Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #481  
Old 01-18-2010, 15:43
NATO's Avatar
NATO NATO is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest
Posts: 50
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Szerintem nem érdemes az újrázást finomítani.
Vagy szűnjön meg, vagy maradjon ahogy van.

Én a megszüntetése mellett vagyok, mert nincs olyan szétvert ori, amiből ne lehetne talpra állni, vagy ha mégis, akkor ott a Zéro-start.

Nem emlékszem rá, hogy valaha használtam volna ezt a lehetőséget, pedig volt már olyan, hogy egy háború után ott álltam szétverve, betegen, 0 sereggel, 0 emberrel.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to NATO For This Useful Post:
Sponsored Links
  #482  
Old 01-20-2010, 05:21
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Szerintem meg ha már egyáltalán muszáj változtatni pusztán azért, mert egyes emberek túlzásba vitték az újrázást: Ati ötlete az elfogadható. Az újrázást sokan alkalmazzák vagyongyarapítás céljából, ha nem is ilyen horribilis mértékben. Azt viszont tény, hogy a legtöbben tisztában vannak vele, hogy a játékban pénz nélkül fabatkát sem ér a bőrkéd és még jó játékstílus mellett is adódhat olyan helyzet amikor 1-1 szinten pépesre vernek és rászorulsz az újrázási lehetőségre. Elég kiábrándító lenne erre mondjuk 1000-2000 kört várni.
Reply With Quote
  #483  
Old 01-21-2010, 14:13
sasa sasa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest
Posts: 116
Activity: 0%
Longevity: 92%
Cool

Izgalmas dolog ez az újrázás. Eddig egyszer használtam az újrát, hogy egy rossz útra tért orimat egy másik irányba indítsam el. Két dolog vezérelt: hogy időt spóroljak és hogy kipróbáljam. De inkább a második érv dominált. (Az ori javait a csoportnak adtam, gyakorlatilag ingyen, aki szerencsés volt olcsón kapott pár cuccot...)

Ez a javaslat egy igazságtalanságot szeretne csökkenteni azt, hogy hatalmas vagyoni különbségek tűntek fel. Ööö, ezzel mi a baj? A horribilis mennyiségű javakat felhalmozni sem egyszerű móka. Valamivel rendelkezni kell, hogy az ember el tudja kezdeni duplázni, jah és egy bizonyos számú duplázáshoz is elég sok időt kell belefektetni a játékba.

Ennek az igazságtalanságnak a gyökere abban van, hogy különböző időpontokban kezdtük a játékot, különböző mennyiségű időt és vipet szánunk rá, és valljuk be, nem vagyunk egyformán szemfülesek sem. Tehát ezeket az eltéréseket a regisztrációkor már hozzuk magunkkal. Itt nem bug kihasználásról van szó, szimplán egy funkció újragondolásáról.

A túltermelt javak egy idő után elkezdenek értéktelenedni, valamint nem is lehet eladni őket, mert az aranyban befolyó mennyiség igencsak korlátozott. (a likvid vagyonhoz képest...) Szerintem a hódban még mindig a föld és a katona az érték. Mi a helyzet, ha valaki pl variban tart pár magyarországnyi GDP-t? Először is nem jó az ilyen ember ellenfelévé válni, mert ha nem rendelkezünk hasonló méretű tartalékkal, akkor nem sok esélyünk maradt. Ilyenkor két megoldást látok:
1) El kell ismerni, hogy gyengébb vagyok. (később kezdtem, nem izgat annyira a játék, stb.)
2) Stratégiát eszelek ki, hogy hasonló méretű vagyonra tegyek szert.
recept: egy ori A-ban, alatta pár másik, ami a gyors csopikat felhasználva szemezget, majd fél év gyűjtés után újrázni párszor a megfelelő helyen.
(Kicsit olyan, mint a South Park wow-os része. )

Nekem az a megoldás tetszene igazán, amikor a sok kicsi ori győzi le a pár nagy orit, de ez olyan durva szabály szegéseket igényel, amiket itt nem boncolgatnék.

Így marad ez eddigi törekvés, hogy sarkalljunk mindenkit a funkciók rendeltetésszerű használatára. Pluszban, szerintem fordulás után simán lehetne nullázni az újrák számát. Ha valaki kísérletezgetni akar, tegye meg élesben, pláne, ha már egyszer körbement. Mert az újrázás lényege nem az, hogy teszteljük a játékot, hanem hogy vész esetén legyen egy "Load Game" gombunk...


off jelleggel:
Kíváncsi vagyok, hogy mondjuk 5 év múlva hogy nézne ki a helyzet, ha most minden maradna a régiben. A csoportok teteje újrázgatna, a többiek meg ezt lesik alulról? Vagy akinek nincs legalább 4 szeme (hogy sok újrája legyen), az nem is rúghat labdába? Elég negatív kép, de már így is erre haladunk.
Reply With Quote
  #484  
Old 01-21-2010, 14:35
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Nem teljesen témába vágó, de most valahogy ez ugrott be miközben elolvastam az utolsó hozzászólást.
Tegyük fel tudom valakiről, hogy van 10 milla katonája, nyersije stb. (nem A-ban)
Ezzel mondjuk irányitja a piacot, és ez nekem nem tetszik, akadályozhat a játékban, pénzszerzésben. Akárki akármit mond, ez érithet engem hátrányosan, és nem azért mert neki sok pénze van, hanem mert ezzel befolyásolja az én játékomat akkor is ha közvetlenül nem harcolunk.

Ilyen esetben folyamodhatok-e akkor bármilyen eszközhöz, amivel a saját játékomat szeretném normális mederbe sodorni. Gondolok itt mondjuk egy mértéktelen puszti és mészár áradatra mondjuk. A célom nyilván nem a törlésig ütése, de nem fog könnyen elszabizni mert elveszitene mindent. Vagy ez ugyanaz a kategória mint a törlésig ütés?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #485  
Old 01-21-2010, 15:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nem teljesen témába vágó, de most valahogy ez ugrott be miközben elolvastam az utolsó hozzászólást.
Tegyük fel tudom valakiről, hogy van 10 milla katonája, nyersije stb. (nem A-ban)
Ezzel mondjuk irányitja a piacot, és ez nekem nem tetszik, akadályozhat a játékban, pénzszerzésben. Akárki akármit mond, ez érithet engem hátrányosan, és nem azért mert neki sok pénze van, hanem mert ezzel befolyásolja az én játékomat akkor is ha közvetlenül nem harcolunk.

Ilyen esetben folyamodhatok-e akkor bármilyen eszközhöz, amivel a saját játékomat szeretném normális mederbe sodorni. Gondolok itt mondjuk egy mértéktelen puszti és mészár áradatra mondjuk. A célom nyilván nem a törlésig ütése, de nem fog könnyen elszabizni mert elveszitene mindent. Vagy ez ugyanaz a kategória mint a törlésig ütés?
sztem, nyugodtan ütheted, elszabizni nem fog, max lépni, de az is komlikált
Reply With Quote
  #486  
Old 01-21-2010, 17:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Nem teljesen témába vágó, de most valahogy ez ugrott be miközben elolvastam az utolsó hozzászólást.
Tegyük fel tudom valakiről, hogy van 10 milla katonája, nyersije stb. (nem A-ban)
Ezzel mondjuk irányitja a piacot, és ez nekem nem tetszik, akadályozhat a játékban, pénzszerzésben. Akárki akármit mond, ez érithet engem hátrányosan, és nem azért mert neki sok pénze van, hanem mert ezzel befolyásolja az én játékomat akkor is ha közvetlenül nem harcolunk.

Ilyen esetben folyamodhatok-e akkor bármilyen eszközhöz, amivel a saját játékomat szeretném normális mederbe sodorni. Gondolok itt mondjuk egy mértéktelen puszti és mészár áradatra mondjuk. A célom nyilván nem a törlésig ütése, de nem fog könnyen elszabizni mert elveszitene mindent. Vagy ez ugyanaz a kategória mint a törlésig ütés?
ez nem törlésig ütés, ez inkább a más játékának szándékos tönkretétele kategória..
nyersit + sok milla katit nem újrázással fognak összehozni azt inkább topozással lehet..
de a kérdésedre reagálva.. ha vki fellép 4.re szövibe 4-4 mrd-al, és belenyúl nyersi + katipiacba, akkor neked jogod lesz addig csapkodni amíg jólesik?(bár ez ritkább eset)
vagy ha vki átépít, vagy háború miatt kiszedi egy szövi a nyersit(akár csak üres hekik beépítésére, vagy taktikázás), akkor neked jogod lesz ezt megbosszulni, mert befolyásolták a játékod? szép kis hozzáálás
másik.. ha vki egybe veszi a nyersit neked csak könnyebb lesz pénzt szerezned.. ha van nyersi, kati a piacon az szerintem nem akadályoz, inkább segíti a játékod.. ilyen alapon, ha nagy klánok háborúznak Aban az is befolyásolja a játékod azt nem bosszulod meg?
de szerintem max bben lehet 10 milla kati/nyersi (A-n kívül) több csopiban nem..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #487  
Old 01-21-2010, 17:32
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
ez nem törlésig ütés, ez inkább a más játékának szándékos tönkretétele kategória..
nyersit + sok milla katit nem újrázással fognak összehozni azt inkább topozással lehet..
Topozás, ujrázás, cak egymást erősitik, amit összetopoz azt meg is ujrázhatja nem? már ha ügyesen csinálja.

Quote:
Originally Posted by none View Post
de a kérdésedre reagálva.. ha vki fellép 4.re szövibe 4-4 mrd-al, és belenyúl nyersi + katipiacba, akkor neked jogod lesz addig csapkodni amíg jólesik?(bár ez ritkább eset)
vagy ha vki átépít, vagy háború miatt kiszedi egy szövi a nyersit(akár csak üres hekik beépítésére, vagy taktikázás), akkor neked jogod lesz ezt megbosszulni, mert befolyásolták a játékod? szép kis hozzáálás
Senki nem mondott ilyet, annyi pénzről beszéltem, amivel akár B-ben mondjuk 2K körön keresztül teszik tönkre a játékomat.


Szóval szerinted más játékának jogos tönkretétele, amit azért csinálok, mert ő is szándékosan tönkreteszi az én játékomat. Ismétlem nem a pitiáner összegekről van szó. Bár te mondjuk godolom szeretsz ugy játszani ha tudod hogy 1 embernél van minden az adott pacon és kénye kedve szerint kiveheti az egész piacot. Engem bizony zavar, szerined akor nem teszek ellene semmit és játszom ahogy mások engedik nekem, az ő szabályaikkal? Ez a helyes hozzáállás? Nem mellesleg, ha ennyi pénze van valakinek akkor nem tudom mitől lenne ez tönkretétel. Bármikor ujjá tud épülni.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #488  
Old 01-21-2010, 17:42
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Szóval szerinted más játékának jogos tönkretétele, amit azért csinálok, mert ő is szándékosan tönkreteszi az én játékomat. Ismétlem nem a pitiáner összegekről van szó. Bár te mondjuk godolom szeretsz ugy játszani ha tudod hogy 1 embernél van minden az adott pacon és kénye kedve szerint kiveheti az egész piacot. Engem bizony zavar, szerined akor nem teszek ellene semmit és játszom ahogy mások engedik nekem, az ő szabályaikkal? Ez a helyes hozzáállás? Nem mellesleg, ha ennyi pénze van valakinek akkor nem tudom mitől lenne ez tönkretétel. Bármikor ujjá tud épülni.

Hehe, dögöljön meg aki gazdag? Azért mert gazdag, bárki kénye kedve szerint jogosan ütheti, ahol éri??
Ez elég furcsa hozzáállás, még szerencse, hogy ez csak egy játék.
__________________
by Batu

Last edited by Batu; 01-21-2010 at 17:42.. Reason: helyesírás
Reply With Quote
  #489  
Old 01-21-2010, 17:53
siQ siQ is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 233
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Hehe, dögöljön meg aki gazdag? Azért mert gazdag, bárki kénye kedve szerint jogosan ütheti, ahol éri??
Ez elég furcsa hozzáállás, még szerencse, hogy ez csak egy játék.
Kiváncsi lennék mit szólnál, ha mennél boltba és a szomszédod mindig direkt előtted odamenne és megvenné a boltot és semmisem lenne a boltban. Előbb utóbb elkezdenéd keresni a lehetőséget, hogyan tudnád megoldani ezt a problémát.

Nem a gazdagokat támadom, hanem akik tönkreteszik a játékomat. Legyél gazdag ugy hogy ezzel más játékát nem zavarod. Használd a vagyonodat csatára és ne mások játékának direkt nehezitésére, ellehetetlenitésére.

Nyilván ha alakinek kevés pénze van megütöm 8* és aztmondja igen, te vagy az erősebb, nincs pénze nem akarom elrontani a játékát.Ha van csomó pénzed, akkor nem 8* kell ütnöm mire eztmondod hanem 888*. Az meg hogy visszatudnál ütni, mert lenne rá pénzed, de nem akarsz az miylen szar indok már. Ha meg visszaüts akkor csat és nem mások játékának tönkretétele.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to siQ For This Useful Post:
  #490  
Old 01-21-2010, 17:56
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by siQ View Post
Ilyen esetben folyamodhatok-e akkor bármilyen eszközhöz, amivel a saját játékomat szeretném normális mederbe sodorni. Gondolok itt mondjuk egy mértéktelen puszti és mészár áradatra mondjuk. A célom nyilván nem a törlésig ütése, de nem fog könnyen elszabizni mert elveszitene mindent. Vagy ez ugyanaz a kategória mint a törlésig ütés?
Az is megéri a pénzét aki törlésig ütésért kiált, közben ott áll több millió rabszolgája. A játék ellehetetlenülése nem összekeverendő a feladással.

Quote:
Originally Posted by none View Post
másik.. ha vki egybe veszi a nyersit neked csak könnyebb lesz pénzt szerezned.. ha van nyersi, kati a piacon az szerintem nem akadályoz, inkább segíti a játékod..
kac-kac. Van pár milla fám-kövem stb, másnak nincs, hadd segítsem a játékod vele! No persze csak akkor amikor én akarom.
__________________

Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Princ For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 06:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu