Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #511  
Old 10-14-2010, 12:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

SPOILER!!!

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
a hajó irányitása nála van, és nem azért volt az a célja hogy ő vezesse az expediciót,mert annyira vezér akar lenni,hanem egyszerüen csak mindent megakart tudni a destiny-ről és a küldetéséről. jópárszor kiderült már,hogy a legénység többi tagja számára csak pórnép, aki hátráltatja... így viszont a háttérből úgy tudja irányitani a destinyt,hogy neki jó legyen és ne is az ő döntései legyenek. ugye ne felejtsük el,hogy mivel nem katona így nem igazán fogadná el a katonai személyzet sem.
A mostani részben tökéletes lehetősége lett volna egy egész hajót szereznie magának, és esetleg egy pár általa kiválasztott embernek. Nem a Destiny ugyan, de hatalmas energiával rendelkező hajó, rengeteg csillagkapuval, amivel olyan menekülőutakat tudna a galaxisban felállítani, hogy szinte bármikor és bárhonnan elmenekülhessen.

Sőt, már régebben is volt egy kis hajója (no persze az semmi ahhoz a zsákmányhoz képest, ami most lehetett volna ), amit szintén megtarthatott volna, ha nem a szokásos módon zárják le azt a szálat: ja hát volt egy jeladó a hajón, és amint bekapcsolta, megjelentek az ismeretlen idegenek, akik azonnal elrabolták.

Nekem nem tetszenek a kulcsfontosságú események minden előzmény nélküli, egymondatos megmagyarázásai.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Igen ő jelent meg, de ez megint nem 100% hogy a számitógép kivetitése. sőt sztem tuti nem. legalábbis ha igen az hatalmas baki lenne. Ugye Atlantis egy sokkalta újabb és fejlettebb hajó, mégis csak a tanitó szobában használtak virtuális kivetítést, és ott sem ilyen minőségben. Én amondója vagyok,hogy vagy felemelkedett a tudás birtokában mielött esetlegesen meghal (ugye a lucianok szerint is meglehet az ehez szükséges tudás a hajón, fél mondat volt erről amikor a tudós csaj beszélgetett Wray-el...) a másik verzió szerintem hogy rush képzeletének kivetülései,egyszerü halucinációk. Ugye amióta beült a székbe újra átélte a felesége elvesztését és újra magányosabbnak érezte magát mint valaha, ez szépen látható volt a karaktere változásán is.
Valószínűleg csak hallucináció. Bár ki tudja, mert a felesége semmiben nem segít neki (hogyan is tudna, hiszen már nem él), a másik fickó viszont néha felhívja a figyelmét olyan dolgokra, amiket elnézett. Így ez lehet a számítógép valamilyen kivetítése. Valami különbség van közöttük. Kérdés az, hogy ezt mire használják fel.

A múltkori résznél írtam, hogy a filmnek semmi köze nem volt a címhez.

A mostani címe nagyon bíztató volt, és egy izgalmas történéssorozat elejét sejtette. Ehhez képest... valóban volt benne felébredés, de nem sikerült izgalmasra a befejezés, számomra egyáltalán nem hagyta függőben a folytatás lehetőségét. Amikor az Atlantisznál a lidércek felébredtek, akkor olyan végei voltak, hogy az ember izgatottan várta a folytatást. Még az SG1-nél is voltak ilyen befejezések. Itt viszont mintha szándékosan az utolsó percet egy totál más témával elcsendesítették volna. Ha volt is bármi izgalom, kíváncsiság az emberben, azt teljesen elnyomták. Szükségszerű, hogy egy kiírt karakter története be legyen fejezve, de ezt egy izgalmasnak igérkező zárás HELYETT? Egy sorozatindítónak tűnő címmel sikerült olyan befejezést csinálni, ami akár egy sorozatzáró búcsúepizódnak is simán elment volna. Kb az SG1 utolsó évadát zárták valami hasonló módon.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #512  
Old 10-14-2010, 15:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
SPOILER!!!



A mostani részben tökéletes lehetősége lett volna egy egész hajót szereznie magának, és esetleg egy pár általa kiválasztott embernek. Nem a Destiny ugyan, de hatalmas energiával rendelkező hajó, rengeteg csillagkapuval, amivel olyan menekülőutakat tudna a galaxisban felállítani, hogy szinte bármikor és bárhonnan elmenekülhessen.

Sőt, már régebben is volt egy kis hajója (no persze az semmi ahhoz a zsákmányhoz képest, ami most lehetett volna ), amit szintén megtarthatott volna, ha nem a szokásos módon zárják le azt a szálat: ja hát volt egy jeladó a hajón, és amint bekapcsolta, megjelentek az ismeretlen idegenek, akik azonnal elrabolták.

Nekem nem tetszenek a kulcsfontosságú események minden előzmény nélküli, egymondatos megmagyarázásai.



Valószínűleg csak hallucináció. Bár ki tudja, mert a felesége semmiben nem segít neki (hogyan is tudna, hiszen már nem él), a másik fickó viszont néha felhívja a figyelmét olyan dolgokra, amiket elnézett. Így ez lehet a számítógép valamilyen kivetítése. Valami különbség van közöttük. Kérdés az, hogy ezt mire használják fel.
Az a hajó nem véletlenül rohadt a galaxis közepén megállva az ürben, ráadásul úgyhogy még energiája is volt. Ráadásul kategóriában köze nincs a destinyhez,főleg hogy Rush kifejezetten a destiny-re kiváncsi.
Amúgy még mindig nem értem mire gondolsz,hogy kulcsfontosságú események 1mondatos megmagyarázása, mert Rushnál világos, hogy csak hasból mond rá vmit,mert vagy ő a valódi oka a történéseknek, vagy ha nem akkor meg arroganciája és egoja miatt mond vmit,hogy a többiek azt higyjék ő tudja az idegen szál tuti direkt lett így lezárva,mert tuti lesz folytatása, de nem a következő részben. ilyet nem szoktak csak úgy kifejteni az évad elején. az Atlantis dettó ilyen volt. pl a Ford vagy a Michael szálak... már az elején elég hamar úgy tünt,hogy csak egy lezárt töltelék és lásd a végére mennyi galibát okoztak. a sorozat meg érthető hogy más ritmusu, mert itt nem egy háborúba csöppennek bele. Itt legalább sok olyan dolog van amit nem magyaráznak meg rendesen,mert nem is tudnak. ezzel is kételyeket hagyva az emberben. az SG-1 és az Atlantis nagy hibája volt, hogy egy tablettal vagy nélkül, mindenféle idegen technológiát pár perc alatt megtanultak használni,és 2perc alatt értettek meg olyan mély elméleti matematikai és fizikai dolgokat, amiknek még a létezésére sem gondoltak előtte...

én pl utáltam az Atlantisban, hogy mindig az volt,hogy bajba kerültek, azt hoppá találtak egy új termet és ott volt a megoldás. pl a legnevetségesebb ebből az ugrók helyzete. elvesztettek 2-öt már alig volt 1db erre hoppá, találnak egy atlantis szerü várost ahol még drone-ok is voltak. megint leamortizálodnak az ugrók, hoppá találnak egy vízalatti hangárt... ugyanolyan ötlettelen dolog volt mint az sg-1 utsó 2évada. bármikor szorult helyzetbe kerültek már előre fújta mindenki hogy ki beamelik őket...
itt pl azért megköti őket,hogy nincs használható kompjuk.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #513  
Old 10-14-2010, 15:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Az a hajó nem véletlenül rohadt a galaxis közepén megállva az ürben, ráadásul úgyhogy még energiája is volt. Ráadásul kategóriában köze nincs a destinyhez,főleg hogy Rush kifejezetten a destiny-re kiváncsi.
Azért arra kíváncsi, mert azzal találkozott először. Ha egy másikkal találkozott volna, akkor a másikra lenne kíváncsi.

Eddig hány hajót hoztak vissza a roncstelepről a sorozatban? Csak egy kis akarás kérdése a forgatókönyvírók részéről. SG1-ben is, Atlantisban is, csak úgy hemzsegtek a mások által kidobott, SG-személyzet által pedig pillanatok alatt megjavított hajók.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy még mindig nem értem mire gondolsz,hogy kulcsfontosságú események 1mondatos megmagyarázása
Annyi volt, hogy már nem is emlékszem mindre. Csak pár így hírtelen:

Rush hogy kerül vissza, miután otthagyták a lakatlan bolygón? Jöttek az ismeretlen idegenek, akik elrabolták, majd visszajöttek vele.

A telepesek, akiket otthagytak a lakhatónak tűnő bolygón, hogy vészelték át a telet? Jöttek a mégismeretlenebb idegenek, akik hopsz, ideteremtettek egy fél tucat faházat elegendő tüzifával.

A doki gyereke hogy kerüle el a hajóról? Jöttek ugyanezek az ismeretlen idegenek, akik egy pillanat alatt a galaxis másik felére repítették a bébit.

Amin csodálkoztam, hogy egyáltalán történetileg foglalkoztak vele, hogy megoldják, nem csak hirtelen maguktól jobban lettek: az évadzáró/nyitó csata sebesültjei. A hajó legénységének fele félholt egy dokival, aki maga is megsérült, ráadásul babát vár. Mi a teendő hát? Persze, hogy használjuk a köveket, és előszedtünk máris a zsebünkből 4 profi orvost, akik mindent ellátnak.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az SG-1 és az Atlantis nagy hibája volt, hogy egy tablettal vagy nélkül, mindenféle idegen technológiát pár perc alatt megtanultak használni,és 2perc alatt értettek meg olyan mély elméleti matematikai és fizikai dolgokat, amiknek még a létezésére sem gondoltak előtte...
Itt is mennyien beszélik az ősök nyelvét? Lassan mindenki beszéli, mégis amikor titkosan kell egymással kommunikálni, azt használják. Mindenki érti ugyan, de olyankor biztos valami speciális nyelvjárást hsználnak...

Ami az SG1-ben is és az Atlantisban is megvolt, az a humor. Mindkét sorozatban volt 1-1 (+a Daniel ) szereplő, akik humorosak voltak, vicces helyzeteket okoztak, és úgy egyáltalán, élvezni lehetett, hogy a legnagyobb izgalmak közepette egy-egy poéntól majd leestem a székről. Egy ilyen karaktert én nagyon hiányolok innen. Még a régi sorozatok vicces figurái is búskomor szerepeket kaptak itt. Sehol egy poénos beszólás se O'Neill-től, se Danieltől.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
pl a legnevetségesebb ebből az ugrók helyzete. elvesztettek 2-öt már alig volt 1db erre hoppá, találnak egy atlantis szerü várost ahol még drone-ok is voltak. megint leamortizálodnak az ugrók, hoppá találnak egy vízalatti hangárt...
Mi az az ugró? (Atlantist nem láttam már magyarul. Csak a SG1 első 9 évadát, ahol ugye nagylelkesen abbahagyták a sorozat vetítését az ügyes, okos magyar kereskedelmi csatornák... Bár sok köszönet abban se volt, amikor adták, merthogy az egymás mellett párhuzamosan futó sorozatokat még véletlenül sem helyes sorrendben adták ugye... )

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
itt pl azért megköti őket,hogy nincs használható kompjuk.
Amikor kell, akkor azért mindig találnak egyet. Legutóbb is komppal mentek le a bolygóra (amit összetörtek), előtte is egy csomó helyre komppal mentek. Van azért abból nekik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #514  
Old 10-14-2010, 16:32
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mi az az ugró?
Az a kis hajó amivel az első rész óta röpködtek keresztül a kapun, vagy mikor hova.

__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #515  
Old 10-14-2010, 16:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Az a kis hajó amivel az első rész óta röpködtek keresztül a kapun, vagy mikor hova.

Ááááá, köszi. Ez eszembe nem jutott volna, pedig szó szerinti fordítás...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #516  
Old 10-14-2010, 19:39
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azért arra kíváncsi, mert azzal találkozott először. Ha egy másikkal találkozott volna, akkor a másikra lenne kíváncsi.
nem azért, de ő nem lepödött meg hogy hova érkeztek így volt sejtése a dologról
Quote:
Eddig hány hajót hoztak vissza a roncstelepről a sorozatban? Csak egy kis akarás kérdése a forgatókönyvírók részéről. SG1-ben is, Atlantisban is, csak úgy hemzsegtek a mások által kidobott, SG-személyzet által pedig pillanatok alatt megjavított hajók.



Annyi volt, hogy már nem is emlékszem mindre. Csak pár így hírtelen:
Rush hogy kerül vissza, miután otthagyták a lakatlan bolygón? Jöttek az ismeretlen idegenek, akik elrabolták, majd visszajöttek vele.
Ez az ami túlzás volt baromira az sg szériában szerintem. és vedd figyelembe hogy a legtöbb hajót amit visszahoztak vagy már ismert technológia volt, vagy volt helyi segitségük. itt viszont volt kb 2órájuk, mert nem tudták mi fog történni az infó áramlás után, arról nem beszélve hogy rush bármekkora penge egyedül, szerszámok nélkül ő se tudna feléleszteni egy ekkora hajót. ami méretileg úgy a 4x-ese egy orion osztályú hajónak is...

a visszahozatal nekem sem tiszta teljesen az jogos de az még az első évad volt és
Quote:
A telepesek, akiket otthagytak a lakhatónak tűnő bolygón, hogy vészelték át a telet? Jöttek a mégismeretlenebb idegenek, akik hopsz, ideteremtettek egy fél tucat faházat elegendő tüzifával.

A doki gyereke hogy kerüle el a hajóról? Jöttek ugyanezek az ismeretlen idegenek, akik egy pillanat alatt a galaxis másik felére repítették a bébit.
őőő ez egy elájult ember látomása,halucinációja, főleg hogy a bébi meghalt nem eltünt ugye. Csak hinni szeretne benne Tj hogy tényleg úgy van,mert az megnyugvást ad neki.

Quote:

Itt is mennyien beszélik az ősök nyelvét? Lassan mindenki beszéli, mégis amikor titkosan kell egymással kommunikálni, azt használják. Mindenki érti ugyan, de olyankor biztos valami speciális nyelvjárást hsználnak...
a beszélik egy erős túlzás. nagyjából megértik kb 3an de irásban inkább...
a legtöbb tudós nem ős technologiával foglalkozott eddig. csak brody-ék és rush, nah meg Eli tanulgatja...

Quote:
Ami az SG1-ben is és az Atlantisban is megvolt, az a humor. Mindkét sorozatban volt 1-1 (+a Daniel ) szereplő, akik humorosak voltak, vicces helyzeteket okoztak, és úgy egyáltalán, élvezni lehetett, hogy a legnagyobb izgalmak közepette egy-egy poéntól majd leestem a székről. Egy ilyen karaktert én nagyon hiányolok innen. Még a régi sorozatok vicces figurái is búskomor szerepeket kaptak itt. Sehol egy poénos beszólás se O'Neill-től, se Danieltől.
igen ezzel egyetértek bár a mostani részben pont elegendő és megfelelő poén volt amikor vitatkoztak a gyümölcs izén erre kiköpi a kis izé ott megfejeltem a monitort. de sztem az is jó poén volt amikor azt várták hogy rush mennyire meglepödik a több tucat csillagkapu láttánsztem látot belölük már eleget

Quote:
Amikor kell, akkor azért mindig találnak egyet. Legutóbb is komppal mentek le a bolygóra (amit összetörtek), előtte is egy csomó helyre komppal mentek. Van azért abból nekik.
őőő igen 2. amiből az egyik rögtön az elején megsérült és nagy nehezen összetákolták 1-etlen légkörbe lépésre, amikor kirakták a telepeseket. a másik az előző részben semmisült meg. úgyhogy nincs több nekik
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #517  
Old 10-14-2010, 20:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ez az ami túlzás volt baromira az sg szériában szerintem. és vedd figyelembe hogy a legtöbb hajót amit visszahoztak vagy már ismert technológia volt, vagy volt helyi segitségük. itt viszont volt kb 2órájuk, mert nem tudták mi fog történni az infó áramlás után, arról nem beszélve hogy rush bármekkora penge egyedül, szerszámok nélkül ő se tudna feléleszteni egy ekkora hajót. ami méretileg úgy a 4x-ese egy orion osztályú hajónak is...
Kell, hogy legyen szerszám egy csillagkapukat gyártó, és azokat a bolygókra telepítő hajón.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
őőő ez egy elájult ember látomása,halucinációja, főleg hogy a bébi meghalt nem eltünt ugye. Csak hinni szeretne benne Tj hogy tényleg úgy van,mert az megnyugvást ad neki.
Számomra nagyon úgy tűnt a történésekből, hogy az a valóság. Ezt a színes csillagköd mindkét helyen való jelenléte megerősítette bennem.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
a beszélik egy erős túlzás. nagyjából megértik kb 3an de irásban inkább...
a legtöbb tudós nem ős technologiával foglalkozott eddig. csak brody-ék és rush, nah meg Eli tanulgatja...
Nemcsak tanulgatja, ősi nyelven kommunikált az előző évad végén a támadás alatt a többiekkel. Írásban persze, szóban még nem találkoztak ősökkel, talán csak a mostani részben, ha azok a lények azok voltak. Első találkozásra annak tulajdonították őket.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
igen ezzel egyetértek bár a mostani részben pont elegendő és megfelelő poén volt amikor vitatkoztak a gyümölcs izén erre kiköpi a kis izé ott megfejeltem a monitort. de sztem az is jó poén volt amikor azt várták hogy rush mennyire meglepödik a több tucat csillagkapu láttánsztem látot belölük már eleget
Az én ízlésemnek a másik két sorozat poénjai jobban feküdtek. Az Atlantiszé főleg.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
őőő igen 2. amiből az egyik rögtön az elején megsérült és nagy nehezen összetákolták 1-etlen légkörbe lépésre, amikor kirakták a telepeseket. a másik az előző részben semmisült meg. úgyhogy nincs több nekik
Ezt lehet tudni valamiből (volt rá utalás), vagy csak számolod, és szerinted elfogytak? Nekem nem rémlik olyan rész, ahol sajnálkoztak volna azon, hogy nincs több komp. Lehet, hogy csak elkerülte az írók figyelmét valami régi ráutalás?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #518  
Old 10-14-2010, 20:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

a CSillagkapuból melyik évadokat érdemes megnézni? lehet elkezdeném
Reply With Quote
  #519  
Old 10-14-2010, 20:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
a CSillagkapuból melyik évadokat érdemes megnézni? lehet elkezdeném
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Ebben a sorrendben.

Ha a melléksorozatait is nézni akarod (Atlantisz), akkor azt a megfelelő időben kapcsold be a folyamatba, mert az nem utána játszódik, hanem vele egyidőben. Most meg nem mondom pontosan, hogy melyik évadtól kapcsolódott be, imdb.com-on a dátumokat össze tudod vetni.

A Universe maradhat a végére, az uzána játszódik.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #520  
Old 10-14-2010, 20:14
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Ebben a sorrendben.

Ha a melléksorozatait is nézni akarod (Atlantisz), akkor azt a megfelelő időben kapcsold be a folyamatba, mert az nem utána játszódik, hanem vele egyidőben. Most meg nem mondom pontosan, hogy melyik évadtól kapcsolódott be, imdb.com-on a dátumokat össze tudod vetni.
Lehet megfogom keresni, hát ha le lehet valahonnan tölteni jó sok sorozatot megélt a sorozat úgy látom. Nekem annó a mozifilm nagyon tetszett
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu