Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #531  
Old 02-25-2010, 10:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igen? Figyelek, folytasd.

Az eredeti felvetés arra irányul, hogy sokak többévi tekercsírását teszik tönkre azzal, hogy olcsón piacra dobnak nagy mennyiségű, "duplázott" tekercset.

Katonai egységben azért sokkal kevesebben tartják "minden tartalékukat".
En ugy tudom, az eredeti felvetes arra iranyul, hogy az ujrazas gomb megnyomasaval ne lehessen _vagyont_ replikalni. Legyen az egyseg, runa, vagy tekercs.

Ha csak a tekercset akarod, szerintem ertelme nincs bevezetni, hiszen ezentul akkor viszik az egyseget aztan csokolom.
__________________
Remedy
Reply With Quote
Sponsored Links
  #532  
Old 02-25-2010, 10:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Közben kis statisztika: jelenleg összesen 8 (nyolc) olyan ország van, akinek valamelyik fajta tekercsből 10 milliónál többje lenne újrázáskor, és a szintet egy évnél kevesebb ideje kezdte. (Ebből csak 1 anarch.) 500 kör = 21 NAP!

Aki egy hónapon belül kezdte újra a szintet (pl állandó, 500 körönkénti újrázás), olyan nincs közöttük. Aki 2 hónapon belül, olyan 1 valaki.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #533  
Old 02-25-2010, 11:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
En ugy tudom, az eredeti felvetes arra iranyul, hogy az ujrazas gomb megnyomasaval ne lehessen _vagyont_ replikalni. Legyen az egyseg, runa, vagy tekercs.

Ha csak a tekercset akarod, szerintem ertelme nincs bevezetni, hiszen ezentul akkor viszik az egyseget aztan csokolom.
Bár továbbra is azt vallom, hogy a piac nem raktár, elismerem, hogy a nagymennyiségű tekercs piacradobásával fel tudja borstíni valaki a piacot, és ezzel másoknak komoly kellemetlenségeket tud okozni.

Katonák terén viszont ugyanezt egyelőre nem látom. Senki nem katonák képzésével és azok folyamatos megtartásával halmozza fel a tartalékait, így egy nagyobb mennyiségű katonaduplázás nincs ilyen jellegű kihatással senkire.

Az 1/A-ba egy nagyobb mennyiségű katonával érkezik esetleg, amit utána újrázni tud? Szerintem a mostani top országok pár nap alatt kitermelik azt a mennyiséget, anélkül, hogy támadástól kellene tartaniuk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #534  
Old 02-25-2010, 11:03
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Én a javaslatot szigorúan úgy támogattam, hogy az alsóbb szinteken tudatosan ne lehessen tönkretenni a piac manipulálásával mások játékát. Az A-ban ez a veszély nem fenyeget sem Ahmed, sem Báhia szempontjából.

Ha az illetőnek, aki 1,8 mrd tekiket újrázgat 5 hónapot (~4k kör) kell ücsörögnie, míg megint megteheti, nekem az elfogadható, mert ezidő alatt nem egyszer kicserélődik a csoport játékosállománya, így maximum egynél többször nem érinthet hátrányosan senkit a dolog.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #535  
Old 02-25-2010, 11:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az eredeti felvetés arra irányul, hogy sokak többévi tekercsírását teszik tönkre azzal, hogy olcsón piacra dobnak nagy mennyiségű, "duplázott" tekercset.
Közben a statisztikát látva javítom magam, nincs szó "sokakról", csupán néhány országról.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #536  
Old 02-25-2010, 11:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Közben a statisztikát látva javítom magam, nincs szó "sokakról", csupán néhány országról.
Én rengeteg olyan emberről tudok, akiknek elveszett a hosszú idő alatt szerzett tartalékuk így újrázniuk kellett, mert máshogy nem tudták volna folytatni.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #537  
Old 02-25-2010, 11:15
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Bár továbbra is azt vallom, hogy a piac nem raktár, elismerem, hogy a nagymennyiségű tekercs piacradobásával fel tudja borstíni valaki a piacot, és ezzel másoknak komoly kellemetlenségeket tud okozni.

Katonák terén viszont ugyanezt egyelőre nem látom.
Viszont van mégegy piacunk ahol ugyanilyen módon fel tudja borítani a piaci helyzetet a hatalmas területen végzett termelés és a javak piaci tárolása... Ha a piac nem raktár akkor olyan rendszert találjunk ki ami ezt az elvet támogatja.

Akkor gáz lenne a sokszázmilla tekercs ha az el nem eladott rész után sápot szedne Báhia kp-ban. Ugyanígy Juszuf és Achmed...

Mindjárt tennénk egy lépést affelé hogy olyasmit tartsunk piacon amit el akarunk adni. Sőt... Segítene a topoknak is a döntésben, hogy ideje lenne lefordulni, mert csak piacra termelni túl drága

Last edited by monro; 02-25-2010 at 11:24..
Reply With Quote
  #538  
Old 02-25-2010, 11:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Én rengeteg olyan emberről tudok, akiknek elveszett a hosszú idő alatt szerzett tartalékuk így újrázniuk kellett, mert máshogy nem tudták volna folytatni.
Már én se tudom, hogy mit írok, meg mire válaszolok... Arra akartam kilyukadni -- és látom sikerült rossz idézetet választanom hozzá --, hogy nem sokan élnek a nagyobb mennyiségű tekercsek "duplázásával", és ezek piacradobásával.

Mindamellett, hogy valahol nem tartom egy rossz dolognak, hogy időnként a piaci áruk egy picit felfrissüljenek, hiszen a piac továbbra sem raktár, még ha most a piacozókat védjük is valamelyest.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #539  
Old 02-25-2010, 11:19
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az 1/A-ba egy nagyobb mennyiségű katonával érkezik esetleg, amit utána újrázni tud? Szerintem a mostani top országok pár nap alatt kitermelik azt a mennyiséget, anélkül, hogy támadástól kellene tartaniuk.
Nezhetjuk igy is, bar nemtom mi koze a topnak ehhez, de szamolgassunk.

En szemely szerint 90 nap alatt termelek ki a katonakepzesembol 3 milla katonat.

Erre feljon vki, aki semmit sem csinal, csak 500 kor alatt nyom egy gombot, es 1 napig a hod elott ul ujrakepezni a katonait? (ezzel 3x annyit "termelve", mint en)

(Hidd el, a topba kerulni sem 2 perc volt, nem keves idobe, energiaba, penzbe, es tudasba is kerult)

Szoval nem kellene mindig ezzel a top katonatermelessel dobalozni, ha kerhetem.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #540  
Old 02-25-2010, 11:20
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mindamellett, hogy valahol nem tartom egy rossz dolognak, hogy időnként a piaci áruk egy picit felfrissüljenek, hiszen a piac továbbra sem raktár, még ha most a piacozókat védjük is valamelyest.
A piac nem raktár, így van. De az 'ellehetetlenítéshez' elég egy ember manipulációja és az esetleg eladásra kínált nagy mennyiségű áru is elveszik.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 17:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu