Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #651  
Old 07-18-2010, 14:48
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Ötlet?

Hali

Esélytelen végigolvasni a topicot. Gyorsabban írjátok mint olvasom.

Egy ötlet - Padlócsempe után szabadon:

Az ország által A-ban 1000 kör felett eltöltött körök növekedésével csökkenne a tophatár. Amit pontértékben szabnánk meg.

Így minden ország egy saját dinamikusan változó tophatárt kellene hogy elérjen, amit pontértékben jeleznénk a fellépés oldalon. A top "lekúszása" lassú lenne, tehát megérné felfele haladni.

Pl ezer kör után minden kör 50? 100? ponttal csökkentené az országra vonatkozó tophatárt. (A számok csak tippek nem kell belekötni, lehet, hogy 10 a jó) Az arányokat kellene jól belőni.

Az ország aktuális Top-ponthatárát naponta frissítené a rendszer.
Persze aki csak fellép és hagyja az országát szétesni az csak extrém hosszú idő mulva fordulhatna (több 10k kör, vagy pl az alsó 5-10%-ból egyáltalán nem lehetne fordulni.

Ezzel a megoldással leforogna vagy szk-ra menne az elfmocsár egy része.

Valós az a probléma, hogy akik alsóbb szinten játszanak napi 3-4 belépésel el tudják terelgetni az országukat, de az A-ban esélytelenek, mert nem akarják feláldozni a családot, barátokat stb. a több játékidő miatt. Viszont jogosan szeretnének több személyiséget. Ezt méltányolni kellene.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #652  
Old 07-18-2010, 14:54
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Hát igen nehéz olyan megoldást találni ami mindenkinek jó lenne
Reply With Quote
  #653  
Old 07-19-2010, 11:19
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Könnyíteni az a-ból fordulást csak figy heki bevezetésével lehet elérni.
Az összes többi esetbe beton elfként mi érdekem lenne feladni a megszerzett hekimet?
Számomra csak a kiszámítható cél elérése adna erre okot.
Reply With Quote
  #654  
Old 07-19-2010, 12:36
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Ezzel a megoldással leforogna vagy szk-ra menne az elfmocsár egy része.
őszintén kíváncsi lennék, ha kiszúrásból az összes elf lefordulna. Vajon akkor tudnátok-e hadisat játszogatni, ti nagyon aktív orkok
Reply With Quote
  #655  
Old 07-20-2010, 11:15
SGB SGB is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 75%
Default

Ha kell kövezzetek meg, nem vagyok régi játékos, még soha, egyetlen egyszer sem jártam az 1/A-ban, minden "tapasztalatom" ebből a külső fórumból, illetve ismerősök elmondásából származik, úgyhogy ha nagy hűlyeségeket írok, mert valamit félreértettem, javítsatok ki.

Ennek a topicnak a nagyrészét is végigolvastam, és amennyire látom, a probléma abból adódik, hogy az 1/A-ban kétféle ország van. Az egyik, aki tényleg itt akar játszani, és valamiféle eredményt elérni, a másik pedig, aki a kék számra hajt, és kényszerűségből muszály egy országot tartania, hogy a többivel foroghasson. És ha kicsit jobban belegondolunk, ez a két társaság, tulajdonképpen egymás ellen dolgozik.
Akiknek az 1/A volt a célja, az már nem akar lefordulni, hanem a pontlista elejére szeretne elérni, ebből következik, hogy a csoport országainak hektárszáma folyamatosan növekszik, tehát az új játékosoknak egyre messzebb van a top (abből következik, hogy a mostani 30%-os határ lejjebb tolása 40-50 vagy akárhány %-ra nem oldja meg a gondot, mert előbb-utóbb az is túl magas, és elérhetetlen lesz, és a téma újra és újra elő fog kerülni).
A másik csoport a kék számra hajtók. Ők nem akarnak nagy tetteket véghez vinni, egytelen céljuk, hogy a feltételek teljesüljenek, amivel a 2. csoportban lévő országuk már le tud fordulni. Tehát felfedeznek 30%-ig, és ott bebiztosítják magukat, elüldögélnek akármeddig, foggal-körömmel ragaszkodva az összekuporgatott hektárjaikhoz (lásd az emlegetett "elf-mocsár").
A minimum hektáras javaslat szerintem csak félmegoldás lenne (legyen akármennyi is ez a hektár szám): az odáig rendben van, hogy ez a "határ" nem mászik folyamatosan felfelé a mostani %-os megoldással szemben, viszont előbb utóbb az elf-mocsár is az új határhoz vándorolna, és ott okozna fennakadást azoknak, akik magasabbra akarnak jutni a csoportban. Szóval a kékszámosok jól járnak, az 1/A fanok viszont kevésbé.

Az én javaslatom kb. annyi, hogy 1. szinten nem változik semmi, marad az 1000 kör + 336 a top30%, hogy ha valki le akar fordulni, a 2. szinten viszont 2 választás van:
1. eltölt az 1000 kört + 336-ot a top30-ban és továbblép az A-ba
2. eltölt 2-3000 kört + még valamennyit (772, vagy akár 1000 kör) egy szűkebb topban (pl. top 15%) és innen fordul le az 5. szintre

Amit ez eredményezne:
-1/A-ban lévő betonelfeknek többé nem lenne érdeke az egy helyben ülés, és vagy lefordulnak, vagy tovább haladnak a csoportban, de előbb-utóbb megcsappan a számuk
-aki az 1/A-ra hajtott, könnyebb lesz a feljutása, a kevesebb betonország miatt
-nem lenne "túl könnyű" a kék szám megszerzése, ugyanis akik erre hajtanak, azoknak a 2. csoport tetején kéne megverekedniük érte, és a szűkebb top miatt az 1/A-ba igyekvőket sem hátráltatnák
-a második csoport tetején sem alakulna ki egy elf-mocsár, mivel ott sem érdek a túl sok idő eltöltése, mert vagy lefordul az illető, vagy pedig tövábblép az A-ba

-amire viszont nem nyújt megoldást, hogy a fordulási szándékkal nemrég fellépett országok helyzetén semmit se javít

Az egyetlen komolyabb feladat, hogy a fordulási követelmény (top%, és eltöltendő kör) jól legyen eltalálva, ha túl sok, akkor rengeteg ország torlódik fel, ha túl kevés, akkor meg túl könnyű lesz a teljesítése.

És végül még annyit, hogy ami miatt írok ebbe a topicba, az az hogy, a távlati céljaim között nekem is, mint ahogy sok más embernek, a hőn áhított kis kék szám szerepel (igen, minden szentnek maga felé hajlik a keze ), de ahogy egyre többet tudtam meg az 1/A-ról, ez a távlati cél, méginkább (sőt egyre jobban) távolinak tűnik, és mint ahogy már leírta valaki előttem, egy viszonylag új játékos számára a kis kék szám a legkomolyabb ösztönzés, és ha azt látják, hogy ez szinte teljesen elérhetetlen, vagy irreálisan sok időt kell rá szánni (3-4-5000 kört emlegettek egysek a top30-ba jutáshoz), akkor nem fognak szenvedni, hanem itthagyják a játékot.

szerk - kiegészítés

Last edited by SGB; 07-20-2010 at 11:25..
Reply With Quote
  #656  
Old 07-20-2010, 12:36
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by SGB View Post
Ha kell kövezzetek meg, nem vagyok régi játékos, még soha, egyetlen egyszer sem jártam az 1/A-ban, minden "tapasztalatom" ebből a külső fórumból, illetve ismerősök elmondásából származik, úgyhogy ha nagy hűlyeségeket írok, mert valamit félreértettem, javítsatok ki.

Ennek a topicnak a nagyrészét is végigolvastam, és amennyire látom, a probléma abból adódik, hogy az 1/A-ban kétféle ország van. Az egyik, aki tényleg itt akar játszani, és valamiféle eredményt elérni, a másik pedig, aki a kék számra hajt, és kényszerűségből muszály egy országot tartania, hogy a többivel foroghasson. És ha kicsit jobban belegondolunk, ez a két társaság, tulajdonképpen egymás ellen dolgozik.
Akiknek az 1/A volt a célja, az már nem akar lefordulni, hanem a pontlista elejére szeretne elérni, ebből következik, hogy a csoport országainak hektárszáma folyamatosan növekszik, tehát az új játékosoknak egyre messzebb van a top (abből következik, hogy a mostani 30%-os határ lejjebb tolása 40-50 vagy akárhány %-ra nem oldja meg a gondot, mert előbb-utóbb az is túl magas, és elérhetetlen lesz, és a téma újra és újra elő fog kerülni).
A másik csoport a kék számra hajtók. Ők nem akarnak nagy tetteket véghez vinni, egytelen céljuk, hogy a feltételek teljesüljenek, amivel a 2. csoportban lévő országuk már le tud fordulni. Tehát felfedeznek 30%-ig, és ott bebiztosítják magukat, elüldögélnek akármeddig, foggal-körömmel ragaszkodva az összekuporgatott hektárjaikhoz (lásd az emlegetett "elf-mocsár").
A minimum hektáras javaslat szerintem csak félmegoldás lenne (legyen akármennyi is ez a hektár szám): az odáig rendben van, hogy ez a "határ" nem mászik folyamatosan felfelé a mostani %-os megoldással szemben, viszont előbb utóbb az elf-mocsár is az új határhoz vándorolna, és ott okozna fennakadást azoknak, akik magasabbra akarnak jutni a csoportban. Szóval a kékszámosok jól járnak, az 1/A fanok viszont kevésbé.

Az én javaslatom kb. annyi, hogy 1. szinten nem változik semmi, marad az 1000 kör + 336 a top30%, hogy ha valki le akar fordulni, a 2. szinten viszont 2 választás van:
1. eltölt az 1000 kört + 336-ot a top30-ban és továbblép az A-ba
2. eltölt 2-3000 kört + még valamennyit (772, vagy akár 1000 kör) egy szűkebb topban (pl. top 15%) és innen fordul le az 5. szintre

Amit ez eredményezne:
-1/A-ban lévő betonelfeknek többé nem lenne érdeke az egy helyben ülés, és vagy lefordulnak, vagy tovább haladnak a csoportban, de előbb-utóbb megcsappan a számuk
-aki az 1/A-ra hajtott, könnyebb lesz a feljutása, a kevesebb betonország miatt
-nem lenne "túl könnyű" a kék szám megszerzése, ugyanis akik erre hajtanak, azoknak a 2. csoport tetején kéne megverekedniük érte, és a szűkebb top miatt az 1/A-ba igyekvőket sem hátráltatnák
-a második csoport tetején sem alakulna ki egy elf-mocsár, mivel ott sem érdek a túl sok idő eltöltése, mert vagy lefordul az illető, vagy pedig tövábblép az A-ba

-amire viszont nem nyújt megoldást, hogy a fordulási szándékkal nemrég fellépett országok helyzetén semmit se javít

Az egyetlen komolyabb feladat, hogy a fordulási követelmény (top%, és eltöltendő kör) jól legyen eltalálva, ha túl sok, akkor rengeteg ország torlódik fel, ha túl kevés, akkor meg túl könnyű lesz a teljesítése.

És végül még annyit, hogy ami miatt írok ebbe a topicba, az az hogy, a távlati céljaim között nekem is, mint ahogy sok más embernek, a hőn áhított kis kék szám szerepel (igen, minden szentnek maga felé hajlik a keze ), de ahogy egyre többet tudtam meg az 1/A-ról, ez a távlati cél, méginkább (sőt egyre jobban) távolinak tűnik, és mint ahogy már leírta valaki előttem, egy viszonylag új játékos számára a kis kék szám a legkomolyabb ösztönzés, és ha azt látják, hogy ez szinte teljesen elérhetetlen, vagy irreálisan sok időt kell rá szánni (3-4-5000 kört emlegettek egysek a top30-ba jutáshoz), akkor nem fognak szenvedni, hanem itthagyják a játékot.

szerk - kiegészítés
igazábol nincs igazad, mert az, aki Aban akar játszani valóban felmegy magasabb hekire, de azok fogják a topot magasra emelni, akik a top30 határán versenyt fedeznek, hogy bből fordulhassanak..
abban igazad lehet, hogy a b-s fordulás nehezítése csökkenthetné Aban a lépéshez szükséges hekit, mert lefordulna néhány elf, de lehet sokan inkább abbahagynák a játékot, mintsem újra erőlködjenek Aban.. szerintem tényleges megoldást nem jelentene, mert bben még a top15% elérése is egyszerűbb lehet, mint Aban 9k hekire felmenni (ha nincs mögötted pénzes klán)..
amiben megint tévedsz, hogy ha eltünnek a beton elfek, akkor könnyebb lenne az előre haladás.. még mindig egyszerűbb a beton elfet beütni, mint átfedezni egy "szakadékot", ami abból adódna, ha ők lefordulnának..
egyébként valójában nem annyira nehéz elérni a top30-at, mint ahogy sokan azt állítják, csak egy aktív, jó klán kell hozzá és persze némi tudás/tapasztalat (meg egy kis függőség.. )
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #657  
Old 07-20-2010, 16:35
djibron djibron is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

ezzel teljesen egyet értek, hogy nem nehéz most sem a top-ba kerülés ha egy jó klán van mögötted.
rövid időn belül megvalósítható feladat.
itt azoknak kellene könnyíteni akik tényleg csak a fordulásra játszanak.
Reply With Quote
  #658  
Old 07-20-2010, 16:43
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by djibron View Post
ezzel teljesen egyet értek, hogy nem nehéz most sem a top-ba kerülés ha egy jó klán van mögötted.
rövid időn belül megvalósítható feladat.
itt azoknak kellene könnyíteni akik tényleg csak a fordulásra játszanak.
Azért egy családdal mögötted, vagy egy olyan munkahellyel, ahol nem tudsz netezni, nem hiszem, hogy olyan könnyű az, szerintem :/
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #659  
Old 07-20-2010, 16:53
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Azért egy családdal mögötted, vagy egy olyan munkahellyel, ahol nem tudsz netezni, nem hiszem, hogy olyan könnyű az, szerintem :/
Nem olyan nagy kötelezettség az, azért. Minden nap ütsz egyet, esetleg kettőt (reggel s este), ütésenként rászánsz jó esetben 3 órát és ha tudod tartani a szerintem cseppet sem megerőltető tempót, akkor egész gyorsan egész magasra jutsz.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #660  
Old 07-20-2010, 17:17
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Hali

Esélytelen végigolvasni a topicot. Gyorsabban írjátok mint olvasom.

Egy ötlet - Padlócsempe után szabadon:

Az ország által A-ban 1000 kör felett eltöltött körök növekedésével csökkenne a tophatár. Amit pontértékben szabnánk meg.

Így minden ország egy saját dinamikusan változó tophatárt kellene hogy elérjen, amit pontértékben jeleznénk a fellépés oldalon. A top "lekúszása" lassú lenne, tehát megérné felfele haladni.

Pl ezer kör után minden kör 50? 100? ponttal csökkentené az országra vonatkozó tophatárt. (A számok csak tippek nem kell belekötni, lehet, hogy 10 a jó) Az arányokat kellene jól belőni.

Az ország aktuális Top-ponthatárát naponta frissítené a rendszer.
Persze aki csak fellép és hagyja az országát szétesni az csak extrém hosszú idő mulva fordulhatna (több 10k kör, vagy pl az alsó 5-10%-ból egyáltalán nem lehetne fordulni.

Ezzel a megoldással leforogna vagy szk-ra menne az elfmocsár egy része.

Valós az a probléma, hogy akik alsóbb szinten játszanak napi 3-4 belépésel el tudják terelgetni az országukat, de az A-ban esélytelenek, mert nem akarják feláldozni a családot, barátokat stb. a több játékidő miatt. Viszont jogosan szeretnének több személyiséget. Ezt méltányolni kellene.
szerintem meg egyáltalán nem kell méltányolni,ha valaki sokkal kevesebb időráfordítással akar előrébb jutni egy online stratégiai játékban!!!
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 19:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 17:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 12:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 19:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 17:12


All times are GMT +1. The time now is 15:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu