Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-21-2006, 19:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Végre kimondták: a letöltés nem bűncselekmény
''Függetlenül a forrás legalitásától a lefele irányú, magáncélú másolás keretében végzett letöltés az legális''
"A fenti mondat dr. Ormós Zoltán szerzői jogi ügyvédtől hangzott el a Magyar Televízió keddi Kultúrház Extra műsorában."
A kérdés csak annyi, hogy ez meddig van így. Ne felejtsük, hogy Amerikában is "pillanatok alatt" megváltoztak a szabályozások erre vonatkozóan.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-21-2006, 19:12
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A kérdés csak annyi, hogy ez meddig van így. Ne felejtsük, hogy Amerikában is "pillanatok alatt" megváltoztak a szabályozások erre vonatkozóan.
Nem láttam, hogy áthelyezted
Azt hittem, csak simán törölted.

Na igen, jogvédő szervezetek mindent megtesznek, hogy ne így legyen.
Amerikában azért ott van Hollywood, elég erős a filmipari lobbi, ott gyorsan mennek a dolgok
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #13  
Old 02-21-2006, 19:23
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Idehaza meg mindenki látja mi a helyzet, lehúz minket az artisjus az üres cd-k, dvd-k vételénél. Ez viszont vitatható, hiszen mi van, ha saját fotókat akarok cd-re írni? Esetleg a fényképezőgépekbe való memóriák este ....
Emberibb áron kéne adni a filmeket, zenéket, többen vennék meg őket. (jó, persze, illegális letöltők így is maradnának, teljesen megszüntetni ezt úgysem lehet)

Igaz ez az ország bővelkedik ilyen dolgokban
pl. ha EU-n kívülről hozok be veterán autót és idehaza vámoltatom, az 10% vám + 20% áfa. De ha pl. Hollandiában vámkezeltetem, az 6% vám +0% áfa. Pedig gyarapíthatnám a magyar költségvetést is, de hát nem akarják
Megvehetném a friss filmet friss dvd-n friss magyar forintért, de hát nem akarják
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #14  
Old 02-21-2006, 19:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Idehaza meg mindenki látja mi a helyzet, lehúz minket az artisjus az üres cd-k, dvd-k vételénél. Ez viszont vitatható, hiszen mi van, ha saját fotókat akarok cd-re írni? Esetleg a fényképezőgépekbe való memóriák este ....
Ebben a mégfurább, hogy ki is mondják, hogy ha olyat veszel, amin nincs matrica, az igazából nem illegális.

Ráadásul ha belegondolsz, akkor egy írható cd kb 3-4 év után megy kukába, mert egyszerűen amit ráírsz, az nem lesz visszaolvasható. Akkor a matrica az valami "bérleti díjat" jelent ilyen esetben? (Az eredeti cd ennél azért sokkal tovább bírja, azt nyomják, nem cd-író égeti bele, más technológia.)

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Megvehetném a friss filmet friss dvd-n friss magyar forintért, de hát nem akarják
Most reklámoztak egy ételhordó cégnél 1000 forintért 1000 dvd-filmet, a napokban kapom a katalógust, kíváncsi vagyok mik vannak benne.
Reply With Quote
  #15  
Old 02-21-2006, 20:23
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Ráadásul ha belegondolsz, akkor egy írható cd kb 3-4 év után megy kukába, mert egyszerűen amit ráírsz, az nem lesz visszaolvasható. Akkor a matrica az valami "bérleti díjat" jelent ilyen esetben? (Az eredeti cd ennél azért sokkal tovább bírja, azt nyomják, nem cd-író égeti bele, más technológia.)
Ha kidobom, majd visszakérem a bérleti díjat, kinél kell kilincselni?


Quote:
Originally Posted by Ati
Most reklámoztak egy ételhordó cégnél 1000 forintért 1000 dvd-filmet, a napokban kapom a katalógust, kíváncsi vagyok mik vannak benne.
Nagyobb áruházakban is szokott lenni régebbi filmekből 999Ft-os "járókás" akció
Ha újabb filmeket is találsz a listában, érdekelne engem is
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #16  
Old 02-21-2006, 20:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi
Ha újabb filmeket is találsz a listában, érdekelne engem is
A reklámban ott volt az "Egy szoknya, egy nadrág" képe, az nem túl régi hazai film pl, csodálkoztam is rajta.
Reply With Quote
  #17  
Old 02-21-2006, 20:50
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A reklámban ott volt az "Egy szoknya, egy nadrág" képe, az nem túl régi hazai film pl, csodálkoztam is rajta.
Viszont bűn rossz
Reply With Quote
  #18  
Old 02-22-2006, 12:10
Phoenix's Avatar
Phoenix Phoenix is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: In the UK
Posts: 1,518
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Ati
A reklámban ott volt az "Egy szoknya, egy nadrág" képe, az nem túl régi hazai film pl, csodálkoztam is rajta.
de bittos, hogy az??? mert van ebből egy régi film is az ősidőkből bár még egyiket sem láttam, de nem is akarom...
__________________
"War. War never changes."

[SZ]Régi Nagy Magyarország/Phoenix (#322834)
[SZ]Picurmanoo (#396769)


"All this has happened before, and all this will happen again...
End of line..."

(BattleStar Galactica)
Reply With Quote
  #19  
Old 03-22-2006, 11:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A kérdés csak annyi, hogy ez meddig van így. Ne felejtsük, hogy Amerikában is "pillanatok alatt" megváltoztak a szabályozások erre vonatkozóan.
en ugy tudom hogy peprill a filmek es az mp3 letoltese szabad, megosztasa nem, es a programok sem letoltese sem megosztasa nem szabad.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #20  
Old 05-01-2006, 16:41
Gabriella
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs up

"A legális webhelyek közül az Apple iTunes zeneáruháza a legnépszerűbb, szorosan mögötte van a LimeWire és a WinMX." (az idézetet a prohardver.hu/c.php?mod=10&id=14471oldalról szedtem) /a fene,nem engedi hogy linkeljek/

A LimeWire ezek szerint legális
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu