Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-08-2006, 14:54
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Minden, ami ló...

Kedves hóditósok!

Aki valamennyire ismer, az most nem lepődik meg azon, hogy ilyen témát indítottam.

Itt arra lennék kíváncsi, hogy kinek, milyen lovas élményei, tapasztalatai vannak.
Érdekelnek az első ügyetlen próbálkozások, az "életemben egyszer ültem lovon..." kezdetü beszámolók épp úgy, mint a múlt hét végi terepről, túráról szóló történetek.
Érdekel életed legjobb illetve legrosszabb lovas élménye.
Érdekel, hogy kit miért vonz vagy adott esetben éppenséggel miért taszít egy ló látványa, közelsége!?
Ez a téma remek szinhelye lehetne, mindenféle lovaglással, lovakkal kapcsolatos probléma megvitatására.
Valamint itt eldicsekedhet bárki akinek megadatott, hogy egy lovat tudhat a magáénak.

Azaz ide befér minden, ami ló
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-08-2006, 14:58
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én tényleg életemben egyszer ültem lovon Szerintem nem voltam 10 éves. Körberöhögött mindenki, mert alig látszottam a lovon. Szerintem a ló is nevetett. Aztán csak addig, amíg édesapám is nyeregbe "pattant", a 100 kilójával... Szegény paci...
Amúgy nagyon kedvelem a lovakat, rengeteg indiános történetet olvastam, és az ő életükben a ló nagyon fontos volt. Cassandra, azt hiszem, Mongóliában jól éreznéd magad
Reply With Quote
  #3  
Old 03-08-2006, 15:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Kezdjük a legelején. :)

Amikor először ültem fel, akkor még nem volt gond. Amikor elindult a paci, akkor már igen. :D No akkor hirtelen nem tudtam elképzelni, hogy ezt pasik hogy szokták csinálni......... :D

Aztán vicces volt még, amikor a csirke és a paci összecsapásból a csirke jött ki győztesen. :) Kár, hogy épp a pacin ültem... :))))))))))

Szintén emlékezetes, amikor a kezembe adták a kantárat, hogy fogjam már meg egy pillanatra, be kell valamiért szaladniuk a házba. Beszaladtak, bent voltak, még mindig bent voltak, paci pedig megunta a várakozást... :)))))
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 03-08-2006, 15:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
Cassandra, azt hiszem, Mongóliában jól éreznéd magad
Hééé, ne akard elkergetni!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 03-08-2006, 15:06
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Korban kb én is ott lehettem mint Dav, amikor lovagoltam egypárszor bár én nagyon szeretem a lovakat, de sajna nincs olyan ismerősöm, akinél lovagolhatnék, bár nagyon szeretnék
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #6  
Old 03-08-2006, 15:14
Roni Roni is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 95
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default :)

Pacikat én is szeretem, asszem ezt páran tudják is rólam. Van is két lovacskám.
Régen versenyeztem is díjugratásban, egy megyei 2. helyet tudhatok magaménak, bár utána vagy 2 napíg sírtam, h nem én lettem az 1. összesítésben Azért kaptam erre is egy egész szép serleget.
Mostanában már csak hobbi szinten lovagolok.
Legjobb élményem? Nemtom, talán az h törött kulcscsonttal végiglovagoltam még 2 napot nem tudván a törésről. Bár a vállam nagyon fájt
Még egy egész jó élményem az a fél óra amire a mai napig nem emléxem, ezt is lovaglással töltöttem, csak kaptam némi agyrázkódást, és valahogy kiesett ez az idő az életemből :E
__________________
Roni a kalóz
Reply With Quote
  #7  
Old 03-08-2006, 15:17
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na akkor kezdeném egyből én a sort.
Gyerekkorom óta imádom az állatokat épp ezért minden erőmmel azon vagyok, hogy a tervem, miszerint állatorvos leszek egyszer valóra váljon!
A lovakkal kapcsolatos érzéseim KB.10éves koromban kerültek előtérbe, mikoris egy ismerős révén a nyári szünetemet három fantasztikusan jó fej paci társaságában tölthettem el.
A gimnázium második osztályáig minden nyarat ott töltöttem, de sajnos lassan elfogytak a lovak(szerencsére szép hosszú életük volt), így az utolsó évben már csak egyetlen lóval kellett foglalkoznom, aki az év decemberébe gyújtogatás álldozata lett.
Aztán, 2004ig semmi, azóta viszont komolyan nekikezdtem a lovaglás tanulásnak.
Az első órák....ÖT éve vártam arra a napra, mikor újra nyeregbe ülhetek.És alig hittem el aznap reggel, hogy eljött.
Begördült az autó a lovastanyára és kapásból magávalragadott a környék.Miután kiszálltam rögtön megcsapott a semmivel össze nem téveszthető "édes" lószag.
Mióta az eszemet tudom lovakkal akarok foglalkozni(bármilyen formában) és akkor, ott ez az érzés totálisan a hatalmába kerített!
A formaságok után megnézhettem a számomra előkészített pacit.Egy gyönyörű, Sába nevű kanca volt.Ha lehet ilyet mondani; azonnal beleszerettem!
A nyeregbe csak kisebb nehézségek(vagy túl kicsi, vagy túl nagy lendülettel próbálkoztam) árán tudtam beülni, de végül sikerült.
És innentől kezdve újra átéltem azt amit legutoljára több mint öt évvel azelött.Azt akartam, hogy megfagyjon az idő, hogy az az óra örökké tartson.Abban a pillanatban minden szépnek és felhőtlennek látszott.
De sajnos az óra véget ért és én visszazuhantam a mindennapok szürkeségébe.
Ez a nap igazán nagy hatást gyakorolt rám!És már alig győztem kivárni a következő alkalmat(egy hétre rá), amikor újra átélhettem ugyanazt a csodálatos élményt.
Ez ezelött két éve volt, azóta már egy Haly nevü herélthez járok hétvégente és a kezdeti ügyetlenkedéseimnek már nyoma sincs, de továbbra is hétről-hétre várom a napot, mikor újra a nyeregbe ülhetek(amihez sajnos most egy ideje nem volt szerencsém).
Időközben kaptam egy kancát, Cassandra személyében, aki nemrég sajnos elpusztult, de egy csodálatos csikót(Anteusz, 10 hónapos, méncsikó) hagyott magaután, akihez nagy reményeket fűzök.
Szóval engem a lovak világa megbabonázott, magával ragadt és, hacsak valami megváltoztathatatlan nem történik, akkor úgy fest egy jó ideig még nem is ereszt.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #8  
Old 03-08-2006, 15:18
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Úgy fest lassú vagyok
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 03-08-2006 at 15:21..
Reply With Quote
  #9  
Old 03-08-2006, 15:37
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Hééé, ne akard elkergetni!
Nyugi nem tervezem, hogy elmegyek egyellőre
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #10  
Old 03-08-2006, 15:44
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Természetesen a lovak miatt mondtam csak Ha valahol még igazán tisztelik és szeretik a lovakat, akkor az Mongólia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami PC Játék! Black Sheep PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 1249 04-05-2014 18:44
Tényleg halálra van ítélve? avagy minden ami zombi MiKoR Stratégia & Tippek 536 06-25-2012 08:53
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
minden ami nem metal Szigibabe Zene 91 10-30-2007 11:19
Makettezés, modellezés és minden ami kapcsolódik! :) Senki Szabadidő, Sport 25 05-16-2006 16:53


All times are GMT +1. The time now is 11:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu