Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-15-2015, 16:39
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Kis csoportlétszám - sok személyiség

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"Előfordulhat, hogy egy szövetség több tagjánál is az első hely a feljutás követelménye. Ilyenkor ha a szövetség egyik top1 igényes tagja az első helyezett, és a második helyezett ország ugyanannak a szövetségnek a top1 igényes tagja, akkor a második helyezett ország top1 köre is növekszik. Ugyanez igaz a harmadik és a negyedik helyekre is. Amennyiben a ranglistába nem szövetséges, vagy szövetséges de nem top1 igényes tag kerül, a top helyezés számolása rögtön félbeszakad. (Példa: 1. helyen a szövetség egyik top1 igényes országa, 2. helyen a szövetség másik top1 igényes országa, 3. helyen egy idegen ország, 4. helyen a szövetség top1 igényes országa, 5. helyen a szövetség top1 igényes országa: ilyenkor az 1. és a 2. helyen lévő ország top1 köre növekszik, a többieké nem, mert őket megelőzi egy idegen ország. Másik példa: 1. helyen a szövetség egyik top1 igényes országa, 2. helyen a szövetség egy top30% igényes országa, 3. helyen a szövetség top1 igényes országa, 4. helyen a szövetség top1 igényes országa: ebben az esetben hiába nincs idegen ország a szövetség tagjai között, csak az első helyezett top1 köre fog növekedni, mert a második helyen nem top1 igényes ország áll.)"
Ki lehetne most már bővíteni azzal, hogy ha a kis csoportlétszám miatt egy szöviben több tagnak is csak az első hely a megfelelő, de a személyiségszám ezt még nem indokolja, akkor is működjön.

Konkrét példa épp nálunk látható:
Csoport 90 fős, szövim 8 szemes (top1%), így neki csak 1. helyen megy a köre. Nekem 11 szem (top1), így nekem is. Ha ő az első/én második, neki megy, nekem nem. Ha fordítva, akkor nekem igen, neki nem. Sajnos a jelenlegi módon 1 hét csúszással tudunk lépni (szerencsére gyors csoport, mert akkor két hét is lehetne).

Az alattunk lévő szöviben van egy 8 és egy 9 fős, nálunk ugyanaz a gond fog jelentkezni.

Köszönöm!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 09-19-2015, 19:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ki lehetne most már bővíteni azzal, hogy ha a kis csoportlétszám miatt egy szöviben több tagnak is csak az első hely a megfelelő, de a személyiségszám ezt még nem indokolja, akkor is működjön.

Konkrét példa épp nálunk látható:
Csoport 90 fős, szövim 8 szemes (top1%), így neki csak 1. helyen megy a köre. Nekem 11 szem (top1), így nekem is. Ha ő az első/én második, neki megy, nekem nem. Ha fordítva, akkor nekem igen, neki nem. Sajnos a jelenlegi módon 1 hét csúszással tudunk lépni (szerencsére gyors csoport, mert akkor két hét is lehetne).

Az alattunk lévő szöviben van egy 8 és egy 9 fős, nálunk ugyanaz a gond fog jelentkezni.

Köszönöm!
Támogatom a javallatot, ha már úgyis bekerült a könnyítés, ez csak egy kiegészítő ésszerűsítés.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új személyiség vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 06-24-2010 23:15
új személyiség :D vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 9 03-02-2010 14:35
Csoportlétszám Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 14 08-02-2007 01:03
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 20:04
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 09:24


All times are GMT +1. The time now is 15:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu