Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 02-18-2011, 15:40
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by idegenvezeto View Post
Hanem az ok szerinted...
http://forum.hodito.hu/showpost.php?...5&postcount=17
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 02-18-2011, 16:02
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Üdv!
Én 3hónapja nem játszom a játékkal. Egy kedves ismerősöm szólt, hogy nyílt ez a topic, és most késztetést érzek megosztani tapasztalatomat Kezdeném ott, hogy kisebb-nagyobb kihagyásoktól eltekintve a kezdetektől játszom. Sőt, egy időben szinte az egész család játszott, ők sajnos hamarabb megunták azt, amihez én csak tavaly év végén jutottam el. Szerintem a játék "grafikailag" úgy tökéletes ahogy van. Tudom én, hogy haladni kell a korral meg minden, de szerintem a régi nagy játékosok sem soha azért hagyták abba, mert nem láttak szaladgáló kardos embereket, meg térképet, vagy mert csak megunták a játékot.
Személyes tapasztalatom az, (lehet sokaknak más, én csak az enyémről tudok beszélni) hogy a legtöbben egy vélt (vagy valós) szabálytalanság(ok) miatt hagyták abba a játékot, amit ellene követtek el. Legalábbis a közvetlen környezetemben mindenki akiről tudok, hogy játszott csak ezért. Rengeteg vita volt/van erről külsőn is, kezdve a földleadástól a piacon átjátszott pénzekig. A régi játékosok nagyon jól tudják miről beszélek. Persze írtó nehéz ezt bizonyítani azt is tudom.
Mára teljesen kialakult az, hogy valaki vagy régi barát/szövi, vagy régi ellenség. A mostani kezdőknek, sajnos esélyük sincs a legkisebb mértékben sem, ezért is nem kitartóak. Minden profinak van szinte minden csoportban országa, plusz még fagyasztva is többnyire, amin a kezdők sosem jutnak át, ezzel el is van véve a sikerélményük. Nem mondom, hogy ez rossz vagy jó, csak ez a véleményem arról, hogy miért nem kitartóak ugymond a friss játékosok.
Arról, hogy a régiek meg mitől válnak ki, csak annyit, hogy vannak gazdak szövik, meg vannak irtózatosan gazdag szövik, akikbe ha bele is lehetne állni sikerrel, akkor előkerülnek a cimborák, akik vagy feltöltik piacon keresztül lóvéval, vagy ha nincs rá szükség, mert ugyan horror tartalék van még, de mégsem bírnak az ellennel akkor jön a beföldelés, vagy a cimbinek szólás msnen, hogy "áh, alattam vannak nagyon, nem kell kis föld, mert akkor tudnék háborúzni velük tovább" vagy a "adjatok már kis földet, hogy ne tudjanak támadni. Meg még sorolhatnám, hogy hányféleképpen tudnak "szabályos keretek között" segíteni a másiknak. Tudom, itt mindenki becsületesen játszik, ezért nem is nevesítek senkit, sőt, nem is történt sosem ilyen ugye?
Az, hogy szinte vari-toli teljesen kihalt a játékból, az is annak tudható be, hogy a veteránok használják főleg a külsőt, és többnyire ők "mozdítják" előre a szabályokat a saját játékstílusuknak megfelelően. (jelen esetben a hadis fele húz a mérleg) Mivel ők már tudják, hogy a legnagyobb érték a föld, többnyire egy 3orkos+1óriás felállással mennek előre, ami szinte megállíthatatlan. Illetve nem is lenne az, ha nem azzal kezdenék az 5.szintet fordulás után, hogy nyakik töltik magukat pénzzel, amit aztán majd fent leadnak a következő fordulásnál.
Ha valakinek bármilyen ötlete van, ami kicsit is nem tetszik a mostanra rutinná vált stílusuk ellen, könnyűszerrel lehurrogják fórumon, ami hamar csak vitába megy át, és érdektelenné válik az ötlet vagyis szinte sosem veszi komolyan a vezetés. (Nem egy példa volt rá, hogy régebbi ötletet, ami nagyon le lett hurrogva, később pont az vetette fel, és fogadtatta el aki korábban ellene volt, csak változott kicsit a játékstílusa és hirtelen rájött, az mégis jó lenne az új felállásban.)
Szóval az én nézőpontomnak már korántsem korrekt a játék, és meguntam, hogy egyedül harcolok jópár szövi meg pár mf ellen Lehet kicsit sarkos, meg esetleg meg is lehet magyarázni, hogy miért nincs igazam, de attól még ez a vélemény és a tapasztalat.
20msn hódos partnerem közül, kb 19nek nagyjából ez a véleménye, csak idővel megtanulta, hogy nem érdemes erről vitázni, ugyhogy inkább csöndben tűr, majd egyszercsak megunja a dolgot, és szó nélkül abbahagyja a játékot. (esetleg nem szó nélkül, hanem látványos mártírkodással a fórumon, de a végeredmény ugyanaz, többet nem játszik)
Én így látom a kérdést, hogy miért nem kitartóak a kezdők, és miért unják meg a régiek, ergo miért csökken drasztikusan a létszám.
Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok, ma estig nyitva hagyom még az ablakot, mert kiváncsi vagyok ki, hogy látja ezt.
Reply With Quote
The Following 8 Users Say Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #33  
Old 02-18-2011, 16:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

A régi, 5-6 éve játszó emberekre ez igaz lehet. Bár szerintem az ő kilépésük pont növeli a kezdők esélyeit, de ezen nem filozofálgatok, mert én azt látom, hogy a legnagyobb rostálódás az első 72 órában (még a védettség alatt!) van. Nagyon sok attrocitás ott nem érhet senkit, mert a védettség miatt fizikailag kizárt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #34  
Old 02-18-2011, 16:58
papp2 papp2 is offline
Member
 
Join Date: Dec 2010
Location: -----
Posts: 153
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

En nemreg kezdtem ujra a jatekot es ismeretseg nelkul sikerult mesze eljutnom. Szerintem nem pont a penzes szovik miat nem jatszanak sokan.
Barmit el lehet ernni csak ugy kel hozaalnni a dolgokhoz.
Reply With Quote
  #35  
Old 02-18-2011, 17:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Én a probléma egyik fő forrását a külső fórumban ill. a kézikönyvben látom, meg is magyarázom: a régi játékosoknak ez egy egyszerű játék, hisz a súgót tudják kívülről, látják az összefüggéseket és pókeres hasonlattal élve annyi leosztást láttak már, hogy mindenre megvan a kész forgatókönyvük, reakciójuk.

Ezzel szemben jön mondjuk egy olyan példás játékos, aki rögtön a súgót kezdi bújni, mellette a kézikönyvet teszi magáévá és még a külső fórum Segítség részét is olvassa. Iszonyatos betűmennyiség ez, elképesztő karakterhalmaz. Aki nem példás kocka, az nem fog hozzákezdeni sőt, összeroppan a súlya alatt.

Tegyük fel, hogy meg is tanul mindent, egy hét után annyit tud, mint egy régi játékos. Elindul és elver mindenkit az ötös csoportban, a régieket is. Ekkor jön a kérdés, mi a kihívás ebben a játékban? Szerintem ez egy rettentő nagy gond. Személyszerint soha nem támogattam az ilyen gyorstalpalókat, pontosan azért, mert emlékszem nekem milyen élményt okozott anno a játék felfedezése, az új dolgok tanulása, ezeket pedig nem élheti át egy olyan játékos, aki egy hete kezdett és már mindent tud. Én többek közt emiatt szerettem bele anno a Hódítóba, más talán ezért nem.

A másik dolog, amiről Pali (RRRrrr) beszélt: a szabálytalanságok. Valószínűleg én misztifikálok túl dolgokat, de nekem nagyon fontos a becsületesség a játékok belül is. Mikor úgy szabálytalankodnak velem szemben, hogy azt nem tudom megtorolni és nem bizonyítható, holott rettentő egyértelmű a helyzet, az engem időnként fórumos melodrámára sarkall. Nem egyszer voltam már annak a határán, hogy abbahagyom emiatt az egészet, de a társaság mindig visszavonzott (viszont ennek sem lehet olyan ereje, hogy a végtelenségig tűrjem). A legfőbb gond itt a játékosok szemléletével van, de nagyon nem elhanyagolható a vezetőség link hozzáállása sem.

Megint másik dolog, amit Pool tanár úr említett: a demotiváltság. Bár nekem (még) nincs 6-7-8 személyiségem, mégis úgy érzem, hogy ez csak idő kérdése. A szinteken gyerekjáték végigmenni és nem azért, mert annyira profik vagyunk (de, azért is ). Azért, mert már mindent tudunk a játékról, azokkal pedig, akik a legnagyobb ellenfeleink lehetnének mind békét kötöttünk régi ismeretségek miatt. A-ban is elértem már mindent, amit akartam. Stabilan top30%-ban vagyok egy heki fedezése nélkül. Persze, törhetnék topkláni babérokra, de ahhoz nincs kedvem.

Ezeket hogyan lehetne orvosolni? Mindig is mondtam, a régiek ki vannak éhezve az újításokra. Legyen az egy + személyiség vagy egy kényelmi módosítás, mindnek örülünk - a varázs viszont mindig csak max egy hétig tart. Azt hiszem ezt Ati is belátta már és azért kezdett el nagyobb horderejű módosításokon is gondolkodni, szóval reménykedem, csak idő kérdése.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #36  
Old 02-18-2011, 17:33
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Sziasztok!

Az első országomat még 2005-ben regiztem. Akkor egy munkatársam mutatta meg a játékot, mely rabul ejtett akkor. 5X-ben kezdtem.

Játszottam szövetségben, freemail-es csopikban, anarchban, mf-ként. Még soha nem jutottam a 3. szint felé. Így kérlek ne vegyetek túl komolyan.

Ami megfogott a játékban az első sorban a közösség volt, szerintem ez változott meg az évek során. Valaki említette korábban a fórum rendszer megváltozását, mely szerintem is közre játszott ebben (tudom, hogy Ati neked más a véleményed)

Egy év kihagyás után tértem vissza játék harmadik szintjére és ott olyat tapasztaltam amit még kisebb normál mail-es csopikban korábban, se piac, mindenki szabis. A teljes és a dipo majdnem üres. Nyugodtan lengettem morált majd, raktam ki majdnem az összes védelmemet egy egész napra, talán egy valaki próbált beütni, de még így is pattant. Szerintem ez korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy ilyet földveszteség nélkül valaki túléljen

A fogyáshoz szerintem az is hozzájön, hogy időközben felnőtt a generációnk és egy 0-24-es játéknál "fontosabb" dolgok élveznek prioritást (gyerek,család,munka).

A megoldást én az új generáció megszólításában látom, bár azt hogy ott milyen igényeket kellene kielégíteni nem vágom koromból adóan.
__________________
MUD:
#29 Swiss Cottage (15)
#30 Swiss Treasury (15)
#31 Swiss Court (15)

Klán:
#(?) RoSC (?)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Swiss For This Useful Post:
  #37  
Old 02-18-2011, 18:54
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Ahhoz, hogy a régi játékosok miért hagyják abba, vagy hogy ezen hogy lehetne segíteni, ahhoz nem tudok hozzászólni. De hogy új játékosok miért hagyják abba, az eléggé egyértelmű. Ahogy már előttem is megírták, a kézikönyvet, súgót stb. nem fogja végigolvasni a többség. Talán a nagyon alapokat igen, aztán elkezd játszani, és rövid idő alatt elmegy a kedve. Merthogy lelopják, leverik, kifosztják, sikerélménye nulla.

Javaslatom van ahhoz, hogy az új játékosok kedve ne menjen el olyan könnyen. Kicsit utópisztikus, kicsit naív, és mindenképpen nagyobb lélegzetű, de szerintem megérné.

Naszóval: kellene egy tutorial.

Aki kezd, választhatná az oktató módot. Itt eldöntené, hogy milyen stílusban akar játszani, hadi-toli-vari és ezek kombinációi tetszés szerint, mf vagy szövi, stb. Ezek után kapna egy országot, ami a stílusnak megfelelően jól fel van építve, kész ország, anyagiakkal is ellátva. Körülötte csak gépi ellenfél. A szövik is. Ráadásul a csopi alján a gépi ellenfelek bénán lennének felépítve, és bénán is viselkednének. (pl megtámadnák orinkat semmi sereggel, lopni próbálnának alig tolvajokkal, stb.) Ahogy előbbre jutna a játékos a mezőnyben úgy erősödnének körülötte a gépi országok, hogy nehogy azt higgye, ezt kell megtanulni. Feljebb lépni persze nem lehetne, de időkorlát nem muszáj, hogy legyen, előbb-utóbb úgyis ki akarná próbálni magát az éles mezőnyben. Csak addigra lenne már némi fogalma a játékról.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #38  
Old 02-18-2011, 19:00
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Naszóval: kellene egy tutorial.

Aki kezd, választhatná az oktató módot. Itt eldöntené, hogy milyen stílusban akar játszani, hadi-toli-vari és ezek kombinációi tetszés szerint, mf vagy szövi, stb. Ezek után kapna egy országot, ami a stílusnak megfelelően jól fel van építve, kész ország, anyagiakkal is ellátva. Körülötte csak gépi ellenfél. A szövik is. Ráadásul a csopi alján a gépi ellenfelek bénán lennének felépítve, és bénán is viselkednének. (pl megtámadnák orinkat semmi sereggel, lopni próbálnának alig tolvajokkal, stb.) Ahogy előbbre jutna a játékos a mezőnyben úgy erősödnének körülötte a gépi országok, hogy nehogy azt higgye, ezt kell megtanulni. Feljebb lépni persze nem lehetne, de időkorlát nem muszáj, hogy legyen, előbb-utóbb úgyis ki akarná próbálni magát az éles mezőnyben. Csak addigra lenne már némi fogalma a játékról.
jobb ötletnek találom a vizuális elemek megjelenését, amin Ati már dolgozik
szerintem ez fölösleges erőforrás-lecsapolása a játéknak...ráadásul gépektől nem kérhet segítséget az ember, nincs logika se a viselkedésekben...nagy valószínűséggel egy másik játékot tanulna meg az, aki esetleg igénybevenné ezt a szolgáltatást...annak meg semmi értelme
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #39  
Old 02-18-2011, 19:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Naszóval: kellene egy tutorial.
Ez jól hangzik, és a grafikai irányba való elmenetel után lehetséges, hogy valami lesz is vele kezdve, de jelenleg a védelem alól kiérés szerintem a fő szempont. Nem lopják le, nem verik le, nem fosztják ki, mert 10 új játékosból 4 már a védelem ideje alatt kiesik a játékból.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #40  
Old 02-18-2011, 19:03
Harmgor Harmgor is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Budapest. XVII.ker
Posts: 125
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Sok kollégám,amikor belépek a játékba kérdezi,hogy ez milyen játék,hogy semmi grafika ......

Hiába magyarázom nekik,hogy ez milyen jó játék,ha nem látják,hogy építenek valamit,nem is érdekli őket.(Mondjuk az jó,hogy rajtam kívül más nem nyomja,mert bármikor játszhatok a benti gépről,nem fognak véletlenül sem több ori szabálytalan irányítása miatt kidobni)

Amúgy az első három nap tényleg elég uncsi,egy olyannak aki traviánozik állandóan,és ott ha nem is farmolgatja a másikat,akkor is kap egy minimális vizuális élményt a játékban felépítgetett dolgairól.

A másik,ami szerintem rontott a játékon,az a Bből való fordulás lehetősége,de ez már egy másik téma.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 12:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu