Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-16-2008, 21:54
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question Keresek egy filmet topic

Sziasztok!


Nem tudom voltatok-e már hasonló helyzetben, mint én most, de ha netán legközelebb így jártok, itt kérhettek ti is segítséget.


Szóval a lényeg, hogy az emlékeim közül előretolakodott egy film. Nem tudom a címét, nem tudom a főszereplő nevét(arcról tudom, melyik színész ő, de ez nem sokat segít), még azt sem tudom, hogy pontosan melyik évben adták ki a filmet. Amerikai gyártmány, annyi tuti. Egy borzasztóan önző és egoista riporterről szól. Elküldik egy kisvárosba őt, egy hölgy kollégáját és egy kamerást, hogy készítsenek felvételt egy helyi ünnepségről. Valami olyasmiről szól az ünnepség, hogy egy mormotát figyel az egész falu az év egy adott napján. Ha a mormota felébred, akkor lesz valami, ha nem, akkor is(talán enyhe tél, vagy jön a tavasz, vagy valami ilyesmi - lényegtelen). Miután túl vannak a nevezetes napon, a fickó lefekszik aludni. Másnap arra ébred, hogy ugyanaz a szám szól a rádióban, mint előző nap reggel(Sonny & Cher - I got you babe). Majd később rájön, hogy ugyanazt a napot éli újra. És újra, és újra... Közben megtanul zongorázni, minden nap más nőt csíp fel, de a kolléganőjét egyszer sem sikerül az ágyig vinnie. Szép lassan megváltozik, és már nem lesz önző és egoista. Végül úgy szabadul meg etől a helyzettől, hogy összejön a csajjal.


Lehet ez így tömény zagyvaságnak tűnik, de nincs valakinek valami ötlete netán? Köszönöm előre is.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-16-2008, 23:03
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

hú ez tök jó filmnek hangzik, sajnos nem ismerem, de ha megvan a végeredmény, megnézem majd
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #3  
Old 08-16-2008, 23:17
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord View Post
Sziasztok!


Nem tudom voltatok-e már hasonló helyzetben, mint én most, de ha netán legközelebb így jártok, itt kérhettek ti is segítséget.


Szóval a lényeg, hogy az emlékeim közül előretolakodott egy film. Nem tudom a címét, nem tudom a főszereplő nevét(arcról tudom, melyik színész ő, de ez nem sokat segít), még azt sem tudom, hogy pontosan melyik évben adták ki a filmet. Amerikai gyártmány, annyi tuti. Egy borzasztóan önző és egoista riporterről szól. Elküldik egy kisvárosba őt, egy hölgy kollégáját és egy kamerást, hogy készítsenek felvételt egy helyi ünnepségről. Valami olyasmiről szól az ünnepség, hogy egy mormotát figyel az egész falu az év egy adott napján. Ha a mormota felébred, akkor lesz valami, ha nem, akkor is(talán enyhe tél, vagy jön a tavasz, vagy valami ilyesmi - lényegtelen). Miután túl vannak a nevezetes napon, a fickó lefekszik aludni. Másnap arra ébred, hogy ugyanaz a szám szól a rádióban, mint előző nap reggel(Sonny & Cher - I got you babe). Majd később rájön, hogy ugyanazt a napot éli újra. És újra, és újra... Közben megtanul zongorázni, minden nap más nőt csíp fel, de a kolléganőjét egyszer sem sikerül az ágyig vinnie. Szép lassan megváltozik, és már nem lesz önző és egoista. Végül úgy szabadul meg etől a helyzettől, hogy összejön a csajjal.


Lehet ez így tömény zagyvaságnak tűnik, de nincs valakinek valami ötlete netán? Köszönöm előre is.
http://www.port.hu/pls/fi/films.film...d=-1&i_where=1

sztem ezt keresed
__________________
sose mond hogy sose!
Reply With Quote
  #4  
Old 08-16-2008, 23:23
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by puma View Post
Jó volt az ajánló, én már ki is jelöltem leszedésre.
__________________
Nem lehetsz olyan erős, hogy valaki ne legyen erősebb nálad.
Publikált írásaim:http://www.tortenetek.hu/szerzo-kere...P%C3%A9ter1985
Reply With Quote
  #5  
Old 08-16-2008, 23:30
puma's Avatar
puma puma is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Veszprém
Posts: 471
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Jó volt az ajánló, én már ki is jelöltem leszedésre.
örülök hogy segélhettem
__________________
sose mond hogy sose!
Reply With Quote
  #6  
Old 08-17-2008, 00:57
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Ez a film nekem is nagyon tetszett!
Rengetegszer adták már a tv-ben,nagyon jó kis film szerintem is
Reply With Quote
  #7  
Old 08-17-2008, 02:36
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by puma View Post
Köszönöm, ez az.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #8  
Old 08-21-2008, 09:20
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Van egy hasonló, "időkiakadásos" film, a címe magyarul "A kizökkent idő", 1993-ból, szerintem ezt is érdemes megnézni.

(Az az érdekes hogy a kettő nagyjából egy időben született, kíváncsi vagyok, hogy létezik két film ennyire hasonló alaptémával, időben ennyire közel egymáshoz.)
Reply With Quote
  #9  
Old 08-21-2008, 10:45
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Van egy hasonló, "időkiakadásos" film, a címe magyarul "A kizökkent idő", 1993-ból, szerintem ezt is érdemes megnézni.

(Az az érdekes hogy a kettő nagyjából egy időben született, kíváncsi vagyok, hogy létezik két film ennyire hasonló alaptémával, időben ennyire közel egymáshoz.)
Én szeretem az ilyen filmeket,szóval ezt is megkukkantom

És ,ha valaki nagyon rákapott ezekre a filmekre,akkor tudok ajánlani egy sorozatot is amiből 1 évad készült és szintén az a lényege,hogy a napok ismétlődnek.
Az amcsi nézőknek nem jött be a film ezért nem is csináltak több évadot belőle.Hát ez van.

Day Break - Időbe zárva


Ezt most találtam

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post

És még megnéztem két sorozatot is,de azoknak nem akartam külön topicot nyitni.
- Day Break: ez egy jó kis sorozat volt,csak sajna több évad nem lesz belőle,mert amcsiban nem jött be a nézőknek. Hasonló ez a sorozat az „Idétlen időkig” című filmhez,ami szintén jó film.
A lényeg,hogy a rendőr csávónak 1 napja mindig elölről kezdődik.
A megoldást kell megtalálnia…
Itt még az Idétlen időkigről is szót ejtek
Mik vannak

Last edited by J.Ati; 08-21-2008 at 10:49..
Reply With Quote
  #10  
Old 08-21-2008, 13:35
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Van egy hasonló, "időkiakadásos" film, a címe magyarul "A kizökkent idő", 1993-ból, szerintem ezt is érdemes megnézni.

(Az az érdekes hogy a kettő nagyjából egy időben született, kíváncsi vagyok, hogy létezik két film ennyire hasonló alaptémával, időben ennyire közel egymáshoz.)
Igen van: Armageddon és Deep impact
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Wand topic. Topic Wandnak és azoknak akik szeretik őt :) Gyula Chat 492 11-12-2009 19:54
Notebook/laptop topic Lyra PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 340 03-11-2008 12:30
Akkumulátor topic Gyula Egyéb 1 01-07-2008 12:41
Utálós topic a Hódító Nagyfőnökének Atinak! monro Chat 33 01-04-2008 21:34
meg egy elfes topic exair Stratégia & Tippek 72 10-05-2007 18:29


All times are GMT +1. The time now is 12:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu