Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Viccek
Register Stats Members List Today's Posts

Viccek Viccfórum

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #201  
Old 12-08-2010, 16:36
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Én is voltam fősulis, nekem is volt olyan tanárom, aki nagyon keményen osztályozott (75% alatt 1-es), de most visszagondolva jó, hogy nem ment át minden hulladék hallgató elsőre. Ugye akkor még félévismétlést vont maga után 1-1 nem sikerült vizsga...


Hmm, mindig a tanár a ganéj, ha valaki ír egy pl. 10%-os dolgozatot/témazárót/zh-t...

Ne írjuk meg helyettetek diákok?
nem is azzal van a gond, hanem mint irtam,hogy láthatóan a határ alá optimalizálja a dolgozatokat... tudatosan. Ezzel is erősitve azt a látszatott hogy mennyire kemény és lehetetlen nála ez a tantárgy. hozzáteszem nekem elsőre meg lett nem is kevéssel, úgyhogy nem elkeseredett hévből irom, csak viccesnek találtam hogy a határoknál mindig csak alatta vannak pontok közvetlen felette nem, és ott elég jól feltorlodva
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
  #202  
Old 12-08-2010, 16:38
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nem is azzal van a gond, hanem mint irtam,hogy láthatóan a határ alá optimalizálja a dolgozatokat... tudatosan. Ezzel is erősitve azt a látszatott hogy mennyire kemény és lehetetlen nála ez a tantárgy. hozzáteszem nekem elsőre meg lett nem is kevéssel, úgyhogy nem elkeseredett hévből irom, csak viccesnek találtam hogy a határoknál mindig csak alatta vannak pontok közvetlen felette nem, és ott elég jól feltorlodva
én azt nem értem, hogy mi az hogy letiltva?

ha valami kollokviumos tantárgy elvileg nem lehet zh-t íratni belőle, ha meg gyakjegyes, akkor meg próbálkozhat vele, uv-én.

legalábbis régen így volt.

én az első kreditrendszeres évfolyamban voltam, nem tom mi változott azóta
Reply With Quote
  #203  
Old 12-08-2010, 16:44
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én azt nem értem, hogy mi az hogy letiltva?

ha valami kollokviumos tantárgy elvileg nem lehet zh-t íratni belőle, ha meg gyakjegyes, akkor meg próbálkozhat vele, uv-én.

legalábbis régen így volt.

én az első kreditrendszeres évfolyamban voltam, nem tom mi változott azóta
Minden tanár a saját tantárgyában úgy állitja össze a követelmény rendszert ahogy akarja. a letiltva arra szolgál,hogy ha az órák 30%-át meghaladó hiányzásod van, akkor nem vizsgázhatsz vagy javithatsz a Tanulmányi és Vizsga Szabályzat szerint.
A vizsgának hozhat előkövetelményt akár beugró kérdés, akár előtte zh formájában. ha a zh-ján nem érted el a 20%-ot ő úgy veszi hogy nem is jártál be órára mert ennyit sem tudsz így megtagadja a javitás és a vizsgalehetőségét is.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #204  
Old 12-08-2010, 16:45
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 9%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
nem is azzal van a gond, hanem mint irtam,hogy láthatóan a határ alá optimalizálja a dolgozatokat... tudatosan. Ezzel is erősitve azt a látszatott hogy mennyire kemény és lehetetlen nála ez a tantárgy. hozzáteszem nekem elsőre meg lett nem is kevéssel, úgyhogy nem elkeseredett hévből irom, csak viccesnek találtam hogy a határoknál mindig csak alatta vannak pontok közvetlen felette nem, és ott elég jól feltorlodva
Ha úgy gondoljátok, hogy vmi olyat tett, ami bizonyíthatóan szabályellenes/etikátlan/csalás blabla akkor menni kell a főnökéhez, a rektorhoz/dékánhoz...

Ha meg hallgattok, akkor el kell fogadni, hogy Ő dönti el, mi mennyit ér nála...
Főleg, ha nem egyértelműen pontozásos amit írtok...
De nem is akarok vitázni ilyenben, hiszen úgyis mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza
Reply With Quote
  #205  
Old 12-08-2010, 16:53
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ha úgy gondoljátok, hogy vmi olyat tett, ami bizonyíthatóan szabályellenes/etikátlan/csalás blabla akkor menni kell a főnökéhez, a rektorhoz/dékánhoz...

Ha meg hallgattok, akkor el kell fogadni, hogy Ő dönti el, mi mennyit ér nála...
Főleg, ha nem egyértelműen pontozásos amit írtok...
De nem is akarok vitázni ilyenben, hiszen úgyis mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza
Félre értés ne essen senki sem tartja szabály ellenesnek,vagy csalásnak amit csinál. pusztán csak egy elég morbid humornak. a részpontokat "jó szivüen" direkt úgy osztja ,hogy minél közelebb kerülj a határhoz de ne lépd át. A dolgozat megtekintéseken ezért szokott olyan lenni,hogy már 1/4-pontokat oszt ki akár tök hülyeségekre is,csakhogy minél többen végezzenek ezen a 2 lélektani %-on,de ne lépjék át. így igazából némileg felhuzza a dolgozatokat, hogy véletlenül se köthessenek bele, csak azt a plusz 1/4pontot nem adja még meg, amivel már mehetnél mondjuk vizsgázni mivel papiron c# kód és algoritmusok pszeudo kódjait kell irni, így elég szubjektíven szorhatja a morzsákat
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #206  
Old 12-16-2010, 19:14
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

nem hiszem, hogy megtörtént, de tetszik a történet


"Egy filozófia professzor az előadását úgy kezdte, hogy fogott egy befőttesüveget és feltöltötte kb. 5 cm átmérőjű kövekkel, majd rákérdezett,hogy tele van-e az üveg? - Igen. - volt a válasz. Ezután elővett egy dobozt, tele apró kavicsokkal, és elkezdte beleszórni azokat az üvegbe. Miután a kavicsok kitöltötték a kövek közötti üres helyeket, megint megállapították, hogy az üveg tele van. A professzor ezután elővett egy dobozt homokkal, és azt kezdte beletölteni az üvegbe. A homok természetesen minden kis rést kitöltött. - És most, - mondta a professzor - vegyétek észre, hogy ez a ti életetek. A kövek a fontos dolgok (a családod, a partnered, az egészséged, a gyerekeid). Ha minden mást elveszítenél, az életed akkor is teljes maradna. A kavicsok azok a dolgok, amelyek még számítanak, mint a barátaid, a munkád, a kollégáid. A homok az összes többi: az apróságok. Ha a homokot töltöd be először, nem marad hely a kavicsoknak és a köveknek. Ugyanez történik az életeddel. Ha minden idődet és energiádat az apróságokra fordítod, nem marad hely azoknak a dolgoknak, amik igazán fontosak a boldogságod érdekében. Játssz tehát a gyerekeiddel, szakíts időt orvosi vizsgálatokra, vidd el a párodat táncolni. Dolgozni, takarítani, vendégeket hívni mindig lesz időd. Ezért először a kövekre figyelj, azokra a dolgokra, amik igazán számítanak. A többi csak homok. Az egyik diák megkérdezte: - És most már valóban tele van-e az üveg? Mire a prof azt válaszolta, hogy igen, tele van. Erre a diák elővett egy dobozos sört, kinyitotta, s beletöltötte az üvegbe. A sört a homok elnyelte, és térfogatváltozás nem következett be. Azt mondta erre a diák: - Nos, bármennyire is úgy érezzük, hogy az életünk teljes, a fenti példából jól látszik: EGY SÖR AZÉRT MINDIG BELEFÉR!!! "
Reply With Quote
The Following 15 Users Say Thank You to Dew For This Useful Post:
  #207  
Old 12-20-2010, 12:43
NATO's Avatar
NATO NATO is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest
Posts: 50
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Egy hűvös reggelen a washingtoni metró egyik állomásán megállt egy ifjú és hegedülni kezdett.
45 perc alatt 6 szerzeményt játszott, mindet Bachtól.
Becslések szerint ez idő alatt 1000 ember haladt el mellette.

Három percnyi játék után megállt mellette egy középkorú férfi, pillanatig hallgatta őt, aztán pár centet dobott a hegedűtokba.
Pár perc múlva ugyanezt tette egy hölgy is.

Néhány perc után megállt mellette valaki, kicsit meghallgatta, majd ránézett az órájára és folytatta az útját.

Aki legtovább hallgatta őt, az egy három év körüli fiúcska volt.
Hallgatta mindaddig, amíg az anyja szó szerint el nem rángatta őt a hegedűstől.
Ugyanígy volt ez a többi gyerekkel is: mindegyiket egy felnőtt rángatott el magával.

A 45 perc alatt csak 7 ember állt meg, további 20 – anélkül, hogy megállt volna - odavetett pár centet, némelyik dollárt is.
A hegedűs keresete közel 32 $ volt.
Amikor befejezte a játszást, senki sem vette észre, senki nem tapsolt, senki nem ejtett egy elismerő szót sem.

Senki sem tudta, hogy a hegedűs a világ egyik legjobb hegedű-virtuóza, Joshua Bell volt, aki közel 3,5 millió dollárt érő stradivári hegedűjén a legkomplikáltabb Bach szerzeményeket játszotta.
Két nappal a metróban való fellépése előtt a bostoni színházban minden jegy elkelt Joshua koncertjére, pedig a legolcsóbb jegy 100 $ volt!

Ez valóban megtörtént eset.
Bell metróbeli fellépését a The Washington Post napilap szervezte, mint az emberek felfogására, kedvteléseire és prioritására tett kísérletet.
Az volt a kérdés, hogy képesek vagyunk-e felfogni a szépet olyan banális környezetben, mint a metró aluljárója.
Megállunk-e legalább kis időre és élvezzük-e ezt?
Vajon képesek vagyunk felismerni egy kiváló előadót teljesen mindennapi környezetben?

Csupán csak egyetlen nő - Stacy Fukuyama – ismerte őt fel, aki egy üzletközpontban dolgozik.
Pillanatnyi habozás után rájött, hogy ez az ember nem holmiféle utcai művész...
Azért tudta felismerni, mert pár héttel azelőtt hallotta őt játszani az amerikai kongresszus könyvtárában.

A kísérlet eredménye ez is lehetne:
Ha nincs időnk egy röpke időre megállni és meghallgatni egy gyönyörű zenét és egy kiváló művész interpretációját, vajon mennyi gyönyörtől fosztjuk meg magunkat életünk során?
__________________


Öntelten járnak a senkik,
Figyelnek a vesztemet érzik.
Várhatnak még úgy hiszem,
Nem adom fel azért sem.

Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is.


Kisértet (#291108)
NATO (#331889)
Reply With Quote
The Following 14 Users Say Thank You to NATO For This Useful Post:
  #208  
Old 12-20-2010, 13:01
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by NATO View Post

A kísérlet eredménye ez is lehetne:
Ha nincs időnk egy röpke időre megállni és meghallgatni egy gyönyörű zenét és egy kiváló művész interpretációját, vajon mennyi gyönyörtől fosztjuk meg magunkat életünk során?
Igen erről halottam én is
De akár a kisérlet eredménye lehetne ez is:
Bármilyen kiválló tehetség lehetsz, ha sanyarú a sorsod senki nem fogja ezt észrevenni. Sajnos a hallgató közönség nagyrésze nem azért jár ilyen koncertekre el, mert ki szeretne kapcsolni a zenétől. átélni, átszellemülni, "megérteni", hanem pusztán csak sznobizmusból, hogy majd villoghasson vele a barátnőinél...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #209  
Old 12-20-2010, 14:34
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Igen erről halottam én is
De akár a kisérlet eredménye lehetne ez is:
Bármilyen kiválló tehetség lehetsz, ha sanyarú a sorsod senki nem fogja ezt észrevenni. Sajnos a hallgató közönség nagyrésze nem azért jár ilyen koncertekre el, mert ki szeretne kapcsolni a zenétől. átélni, átszellemülni, "megérteni", hanem pusztán csak sznobizmusból, hogy majd villoghasson vele a barátnőinél...
Vagy az is lehet az eredmény, hogy mikor nem érünk rá lazítani, akármilyen szép dolog mellett muszáj elrohannunk.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #210  
Old 12-20-2010, 14:48
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Valamint az is egy érdekes történet, hogy megfelelő kontextusból kiragadott embereket nem biztos, hogy bárki is felismer. Ismerek volt minisztert, neki pl bolti eladó mondta minisztersége idején, hogy "jéé, mondták már magának, hogy mennyire hasonlít a miniszterre?"
Vagy pl érdeklődőként nem biztos, hogy felismersz ismert embert is. Én is voltam Plácido Domingo koncerten, mert érdekelt, de az utcán 99%, hogy nem ismerném fel, simán elmennék mellette.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
vicces linkek Half Viccek 313 04-29-2013 21:32


All times are GMT +1. The time now is 00:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu