Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 03-14-2010, 20:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ezmiez?
Fórum szokta néha üzenetküldéskor csinálni... Lehet, hogy ez is a FF 3.6 hibája?

u.i.: és amikor elsőre akartam küldeni ezt az üzenetet, akkor is csinálta
Valószínűleg FF3.6 hiba. Régi verziót mutat, pár cookie-t önkényesen töröl, máris úgy véli a fórum, hogy nem is valódi látogató vagy, csak valami más oldalról próbálnak trükközni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 03-15-2010, 16:53
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Firefox 3.6

Tisztelt Uraim !!!
ha Firefox kiad egy új Fö verziót tehát amikor a verziószám változik akkor a telepítése a következö
Elözö verziót uninstalláljuk teljesen a rendszerböl..DE teljesen szóval mindenhonnan registryböl program fájlokból stb stb....Azután az Új verziót telepítjük...
Az ATI által jelzett hibák is valószínüleg a nem "tiszta" telepítésnek tudhatók be.

Ez a verzió támogatja Web Open Font Format (WOFF) betűtípusokat. Használja az új CSS szabványokat, mint pl. az átmenetek, illetve a háttér átméretezés. Új HTML5 és DOM technológiák lettek bevezetve, ezáltal már működnek olyan interaktív honlapok is, melyeknél fájlokat húzhatunk be a böngészőbe. Már a Firefox 3.5 is támogatta a HTML5 <video> tagjeit, most 3.6 alatt az ily módon beágyazott videókat teljes képernyőn is nézhetjük.
Teljesítmény és a továbbfejlesztett JS motor
A Firefox Javascript motorját, a Tracemonkeyt tovább csiszolgatták, még gyorsabb, mint a FF 3.5-ben volt. Sokak szerint igazából nem számít sokat a különböző böngészők JS motorjának sebessége, a való életben a honlapokat ugyanolyan gyorsan működtetik. De a FF-nak nem csak a weblapok miatt fontos a Javascript, hanem a kiegészítők miatt is, mivel ezek nagy része JS-ben van írva.

Tisztelettel és további szép napot
Reply With Quote
  #23  
Old 03-15-2010, 16:59
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

És ilyenkor a tárolt jelszavakkal + könyvjelzőkkel mi lesz?
Reply With Quote
  #24  
Old 03-15-2010, 17:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Az ATI által jelzett hibák is valószínüleg a nem "tiszta" telepítésnek tudhatók be.
Elképzelhető, no de ha egyszer nem letöltöttem és új programként telepítettem, hanem a régi firefoxon keresztül frissítettem (ahogy mindig is), akkor azért ennek nem így kéne működnie.

Miért töröljek valamit, amit épp frissíteni akarok?

Ha törlöm, akkor hogy frissítsem? Akkor már sehogy...

Nálam nem új telepítés volt, hanem egy mezei frissítés, ami a firefox beépített lehetősége.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 03-15-2010, 17:31
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
És ilyenkor a tárolt jelszavakkal + könyvjelzőkkel mi lesz?
Én ezt szoktam használni.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #26  
Old 03-15-2010, 17:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Én ezt szoktam használni.
Köszi szépen, még egy kérdés: a mesterjelszóval védett jelszavakkal is megbirkózik?
Reply With Quote
  #27  
Old 04-13-2010, 14:14
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Elég sok problémám van a Firefox-szal. Már a 3.5.x verziók sem működtek annyira jól a gépemen. Jelenleg a 3.6.3-as 230 mega memóriát eszik, és a CPU is 50% fölött van folyamatosan.

Ha meg akarom nézni valamelyik RSS-t, vagy ha egy combobox-ot akarok lenyitani bármilyen oldalon, csak a keret jelenik meg. Bezárni a jobb felső sarokban levő X-szel nem tudom, csak a tálcán jobb klikk és close... 6 tab van megnyitva, de sztem az semmit sem jelent. 4 kiteresztést használok: adblock plus, forecastfox, greasemonkey és firebug...

Az újraindítás részben megoldja a problémát, de a youtube videok akkor is szakadozva mennek.

Valakinek van valami tippje esetleg?
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #28  
Old 04-13-2010, 14:36
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
Elég sok problémám van a Firefox-szal. Már a 3.5.x verziók sem működtek annyira jól a gépemen. Jelenleg a 3.6.3-as 230 mega memóriát eszik, és a CPU is 50% fölött van folyamatosan.
Az FF sosem volt az a kevés gépigényt használó böngésző... Sajnos azért elég sokat eszik...

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
Ha meg akarom nézni valamelyik RSS-t, vagy ha egy combobox-ot akarok lenyitani bármilyen oldalon, csak a keret jelenik meg. Bezárni a jobb felső sarokban levő X-szel nem tudom, csak a tálcán jobb klikk és close...
Szerintem - bár egyáltalán nem biztos - lehet, hogy nem töltődött be még az adott tartalom, hanem szedi a böngésződ, és ezért nem reagál a normális bezárásra. Talán, ha vársz picit... Bár lehet ezt már próbáltad, nem tudom, csak egy tipp.

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
Az újraindítás részben megoldja a problémát, de a youtube videok akkor is szakadozva mennek.

Valakinek van valami tippje esetleg?
Youtube videók pedig inkább netkapcsolat függők szerintem. Bár, ha eléggé be van lassulva az FF, akkor amiatt is lehet, de én inkább az előbbire tippelnék. Ha nem, akkor nem.

Tippnek: Van egy "speedfox" nevű kis progi, ami amit a böngésződ fölöslegben okozott, szemetet termelt a gépen, és gyorsítja ezzel. Valamelyik itteni topicban volt azt hiszem, de már nem emlékszem hol, így nem tudok linket adni. Beírod Google-be, és szerintem könnyen megtalálható.
Hátha bejön...
Reply With Quote
  #29  
Old 04-13-2010, 14:48
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Az FF sosem volt az a kevés gépigényt használó böngésző... Sajnos azért elég sokat eszik...
A memória még mondjuk elmegy. Szódával. De folyamatos 50% fölötti CPU?

Quote:
Szerintem - bár egyáltalán nem biztos - lehet, hogy nem töltődött be még az adott tartalom, hanem szedi a böngésződ, és ezért nem reagál a normális bezárásra. Talán, ha vársz picit... Bár lehet ezt már próbáltad, nem tudom, csak egy tipp.
Ez is folyamatosan fennáll. Ha várok kis időt, akkor sem tudom bezárni az X-szel. Egyébként ha bezárom, nem jön elő semmilyen ablak, hogy a program nem válaszol, vagy ilyesmi.

Quote:
Youtube videók pedig inkább netkapcsolat függők szerintem. Bár, ha eléggé be van lassulva az FF, akkor amiatt is lehet, de én inkább az előbbire tippelnék. Ha nem, akkor nem.
Ha a youtube video le van töltve (ugy-e piros lesz az a rész, ami már le van töltve), akkor elvileg kellene menjen. Gyakorlatilag akadozik.

Quote:
Tippnek: Van egy "speedfox" nevű kis progi, ami amit a böngésződ fölöslegben okozott, szemetet termelt a gépen, és gyorsítja ezzel. Valamelyik itteni topicban volt azt hiszem, de már nem emlékszem hol, így nem tudok linket adni. Beírod Google-be, és szerintem könnyen megtalálható.
Hátha bejön...
Köszi, ezt lehet hogy kipróbálom.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #30  
Old 04-13-2010, 15:49
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Bogár View Post
4 kiteresztést használok: adblock plus, forecastfox, greasemonkey és firebug...
Ezek nélkül is csinálja?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Html-honlappal kapcsolatos firefox hiba BeeLord PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 18 03-06-2010 15:11
firefox - több ország, egy böngésző. Dynosaur Segítség 21 01-14-2010 18:23
FireFox 3.5 Ati PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 72 08-18-2009 19:10
Firefox Lyra PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 108 10-28-2008 11:40
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 14:31


All times are GMT +1. The time now is 00:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu