azért szívesebben maradnék már mondjuk 5-6 személyiséggel!
Reply With Quote
  #109  
Old 11-07-2009, 12:04
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Megint felmerült bennem egy személyiség ötlet, nézzük tetszik-e bárkinek is

Szállító:
karavánról körönként nem 5% esik le, hanem mondjuk a 2.5 vagy 3%.
Valamint nem 1 hanem 2 karavánja van az illetőnek.

Ha ez tul sok lenne, vagy nem megvalósítható akkor meg talán még Vándor++ képesség karavánokra, kevesebb esik le és közelebb hozza 1 körrel a szöviket karavánozás szempontjából. (persze a minimum 2 kör megmaradna)
Reply With Quote
  #110  
Old 11-08-2009, 10:18
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Megint felmerült bennem egy személyiség ötlet, nézzük tetszik-e bárkinek is

Szállító:
karavánról körönként nem 5% esik le, hanem mondjuk a 2.5 vagy 3%.
Valamint nem 1 hanem 2 karavánja van az illetőnek.

Ha ez tul sok lenne, vagy nem megvalósítható akkor meg talán még Vándor++ képesség karavánokra, kevesebb esik le és közelebb hozza 1 körrel a szöviket karavánozás szempontjából. (persze a minimum 2 kör megmaradna)
nekem tetszik az ötlet! bár a szövik akkor működnek jól, ha 2 körre vannak egymástól, így a vándor képesség kiterjesztése nem feltétlen szükséges... de a szállító az praktikus lehet!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 10:42
varis és tolis személyiségek változtatása solven Elvetett javaslatok 21 04-20-2006 16:33


All times are GMT +1. The time now is 08:14.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu