Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 01-04-2010, 21:15
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ugyanazon játéktudás esetén pedig a pénz a döntő. Ezt nem lehet firtatni. Tehát vegyük el a játéklehetőséget azoktól, akik nem újrázták tele magukat, hanem töredéke pénzt termeltek meg A-ban? Lehet mondani, hogy csinálja meg ő is, újrázza össze, de nem hiszem, hogy az erre való sarkalás lenne a legcélszerűbb. Főleg, hogy olyan utakon lehet a legkönnyebben bejárni, ami az anarchista csoportba való áthelyezés kockázatát jelenti. Mint ezt egy nemrégi példa is bizonyítja.
Többen rávilágítottak, hogy az A-s top legyőzéséhez a pénz kevés. Ott nagyon jó játékosok vannak. Az "összeújrázás", ha olyan egyszerű dolog lenne, akkor mindenki ezt csinálná. De Te is nagyon jól tudod, hogy rengeteg időt és energiát emészt fel a dolog.
Elmehetünk a személyeskedés felé is, ha akarjátok, bár nem látom értelmét. A hibát elkövettem, a büntetésem megkaptam érte. Mit tegyek még?
A rendszer, mint látjuk működik, a csalókat kiszűri a rendszer, még, ha nagyon ügyesek is esetleg. A nagypofájú, hadisarc követelőket pedig maguk a játékosok vetik ki maguk közül.
__________________
by Batu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #332  
Old 01-04-2010, 21:17
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha viszont az ország "értéke" (és itt az újrázáskori tartalék számít, tekercsek, katonák, pépnz, rúna, nyersanyagok formájában) meghalad egy adott szintet, akkor a következő újrázás nem 500, hanem 1000 kör múlva történik. A következő ismét dupláz, 2000 kör múlva. Majd ismét dupláz 4000 kör múlva.
Ez szól ellene Ati.
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #333  
Old 01-04-2010, 21:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Ez szól ellene Ati.
Igen? Figyelek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #334  
Old 01-04-2010, 21:22
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igen? Figyelek.
Sok-sok kör múlva kapja vissza csak az országát a delikvens ugyan olyan vagyonnal nem?
__________________
by Batu
Reply With Quote
  #335  
Old 01-04-2010, 21:22
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
A korlátozás mellett érvelők az A-top, irigy és lusta(személyeskedő) tagjai, hiszen ez a lehetőség előttük is nyitva áll.
Mint pl én, irigy vagyok és lusta, és ráadásul hatalmas klánom is van

Én számtalanszor leírtam, de leírom X+1edszer is, hogy ezzel a közepes klánok életét nehezítitek meg, akik ha fel akarják venni a versenyt, szintén újrázgatniuk kell lenn, és alárendelni mindent az A-s játéknak. Ez szerintem nem normális, nem tudom ki hogy van vele, de én lehet abba is hagynám a játékot, ha az abból állna, hogy 500 körönként tolok egy újrát, hónapokon, éveken át, hogy legyen esélyem azok ellen, akik szintén ezt csinálják.
Az, hogy régen lehetett ilyet, nem érv a mellett, hogy ezután is lehessen.

Amit leírtam, implicit módon sugallja, hogy a topklánok ellen egyébként az újramatyizás nem vezet sok eredményre. Pláne nem egy olyan vezérrel, aki akkora lúzer, hogy mielőtt felérne A-ba, a fél világot magára haragítja, de ez már egy technikai jellegű, megvalósítási hiba
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #336  
Old 01-04-2010, 21:22
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Több klán hasonlóan alapozta meg az anyagi biztonságát ez tagadhatatlan, kár lenne ezt a lehetőséget elvenni másoktól,
Persze, meg aki évekkel ezelőtt lépett A-ba, az most könnyebben van topban, mint aki most küzdi fel magát, és még sorolhatnám a hasonló példákat... ez szerintem egyáltalán nem jó (ellen-)érv...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Alg For This Useful Post:
  #337  
Old 01-04-2010, 21:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Többen rávilágítottak, hogy az A-s top legyőzéséhez a pénz kevés. Ott nagyon jó játékosok vannak. Az "összeújrázás", ha olyan egyszerű dolog lenne, akkor mindenki ezt csinálná. De Te is nagyon jól tudod, hogy rengeteg időt és energiát emészt fel a dolog.
Elmehetünk a személyeskedés felé is, ha akarjátok, bár nem látom értelmét. A hibát elkövettem, a büntetésem megkaptam érte. Mit tegyek még?
A rendszer, mint látjuk működik, a csalókat kiszűri a rendszer, még, ha nagyon ügyesek is esetleg. A nagypofájú, hadisarc követelőket pedig maguk a játékosok vetik ki maguk közül.
Én nem személyeskedek, de ugyanannyi idő alatt A-ban össze lehet termelni akkor összeget, hogy az elég legyen jó időre.
Ha már veszély is van benne, kell csinálni egy elfet. 4k hektáron 40%bankkal nyugodtan megél, és igen szép összegeket lehet vele keresni, úgy, hogy nem látnak be hozzá tolvajokkal, csak varázslókkal, de arra meg ott van a fantomsereg. És ha mégis leütik, akkor sem anarchba kerül. Láttam A-ban olyan elfet, amelyik úgy jött fel a TOP-ba, hogy senki sem támadta meg. Párszáz hektár hiányzott neki, és akkor keresett meg, hogy kell-e addig, ameddig lefordul. Asszem 45% bank volt benne.
Nem értem, hogy miért kell megkerülni az A-s termelést. Lehet, hogy jó, de azt sem lehet csinálni folyamatosan, hogy csak ütünk, meg a százmilliárdokat éljük fel. Abba is bele lehet unni. Kell a pihenő, amikor nem igényel mindenkitől hihetetlen aktivitást, amikor ki lehet pihenni az ütések fáradalmait egy védekezősebb, termelősebb felállással.

Mondjuk ez az én véleményem. Tökéletesen tetszik Ati javaslata. Remélem bekerül.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #338  
Old 01-04-2010, 21:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
A korlátozás mellett érvelők az A-top, irigy és lusta(személyeskedő) tagjai, hiszen ez a lehetőség előttük is nyitva áll.
Mi a te olvasatodban a lustaság?
Hogy nincs az embereknek olyan bandája, akik összecsalják azt, ami miatt ez a topic/ötlet létrejött?
Hát igen, vannak, akik lusták keresni a megfelelő "tisztességes" termelőket+ sajnálják a pénzt mások 12* felhívására...
Sztem senki nem irigyli tőled a Toroff oridban levő dolgokat, használd amire csak akarod...
jah, hogy már nincs is ilyen orid?

Ati ötlete teljesen jó, van 1 alapotok, gazdálkodjatok vele, építsetek olyan klánt, ami megáll a lábán...

Last edited by Pool; 01-04-2010 at 21:26..
Reply With Quote
  #339  
Old 01-04-2010, 21:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Sok-sok kör múlva kapja vissza csak az országát a delikvens ugyan olyan vagyonnal nem?
Nem. Az én példám szerint 500 kör múlva, ugyanúgy, mint eddig.

A következő alkalommal már 1000 kör múlva, de egy bakiból csak tanult annyit, hogy nem követi el újra ugyanazt a hibát. Ha ismét elfelejti feltenni a kulcsot, és 1000 körös újrázás után ISMÉT elfelejti feltenni, és 2000 kör után ISMÉT elfelejti feltenni, akkor igazából itt már nem egyszeri véletlenről van szó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #340  
Old 01-04-2010, 21:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem. Az én példám szerint 500 kör múlva, ugyanúgy, mint eddig.

A következő alkalommal már 1000 kör múlva, de egy bakiból csak tanult annyit, hogy nem követi el újra ugyanazt a hibát. Ha ismét elfelejti feltenni a kulcsot, és 1000 körös újrázás után ISMÉT elfelejti feltenni, és 2000 kör után ISMÉT elfelejti feltenni, akkor igazából itt már nem egyszeri véletlenről van szó.
És hozzáteszem, hogy ha valóban véletlenekről van is szó, ilyen esetben, amikor 4-5 újrázás után minden alkalommal elfelejti feltenni a kukcsot több év tekercsírás után, az a csoportnak sem tesz jót, mert pontosan mindenki tudni fogja, hogy ki az a feledékeny, ember, aki úgyse teszi fel a kulcsot, csak i kell várni, hogy mikor lopható. Ez semmiképp nem szerencsés, a csoport egészének jó, ha ez minél ritkábban történik, és emiatt nem 500 körönként kell bepróbálkozni, hogy háth amost felejtette el.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 02:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu