Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Hogyan tegyük az ember fajt játszhatóvá?
A személyiségek érjenek kétszer annyit 0 0%
Legyen egyel több személyiség választható 0 0%
A tükörvarázson javítsunk 1 50.00%
Ezt mind együtt, és talán elég lesz arra hogy válassza valaki 1 50.00%
Egyéb ötletem van melyet leírtam a topicban 0 0%
Voters: 2. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-03-2014, 14:05
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
De ő sem tud lopni szövitől vagy felmérni őket. Mert akkor nyitnia kell kaput és ha a szöviben van félelf simán lelopja a saját kapuján keresztül.
Egy gömb alapján azért meg lehet határozni, kb. milyen épületei vannak.
Sereggel üthető, ha piszkál, mint a félelf.
Erősíti azt az oldalt, hogy a szövibe legyen egy félelf, ami miatt változások lépnek életbe.
Egy kocsmás ember nem is akar majd lopni..
0 katit tartok bent, találd ki gömb alapján, mi lehet benne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-03-2014, 14:20
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Akkor hol tartod? (feltételezem, a varikat meg tolikat benn hagyod, különben a tükörvarázs semmit se érne) Mert ha ütsz, teljes krónikából tudom, mikor érnek vissza a seregeid. Ha piacon, akkor meg pénz kell legyen az oridban, beütlek egy nagy sereggel fosztani. Sőt, akkor másoktól is számíthatsz seregekre.. Így akkor vagy visszaveszed az egységeid védekezni vagy ha nem használna, elköltöd másra, de akkor utána már több sereget kapsz, nem csak fosztani.. És nem lesz miből visszavenni
Ez csak akkor életszerű, amit mondtál, ha 24 órában vagy és 6 piacra lépésed is van...
De miért állnék bele az emberbe, csak úgy? Pár ezer tekiért, amije lehet? Javasolt változtatásaimtól se lenne egy durva hadis vagy tolis. Csak egy jó átlag, vari-toli-hadi átlagon egyensúlyozva.
Reply With Quote
  #23  
Old 01-03-2014, 15:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Akkor hol tartod? (feltételezem, a varikat meg tolikat benn hagyod, különben a tükörvarázs semmit se érne) Mert ha ütsz, teljes krónikából tudom, mikor érnek vissza a seregeid. Ha piacon, akkor meg pénz kell legyen az oridban, beütlek egy nagy sereggel fosztani. Sőt, akkor másoktól is számíthatsz seregekre.. Így akkor vagy visszaveszed az egységeid védekezni vagy ha nem használna, elköltöd másra, de akkor utána már több sereget kapsz, nem csak fosztani.. És nem lesz miből visszavenni
Ez csak akkor életszerű, amit mondtál, ha 24 órában vagy és 6 piacra lépésed is van...
De miért állnék bele az emberbe, csak úgy? Pár ezer tekiért, amije lehet? Javasolt változtatásaimtól se lenne egy durva hadis vagy tolis. Csak egy jó átlag, vari-toli-hadi átlagon egyensúlyozva.
A rövid szabi óta igazából nem hiszem, hogy gondot okoz minden aktív körben távolozni..
Az ötleted szerintem túl erős..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #24  
Old 01-03-2014, 16:39
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Valaki felvetette, az elfes topicban, h az elitjei, es csak az elitjei erjenek tobbet.
Teszem azt 8/8-at. Ezt egy kicsit erosnek tartottam akkor hirtelen, es bar azota se szamoltam utana h ez ertekben pontosan mit jelent, de mondjuk egy 6os, vagy 7es ertek szerintem annyira nem lenne rossz.

Legalabb tobb elites orszagot latnek, ami kis feludules lenne ebben a 90% ijj lo felallasban.
Reply With Quote
  #25  
Old 01-03-2014, 22:48
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Valaki felvetette, az elfes topicban, h az elitjei, es csak az elitjei erjenek tobbet.
Teszem azt 8/8-at. Ezt egy kicsit erosnek tartottam akkor hirtelen, es bar azota se szamoltam utana h ez ertekben pontosan mit jelent, de mondjuk egy 6os, vagy 7es ertek szerintem annyira nem lenne rossz.

Legalabb tobb elites orszagot latnek, ami kis feludules lenne ebben a 90% ijj lo felallasban.
De ez már egy előny, és az embernek nincs se előnye, se hátránya.
Reply With Quote
  #26  
Old 01-04-2014, 02:40
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
De ez már egy előny, és az embernek nincs se előnye, se hátránya.
Helyesbitek: Az ember nem is letezik
Mert az a hatranya h nincs elonye. Ha lenne valami kulonlegessege, ami mas fajoknak nincs, akkor mar lehetne kezdeni vele valamit. Nekem ez az otlet tetszett (nem sajat de ezt mondtam)

Mert ugye alap teki 30% plusz egy fajui varazslat ES erre jonnek utana a bonuszok, maluszok. Csak eppen ha van valamibol maluszod, akkor azon oldalad leepited a bonusz javara. Igy valamilyen oldalrol nem leszel utheto, es azon az oldalon te leszel a kiraly. Embernek nincs ilyen. Ezert van hatranyban.

Ezen gondolatmenet egyetlen fajra illik ra, csak maskeppen. A Gnomra.
Mindenbol adtak neki bonuszt, meg minden oldalrol adtak neki maluszt. De pont a bonuszok miatt tudja valtoztatni felepiteset, ha ugyesen hasznalja a bonuszokat.

Az h az embernek nincs bonusza tekire, szerintem maris malusz. Nincs bonusza egysegre az is malusz. Ezert tetszett meg az otlet, hogy kapjon valamire bonuszt. Ugyanis igy dupla maluszos a faj. (tudom, h nehez kovetni, de forditva gondolkodok mint az atlag, igy nekem a hiany tunik fel, nem az ami van)
Reply With Quote
  #27  
Old 12-01-2014, 18:26
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Az ember faj elveszett a tobbi mellett miutan lejjebb esett a tukorvarazs ereje. Miert valtozott? Mert mindenki panaszkodott hogy nem lehet arto varizni. Minden mast viszont lehetett ellene csinalni, igy nem ertettem mi volt ez a nagy problema, foleg, hogy ez volt az egy ami szamitott az embernel valamit.
Mas valtozasok is bejottek kozbe, anno en szerettem ember lenni, de reg volt, elveztem mikor probalkoztak a tukor ellen. De akkor meg maskepp jatszottunk.

En adnak az embernek elonyt es ha van elony akkor hatranyt is. Miert ne? Minden mas fajnak van. Miert kell az embernek semlegesnek lenni? Ez mar elavult, mert amikor a fajok bejottek az volt a cel, hogy jatszunk a tobbi fajokkal, ne csak az emberrel, erre az ember teljesen kihalt.

Lehet barmi emberi tulajdonsag elonye es hatranya is. Ezek kozul peldak:

Elonyokre:
  • Az ember ugye szeret kutatni, felderiteni uj dolgokat. Miert ne fedezhetne kevesebb katonaert meg magasabb hekin is? Miert ne irhatna az osszes tekit olcsobban?
  • Az ember megvedi a hazajat es az eletbe maradasert torekszik az utolso lehelletig. Az osemberek ota az ember mindig harcolt valamiert es lehet nem olyan jo mint egy ork amelyik faj tiszta hadi, de miert ne lehetne megadni neki, hogy tudjon kepezni gyorsabban? Miert ne lehetne tobb hadi tekije?
  • Az ember szereti az otthonat, mindig csinositja a hazat, lakasat. Legyen az egyetlen faj ahol a tudos szemelyiseg megadja a + 5%ot a laki tekinek is. Akinek 1 szeme van az ugyis leginkabb a tudost valassztja.
  • Az ember ugye szereti a hasat Az emberiseg kezdete ota, vadaszik, halaszik, foldmuvelove valt stb.. Miert ne termelhetnenek a tanyak tobbet? Vagy magasabb Mezoteki %?

Hatranyokra:

  • Az ember elkolti amije van Keruljon valami tobbe mint masik fajoknak. Az ember ugye arra torekszik minel szebb es nagyobb legyen az otthona, kornyezete akkor keruljon az epitkezes tobb anyagba meg penzbe. Igy kiegyenlitodig a gyorsabb kepzes, mert mint a torp elobb helyet kell neki csinalni hogy elferjen, csak ugye az ember nem termeli meg a tobb anyagot.
  • Mivel az ember halalig harcol, veszitcsen tobb egyseget haboruba, ha tolvajai lebuknak halljon meg belole tobb mint masik fajoknak.
  • Ha joval kevesebbert tudja irni a tekiket, akkor ha lopjak tudjanak vinni tole ?%al tobbet.


Spec vari. Ugye a hullan kivul minden fajnak van. A tukorvarazst le kellene cserelni valami masra ami segitene.
Ez pl lehetne a fenti emlitett gyorsabb kepzes. Ha fennt van a spec varija akkor gyorsabban tud kepezni. Igy ha hirtelen kell tobb vari, toli vagy egyseg, gyorsabban elo tudja allitani, vagy ha haborura keszul gyorsabban fel tud keszulni ra.

De lehet barmi mas, ami positivan hatna ra mint pl. az 'emberi akarat ero', ha fennt van a varazslat akkor valamiben adjon tobbletet, vagy vedelmet, erre kellenenek otletek.

Tolikkal, varikkal legyen atlagos. Mert ugye hiaba erositenenk tolival vagy varival, nem tudna megallni a helyet, egyedul hadisabba tudjuk tenni, elvegre haborus jatek ez, es a fajoknak tudni kell harcolni valami szinten a tobbi ellen.

Na szoljatok hozza Ha meg valami eszembe jut kesobb leirom. %ot most ne igen vitassunk, inkabb otleteket elobb.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ghosti For This Useful Post:
  #28  
Old 12-02-2014, 10:51
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Tőled is azt kédezem, hogy milyen célt szolgálna így az ember? Toli, vari, hadi, termelő, vagy fedezős beton, mint az elf?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #29  
Old 12-02-2014, 17:57
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Tőled is azt kédezem, hogy milyen célt szolgálna így az ember? Toli, vari, hadi, termelő, vagy fedezős beton, mint az elf?
Felsoroltam a gondolatokat, az nem azt jelenti mind kell neki, hanem valami a sok kozul, varis tolisra irtam inkabb ne, azoknak mar van faja. De ha mast nem akkor legalabb harcolni tudjon mert jelenleg se ferohely, se plusz semmi amig minden mas fajnak van valami plusz.

Az embernel nincs hely, es hidd el jatszottam vele eleget, hogy mekkora hely hiany van nala. Ha megnezzuk barmely fajnal ha 30% is a laki teki valami segiti masba, az embernel ez egyaltalan nincs.

orknal 30% lakiteki de erosebb hadilag es kevesebb kaja kell
elfnel 30% lakiteki de a legerosebb vedekezesbe
torpnel 30% lakiteki de gyorsabban tud kepezni es termelo faj

A fennt emlitett fajok hatranyai meg szerintem nem hatalmasak mellette.

Akkor lassuk a spec varijat a nem varis ugysem probalja meg ellene, egy orias akinek eleve joval nagyobb a vari tartomanya es ferohelye meg egy varis gnom mert annak is van boven helye, de meg talan az sem miert? mert tolikkal es sereggel sokkal gyorsabban el lehet intezni az embert. Semmi kulonleges tobbletet nem kap egyaltalan a keves ferohely melle.

Szamit, hogy legtobben nem tudjak artozni? Mennyire?

Es akkor miert nincs ember a szoviben, megha jatszananak tobben vele sem venned be, miert?
Mert a szovinek semmi hasznot nem tud nyujtani.

Az ork hozza a foldet, a torpe termel, az orias csinalja a gomboket, felelf most erositve eplistazik, kitekizik stb.. a gnom meg barmire hasznalhato. Hova illeszted be az emberket?

Valamit kell hogy adjunk az ember fajnak, hogy egyenibe es szovibe is kivanatos legyen.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #30  
Old 12-06-2014, 12:16
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Varisnak, tolisnak van faja.. 1-1
Inkább hadi kell, mert annak nincs?
Egy 6-7. hadis mennyire lesz kívánatos?
Valami plusz kéne az embernek, amiért van értelme játszani vele.. mint a törpe termelése, az elf védelme, óriás toli védelme, gnóm teki védelme/bónusza, ork hadi ereje, vagy a felesnél a tolik..
Azzal, hogy kicsit erősebb lesz, még érdemben nem lesz használható..
Eleve a gyors képzés ott van a törpénél.. tehát csak akkor lenne értelme, ha még gyorsabb lenne.. őszintén szólva nem tetszik az ötlet..
Kedvezményes fedezésre ott az elf, de ő legalább meg is tudja védeni..
Tehát hova illeszted be az embert ezekkel? Katitermelő lesz?
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ember bubuman1 Stratégia & Tippek 45 12-15-2009 20:31
16.23.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 2 07-13-2007 16:26
08.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 14:29
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 18:34
Támadó és Védő egységek reformja Unhellas Elvetett javaslatok 17 04-13-2006 18:29


All times are GMT +1. The time now is 22:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu