Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 08-05-2010, 20:00
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
nem tetszik az alapötlet, ja hogy a szabályt hogy tartsuk be?? majd akkor érdemes beszélni róla ha a max. pénz lehet több mint 4,2 valamennyi milliárd

10 ezer hekin vagy azért kíváncsi lennék sereget ugyan hogy cserélnél, vagy mondjuk hogy töltöd fel magadat mondjuk egy 60%-os barakkal??
és nem is vagy kihegyezve
igy el elveszthetem az egészet ha éppen roszkor jön vissza, elég nagy a kockázat, ha az alap felállást nézem

semmi lehuzást nem irtam, én nem 1 éve játszom és nem vagyok profi se, mielőtt megsértödsz azért irom
Ritkán sértődöm meg, egyébként sincs semmi baj azzal amit írsz.
Erre is van megoldás, pl ha kicsit sarkítjuk a dolgot, és senki nem tud teljes egészében sereget cserélni, akkor Neked sem lenne rá szükség.
Az, hogy egészet elveszítsd a jelenlegi helyzetben is megoldhatod ha kicsit figyelmetlen vagy, pl egy rosszul beállított ht elhasználja a piacot, aztán mikor belépsz látod hogy jön vissza a 100milla íjad, azt már nehéz megmenteni
Az meg hogy milyen életképes egy 60%os barakkal ellátott ori is csak nézőpont kérdése. Ha kis előnyt kapnának a varik/tolik A-ban a 30/30as elfeket se lenne nehéz kikezdeni annyira, hogy üthetők legyenek akár egy 45%barakkos gnómmal.
Szóval a változtatás mértéke befolyásolná, hogy milyen lenne egy "életképes" ország. Ezért nem tartom pl. értelmesnek az olyan hszt, hogy "próbáld ki most, és meglátod mi lenne..." mert ha mindenkinek ugyanolyan lehetőségei vannak, akkor nyilván hatalmas bukta lenne, ha nekiállnék próbálgatni egyedül. Ugyanakkor valószínű bármilyen újítással is el lehet lavírozni egy 60%os orkkal, csak max nem olyan hosszú távon. Minden a helyzettől, és a környéktől függ.
Pl.: A jelenlegi állapotban mindegy hányszor tudsz sereget cserélni az elf mocsárban, nem mész vele semmire...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 08-05-2010, 20:25
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Erre is van megoldás, pl ha kicsit sarkítjuk a dolgot, és senki nem tud teljes egészében sereget cserélni, akkor Neked sem lenne rá szükség.
tévedés... egy elfnek nincs szüksége seregcserére, de ha egy ork nem akarja, hogy beüssék akkor igenis kell pacit venni támadáshoz, ez egyből 1 piac, aztán ha visszajönnek, koptat, vesz íjat még egy piac, közben esetleg hazaér tartalék, még egy piac, aztán visszapakol, ha jött a sereg még egy piac, és már csak 1 van hátra!


Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Az meg hogy milyen életképes egy 60%os barakkal ellátott ori is csak nézőpont kérdése. Ha kis előnyt kapnának a varik/tolik A-ban a 30/30as elfeket se lenne nehéz kikezdeni annyira, hogy üthetők legyenek akár egy 45%barakkos gnómmal.
persze, főleg nagy ponttávolságokból, jó sok készülivel, és egyszerűen újraveszi amit kell piacról.

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Ezért nem tartom pl. értelmesnek az olyan hszt, hogy "próbáld ki most, és meglátod mi lenne..." mert ha mindenkinek ugyanolyan lehetőségei vannak, akkor nyilván hatalmas bukta lenne, ha nekiállnék próbálgatni egyedül.
Miért ne? igazán tesztelhetnéd ezt a piacos dolgot... amikor jön vissza a cuccod jegyzetekbe írd fel, hogy -1 katipiac, -1 nyersipiac...., aztán a nap végén nézd meg, hogy hánnyal lépted túl a maximumot... és ezt tesztelhetnéd egy aktív feles tolinál, aki mondjuk a lopott holmit próbálja eladni, mellette a tartalék is hazajön, meg amit nem vettek meg, és még kaját is vesz, vagy egy törpnél akinek hazaér az amit nem kellett másnak, aztán a frisset is kirakná...
Reply With Quote
  #63  
Old 08-05-2010, 20:40
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
tévedés... egy elfnek nincs szüksége seregcserére, de ha egy ork nem akarja, hogy beüssék akkor igenis kell pacit venni támadáshoz, ez egyből 1 piac, aztán ha visszajönnek, koptat, vesz íjat még egy piac, közben esetleg hazaér tartalék, még egy piac, aztán visszapakol, ha jött a sereg még egy piac, és már csak 1 van hátra!




persze, főleg nagy ponttávolságokból, jó sok készülivel, és egyszerűen újraveszi amit kell piacról.



Miért ne? igazán tesztelhetnéd ezt a piacos dolgot... amikor jön vissza a cuccod jegyzetekbe írd fel, hogy -1 katipiac, -1 nyersipiac...., aztán a nap végén nézd meg, hogy hánnyal lépted túl a maximumot... és ezt tesztelhetnéd egy aktív feles tolinál, aki mondjuk a lopott holmit próbálja eladni, mellette a tartalék is hazajön, meg amit nem vettek meg, és még kaját is vesz, vagy egy törpnél akinek hazaér az amit nem kellett másnak, aztán a frisset is kirakná...



Már megint a kioktatás megy, inkább nem állok le magyarázni neked. Ugyanis én sem vagyok hülye, mint írtam játszom is egy jó ideje, hogy mindennel tisztában legyek ami a játékot érinti. Nem kéne lenézni, én sem teszem. (nem mindig )
Reply With Quote
  #64  
Old 08-05-2010, 20:46
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Már megint a kioktatás megy, inkább nem állok le magyarázni neked. Ugyanis én sem vagyok hülye, mint írtam játszom is egy jó ideje, hogy mindennel tisztában legyek ami a játékot érinti. Nem kéne lenézni, én sem teszem. (nem mindig )
Nem értem miért kerülöd meg a válaszadást, reagálást azzal, hogy "kioktatnak", vagy mit tudom én. Valamint szerintem ne azzal bizonyíts, hogy mikor kezdtél játszani, vagy mekkora a tartalékod...
Reply With Quote
  #65  
Old 08-05-2010, 20:49
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by andriss View Post
Nem értem miért kerülöd meg a válaszadást, reagálást azzal, hogy "kioktatnak", vagy mit tudom én. Valamint szerintem ne azzal bizonyíts, hogy mikor kezdtél játszani, vagy mekkora a tartalékod...
Leírtam már mindent, mondd melyik részét nem érted? Vagy tegyél fel új kérdést, és válaszolok rá legjobb tudásom szerint:P
Reply With Quote
  #66  
Old 08-05-2010, 21:02
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Valószínű itt sokan félreértik (akarva/akaratlanul) a témát. Nem az a cél, hogy megszüntessük a tartalékokat. Valami olyasféle egyensúlyt kéne létrehozni, hogy akinek már most horribilis készlete van, az ne tudja hátráltatni a többiekket vele. (pl. senkinek nem tetszett, hogy rendszeresen elúsztatták a tekiket mondjuk G-ben, és bejött az újrázás korlátozása téma, ami szerintem természetes) Azt is valószínűnek tartom, hogy soha az életben nem lesz szüksége senkinek 500millió íjászra, mégis ...
Az lehet hogy az 500 millió íjászból vegyek ha kell? Vagy az csak az övé?
Elúszott a teki? Piac nem raktár
Ez jó úgy ahogy így most van. Ennyi erővel az utalgatások ellen is lehetne lázadni, mert annál nagyobb jksz nincs is...
No és a lényeg. Aki össze tud 500.000.000. íjászt harácsolni, az lazán megveszi mielőtt visszajön azt kész... Aki itt beszopná, az a kisember, aki el akarta adni de nem vitték.
Horribilis készleteknek még a határát sem súroltam soha, így nem tudom hogy a megadott maximumok feletti pénz, teki stb egyből ugrik az országból vagy körváltásnál? HA csak körváltásnál, akkor ezt már meg is lehet oldani.
Reply With Quote
  #67  
Old 08-05-2010, 21:10
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Az lehet hogy az 500 millió íjászból vegyek ha kell? Vagy az csak az övé?
Elúszott a teki? Piac nem raktár
Ez jó úgy ahogy így most van. Ennyi erővel az utalgatások ellen is lehetne lázadni, mert annál nagyobb jksz nincs is...
No és a lényeg. Aki össze tud 500.000.000. íjászt harácsolni, az lazán megveszi mielőtt visszajön azt kész... Aki itt beszopná, az a kisember, aki el akarta adni de nem vitték.
Horribilis készleteknek még a határát sem súroltam soha, így nem tudom hogy a megadott maximumok feletti pénz, teki stb egyből ugrik az országból vagy körváltásnál? HA csak körváltásnál, akkor ezt már meg is lehet oldani.


Van is lázadás az utalgatások ellen is Csak megoldás nincs még arra sem. Mint ahogy írtad, a kisember khm...jár pórul az ilyennel. Mint tudjuk, a kis emberek vannak többen, ezért talán nem rossz dolog az Ő érdekeiket (is) védeni. A maximumok feletti dolgok azonnal eltünnek.
Ahogy Süti is mondta, akár maradhat így is minden ahogy van, csak vegyük ki a súgóból, a piac nem raktár kifejezést, vagy pontosítsuk azt mit is jelent...
Reply With Quote
  #68  
Old 08-05-2010, 21:26
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szerintem mindenen érdemes gondolkodni, de mivan ha bemegyek pusztira valakihez és lerombolok 50barakkot? Akkor kinek az egysége megy el piacról?
Senkié. Csak nem tehetsz ki újabb egységet.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
  #69  
Old 08-06-2010, 09:21
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Hogy az A-ban mit okozna a javaslat, azt már sokan leírták, de nem csak az A-ból áll a játék. Lenti csoportban is kell valamennyi tartalék, anélkül nehéz boldogulni. Ha a piacon nem tarthatod, akkor nyilván az országban van, és fosztható-lopható. Tolvaj orik megszaporodnának, hadi mást sem csinálna, mint próbálná visszafosztani, amit tolik ellopnak tőle, termelni senki nem akarna, mert úgyis ellopják, egy idő után tolik sem nagyon tudnánnak mit lopni, mert nem termel senki. Piacon nem lenne áru, ha nincs termelés, mindenki önellátásra állna be, és egy Sim City klónná válna a játék.
Reply With Quote
  #70  
Old 08-06-2010, 09:46
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Hogy az A-ban mit okozna a javaslat, azt már sokan leírták, de nem csak az A-ból áll a játék. Lenti csoportban is kell valamennyi tartalék, anélkül nehéz boldogulni. Ha a piacon nem tarthatod, akkor nyilván az országban van, és fosztható-lopható. Tolvaj orik megszaporodnának, hadi mást sem csinálna, mint próbálná visszafosztani, amit tolik ellopnak tőle, termelni senki nem akarna, mert úgyis ellopják, egy idő után tolik sem nagyon tudnánnak mit lopni, mert nem termel senki. Piacon nem lenne áru, ha nincs termelés, mindenki önellátásra állna be, és egy Sim City klónná válna a játék.
Ha a vagyonom alsó szinteken nem haladja meg a maxpénzt, akkor legtöbbször otthon tartom azt, kp-ban. Lefosztani csak olyan ritka esetekben tudnak, ha kimarad egy-egy távol, egyébként kedvünk szerint vagy pattan a sereg, vagy kap vissza többet a nyakába. Ha a körülmények adottak, akkor majd' minden esetben termelünk, ha közülünk senki nem tervez A-s kalandozást, akkor a piacra.

Ez a forgatókönyv szerintem nem változna, szóval a Sim city-s riogatás nem egészen állja meg a helyét.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu