Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-14-2007, 22:17
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default 1/A kláncsaták relatív erővel

Valami ilyesmi javaslatot egyszer már felvetettem a régi levlistán. Akkor szinte senkinek sem tetszett. Most nem javaslatnak szánom, mert nem hiszem, hogy ekkora változtatás beleférne a mostani rendszerbe. De beszélgetni lehet róla. Én mindenesetre szeretek ilyesmiről gondolkodni és vitatkozni, még ha konkrét haszna nem is lesz. Talán mások is így vannak vele...

Az ötlet:
Minden kláncsata 2 körös. Bármelyik klán megtámadhatja bármelyik klánt és a csata 2 kör múlva lesz. A támadó klán kijelöli a támadó sereget, ugyanúgy, mint most és elindítja a támadást. A csata 2 kör múlva lezajlik. A támadó nyer, ha a földhöz viszonyított támadóértéke nagyobb, mint az ellenfelének a földhöz viszonyított védőértéke. Tehát a győztes kiértékelése ugyanúgy történik, mint most, csak a csatában résztvevő klánok védő- illetve támadóértékét el kéne osztani a klán összes földjével. (A csata kimenetelét még módosítja a klánkészültség is, de erről később)
Így nagyon sok csata lenne. A csatákat korlátozhatná a klánkészültség. A klánkészültség maximális értéke 100%. Egy klántámadás a klánkészültséget mondjuk 12 százalékkal csökkentené. A klánkészültség körönként 1 százalékkal nőne. Így 1 nap alatt 2 csatát lehetne indítani maximális készültséggel. Ha a klánkészültség 50% alá esne, akkor nem indítható klántámadás. (Nem valami új ötlet a hadsereg készültsége. A legelső hódítóban volt ilyen.)
A levlistán egyik fő kifogás volt, hogy hülyeség, ha egy kis klán megtámadhat egy óriás klánt. Erre akkor azt mondtam, hogy a Római Birodalmat is megtámadták kis barbár népek és időnként kiszakítottak egy kis földet a nagy birodalomból.
A relatív erőt az indokolja, hogy ha egy nagy birodalmat megtámadnak, akkor nyilván nincs a támadás helyén a teljes védereje, hiszen akkor országának többi része védtelen maradna. Egy nagy birodalom esetén több hétig is eltarthat, amig a birodalom egyik végétől a másik végéig átmasíroz a hadsereg. Ezért a birodalmat mindenhol védeni kell, ezért a tényleges védőerő a relatív erő.

A foglalás mértékének ebben a rendszerben nagyon meg kéne változnia. Úgy gondolom, a foglalás mértéke 2 dologtól függhetne, a klánlétszámtól és a klánok közötti távolságtól.
Ha a támadó klán 10 főből áll, akkor a foglalás ebből a szempontból 100%. Ez a 100% tagcsökkenésenként mondjuk 10%-kal csökkene. 9 tag esetén 90%, 8 tag esetén 80%, 7 tag esetén 70%, stb.
Nyilván egy kis létszámú klánt sokkal könnyebb hadinak kihegyezni, mint egy nagy létszámú klánt. Ezért indokolt, hogy a nehezebben kihegyezhető nagy létszámú klán többet nyerjen egy csatán.
A foglalás mértékét befolyásolja a klánok közötti körtávolság is. 2 kör esetén ebből a szempontból a foglalás mértéke 100%. 2000 körös támadás esetén 0%. A foglalás mértéke egyenletesen csökken a körtávolság növekedésével.
A foglalás kiindulópontja a kisebb földterületű klán területének 14%-a. (a 14% a jelenlegi maximális földfoglalás kláncsata esetén) Ezt a területet csökkentené a klánlétszámból adódó százalék és a távolságból adódó százalék. A foglalás alapja azért a kisebb területű klán földterülete, mert ha egy kis klán támad egy nagy klánt, akkor igazságtalan lenne, ha a nagy klán területének bizonyos hányadát foglalná, visszatámadáskor pedig a nagy klán csak a kisebb klán területének bizonyos hányadát foglalná.
Nézzünk néhány példát.
1. X klán és Y klán is 10 főből áll és 2 körre vannak egymástól.
Ebben az esetben sikeres támadás esetén a támadó a maximális 14%-t foglalná. A mostanihoz képest annyi az eltérés, hogy nem számít, hogy melyik klán van felül. Másik különbség, hogy lenne esély visszakisérésre, bár akkor egy picit kevesebbet foglalna a visszakisérő.
2. X klán 10 főből áll, Y klán pedig 2 főből és 2 körre vannak egymástól. Y klán támad és beüt. Ebben az esetben a maximális 14% ötödét (20%) kapná a támadó. Ha X klán támad és beüt, akkor megkapja a maximális 14%-t. Nyilván 2 tagot sokkal könnyebb kiélezni, mint 10 tagot, tehát indokolt a földszerzésben a nagy különbség.
3. X klán és Y klán is 10 főből áll. 1000 körre vannak egymástól. Ebben az esetben a foglalás mértéke a kisebb földterületű klán területének 7%-a.
Miért lenne jó az ötletem?
1. Sok kláncsata lenne.
2. Senki sem lenne olyan helyzetben, hogy nem támadható. Tehát senki sem jut hatalmas anyagi előnyhöz amiatt, hogy üresen tartja az országát
3. Nem kell klántámadás miatt ki-be lépegetni.
4. Ösztönöz a nagy létszámú klánok irányába.
5. Nem lennének irreális termelők, hiszen az irreális termelők nagy mértékben rontják a klán relatív erejét.
stb.
Kérdés, vélemény?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 11-15-2007, 00:28
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Hirtelen futottam át, majd még gondolkozom rajta, de ami szerintem elsődleges korlátja lehet ennek a rendszernek, az a maximált pénz egy országban. Ugyanis ha egy kis klán élezve van, akkor megtölteni az orikat néhány milliárd akkor is, ha fullra tölti magát. Egy nagy klánnál ez már nehéz kérdés, pláne egy védés visszatámadás kombinációnál. Az biztos, hogy a katonapiac árait az egekig tolná ez a szisztéma
Reply With Quote
  #3  
Old 11-15-2007, 09:39
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Nekem alapvetően tetszik az ötlet, az biztos, hogy sokkal több klántámadás lenne.

Ha az lenne a cél, hogy bárki támadhasson bárkit, akkor a 2000 körös határ nem jó a foglalás teljes lecsökkenésére, ahogy néztem a pontlistát, nagyságrendileg 4100 kör a távolság az első helyezett klán és a sűrű alj között. 2000 körbe még a 2. klán támadása sem férne bele, de nemcsak az alsó régiók, hanem már a 4. klán által sem. Mondjuk az Ovi elérné a Big Gunt, a Big Gun elérné a Pannonföldét.
Persze tudom, nem az a célja a javaslatnak, hogy egy 100k pontos klán üthesse a Pannonföldét, és ez kezelve is lenne a távolság miatti degresszióval, de azért az lehetne egy kiindulási alap, hogy a jelenlegi helyzet alapján elméletileg legalább a középmezőny elérhessen bárkit. Arra gondoltam, hogy ez a határ lehetne a jelenlegi állapotok alapján az első klántól mért átlagos távolság súlyozva a klánok számával.
Ezt a relatív támadóerőt/védőerőt még tovább kellene cizellálni sztem. Ha úgyis csak relatív módon történik a számítás, akkor szerintem elegendő lenne az, hogy a két klán arányainak megfelelően kell töltenie a nagyobb klánnak. Tehát ha az egyik klán kétszerese a másiknak, akkor a nagyobb klánnak csak 50%-osan kelljen feltöltenie magát ahhoz, hogy a maximális relatív védelmet/támadóerőt elérje, és nem kell teljesen feltöltenie magát. Szerintem ez is segítené az aránytalan támadások kialakulását.
Reply With Quote
  #4  
Old 11-15-2007, 11:12
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Hirtelen futottam át, majd még gondolkozom rajta, de ami szerintem elsődleges korlátja lehet ennek a rendszernek, az a maximált pénz egy országban. Ugyanis ha egy kis klán élezve van, akkor megtölteni az orikat néhány milliárd akkor is, ha fullra tölti magát. Egy nagy klánnál ez már nehéz kérdés, pláne egy védés visszatámadás kombinációnál. Az biztos, hogy a katonapiac árait az egekig tolná ez a szisztéma
A jelenlegi rendszerben sem tudnak a legnagyobb klánok védelmet venni, majd a védés után sereget cserélni és visszatámadni, mert nem lehet annyi pénzt tartani az orikban.
Nagyon sok minden megváltozna a piacon is. A legnagyobb termelők kénytelenek lennének kevesebbet termelni, hogy megvédhessék magukat. Ezért kevesebb lenne a nyersanyag és a fegyver. A több csata miatt többet kéne építkezni, tehát kisebb lenne a nyersanyag kereslet és nagyobb a nyersanyag kínálat. Így jóval drágábbak lennének a nyersanyagok.
A gabonával is ez a helyzet. Jóval több sereget kellene otthon tartani a nagy oriknak, tehát több gabona fogyna, így felmenne a gabona ára is.

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Nekem alapvetően tetszik az ötlet, az biztos, hogy sokkal több klántámadás lenne.

Ha az lenne a cél, hogy bárki támadhasson bárkit, akkor a 2000 körös határ nem jó a foglalás teljes lecsökkenésére, ahogy néztem a pontlistát, nagyságrendileg 4100 kör a távolság az első helyezett klán és a sűrű alj között. 2000 körbe még a 2. klán támadása sem férne bele, de nemcsak az alsó régiók, hanem már a 4. klán által sem. Mondjuk az Ovi elérné a Big Gunt, a Big Gun elérné a Pannonföldét.
Persze tudom, nem az a célja a javaslatnak, hogy egy 100k pontos klán üthesse a Pannonföldét, és ez kezelve is lenne a távolság miatti degresszióval, de azért az lehetne egy kiindulási alap, hogy a jelenlegi helyzet alapján elméletileg legalább a középmezőny elérhessen bárkit. Arra gondoltam, hogy ez a határ lehetne a jelenlegi állapotok alapján az első klántól mért átlagos távolság súlyozva a klánok számával.
Egyetértek. Tényleg jobb lenne, ha egy középmezőnyhöz tartozó klán is elérhetné a legelsőket.

Quote:
Originally Posted by Paliking View Post
Ezt a relatív támadóerőt/védőerőt még tovább kellene cizellálni sztem. Ha úgyis csak relatív módon történik a számítás, akkor szerintem elegendő lenne az, hogy a két klán arányainak megfelelően kell töltenie a nagyobb klánnak. Tehát ha az egyik klán kétszerese a másiknak, akkor a nagyobb klánnak csak 50%-osan kelljen feltöltenie magát ahhoz, hogy a maximális relatív védelmet/támadóerőt elérje, és nem kell teljesen feltöltenie magát. Szerintem ez is segítené az aránytalan támadások kialakulását.
Ez nem tetszik. Túlbonyolításnak érzem.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #5  
Old 11-15-2007, 11:32
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
A jelenlegi rendszerben sem tudnak a legnagyobb klánok védelmet venni, majd a védés után sereget cserélni és visszatámadni, mert nem lehet annyi pénzt tartani az orikban.
Igen, de most el sem lehet érni őket, ezért szükségük sincs rá. Az általad javasolt verzióban már elérhetők lennének, ezért szükségük is lenne a seregvásárlásra.
Reply With Quote
  #6  
Old 11-15-2007, 11:35
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gyerekek egyik hátul ütö,99%barakkos orkot 3k hekin nehezebb vagy 20k hekin fenttartani?
Reply With Quote
  #7  
Old 11-15-2007, 11:44
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Átfutottam.

Igazábók tetszik is meg nem is az ötlet.

Nem hiszem azonban hogy ez jó irányba terelné a hódítót. Innentől kezdeve bármelyik körben barmikor radmehet valaki. Nincsen az hogy a tőlem 2-5 köre lévők klánokat jöhetnek csak be. Ergo ezzel a 24 órás figyelés evidensé kell hogy váljon. Tudom sok helyen amugy is az de kis klánoknál nem. Semmi esélye nincs kvázi a védekezőnek hoyg felkészüljön. Ha éppen piacogat és nincs kp ja siman benyeli az ütést nem tud tenni semmitsem.
Reply With Quote
  #8  
Old 11-15-2007, 11:47
Hamilkár Hamilkár is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

[quote=-Fegya-;135750]A jelenlegi rendszerben sem tudnak a legnagyobb klánok védelmet venni, majd a védés után sereget cserélni és visszatámadni, mert nem lehet annyi pénzt tartani az orikban.
Nagyon sok minden megváltozna a piacon is. A legnagyobb termelők kénytelenek lennének kevesebbet termelni, hogy megvédhessék magukat. Ezért kevesebb lenne a nyersanyag és a fegyver. A több csata miatt többet kéne építkezni, tehát kisebb lenne a nyersanyag kereslet és nagyobb a nyersanyag kínálat. Így jóval drágábbak lennének a nyersanyagok.
A gabonával is ez a helyzet. Jóval több sereget kellene otthon tartani a nagy oriknak, tehát több gabona fogyna, így felmenne a gabona ára is.


Szerintem nem jó ötlet megdrágítani az A-t, így is rengeteg pénz kell egy klán boldogulásához! Ha mégdrágább lenne a nyersi és a sereg, akkor megint csak a "nagyoknak" lenne előny! Nem mindenki tölt el hónapokat-éveket a lentebbi szinteken csak termeléssel, hogy A-ba megfelelő tartalékkal tudjon lépni.

Ezenkívül, ha állandóan sereget kellene tartani az országokban, az komoly gabonafogyást ererdményezne még ezeken az árakon is! Drágábban meg főleg, így sokan kénytelenek lennének tanyát, vagy ha már van akkor mégtöbb tanyát tartani! Ez pedig nem segíti elő a csatározást ...
Reply With Quote
  #9  
Old 11-15-2007, 12:49
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Átfutottam.

Igazábók tetszik is meg nem is az ötlet.

Nem hiszem azonban hogy ez jó irányba terelné a hódítót. Innentől kezdeve bármelyik körben barmikor radmehet valaki. Nincsen az hogy a tőlem 2-5 köre lévők klánokat jöhetnek csak be. Ergo ezzel a 24 órás figyelés evidensé kell hogy váljon. Tudom sok helyen amugy is az de kis klánoknál nem. Semmi esélye nincs kvázi a védekezőnek hoyg felkészüljön. Ha éppen piacogat és nincs kp ja siman benyeli az ütést nem tud tenni semmitsem.
Tényleg bármikor megtámadhatnak. Ezért mindenki rákényszerül arra, hogy tartson otthon kellő védősereget. Az állandó online klánok is kénytelek lennének védősereget tartani, mert piacról nem biztos, hogy tudnak sereget venni. (egyik klánban sem mindenki állandó online, mindenki aligha riasztható, piacozás miatt átmenetileg kevés lehet a kp., stb.) Az állandó online klánoknak az lesz az előnye, hogy tudnak reagálni a támadásokra. Viszont a nem állandó online klánok kellő védelemmel kivédhetik a támadásokat.
Az állandó benntartott védelem nagyon nagy gabonafogyasztással jár. Minden bizonnyal minden klánnak több gabonát kell termelnie, mint most. Tehát mindenhol növekszik a gazdasági épületek száma a barakkok rovására. Ha szűkösebbek az erőforrások, akkor növekszik a stratégiai döntések száma, jóval nehezebb lesz egy optimális összetételü klánt kialakítani, jobban kidomborodik, hogy ki hoz jobb stratégiai döntéseket.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #10  
Old 11-15-2007, 13:00
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hamilkár View Post

Szerintem nem jó ötlet megdrágítani az A-t, így is rengeteg pénz kell egy klán boldogulásához! Ha mégdrágább lenne a nyersi és a sereg, akkor megint csak a "nagyoknak" lenne előny! Nem mindenki tölt el hónapokat-éveket a lentebbi szinteken csak termeléssel, hogy A-ba megfelelő tartalékkal tudjon lépni.

Ezenkívül, ha állandóan sereget kellene tartani az országokban, az komoly gabonafogyást ererdményezne még ezeken az árakon is! Drágábban meg főleg, így sokan kénytelenek lennének tanyát, vagy ha már van akkor mégtöbb tanyát tartani! Ez pedig nem segíti elő a csatározást ...
Mindenkinek egyformán drágulna az A. Ezért mindenki kénytelen lenne több gazdasági épületet tartani. Ha mindenkinek több a gazdasági épülete, akkor mindenkinek kevesebb a barakkja. Ez akkor miért gátolja a csatározást?
Az igaz, hogy a komoly tartalékokkal rendelkező klánok egy darabig élhetnek a tartalékukból. De ez a tartalék sokkal gyorsabban elfogyna, mint most. Tehát hosszabb távon kevésbé az számítana, hogy kinek mennyi tartaléka van.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kláncsaták megreformálása aúú Megbeszélések 238 08-06-2007 19:52
A kláncsaták megjegyzése a hadi események közé Hunor a sirály Elvetett javaslatok 11 05-03-2007 16:43


All times are GMT +1. The time now is 10:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu