Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek > Hódító Kézikönyv
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-14-2007, 13:29
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
a törpének 20%-al több a férőhelye, amit a 30% lakitekivel szorozni kell, tehát a férőhelye 1.56, tehát a legnagyobb, sok katonai egység és ember fér az épületekbe
saját szövegem
ha már súgót idézek nem hiszem, hogy kihagytam volna valamit, max azon gondolkodom, hogy mit írhatnék, szöveget tanácsot, hogy NorB-nak eleget tegyek
mindenképpen egy hosszabb szöveges résszel kéne kezdeni (úgy bontva, ahogy Ati kéri), aztán a súgók, meg éplisták
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-14-2007, 19:35
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ok, majd igyekszem átírni
Reply With Quote
  #13  
Old 08-15-2007, 16:59
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
mindenképpen egy hosszabb szöveges résszel kéne kezdeni (úgy bontva, ahogy Ati kéri), aztán a súgók, meg éplisták

Ugyan ez tök off lesz, de amit én hiányolok ebből az egész kézikönyvből, az a régi nagyok jelenléte. Serg és Reaktor úgy emlékszem több bejegyzést is magáénak mondhat, de a többiek... Egy törpös topicban én pl szívesen olvasnék Monrotól, illetve Wandtól ahelyett, hogy télleg súgó-idézeteket böngésszek, vagy olyanok bejegyzéseit, akiknek szemlátomást fogalmuk sincs, milyen tanácsokkal kellene egy kezdőt ellátni a törpét illetően.
Reply With Quote
  #14  
Old 08-15-2007, 18:04
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ugyan ez tök off lesz, de amit én hiányolok ebből az egész kézikönyvből, az a régi nagyok jelenléte. Serg és Reaktor úgy emlékszem több bejegyzést is magáénak mondhat, de a többiek... Egy törpös topicban én pl szívesen olvasnék Monrotól, illetve Wandtól ahelyett, hogy télleg súgó-idézeteket böngésszek, vagy olyanok bejegyzéseit, akiknek szemlátomást fogalmuk sincs, milyen tanácsokkal kellene egy kezdőt ellátni a törpét illetően.
hát ebben sok az igazság, de ahogy elnézem akikapjamarja alapon ment a dolog

és bizony az írók többsége nemhogy nem "nagy öreg", de nagyjából a kezdő és az amatőr szint között mozog
és azért azt is meg kell jegyezni, hogy ez írásmű, és bizony a "nagy öreg"-ek jórésze messze nem mozog olyan biztos talajon a bölcsészet, mint a Hódító terén
Reply With Quote
  #15  
Old 08-24-2007, 20:35
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

módosítottam, a szövegemet, de gondolom megint kihagytam dolgokat, szóval írjátok, amit ti tudtok és én kihagytam
Reply With Quote
  #16  
Old 09-01-2007, 23:12
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Bár én nem vagyok igazán törpés,de néhány gondolat:A törpét csak is a sok szabadidővel rendelkező tapasztaltabb játékosoknak ajánlanám tanyafree kivitelben és szövisként.Egy mf törpére ha rászáll egy jó szövi 99% ban a törpe huzza a rövidebbet még akkor is ha jelentős károkat tud okozni.(Anno volt egy 3+1 körös mf törpém nagyon kemény kis törpe volt,de hoszabb távon nagyon komoly anyagi költségekkel járt egy-egy háború magasabb szinteken.)Akik komoly pénzt akarnak gyüjteni azoknak is ajánlom mert ha sikeresen piaci árukban tartja a pénzét egy egy szinten milliárdokat halmozhat fel(ezért jó ha szöviben van mert meg tudják védeni)És még valami a rövidfordulós játékok hétvégi ,viphétvégi szinte verhetetlen résztvevője a sokoldalúsága miatt.
Reply With Quote
  #17  
Old 09-06-2007, 19:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ugyan ez tök off lesz, de amit én hiányolok ebből az egész kézikönyvből, az a régi nagyok jelenléte. Serg és Reaktor úgy emlékszem több bejegyzést is magáénak mondhat, de a többiek... Egy törpös topicban én pl szívesen olvasnék Monrotól, illetve Wandtól ahelyett, hogy télleg súgó-idézeteket böngésszek, vagy olyanok bejegyzéseit, akiknek szemlátomást fogalmuk sincs, milyen tanácsokkal kellene egy kezdőt ellátni a törpét illetően.
Serg kérésére és ha már megneveztél Synk akkor hozzászólok, de az a véleményem, hogy bármely faj célravezető stratégiáját csak 50%-ban határozzák meg a faji adottságai. A másik 50%-ot a csoport környezeti viszonyai és a piacok alapján kell meghatározni. Éppen ezért csak általánosságokat tudnék írni amik a faji adottság miatt egyértelműek,de pld egy 1A-s törpe is teljesen másképp néz ki 500K ponton, mint 150K-n. És akkor még nem is beszéltünk más csopiról ahol pld 10 arany 1 kő vagy egy másikról ahol 9000 arany. Remélem értitek miért nehéz leírni az "abszolút okosságot" kizárólag a faj ismeretében. De megígérem, hogy összeszedem a gondolataimat és megpróbálok egy kis összefoglalást írni törpi ügyben nemsokára.
Reply With Quote
  #18  
Old 09-06-2007, 21:45
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Serg kérésére és ha már megneveztél Synk akkor hozzászólok, de az a véleményem, hogy bármely faj célravezető stratégiáját csak 50%-ban határozzák meg a faji adottságai. A másik 50%-ot a csoport környezeti viszonyai és a piacok alapján kell meghatározni. Éppen ezért csak általánosságokat tudnék írni amik a faji adottság miatt egyértelműek,de pld egy 1A-s törpe is teljesen másképp néz ki 500K ponton, mint 150K-n. És akkor még nem is beszéltünk más csopiról ahol pld 10 arany 1 kő vagy egy másikról ahol 9000 arany. Remélem értitek miért nehéz leírni az "abszolút okosságot" kizárólag a faj ismeretében. De megígérem, hogy összeszedem a gondolataimat és megpróbálok egy kis összefoglalást írni törpi ügyben nemsokára.

Na végre
Úgy csináld, hogy most is van egy törpim, és szívesen tanulok
Reply With Quote
  #19  
Old 09-06-2007, 22:12
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

En nem sokat jatszottam torpevel, de szerintem tobb felallas is lehetseges. Leginkabb pedig idegrendszer kell, szerintem, akik eloszor torpevel jatszanak, nagyon nehezen viselik el a folyamatos kitekizest. De ha termelo az a torpe, gondoljunk arra, hogy seperc alatt visszatermeljuk azt a tekit, es nem is tartsunk benn sokfelet, csak a legszuksegesebbeket. A tolvajokat tobbfelekeppen buntethetjuk meg: vagy a szovijeink segitsegevel, vagy, ha mfek vagyunk, a seregunkkel. A legidegesitobb talan egy hadis mf termelo topicseknek, ha folyamatosan lentrol sok korrol tekizik ki. Ilyenkor tobb megoldas is van, vagy feljebb utjuk magunkat, vagy diplomaciazunk. Vagy mindketto Egy dolog nem jarhato: ha tolival akarjuk megvednei a tekijeinket, az nem vezet semmi jora. De a torpenek hatalmas elonyei vannak, a gyorsitott kepzes, a sok-sok termeles, a nagy raki.... Torpevel en szigoruan csak tf orit ajanlok. Mfkent kicsit idegorlo, es sok szabadidot igenyel, de jo taktikaval rengeteg penzt lehet vele keresni. Es szerintem egy jo jatekos, egy jol felepitett torpevel egyszeruen "aranyat" er egy szoviben.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #20  
Old 09-07-2007, 21:46
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Remy jól látja a dolgokat

Szóval... A törpe a gazdasági vénával megáldott harcosoknak való faj akik elfogadják,hogy nem fognak eszméletlen sebesen fejlődni, de általuk másoknak erre megadhatják a lehetőséget és közben nem kell hagyniuk, hogy átgázoljon rajtuk bárki.

Törpe az 1A-ban:

A jelenlegi felfedezési szabályozás miatt sajnos megnehezedett a törpök bányatalálási esélye ha meg is akarja védeni. Ha nagyobb költségvetés áll a törpe mögött akkor a felfedezése picit más.

Felfedezés:
Nagyobb, gazdagabb klán tagjaként érdemes kevés bányával felmenni addig amíg csak van üthető ellenfél és csak miután az ori megnőtt és a mezőny kevésbé sűrű akkor nekiállni a bányák összefedezésének. 2947 hekinél mindenesetre csináljon mindenki egy fullos felfedezést irányítottan, mert ez a határ amikor még 225 katonáért fedezhet. Kisebb klán tagjaként a felfedezés javarészét érdemes 2947 hekiig maximalizálni, DE ilyenkor nagyon figyeljünk, hogy a barakok száma ne csökkenjen 45% alá és a tornyoké 5% alá, hogy képes legyél a visszatámadásra ha ugy alakul! Kisklán tagjaként ha látod, hogy nagy a klánlétszám különbsége egy támadásnál akkor tudod, hogy keveset visz el az ellenfél így néha akkor jár jobban a törp ha nem támad vissza csak megpróbál alábontani a támadónak. Ellenkező esetben számíthatsz tolikra-varikra amik több kárt tesznek benned, mintha hagytad volna leverni rólad azt a 20-30 hekit ami tulajdonképpen a még olcsó fedezés miatt jó is lehet számodra.

Bányák:
Minden felfedezést irányítottan érdemes elindítani és a lekisebb találási arányú bányához igazítani a többit. Igen ez azt jelenti, hogy amiből több van azt érdemes lebontani. Én mindig ugy építettem a törpéket az 1A-ban, hogy a bányáinak a száma közel azonos mindenből kivéve a fém és a drágakőbányát. Természetesen ha egy másik 1A-ban ezek hiánycikkek akkor ezekből is érdemes többet megtartani. A fémbányák számát pedig az ellátott országok fegyverszükséglete alapján érdemes beállítani. Ha egy teljes klánt egy törpe lát el fegyverrel akkor annyi fémbányát tarts meg amennyi fegyvert le kell gyártanod. És végül: bányát nem bont egy vérbeli törpi csak ha ezen nagyon sok föld elvesztése múlik! Elöbb bontom le az összes házamat, mint 2% bányát!

Tanyák:
Egy 1A-s törpének ha vigyázni aka magára nincs tanyája egy sem.

Épületlistáról:
A bányák után a legfontosabb épületei a barakok és a tornyok. Templom csak annyi amennyi a védelem és a vérszomj felrakásához szükséges. A kocsmák számát nagyban befolyásolja a környezete és nem a lopások miatt! A kocsma kizárólag morálfenntartó tényező a törpinek az 1A-ban. Ha olyan helyen vagy ahol sokan vannak lőtávolban akkor a seregek javarésze benn van a barakokban ezért a kocsmák száma itt picit több. Amikor a környezete megengedi akkor a seregek javarésze piacolható így a kocsmák száma is csökkenhet picit. És még egy apróság azoknak akik nem most kezdenek ismerkedni a játékkal... A bányák és a tornyok száma egy törpe esetében közel ugyanannyi ezért megoldható, hogy a szükségesnél kevesebb házzal üzemeltesd az országodat. Békeidőszakban a tornyok vannak alul az intézőben és a bányák termelnek, támadás védésekor pedig felcseréled őket és védekezel. Ezzel is tudsz spórolni 1-2% helyet más épület számára, sőt jól jöhet az emberhiány seregelengedéses hadműveletek esetén is.

Egy picit általános éplista az 1A-s törpnek:

16% ház
42-47% barakk
10-15% torony
15-18% bánya
2-3% kovács
5% templom
5% kocsma
15 db bank

Last edited by monro; 09-07-2007 at 22:19..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Az Ezüst hold könnyei VérGyöngyTyúk Z Az Ezüst hold könnyei 818 02-15-2008 07:56
Törpe kristálygömb Viz Elvetett javaslatok 33 02-03-2007 19:05
Hány törpe íjász fér egy őrtoronyba? tsandor Segítség 23 11-12-2006 23:09
törpe tolis lalaman Stratégia & Tippek 141 10-11-2006 13:14


All times are GMT +1. The time now is 20:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu