Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Filmek, sorozatok, TV

Filmek, sorozatok, TV Filmek és sorozatok minden mennyiségben

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 11-12-2009, 12:47
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Még nem végeztél, készült hozzá 2 DVD(?) film is, a "Razor" és a "The Plan", előbbi a Pegazusról szól, utóbbi az első két évad egyes eseményeit mutatja be Cylon oldalról.
Vágom, hogy vannak ilyenek hozzá. De az idővonalon nem változtatnak. És szerintem a pszichológiája mellett az idővonal a legtutibb.
Az egész emberi létezést elkapja nagyon a történet, annak minden aspektusát, és fel is borítja rendesen a kliséket, szerintem ezért tökéletes.

[spoiler következik]

Mekkora jó már, hogy a múltban játszódik és nem a jövőben (ennek szurkoltam végig, anélkül, hogy tudtam volna mi lesz a vége), és, hogy a Földet miért hívják Földnek, valamint, hogy ez az emberiség 4. nekifutása (Kobol, Föld, 12 kolónia után). És a legdurvább az, hogy nem lináris történelemszemléletű, hanem ciklikusságot feltételez. Más sci-fikhez képest, ahol halad előre a "történelem", itt mindig megbicsaklik: nagyon kizökkent a mindennapokból az egész a maga teljességében
És emelett még többféle hitrendszer is bele van szőve, a mai monotheizmusok a sztori szerint a cylonok hitén alapszanak (!).
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-12-2009 at 12:54..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 11-12-2009, 15:36
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Találtam egy egész jól megvágott tribute videót, ami mondjuk főleg a képi világra helyezi a hangsúlyt (a többit nehéz is lenne 5 percben átadni). Érdemes a sorozatot az alapján értékelni, hogy az effektek pont nem a lényegi elemek, mégsem mondanám rossznak őket

__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #93  
Old 11-27-2009, 18:42
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Valami rávitt arra, hogy belenézzek ebbe, de ha már két változata is van, akkor inkább az eredeti mellett döntöttem.
Persze kicsit bugyuta, de tetszik.

Megnézve ezt a vidit látom az eredeti látványvilágot tupírozták fel. Ha ugyanazt látom majd ebben is, akkor nem tudom mi fog rávenni, hogy az eredeti után nekiálljak ennek is Az új cylonok nekem kicsit túl terminátorosnak tűnnek így első látásra.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #94  
Old 12-28-2009, 23:44
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Valami rávitt arra, hogy belenézzek ebbe, de ha már két változata is van, akkor inkább az eredeti mellett döntöttem.
Persze kicsit bugyuta, de tetszik.

Megnézve ezt a vidit látom az eredeti látványvilágot tupírozták fel. Ha ugyanazt látom majd ebben is, akkor nem tudom mi fog rávenni, hogy az eredeti után nekiálljak ennek is Az új cylonok nekem kicsit túl terminátorosnak tűnnek így első látásra.
Én nem láttam az eredetit, de állítólag nem igazán kapcsolódik a sorozat hozzá.

Idézek a lentebb linkelt cikkből:
"A sorozat, ha valaki nem ismerné, egy nyolcvanas években készült széria újragondolása, ami ebben az esetben annyit tesz, hogy a cím, az alapsztori és a karakterek neve megmaradt, de a giccses elődtől eltérően a modern verzió kőkemény társadalmi drámával fűszerezett űropera"

Egyébként pont e cikk miatt akartam írni, mert alapvetően arról szól, hogy kiadtak egy BSG társasjátékot, ami az index kritikusai szerint igen jól sikerült, egy eszméletlen nehéz, kooperatív, változatos kis asztali játék lett

http://index.hu/kultur/eletmod/2009/..._netto_szivas/
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #95  
Old 12-29-2009, 01:03
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Én nem láttam az eredetit, de állítólag nem igazán kapcsolódik a sorozat hozzá.
Valamennyire kapcsolódik, pl van olyan színész, amelyik mindkét sorozatban fő(bb)szerepet játszott (Richard Hatch). Eme szokásukat megtartották, a Caprica (a BSG elősztoriját meséli el) néhány epizódjában is feltűnik egy régi ismerős (Luciana Carro).
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #96  
Old 01-25-2010, 22:39
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Az elmúlt időben megnéztem 3évadot a feldolgozásból, illetve ma a Razor c. epizódot is.
A minisorozat egész nézhető, be is ugrott, hogy egy részét láttam anno TVben. De nekem a 33. c rész például jobban tetszett.
Mondjuk az elég nagy baj, hogy nem igazán vannak szerethető karakterek. Tyrol esetleg. A kidolgozatlanok közül Billy vagy Gaeta. De mindenki más idegesítő. Főleg Starbuck, és erre még rá is tesznek egy lapáttal azzal, hogy mindenki beleszeret. Főleg az eredeti figurával összehasonlítva iszonyatosan ellenszenves.
Ennél is nagyobb baj, a rengeteg hülyeség. A sok cylon vallásos maszlag. Baltar kis láthatatlan barátja és a többi.
Azok a jó részék, amik a maréknyi túlélővel foglalkoznak. Például a 3. évadban Baltar tárgyalása, vagy a tílium finomító sztrájkja. Igazéból ezért érdemes nézni.

Razorról: Sajnos számomra teljesen hiteltelen a történet, a kolóniákon egy ilyen idiótából admirális lehet. Egyébként az eredeti BSGből koppintott cylonok mint korai típusok tetszettek.
De a vége, amikor Adama Cain védi.
Mondanom se kell, hogy az eredeti sorozatban Cain sokkal jobb arc volt
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #97  
Old 01-25-2010, 22:53
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Na még azt akartam, hogy az alapgondolat: megengedték a cylonoknak, hogy elmenjenek, és új hazát keressenek nagyon nem tetszett. Terminátor filmekből kiindulva nem tudtam fölfogni, miért nem irtották ki mindet.
De a Razor legalább ezt az epizódot megvilágította, így már egész hihető.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #98  
Old 06-10-2011, 02:10
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

http://hu.battlestar-galactica.bigpoint.com/
__________________
קפוד!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu