Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 08-23-2006, 20:22
Milán™
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Kitekiznek, vagy elviszik a fél országomat: egyik sem jobb, de elffel könnyebben visszaszerzem a tekercseimet mint hullával a földemet.
Jah csak ha az elfet kitekizik alig marad lakáshelyzeti tekije lelép csomó serege, alig marad hadügyije, ez nagy hátrány így már simán beütök azt tekercse sincs de földben is ugyanott van mint a hulla
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 08-23-2006, 20:31
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért egy épkézláb elfet nem tekercselsz ki olyan könnyen. Mindenképpen jobban védi a tekercseit, mint egy zombi a földjét.
Reply With Quote
  #53  
Old 08-23-2006, 20:34
Milán™
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Azért egy épkézláb elfet nem tekercselsz ki olyan könnyen. Mindenképpen jobban védi a tekercseit, mint egy zombi a földjét.
Jó de ahogy írtátok hogy több napra ott lehet hagyni.
Az a több nap épp elég hogy letekizzék.
Reply With Quote
  #54  
Old 08-23-2006, 20:37
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kezdjük ott, hogy én eleve nem hagynám ott több napra az országomat, bármilyen penge is lennék (ami nem vagyok ). Ha nem tudok ránézni, akkor szabadságolok. De néhány "felügyelet" nélküli nap alatt egy jó elfet nehezebb szétszedni, mint egy jó hullát. Az elfhez kevesen férnek be, a zombihoz viszont szinte minden épkézláb hadi ország. Bár lehet hogy tévedek, még soha nem hagytam napokig magára picike kis országomat
Reply With Quote
  #55  
Old 08-23-2006, 21:04
Tibi22_SKCS's Avatar
Tibi22_SKCS Tibi22_SKCS is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 71
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

"A katonás dolog meg nem jelentene könnyítést, csak egy bónusz, ami semmivel sem teszi játszhatóbbá a fajt, legfeljebb ha az 5. szint topjában beáll vele termelni azt teszi hatékonyabbá, de asszem ez nem célunk..."

ki mondta hogy valakinek nem ez a célja mert ahogy elnézzük az 5. szinteket a katipiacok szinte üresek és megéri felmeni és katit termelni majd lemeni és szintet lépni és új fajt változtatni. mint ahogy sokan törpék és termelől lesznek 4-3 szinten hogy megszedjék magukat lehetne zombival is megszedni magunkat az 5. szinten pl.
mert ha nézzük akkor a törpe is gyenge faj csak a termelés miatt lesz valaki törpe ha törpe..
Reply With Quote
  #56  
Old 08-23-2006, 21:13
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ejjj... ez a hulla ügy
Tény és való, hogy a hullák a hódítón felfelé haladva egyenes arányban csökkennek, ami elle talán tenni kéne okos ötletekkel.
Nos szerintem a teljes krónika, ajándék kattincsok amik a földből nőnek, + 1 piac stb egyáltalán nem erősítenék.
Már régóta fontolgatom a dolgot, hogy bejavasoljam ... ... Én az élőhalottakat amolyan vérengző maximális hadis fajnak képzelem (másra úgyse jók), és inkább egy picit közelebb vinném az orkokhoz. A szintenkénti támadó/védő bónuszt rögtön az 5. szintől oda kéne adni nekik. Szóval nem a 4. szintől menne +10%/szint, hanem a starttól.
Kicsit tartok tőle, hogy le leszek hurrogva, de üsse kavics. Próba szerencse!
Reply With Quote
  #57  
Old 08-23-2006, 22:42
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igazából az a 10% se sokat segítene rajta. Valahol olvastam a fórumon, hogy a hulla 5. szinten használható, vagy magasabb hektárszámon(előbbin a sok noob miatt, utóbbin a betegség miatt). Rögtön kijelentem, hogy hv-t kivéve nem voltam még hullával. Első dolog, hogy a hulla megkaphatná azt az előnyt, hogy rajta keresztül ne lophassák a szövetségeseit. Ezzel máris könnyebben jutna be egy szövetségbe, és nem lenne tele a diplo azzal, hogy "hullák kiíméljenek"(negatív diszkrimináció). Továbbá én mind az 5 szinten 40-50%os hadügyi bónuszt adnék neki, azzal talán már használható. Ugyanakkor a földrengés elleni védelme ezekkel a bónuszokkal már túl sok lenne. Ezt elvenném tőle. Így máris tudna neki ártani az összes kaszt, de ő is vissza tudna vágni, plussz a szövetségétől(amit talán könnyebben találna) kaphatna teljes krónikát, gömböt, éplistát, bármit. Vélemény?
Reply With Quote
  #58  
Old 08-24-2006, 09:51
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem is a hulla érdemelne valami erősítést, jelenlegi formájában nagyon gyenge.
Teljeskrónika, varázslatok, tekercsek, tolvajlási módosítások és egyéb ötletekkel azért nem értek egyet, mert pont ez a hulla sajátossága.
Szerintem nem ilyen bonuszokban kéne gondolkozni, hanem a haderejét kéne növelni, (ha nem is közvetlenül) azon belül is a támadást. Hiába a szintenként faji bonusz és a "nagy sereg", nem kompenzálja más fajok lakás és hadügyi tekercseit.

Ami engem zavar egy hulla felépítésénél az a rengeteg ház. Kevés benne a férőhely, sok kell belőle ezáltal nagyon magas a gyújtogatási arány.
Lehetne valami logikát is keresni benne, hogy a hullák nem alszanak stb. ezért a házakban kétszer annyian férnek el.
(Elsőre soknak tűnhet, de a többi faj tekercs bonuszai mellett ez még mindig kevés)
Következményként kevesebb ház, több barakkhely és fele akkorára csökkenne a gyújtogatás okozta "fenntartási költség".

Más irányból megközelítve, egy hullának magasabb szinten mindenképp kell tartania tornyokat.
Egyrészt a tízen-húszon akárhány sereges betámadások, másrészt az emberlopások, gyújtogatásokból eredő épület leállások miatt.
Lehetőségként megkaphatná a gnómféle toronybonuszt. A 30% toronybonuszhoz -5% torony és -5% íjász kéne, amit +10% elitre fordíthatna.
Kitámadásoknál csökkenne a védelem, viszont arányaiban sikeresebben támadhatnál.

Azonkívül tényleg vicces mikor hullától embert lopsz és a fele elpusztul útközben. Többen is említették, hogy ne lehessen tőle embert lopni.
(Mondjuk ezt személy szerint nem erőltetném)

Egyik se lenne olyan drasztikus változás, de egy picit erősítené.
Persze ezt nem mind egyszerre gondoltam, hanem vagy-vagy alapon, talán érdemes ezen irányokba is elgondolkozni.
Reply With Quote
  #59  
Old 08-24-2006, 14:38
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Ami engem zavar egy hulla felépítésénél az a rengeteg ház. Kevés benne a férőhely, sok kell belőle ezáltal nagyon magas a gyújtogatási arány.
Lehetne valami logikát is keresni benne, hogy a hullák nem alszanak stb. ezért a házakban kétszer annyian férnek el.
(Elsőre soknak tűnhet, de a többi faj tekercs bonuszai mellett ez még mindig kevés)
Van benne valami. egyébként meg a hullák nem házban laknak, hanem kriptában v. valami hasonló temetkezési helyen, ahová akár 70-80 élettelent is be lehet zsúfolni

Tréfát félre téve szerintem a +10% az 5. szintől azért dobna neki egy plusszt, és nem is lenne extrém változtatás
Reply With Quote
  #60  
Old 08-24-2006, 14:43
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

(Elsőre soknak tűnhet, de a többi faj tekercs bonuszai mellett ez még mindig kevés)
Következményként kevesebb ház, több barakkhely és fele akkorára csökkenne a gyújtogatás okozta "fenntartási költség".


Ezt emelném ki. Ha 2x annyi ember férne a házakba, akkor a gyújtás kétszer akkorát ütne rajta.
Hogy ne csak én hurrogjak le másokat, hanem okot is adjak rá, mondok egy javaslatot. Cecéhez hasonlóan én is maximálisan hadis fajnak szeretném látni a hullát, és a magam részéről egyetértek azzal is, hogy járjon neki 5. szinttől a hadibónusz. A másik megoldás, hogy az épületei működjenek ember nélkül, azaz ne kelljen feltétlen házat tartania. Illetve jól lője be az arányt, mert ha sereget akar képezni nyilván valamennyit mégis kell építsen. Ház nélkül nem üti a gyújtás, és értelmet nyer a betegség is, mert az 1 kocsmás óriások nem tőle fogják lopni az embert miután morálozás céljából 5x beverték a kitámadott oriját...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu