Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-12-2006, 21:21
penge555
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

S helyesírási hibákért sorry
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-12-2006, 21:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by penge555 View Post
Több helyen használják már ezt a rendszert.
Hisz 1 házba bekötik a netet. Aztán megveszik az adót,vevőt
felszerelik a ház tetejére a sugárzót és akkor néhány szomszéd akivel megbeszéli fogják a lejet. S így ha pl havi 10ezeret fizet az akinek bevan kötve a net akkor elosztják pl 5 felé ha 5en használják. s így fejenként fizetnek 2000ft-ot.
Ezzel most mit szerettél volna mondani? Nem hiszem, hogy akik ezt csinálják, azok hagyják, hogy "nosza, 5-en fizetünk a netért, de akkor már használhassa mindenki, bárki használhatja mostantól, az is, aki nem fizet érte."
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 08-15-2006, 19:39
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ehhez annyira nem értek, de el tudom képzelni, hogy lehetséges
Csupán egy hasonlattal tudok érvelni...
Egyszer a kertben melóztam és a zsebemben volt a házi drótnélküli teló.
Az egyeik haver felhívott, hogy menjek el kv-ra. Be a kocsiba és usgyi. Ő a város másik végén lakik és útközben megcsörrent a drótnélküli. Felveszem, de csak recseg + ropog. Hirtelen nem is vágtam, de később kapcsoltam, hogy ez lehetetlen mivel többszáz méterre vagyok otthonról és a teló hatótávolsága van vagy 50M
Hazafele lassan mentem és próbáltam jelet fogni azon a környéken. Naná, hogy sikerült
Később csakazért is körbeautóztam az egész várost és próbálgattam a dolgot. Vagy 3 különböző helyen bejött.
Szóval ... ezen az elven talán a net is működik

Mielőtt bárki rosszra gondolna, nem mentem el máshová éjjnek idején külföldi rokonokat, barátnőket stb hivogani
Ez kissé offtopic, de remélem nem nehezteltek rám emiatt
Reply With Quote
  #14  
Old 08-15-2006, 19:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

No de ezek a telefonok működnek 2, vagy 3 frekvencián, esetleg a jobban 8-on is akár, hogy ne legyenek ilyen összeakadások.

Wireless netnél van egyszer egy 54 bites jelszó, ez 18014398509481984 variáció, ezen kívül van egy 8x255 bites fizikai cím, amire korlátozni lehet, ez 17878103347812890625 variáció. A kettőt még szorozd össze, ennyi lehetőség közül kell megtalálni azt az egyet, amivel működik. Jah, és csak akkor, amikor a jogos felhasználója nem hazsnálja épp, mert akkor ütköznek a címek, és egyikőtöknek se fog menni.


Ha valahol elszámoltam, bocsi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 08-15-2006, 20:08
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
No de ezek a telefonok működnek 2, vagy 3 frekvencián, esetleg a jobban 8-on is akár, hogy ne legyenek ilyen összeakadások.

Wireless netnél van egyszer egy 54 bites jelszó, ez 18014398509481984 variáció, ezen kívül van egy 8x255 bites fizikai cím, amire korlátozni lehet, ez 17878103347812890625 variáció. A kettőt még szorozd össze, ennyi lehetőség közül kell megtalálni azt az egyet, amivel működik. Jah, és csak akkor, amikor a jogos felhasználója nem hazsnálja épp, mert akkor ütköznek a címek, és egyikőtöknek se fog menni.


Ha valahol elszámoltam, bocsi.
Passz
Nemtom, hogy, de nekem sikerült
Nem tudom megmondani milyen modell volt pontosan, mert már nincs meg.
Az bizti Panasonic volt kijelző + minden féle extra nélkül.
Az esetnek van jópár éve és abban az időben még nem igazán lehetett válogatni telókból egy olyan harcias ori kisvárosában ahol én élek
Szóval volt a boltban 2 féle teló, egy olcsó + egy drágább. Nah ez az olcsóbbal ment Sztem akkoriban a fél város bevásárolt belőle
Reply With Quote
  #16  
Old 08-15-2006, 20:13
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hogy egy IPről lehet akár 4-gépen is netezni, az fix, mert nekünk itthon ilyen van. Egy gép amibe bemegy a modem. Összekötve egy szintén asztali PC-vel. ez már 2 gép. DE: amibe bemegy a modem ahhoz hozzá van kötve egy Wifi router, amit 2 laptop is használ. Volt, hogy egyszerre mind a négy megy, naggyából minden este
Reply With Quote
  #17  
Old 08-15-2006, 20:16
TM Laci TM Laci is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezzel most mit szerettél volna mondani? Nem hiszem, hogy akik ezt csinálják, azok hagyják, hogy "nosza, 5-en fizetünk a netért, de akkor már használhassa mindenki, bárki használhatja mostantól, az is, aki nem fizet érte."
200 méter általában a hatótáv...Tehát az 5 szomszéd pont belefér. 200 alatti, ha vmilyen tárgy van a jeladó és vevő között...
Reply With Quote
  #18  
Old 08-15-2006, 20:59
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De jó hogy lejelszavaztattam a WiFi rendszert itthon
bár ennek a jelét a szomszéd tuti nem veszi, túl gagyi a router

De MAC címes korlátozás is tutin műxik rajta, nem fizető családtagok kitiltására))
Reply With Quote
  #19  
Old 08-15-2006, 21:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by TM Laci View Post
Hogy egy IPről lehet akár 4-gépen is netezni, az fix, mert nekünk itthon ilyen van. Egy gép amibe bemegy a modem. Összekötve egy szintén asztali PC-vel. ez már 2 gép. DE: amibe bemegy a modem ahhoz hozzá van kötve egy Wifi router, amit 2 laptop is használ. Volt, hogy egyszerre mind a négy megy, naggyából minden este
Ahhoz, hogy a routert használni tudd, vagyis legyen neted, kell, hogy legyen egy belső ip címed, amire a router küldi az adatokat. Ha nincs, akkor nem küldi a router sehova az adatokat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 08-15-2006, 21:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
De MAC címes korlátozás is tutin műxik rajta, nem fizető családtagok kitiltására))

No igen. Még a szomszéd szobában levő családtagot is ki lehet zárni, hát még azokat, akik vadidegenek, és csak rá akarnak kapaszkodni a netre.

Ehhez persze az kell, hogy be legyen állítva a router. Viztos vagyok benne, hogy rengeteg olyan felállás van, ahol nincs, és tudsz "ingyen" netezni, de azt hiszem, hogy aki ezt teszi, annak nem büszkének kéne lennie magára.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Varázsló nélkül vonos82 Általános beszélgetés Hódítós témákban 28 03-25-2006 21:41
bányabontás építés nélkül golyoka Segítség 5 02-16-2006 10:23


All times are GMT +1. The time now is 00:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu