Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 08-06-2010, 10:11
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha a vagyonom alsó szinteken nem haladja meg a maxpénzt, akkor legtöbbször otthon tartom azt, kp-ban. Lefosztani csak olyan ritka esetekben tudnak, ha kimarad egy-egy távol, egyébként kedvünk szerint vagy pattan a sereg, vagy kap vissza többet a nyakába. Ha a körülmények adottak, akkor majd' minden esetben termelünk, ha közülünk senki nem tervez A-s kalandozást, akkor a piacra.

Ez a forgatókönyv szerintem nem változna, szóval a Sim city-s riogatás nem egészen állja meg a helyét.
Arról írsz, ami most, jelen körülmények között van. Ha a fél csopi tolikból állna, és a termelésetek 90%-át azonmód ellopnák, akkor is ezt csinálnátok? Ha az alattatok lévő összes hadis a pénzetekre hajtana, és arra hiénázna mindenki, nem földre, meddig lenne tartalékotok?

Én nem riogatok semmivel, leírtam, szerintem mit váltana ki, ha a javaslat átmenne. Könnyen lehet, hogy nincs igazam. Szóval sem mondtam, hogy nem lehetne játszani, vérprofik nyilván ezt a helyzetet is játszva megoldanák, aki meg kevésbé profi, az alkalmazkodjon, ahogy tud.

Egyébként, azon kívül, hogy kötözködsz, ezek szerint a javaslat mellett tetted le a voksod?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 08-06-2010, 10:22
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Arról írsz, ami most, jelen körülmények között van. Ha a fél csopi tolikból állna, és a termelésetek 90%-át azonmód ellopnák, akkor is ezt csinálnátok? Ha az alattatok lévő összes hadis a pénzetekre hajtana, és arra hiénázna mindenki, nem földre, meddig lenne tartalékotok?

Én nem riogatok semmivel, leírtam, szerintem mit váltana ki, ha a javaslat átmenne. Könnyen lehet, hogy nincs igazam. Szóval sem mondtam, hogy nem lehetne játszani, vérprofik nyilván ezt a helyzetet is játszva megoldanák, aki meg kevésbé profi, az alkalmazkodjon, ahogy tud.

Egyébként, azon kívül, hogy kötözködsz, ezek szerint a javaslat mellett tetted le a voksod?
Maga lenne a mennyország, ha a fél csoport tolikból állna, játszi könnyedséggel lehetne haladni (értsd: könnyebben, mint most). 20-30 bankkal, esetleg egy kereskedő személyiséggel próbálja már meg bárki elvinni a pénzemet.

Nem kötözködni akartam, csak felfestettél egy elég rémisztő jövőképet, ami nem teljesen állta meg a helyét, ezt gondoltam kijavítani.

A javaslatot továbbra sem támogatom, azt próbáltam csupán hangsúlyozni, hogy a bekerültével sem lenne vége a világnak, csupán a lehetőségek tárházát csappantanánk meg.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #73  
Old 08-06-2010, 10:37
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Maga lenne a mennyország, ha a fél csoport tolikból állna, játszi könnyedséggel lehetne haladni (értsd: könnyebben, mint most). 20-30 bankkal, esetleg egy kereskedő személyiséggel próbálja már meg bárki elvinni a pénzemet.

Nem kötözködni akartam, csak felfestettél egy elég rémisztő jövőképet, ami nem teljesen állta meg a helyét, ezt gondoltam kijavítani.

A javaslatot továbbra sem támogatom, azt próbáltam csupán hangsúlyozni, hogy a bekerültével sem lenne vége a világnak, csupán a lehetőségek tárházát csappantanánk meg.
Csak azt nem írtad meg, hogy miért nem állja meg a helyét. Amire hivatkozol, az mindig a jelenlegi helyzetet veszi alapul. Hadis vagy, kereskedő, 20-30 bankkal. Ebből nem lesz annyi pénzed, hogy ütések után beépíts, beképezz. És most ne azt a helyzetet vedd alapul, hogy eleve van nagy tartalékod, azt össze is kell szedni. Gondold végig, regisztrálás, vagy újrázás után miből szedsz össze tartalékot, és persze ne a mostani feltételeket vedd, hanem azt, hogy nincs piacon tárolás. tekit írsz? piacon nem tarthatod, oriban van. minél több van, annál jobban kopik. eladod, és van bankod is, hogy védje a pénzt, meg persze sok könyvtárad, mert írsz, kevés a védelmed, lefosztanak. Hadd ne menjek végig minden pénzszerző módon.

de tegyük fel, szereztél tartalékot, profi vagy, megoldod. kiépülsz hadira (már az is csoda, hogy miből, mert hiába van pénzed, ha a piacon nincs nyers, nem termel senki a sok lopás miatt) utána jön maga a menyország, hisz hadisként rakétaként nyomulsz a sok toli között. a gyújtás és rengetés visszaépítését meg a szerzett területek beépítését meg nem tudom, miből oldod meg.

Nem akarok ám sokat rugózni ezen a témán, talán nem lenne Sim City mégsem. Azért bátorkodtam vitába szállni, mert a te érved lényegében az volt, hogy ha most működik valami, akkor ugyanúgy működni fog megváltozott körülmények között is.
Reply With Quote
  #74  
Old 08-06-2010, 10:40
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Maga lenne a mennyország, ha a fél csoport tolikból állna, játszi könnyedséggel lehetne haladni (értsd: könnyebben, mint most). 20-30 bankkal, esetleg egy kereskedő személyiséggel próbálja már meg bárki elvinni a pénzemet.

Nem kötözködni akartam, csak felfestettél egy elég rémisztő jövőképet, ami nem teljesen állta meg a helyét, ezt gondoltam kijavítani.

A javaslatot továbbra sem támogatom, azt próbáltam csupán hangsúlyozni, hogy a bekerültével sem lenne vége a világnak, csupán a lehetőségek tárházát csappantanánk meg.
De ha nem lenne 1-2 100K kő agyag fa a piacon, elkezdenéd felütni magad, hiába a 30 bankod meg a rengeteg pénzed, nem lesz alapanyagod épülni. Nézz már meg egy szövit ahol pl 3 óriás van... Mennyi anyag kell már épülni. Ha nem forog a piacon 10-20-100 ezres tételben, időnként megrekednének alapanyaghiány miatt. És ha mindenki bukik a visszajövőből, akkor nem fog a piacon forogni. Lesz pár mf törpe akik felhúznak felfedezve a többi meg kínlódhat. Kb olyan lesz mint hétvégi. Csak törpe különben bukta. Ha ez a célotok rajta, de sokan nem fognak így játszani, én biztos hogy nem.
Reply With Quote
  #75  
Old 08-06-2010, 11:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha jól értem, eddig ott tartunk, hogy a piacról hazatérő áru kopjon, hogy ne lehessen tartalékot képezni, mert az jó, mindenkinek van esélye játszani. Azon az apró részleten átsiklottunk, hogy hogyan is tudna bárki egy bunker országot valaha beverni, hiszen majdcsak kialakul valamilyen más stratégia. Láthatóan apróság, hiszen már tolikkal és varikkal is lehetne játszani, dejó is lesz ez nekünk! Újabb aprósággal nem sikerült ezzel kapcsolatban számolni: a ponttávolságokkal, körtávolságokkal. Hogyan ívelsz át egy nagyobb országgal pl csupán 10k pontot, hogy egy kicsit is tudd tolikkal zaklatni, vagy ne csak 50%-kal több varázslóval nézhess be hozzá, akkor is egyetlen rengésre? Lefelé bebontasz, majdcsak kitermeled magadnak azt a 600 heki építéséhez szükséges nyerset -vagy ne is támadj lefelé, Akkor menjünk fölfelé! 50k egységet én 3 nap alatt képzek le... tartsam az országomban? Akkor a seregemnek nincs hely. Tegyem piacra? Akkor kopni fog, nem 3 nap alatt hozom össze. Ne fokozzak, hanem fedezzek mellé? Napi képzésból kb 5 hektárt tudok fedezni, úgyhogy kb 40 nap alatt fogok mellé jutni -ha ő nem fedez, hogy tartsa a ponttávot.

Lássátok be, hogy nagyon sok sebből vérzik a javaslat, nem lehet ezeket a dolgokat annyival elintézni, hogy más stratégiákkal biztosan működni fog a játék!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #76  
Old 08-06-2010, 13:37
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Az a baj abból indultok ki, hogy azonnal megszűnne a termelés blablabla ha bevezetnénk ezt. Először is, már nem csak én mondtam hanem más is, hogy ez egy nagyvonalakban felvázolt ötlet. Egyáltalán nem az a cél, hogy ne érje meg termelni. Ti meg rögtön abból indultok ki, hogy azonnal itt a világvége mert senki nem termelne.
Eleve nem csak 1db ötlet volt, a legtöbben meg csak egy véletlenszerűen mondott 10%on lovagolnak...
Reply With Quote
  #77  
Old 08-06-2010, 13:39
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

én sem hiszem , hogy kopni kellene az árúnak a piacon viszont valamiféle szabályzás szükséges volna.Több alkalommal tapasztaltam már nem csak Az A ban hanem más szinteken is , hogy egyszer csak kiérkezik egy hatalmas mennyiségű áru a piacra az addigi ár töredék részéért de a mennyisége miatt felvásárolhatatlanul.Ez azt eredményezi ,hogy a többi árú ami kint volt a piacon a rablók martalékává válik.Nem egy nem két ország válik ilyenkor gyakorlatilag földönfutóvá holott ő nem túl magas áron rakta ki a tartalékait.
erre kellene megoldást találni, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő.
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
  #78  
Old 08-06-2010, 13:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
én sem hiszem , hogy kopni kellene az árúnak a piacon viszont valamiféle szabályzás szükséges volna.Több alkalommal tapasztaltam már nem csak Az A ban hanem más szinteken is , hogy egyszer csak kiérkezik egy hatalmas mennyiségű áru a piacra az addigi ár töredék részéért de a mennyisége miatt felvásárolhatatlanul.Ez azt eredményezi ,hogy a többi árú ami kint volt a piacon a rablók martalékává válik.Nem egy nem két ország válik ilyenkor gyakorlatilag földönfutóvá holott ő nem túl magas áron rakta ki a tartalékait.
erre kellene megoldást találni, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő.
Én úgy érzem, hogy ennek sokkal sűrűbben kellene előfordulnia. A piac nem raktár.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #79  
Old 08-06-2010, 13:43
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
én sem hiszem , hogy kopni kellene az árúnak a piacon viszont valamiféle szabályzás szükséges volna.Több alkalommal tapasztaltam már nem csak Az A ban hanem más szinteken is , hogy egyszer csak kiérkezik egy hatalmas mennyiségű áru a piacra az addigi ár töredék részéért de a mennyisége miatt felvásárolhatatlanul.Ez azt eredményezi ,hogy a többi árú ami kint volt a piacon a rablók martalékává válik.Nem egy nem két ország válik ilyenkor gyakorlatilag földönfutóvá holott ő nem túl magas áron rakta ki a tartalékait.
erre kellene megoldást találni, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő.
Pontosan ezt jelenti az, hogy a piac nem raktár!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #80  
Old 08-06-2010, 13:53
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Az a baj abból indultok ki, hogy azonnal megszűnne a termelés blablabla ha bevezetnénk ezt. Először is, már nem csak én mondtam hanem más is, hogy ez egy nagyvonalakban felvázolt ötlet. Egyáltalán nem az a cél, hogy ne érje meg termelni. Ti meg rögtön abból indultok ki, hogy azonnal itt a világvége mert senki nem termelne.
Eleve nem csak 1db ötlet volt, a legtöbben meg csak egy véletlenszerűen mondott 10%on lovagolnak...
Nem szűnne meg a termelés, de akárhány %-ot határozol meg kopásnak, nem fogja megérni erősen termelni, mert mindet nem fogják soha megvenni. Mindenképpen lesz egy limit, ami fölött nem éri meg termelni, és mindennek az ára emelkedni fog -aki kicsiben játszik most, az ebben a helyzetben is szívni fog, emiatt.
Nézd meg a valóságban, ha tisztán érvekkel nem lehet veled vitatkozni:
online piacterek, mint pl a teszvesz, vagy a vatera: tételenként fizetendő díjak, most pedig az adóhatóság figyelme miatt visszaesett az ott üzletelők száma, a kereskedők panaszkodnak. Szerintem nem szerencsés ilyet behozni a Hódítóba, éppen elég az a veszteség, amit tisztán a piaci versenyhelyzet (reichz által említett rablóbanda) miatt szenvednek el a játékosok. Jelenleg a piac az egyik legérdekesebb (és egyértelműen az egyik legfontosabb) része a játéknak, pezsgő élettel, sok lehetőséggel, ezt ne tegyük tönkre!
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 13:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu