Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 07-16-2010, 14:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Többi anarchos emberke?

Túl könnyű azért ne legyen az anarch se! )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 07-16-2010, 14:26
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Többi anarchos emberke?

Túl könnyű azért ne legyen az anarch se! )
Nem azért, mert nekem nincs giga termelő orim ANARCH-ban, de határozottan ellenzem a javaslatot. Miért teszem mindezt? Jelenleg is elképzelhetetlen előnyük van az ilyen orikkal rendelkezőknek, nem csak csatározás, de haladás szempontjából is. Az, ha egy fenti Tudós vagy Túlélő esetleg Gazdálkodó vagy Kereskedő lesz csak még tova mélyítené ezt a szakadékot, ami szerintem nem segíti elő az anarchista játék érdekeit.

Belső fórumon volt egy érdekes beszélgetés a közelmúltban arról, hogy mi is az igazi gond ANARCH-ban. Elsősorban azt neveztük meg, hogy nagyon kevés az olyan kezdő, aki saját erejéből (értsd: nem VIP pénzből vagy tápolva) tud eredményeket elérni. A második a régebbiek hozzáállása volt, azaz hogy a tapasztaltabb és vagyonosabb játékosok ingyenföldként kezelik az újakat. Lehetséges megoldásként utóbbira határozottan nemes lelkületű javallatok hangzottak el, amik sajnos nem összeegyeztethetők az emberi természettel.

Ez a javaslat szerintem csak párak egyéni érdekeinek kedvezne, másnak nem.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #73  
Old 07-16-2010, 15:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Nem azért, mert nekem nincs giga termelő orim ANARCH-ban, de határozottan ellenzem a javaslatot. Miért teszem mindezt? Jelenleg is elképzelhetetlen előnyük van az ilyen orikkal rendelkezőknek, nem csak csatározás, de haladás szempontjából is. Az, ha egy fenti Tudós vagy Túlélő esetleg Gazdálkodó vagy Kereskedő lesz csak még tova mélyítené ezt a szakadékot, ami szerintem nem segíti elő az anarchista játék érdekeit.

Belső fórumon volt egy érdekes beszélgetés a közelmúltban arról, hogy mi is az igazi gond ANARCH-ban. Elsősorban azt neveztük meg, hogy nagyon kevés az olyan kezdő, aki saját erejéből (értsd: nem VIP pénzből vagy tápolva) tud eredményeket elérni. A második a régebbiek hozzáállása volt, azaz hogy a tapasztaltabb és vagyonosabb játékosok ingyenföldként kezelik az újakat. Lehetséges megoldásként utóbbira határozottan nemes lelkületű javallatok hangzottak el, amik sajnos nem összeegyeztethetők az emberi természettel.

Ez a javaslat szerintem csak párak egyéni érdekeinek kedvezne, másnak nem.
a másik oldali megközelítés (Ts hsz-e) is reális alapokon nyugszik szerintem. Hosszú beszélgetéseknek néz szerintem elébe ez a téma.
Reply With Quote
  #74  
Old 07-16-2010, 19:10
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Totya&Törpe View Post
Szép estét

a gondolatam az lenne hogy mit szólnátok olyan szituhoz ha előre megbeszélve lenne 1 olyan nap amikor xy kör vip fejében lehetne fajt vagy személyiséget vagy mind2őt választani?
elsőre nekem jó gondolatnak tűnt hiszen van jó pár olyan ori nem csak nekem hanem ismerősöknek is aminek anno rosszúl lett személyiség választva vagy faj és most már nem lehetne ugyanoda felvini ahol jelenleg van ...
sajnos normálban nem játszom így ahhoz a részhez nem tudok mit hozzá fűzni
szóval várok érveket mellette/ellene miben borítaná mostani rendszert stb stb
Tetszik az ötlet, esetleg cserélhető lenne az egyszeri újrázással, az ori maradna ahol van, 500 kör után válthatnál, de evvel elveszik az újrázás lehetősége. +500 vip kör
Reply With Quote
  #75  
Old 07-16-2010, 19:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Tetszik az ötlet, esetleg cserélhető lenne az egyszeri újrázással, az ori maradna ahol van, 500 kör után válthatnál, de evvel elveszik az újrázás lehetősége.
Ez így önmagában azt jelenti, hogy ingyen volt. A 100ezer hektáros országot biztos nem akarja újrázni, így nem zavar senkit, ha elveszett egy újrázási lehetőség.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #76  
Old 07-16-2010, 19:16
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez így önmagában azt jelenti, hogy ingyen volt. A 100ezer hektáros országot biztos nem akarja újrázni, így nem zavar senkit, ha elveszett egy újrázási lehetőség.
Csak a 100 ezer hektáros országokra vonatkozna?
Reply With Quote
  #77  
Old 07-16-2010, 19:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arty View Post
Csak a 100 ezer hektáros országokra vonatkozna?
Másnak mi szüksége lenne erre? Más fogja magát, újrázik, és a megfelelő fajt+személyiséget kiválasztja. Két hét múlva ugyanott van, ahol volt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #78  
Old 07-16-2010, 20:05
Arty Arty is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 45
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Másnak mi szüksége lenne erre? Más fogja magát, újrázik, és a megfelelő fajt+személyiséget kiválasztja. Két hét múlva ugyanott van, ahol volt.
Nekem... De stratégiai okokból nem árulnám el. :P
Reply With Quote
  #79  
Old 07-16-2010, 20:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Elsősorban azt neveztük meg, hogy nagyon kevés az olyan kezdő, aki saját erejéből (értsd: nem VIP pénzből vagy tápolva) tud eredményeket elérni. A második a régebbiek hozzáállása volt, azaz hogy a tapasztaltabb és vagyonosabb játékosok ingyenföldként kezelik az újakat.
Regisztráció:

Ország neve? Csoport? Anarchista? Wow, hány országot szeretnél?

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #80  
Old 07-16-2010, 22:11
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
.....
Ez a javaslat szerintem csak párak egyéni érdekeinek kedvezne, másnak nem.......
Szerintem nem 1, nem 2 ember jött anarchba játszani miattam.
Nem 1, nem 2 embernek osztogattam az aranymilliárdokat ingyen, hogy könnyen elinduljon.
Se földet, se VIPet, semmit nem kértem cserébe.

Nem tudom miért fáj neked (vagy bárkinek) az, hogy ez a lehetőség megkönnyíteni az életünket azzal, hogy nem kéne hajnali 3-kor felkelnem azért, hogy lefrissítsem a piacot. (lásd pl.: kufár)
Lehet, hogy egyesek számára ez felfoghatatlan, azoknak azt kívánom, hogy este 10-kor érjenek haza melóból, és hajnali 5-kor keljenek fel, mert menni kell melózni.
És ezalatt "félidőben" keljen fel, és frissítse a piacot... minden nap.
Hosszú ideig csináltam ezt. (2/D)
És a legszebb része az egésznek az, hogy soha senki nem köszöni meg, hogy mindig van cucc a piacon, és az árak is elfogadhatóak.
Soha egy köszönömöt nem kaptam!
Viszont ha véletlenül elaludtam, és késtem egy órát... Neadj' Isten fontos dolgom volt, és fél napig nem volt cucc a piacon... huhúú... K.anyázás az jött rendesen, hogy "***** miért nincs cucc? Meg miért ilyen drága? **** szórakozzatok..."
Azért nincs, mert van nekünk, nagyorisoknak is valódi élete.
Azért drága, mert a sok szemfüles hiéna kipakolja az eredeti ár többszöröséért a cuccot, hogy amíg én frissítem a piacot, addig az övét horribilis áron kénytelen megvenni az, akinek szüksége van arra a termékre.

Hozzáfűzném:
Nem azért van minden szinten minden termék kint a piacon folyamatosan, mert azt olyan élvezetes csinálni. Hanem hogy a játékra lehessen összpontosítani, és ne arra, hogy "hú, sosincs egység a piacon, kénytelen vagyok magamnak képezni...".
Az összes piac pontosan azon játékosokért van fenntartva, akiknek nincs termelő országuk. Nem magunk miatt. Ezt próbálja meg elhinni végre mindenki.
Ha csak a magunk hasznát néznék, nem piacolgatna senki, hanem leutalnánk a saját országainknak a cuccokat, aztán jóvan, mindenki oldja meg maga, ahogy tudja...
Ezért senki semmit nem kér, hogy ez így legyen.
Lehet itt is normált csinálni egy pillanat alatt, képzelem mekkora káosz lenne, ha az összes termelő elmenne szabira 1 hétre, és töküres lenne a piac, mert mindenki magának termelne, amit meg elad, azt csillagászati áron...

Tudod mi a legszörnyűbb?
Azok sírnának a legjobban, akik ellenzik ezt a javaslatot....

__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új személyiség vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 06-24-2010 23:15
új személyiség :D vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 03-02-2010 14:35
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 20:04
jelszo váltás vad Nem hiba 5 04-11-2007 21:19
Ütés - Váltás laziga Elvetett javaslatok 0 01-31-2007 18:55


All times are GMT +1. The time now is 07:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu