Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-21-2006, 16:21
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Azt nem értem, hogy akármelyik dc++ hubra felmegy az ember ki van írva, hogy 24 órán belül töröld amit letöltöttél, nahmármost akkor gondolom 24 óráig legális amit letöltött az ember. Akkor miért is illegális az az oldal amihez segitséget kértem, ha 24 órán belül ugyis törlöm amit letöltöttem?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-21-2006, 16:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Azt nem értem, hogy akármelyik dc++ hubra felmegy az ember ki van írva, hogy 24 órán belül töröld amit letöltöttél, nahmármost akkor gondolom 24 óráig legális amit letöltött az ember. Akkor miért is illegális az az oldal amihez segitséget kértem, ha 24 órán belül ugyis törlöm amit letöltöttem?
Attól, hogy ez ki van írva, attól ez még illegális, csak félrevezetnek. Javaslom, hogy ezügyben olvasd el a vonatkozó jogszabályokat.
Reply With Quote
  #3  
Old 02-21-2006, 16:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Azt nem értem, hogy akármelyik dc++ hubra felmegy az ember ki van írva, hogy 24 órán belül töröld amit letöltöttél, nahmármost akkor gondolom 24 óráig legális amit letöltött az ember. Akkor miért is illegális az az oldal amihez segitséget kértem, ha 24 órán belül ugyis törlöm amit letöltöttem?
A könnyebbség kedvéért idézet az Artisjus FAQ-jából:

"Úgy hallottam, 24 óráig szabadon használhatom a letöltött fájlokat, ha utána törlöm. Igaz ez? Nem. Ha a letöltéshez engedélyt kell kérni, e nélkül nem jogszerű még 1-2 óráig vagy 1-2 percig sem. Nem igaz az sem, hogy bizonyos ideig az internetes közvetítés (feltöltés) sem engedélyköteles. Így hiába olvasható ez jogsértő tartalmakat közvetítő oldalakon - a felelősség alól senkit sem mentesít."
Reply With Quote
  #4  
Old 02-21-2006, 16:32
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Magyarán szólva, ha engedélyt kérek attól akitől letöltenék akkor már jogszerű? Avagy ha engedélyt kell kérni már nem jogszerű? Mert számomra elég kacifántos ez a mondat, ráadásul spékeljük meg avval, hogy akik dc++-vannnak azok hozzájárulnak(engedélyezik), hogy le lehessen tölteni róluk, és ne feledjük, hogy mindenből lehet egy biztonsági másolata az embernek.
Reply With Quote
  #5  
Old 02-21-2006, 16:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Magyarán szólva, ha engedélyt kérek attól akitől letöltenék akkor már jogszerű? Avagy ha engedélyt kell kérni már nem jogszerű? Mert számomra elég kacifántos ez a mondat, ráadásul spékeljük meg avval, hogy akik dc++-vannnak azok hozzájárulnak(engedélyezik), hogy le lehessen tölteni róluk, és ne feledjük, hogy mindenből lehet egy biztonsági másolata az embernek.
Lehet biztonsági másolatod, HA ÉS CSAK AKKOR, HA az eredeti példánnyal is rendelkezel. Ha azt eladod, akkor a biztonsági mentésül szolgált példányt meg kell semmisítened, ellenkező esetben illegális. Ezt mással megosztanod illegális.

Ha valaki megosztja a file-jait, ahhoz neki (aki megosztja) engedélyt kell kérnie. Ez a különböző jogdíjak kifizetésével történik meg. Amennyiben ezt nem teszi, márpedig a dc++-n többnyire kifejezetten illegális tevékenységek folynak, így feltételezhetjük, hgy 99%-ban nem teszik, akkor a tevékenység illegális.

Más kérdés, hogy Magyarországon élünk, és sok esetben NINCS legális módja annak, hogy bizonyos tartalmakhoz hozzáférj, de ettől még ez nem lesz jogszerű, és főleg nem való az ilyen illegális tartalom reklámja erre a fórumra.
Reply With Quote
  #6  
Old 02-21-2006, 16:41
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Kösz a választ, így már világos a szitu, gondolom akkor is meg kell semmísíteni a másodpéldányt, ha nem eladja vki az eredetit hanem azt mondja, hogy elveszti. De amúgy ezt még nem hallottam-tehát ha vmit. szeretnék megosztani akkor fizetni kell jogdíjat-ez kihez megy? Gondolom akinek a fájlát szeretném megosztani. De mondjuk meg szeretnék osztani egy mp3-at amit magam csináltam, akkor gondolom senkinek sem kell fizetnem ezért.)
Reply With Quote
  #7  
Old 02-21-2006, 16:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sakkmester
Kösz a választ, így már világos a szitu, gondolom akkor is meg kell semmísíteni a másodpéldányt, ha nem eladja vki az eredetit hanem azt mondja, hogy elveszti. De amúgy ezt még nem hallottam-tehát ha vmit. szeretnék megosztani akkor fizetni kell jogdíjat-ez kihez megy? Gondolom akinek a fájlát szeretném megosztani. De mondjuk meg szeretnék osztani egy mp3-at amit magam csináltam, akkor gondolom senkinek sem kell fizetnem ezért.)
Erről részletesen olvashatsz az Artisjus oldalán (www.artisjus.hu ), illetve ott további linkek, és pontos jogszabályok is vannak. FAQ-ban érthetőek le vannak írva a dolgok összefüggésükben.
Reply With Quote
  #8  
Old 02-21-2006, 16:45
Sakkmester
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Kösz a segítséget. Nah kidühöngtem magam, hogy erről sem tudtam...
Reply With Quote
  #9  
Old 02-21-2006, 18:29
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Végre kimondták: a letöltés nem bűncselekmény
''Függetlenül a forrás legalitásától a lefele irányú, magáncélú másolás keretében végzett letöltés az legális''
"A fenti mondat dr. Ormós Zoltán szerzői jogi ügyvédtől hangzott el a Magyar Televízió keddi Kultúrház Extra műsorában."
http://it.news.hu/c.php?mod=10&id=17623
Röviden, tölteni lehet, megosztani nem. De ez csak a filmekre és a zenékre vonatkozik, a szoftverek letöltése továbbra is illegális!
DC-nél ezt ki tudod küszöbölni azzal, hogy a neten szabadon elérhető free dolgokat osztasz meg (linux iso-k, egyéb szoftverek).
Más kérdés, hogy emiatt nem dobnak-e ki a HUB-ról
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #10  
Old 02-21-2006, 18:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Áthoztam ezt már egy külön témába, mert túl sokan szóltunk már hozzá ahhoz, hogy a dühöngőben elvesszen.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 22:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu