Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-24-2010, 14:15
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
A felhasználók jelentős része észre sem veszi már a reklámokat, mert annyira megszokottak, a maradék, aki felfigyel rá, azok sem nagyon kattintanak. Egy kattintásból pedig maximum 4-5 SMS ára jön vissza (talán pár darabbal több, ha nagy tételben vásárolja a szolgáltatótól az SMS-eket). Szóval ha minden felhasználó napi 1* kattintana hirdetésre (ez egy szép álom), akkor is maximum pont visszajön az elküldött SMS-ek ára. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a régebbi felhasználók már annyira sem kattintanak a reklámokra, mint az újak.

Bár tény, hogy megjelenés alapúra is lehet állítani a hirdetéseket, ha jól tudom, de az meg nagyon keveset fizet...
Ez rendben van, de így működik a világ!
Reklámokat tolnak mindig az ember arcába.
Az utcán, a tv-ben, a rádióban, a neten, sőt még a wc-ben is.

Valaki a reklámoktól fél, valaki meg a komcsititkosszolgálatikémektől retteg.
Viszont itt zárjuk is le.

Ne lépjetek be az oldalra.
Én se vagyok ott napi 35 órát, és én se küldözgetem ész nélkül az sms-t.
Ki tudok fizetni 20 Ft-ot egy sms-re. Sőt a vip sms-t is tudom fizetni. Itt nem erről volt szó.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-24-2010, 14:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Bár az is reklám, de inkább a küldés helye, az pedig belefér szerintem. Az idevonatkozó törvényeket, pedig nem nyálaztam át, de linkelhetnél nekem erről valamit.
"4. E-MAIL, SMS, MMS, FAX, BLUETOOTH ÚTJÁN KÜLDÖTT REKLÁM
Egy évet élt az a lehetıség, mely szerint meglévı ügyfél részére saját termékünk ill. szolgáltatásunk ajánlatát elküldhettük hozzájárulás nélkül. Mára már ügyfelünknek sem küldhetünk pl. új akciónkról, kapcsolódó szolgáltatásunkról ajánlatot.
Ezen elektronikus csatornák esetében csak az opt-in szabályozás él, tehát egy névvel ellátott elızetes hozzájárulás szükséges. E-mailben azonban nem lehet hozzájárulást kérni."

Forrás: http://www.ppos.hu/mit_nyujtunk_onne...pamtorveny.htm

Itt van egy pdf, onnan másoltam ki a fenti bekezdést. Nem akartam közvetlenül a pdf-re linkelni, hogy meglegyen a rendes forrásmegjelölés.

Ez csak egy oldal, amit hirtelen találtam, ha rákeresel neten, akkor fogsz még találni róla bőven információkat, akár a törvény teljes szövegét is.

(Anélkül, hogy politizálnék, "szokás szerint" ez a törvény is be lett vezetve, majd rá pár hétre "ááá, inkább mégse" alapon vissza is lett vonva egy része.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #23  
Old 05-24-2010, 14:21
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"4. E-MAIL, SMS, MMS, FAX, BLUETOOTH ÚTJÁN KÜLDÖTT REKLÁM
Egy évet élt az a lehetıség, mely szerint meglévı ügyfél részére saját termékünk ill. szolgáltatásunk ajánlatát elküldhettük hozzájárulás nélkül. Mára már ügyfelünknek sem küldhetünk pl. új akciónkról, kapcsolódó szolgáltatásunkról ajánlatot.
Ezen elektronikus csatornák esetében csak az opt-in szabályozás él, tehát egy névvel ellátott elızetes hozzájárulás szükséges. E-mailben azonban nem lehet hozzájárulást kérni."

Forrás: http://www.ppos.hu/mit_nyujtunk_onne...pamtorveny.htm

Itt van egy pdf, onnan másoltam ki a fenti bekezdést. Nem akartam közvetlenül a pdf-re linkelni, hogy meglegyen a rendes forrásmegjelölés.

Ez csak egy oldal, amit hirtelen találtam, ha rákeresel neten, akkor fogsz még találni róla bőven információkat, akár a törvény teljes szövegét is.

(Anélkül, hogy politizálnék, "szokás szerint" ez a törvény is be lett vezetve, majd rá pár hétre "ááá, inkább mégse" alapon vissza is lett vonva egy része.)
Köszi!
Csak átfutottam, de ebből nekem az jön le, hogy weblapot lehet küldeni + a vállalkozástól független személy küldi, akkor szintén nincs törvénysértés.

4. E-MAIL, SMS, MMS, FAX, BLUETOOTH ÚTJÁN KÜLDÖTT REKLÁM

"Önmagában azonban nem minısül reklámnak a cégadatok vagy pl. domain név és e-mail
cím e-mailben történı közzététele. Ez nem azt jelenti, hogy ezerszám lehetne egy csak
egy domain nevet tartalmazó spamet kiküldeni. A szabályozás pl. arra vonatkozik, hogy
ha kapunk egy vicces videót ismerısünktıl, és azt úgy küldjük tovább, hogy csatoljuk
aláírás fájlunkat is, ez még nem lesz reklám.
Szintén nem reklám az, ha a vállalkozás termékére vonatkozó üzenetet a vállalkozástól
független személy közli, különösen ha a közlés ellenszolgáltatás nélkül történik. Pl. az
adatvedelmiszakerto.hu portálon megjelent cikket is tovább lehet küldeni ismerıs részére
a rendszer segítségével. A portáltól független személy fogja a cikket elküldeni
ismerısének, így ez nem minısül reklámnak."
Reply With Quote
  #24  
Old 05-24-2010, 14:24
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nem is akarok váltani. A hűség a becsületem. Heil Viktory!
Ez azért erős volt
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #25  
Old 05-24-2010, 14:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Köszi!
Csak átfutottam, de ebből nekem az jön le, hogy weblapot lehet küldeni + a vállalkozástól független személy küldi, akkor szintén nincs törvénysértés.

4. E-MAIL, SMS, MMS, FAX, BLUETOOTH ÚTJÁN KÜLDÖTT REKLÁM

"Önmagában azonban nem minısül reklámnak a cégadatok vagy pl. domain név és e-mail
cím e-mailben történı közzététele. Ez nem azt jelenti, hogy ezerszám lehetne egy csak
egy domain nevet tartalmazó spamet kiküldeni. A szabályozás pl. arra vonatkozik, hogy
ha kapunk egy vicces videót ismerısünktıl, és azt úgy küldjük tovább, hogy csatoljuk
aláírás fájlunkat is, ez még nem lesz reklám.
Szintén nem reklám az, ha a vállalkozás termékére vonatkozó üzenetet a vállalkozástól
független személy közli, különösen ha a közlés ellenszolgáltatás nélkül történik. Pl. az
adatvedelmiszakerto.hu portálon megjelent cikket is tovább lehet küldeni ismerıs részére
a rendszer segítségével. A portáltól független személy fogja a cikket elküldeni
ismerısének, így ez nem minısül reklámnak."
Ha az sms végére vagy elejére oda van biggyesztve, hogy vegyél Viagrát, akkor az szerintem kimeríti a kéretlen reklám (=spam) fogalmát.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 05-24-2010, 14:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az sms végére vagy elejére oda van biggyesztve, hogy vegyél Viagrát, akkor az szerintem kimeríti a kéretlen reklám (=spam) fogalmát.
Igazad lehet.

(Vegyél Viagrát!)
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #27  
Old 05-24-2010, 14:28
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha az sms végére vagy elejére oda van biggyesztve, hogy vegyél Viagrát, akkor az szerintem kimeríti a kéretlen reklám (=spam) fogalmát.
Nincs ilyen benne Ati!

Ezt félre értettétek.

Leírom mi van a végén.


SMS:3630*******
mobiltelo.hu


Ennyi van összesen, tehát egy telszám, és az oldal ahonnan ment az sms!
Tehát nem reklámoznak konkrétan semmit, csak a küldés helye+ küldője van feltüntetve.

Lehet naiv vagyok, de ez szerintem ez nem reklám, és szerintem nem akarják a telefonszámom felhasználni 1 millió reklám céljából. (+ nem leszek átvilágítva titkosszolgálati eszközökkel)
Reply With Quote
  #28  
Old 05-24-2010, 14:29
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ez azért erős volt
Simán megállta a helyét.



Vegyél Viagrát!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #29  
Old 05-24-2010, 14:33
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Nem kell hülyeségeket beszélni.

Vegyetek viagrát, de jó lenne, ha nem értelmeznétek félre más mondandóját!
Reply With Quote
  #30  
Old 05-24-2010, 14:34
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ehh. Viccezni sem lehet már.
No mindegy.
ON:
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu